Sari la conținut

Cazatura Filmata Din Mers


ianachim
 Share

Postări Recomandate

AM TAVALIT SI EU MOTO

PE UNDEVA PRIN SERPENTINELE BULGARIEI

 

protectie motor dusa

geaca rupta

pantalon rupt

 

dureri in umar si picior

 

MINUTUL 5.47

 

cred ca am atins cordura ca re apoi m.a proiectat in exteriorul curbei

sau a derapat spatele pe banda de vopsea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

io din cate am obs. era ceva pe asfalt langa banda chiar pe unde ai calcat cu roata. posibil ceva alunecos. parca asfaltul luceste inainte sa atingi cu roata. se vede ceva acolo si iti fuge spatele pe pata aia...

bine ca ai scapat relativ ieftin si nu a venit ceva de pe contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu asa se ia o curba ...

 

merci

o sa te rog cand poti tu

sa ne vedem sa.mi arati cum sa fac data viitoare

 

Bordura. bafta in continuare.

 

edit: intr-adevar si ce spune moraru poate fi

 

la cat de scurta a fost lovitura tind sa cred ca bordura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bulan mare ca n-ai intarziat vreo 20 de secunde in curba aia... Parerea mea e ca ai atins cu crash-bar-ul/cilindrul dreapta ceva mai tare de pe margine care te-a dezechilibrat. Sau ti-a alunecat fata.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza a fost forte mica, cu siguranta as fi intrat mai tare in curba respectiva.

 

se vede o pata alba pe unde a calcat roata... nisip peste o pate de ulei? sau pur si simplu nisip.

 

o alta varianta.... poate ai calcat tu pe frana spate prea tare si ai rupt aderenta, sau poate un defect la transmisie (uzura lant, uzura pinioane, lant prea slab, etc) si ti s-a blocat roata spate .... hmmm pot fi atatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bulan mare ca n-ai intarziat vreo 20 de secunde in curba aia... Parerea mea e ca ai atins cu crash-bar-ul ceva mai tare de pe margine care te-a dezechilibrat. Sau ti-a alunecat fata.

 

daca auzi zcomotul de fond o sa claxoneze un TIR ce venea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat de scurta a fost lovitura tind sa cred ca bordura

 

Salut, mie tot bordura mi se pare, dar intrebarea mea e daca nu cumva ai zgariat cu cilindrul bordura de te-a dezechilibrat...

 

cilindru sau protectia motor de care vorbeai, da' la bmw am vazut niste plastice lipite pe cilindru

Editat de FilthyAnimal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza a fost forte mica, cu siguranta as fi intrat mai tare in curba respectiva.

 

se vede o pata alba pe unde a calcat roata... nisip peste o pate de ulei? sau pur si simplu nisip.

 

o alta varianta.... poate ai calcat tu pe frana spate prea tare si ai rupt aderenta, sau poate un defect la transmisie (uzura lant, uzura pinioane, lant prea slab, etc) si ti s-a blocat roata spate .... hmmm pot fi atatea

 

hi hiih

cred ca lantul" de la cardan e cam slabit

hi hi hi

cu siguranta la cum era pe acolo cu o vitezana ai fi intrat mai tare

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva de genu' am patit si eu acum 1 luna pe la Predeal...dar la mine a fost o ditamai pata de ulei pe jos.....eram intr-o curba in urcare, intrasem din exterior in interiorul curbei, si exact la mijlocul curbei mi-a fugit de sub mine.....bineinteles era noapte, nu prea am vazut pata aia de ulei.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care bordura?!

 

nu putea sa se incline atat de mult incat sa atinga cu cilndrul sau crashbarul pe jos la viteza aia decat daca chiar vroia sa testeze o cazatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci

o sa te rog cand poti tu

sa ne vedem sa.mi arati cum sa fac data viitoare

 

Imi pare rau ca esti ironic ... nu asta am vrut sa sugerez in postul meu. Cand am curba dreapta in nici un caz nu ma duc pe interior pentru ca risc sa ma inclin apoi prea mult si sa ajung pe contrasens ... nu am vazut miscarea aia scurta spre stanga si apoi inclinarea pe dreapta ... scuze dar tu ai incercat s-o tai ca ghiolbanu, scurt. Intrebare: esti conservar ? Ca de obicei asa se iau curbele din conserva si probabil a fost un reflex involuntar ... si nu, nu incerc sa fac misto de tine, bravo tie ca ai filmat ca sa invete si altii din cazatura aia. Te rog nu te supara ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hi hiih

cred ca lantul" de la cardan e cam slabit

hi hi hi

cu siguranta la cum era pe acolo cu o vitezana ai fi intrat mai tare

 

acum mi-am dat seama ca era bmw dupa ce vorbea lumea despre cilndrii

 

scuzele mele :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca esti ironic ... nu asta am vrut sa sugerez in postul meu. Cand am curba dreapta in nici un caz nu ma duc pe interior pentru ca risc sa ma inclin apoi prea mult si sa ajung pe contrasens ... nu am vazut miscarea aia scurta spre stanga si apoi inclinarea pe dreapta ... scuze dar tu ai incercat s-o tai ca ghiolbanu, scurt. Intrebare: esti conservar ? Ca de obicei asa se iau curbele din conserva si probabil a fost un reflex involuntar ... si nu, nu incerc sa fac misto de tine, bravo tie ca ai filmat ca sa invete si altii din cazatura aia. Te rog nu te supara ...

 

 

ai auzit de trase ideale?

 

este foarte bine sa tai spre interor o curba pentru ca iti permite sa incetinesti si sa nu iesi de pe banda sau mai rau sa ajungi in sant daca ai apreciat viteza gresit, iti da timp sa mai reduci viteza si sa iesi din clinci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit de trase ideale?

 

este foarte bine sa tai spre interor o curba pentru ca iti permite sa incetinesti si sa nu iesi de pe banda sau mai rau sa ajungi in sant daca ai apreciat viteza gresit, iti da timp sa mai reduci viteza si sa iesi din clinci.

 

Da, m-am gandit si la asta, uite ca mai ma uit odata la filmuletz ... nu observasem nici o incetinire ...

Edit: viteza era constanta, banda era una singura, in cazul asta putea sa fandeze scurt stanga si apoi sa ia curba pe mijloc si sa iasa pe dreapta. Ma rog, fiecare cu stilul lui ... si oricum viteza era mica.

Editat de thinshade
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu a fost mai rau!!!

Iti dau un sfat! sa nu ma iei peste picior sau la misto dar incearca pe viitor sa adopti o trasa cat de cat mai corecta in curbe si fara frane.Nu sunt eu cel mai bun sa zic dar asta am observat.In cazul dat cred ca te-ai speriat de curba(asa pare in filmulet) si ai franat prea tare inclinat ceea ce te-a facut sa inchizi curba.

In momentul in care te-ai apropiat de linia continua din dreapta unde te uitai exact? Nu fac misto cu intrebarea asta!!! Incearca sa-ti amintesti si poate asta o sa te ajute sa-ti dai seama ce ai gresit.

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care te-ai apropiat de linia continua din dreapta unde te uitai exact? Nu fac misto cu intrebarea asta!!!

 

Point fixation pe vreo pisica, dihor, vulpe probabil ... mi s-a intamplat si mie, noroc ca am redresat ... nu mai admirati peisajele mai ales in curbe!

Editat de thinshade
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care te-ai apropiat de linia continua din dreapta unde te uitai exact?

 

perfect corect intrebarea, pe moto intotdeauna unde te uiti acolo ajungi... asa ca... unde te uitai? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...