Sari la conținut

Mandellocycles


Roadkill_Himself
 Share

Postări Recomandate

de ce ai ajuns la concluzia asta?

latimea - V-ul pus invers - nu prea te ajuta la strecurat + balansul....centrul de greutate mai sus si greutatea distribuita in laterale.

nu am mers cu guzzi, dar asa cred din ce vad/judec....e f posibil sa ma insel.

 

LE: eu merg destul de mult prin oras...nu folosesc masina/metrou decat daca ploua tare, ninge sau scade temp sub 5 grade.

exceptie facand bautele :rolleyes:

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

latimea - V-ul pus invers - nu prea te ajuta la strecurat + balansul....centrul de greutate mai sus si greutatea distribuita in laterale.

nu am mers cu guzzi, dar asa cred din ce vad/judec....e f posibil sa ma insel.

 

 

Te inseli si inca mult. Iti spun din experienta, ca aceste temeri sint nefondate.

 

Cel putin, pt. unu' cu ceva experienta moto... pt. incepatori, nu stiu, dar nu cred ca-i cazul aici...

 

 

 

pling de draci cit e de fain guzzi-ul.Nu stiam multe de Guzzi pina anu trecut, dupa aceea mi-a ramas pata pe ele, acum ca am vazut ce minunatie poate iesi simplificata......nu mai zic nimic!

 

 

post-17131-1226131992_thumb.jpg

 

 

:rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

Se pot face tot felul de customs misto, sau mai putin, din Guzzi:

 

post-17131-1226132564_thumb.jpg post-17131-1226132589_thumb.jpg post-17131-1226132595_thumb.jpg post-17131-1226132601_thumb.jpg

 

 

 

http://www.motoguzziclassics.com/MGCCustom1.asp

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.custombike.de/engines/galerie/e....php?id_gal=957

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

latimea - V-ul pus invers - nu prea te ajuta la strecurat + balansul....centrul de greutate mai sus si greutatea distribuita in laterale.

nu am mers cu guzzi, dar asa cred din ce vad/judec....e f posibil sa ma insel.

 

LE: eu merg destul de mult prin oras...nu folosesc masina/metrou decat daca ploua tare, ninge sau scade temp sub 5 grade.

exceptie facand bautele :rolleyes:

 

 

Ti se pare ca cilindrii ies in afara mai mult decat ghidonul?

 

Eu merg cu a mea 99.8% in oras si inca nu i-am gasit alte puncte rele decat ca e prea mica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Latimea unui Guzzi e nimic langa un Ural bobber, cu comenzi avansate si ghidon dragbar de 110 cm. :nono: Si eu n-am avut nici-o problema cu Uralul in oras...

 

asta cam asa e :rolleyes:

post-3357-1226214216_thumb.jpg

 

 

cat despre greutatea aia repartizata in laterale nu prea se simte asa din sa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cam asa e :rolleyes:

post-3357-1226214216_thumb.jpg

 

 

cat despre greutatea aia repartizata in laterale nu prea se simte asa din sa...

care aveti moto guzzi nu va sfiiti sa va spuneti parerile pro si contra despre mobra asta, fiindca mie unu imi plac mult, vreau insa sa stiu, viteza de croaziera ,consum, felul in care trage motrul,intretinere, reprezentata piese de schimb, ....?pro si contra de la cei care au pilotat asa ceva, in special moto guzzi california 1100 cmc.

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cateva luni shi eu sunt posesor de guzzi california 1100. Ca si impresie: este ca si cum ai merge pe un nipru mai puternic, dar mult mai fiabil. Are un cuplu foarte mare, urca foarte usor in ture si per total este foarte confortabil. Manevrabilitatea in oras este neasteptat de buna, chiar daca este putin mai lat decat un naked. Ciclistica este deosebit de bine studiata pentru un cruiser (se apleaca foarte bine in curbe, dar atentie la miscarile bruste ale acceleratie, pentru ca rupe aderenta imediat). Frane foarte bune (1 sau 2 discuri de 320mm pe fata cu etriere brembo cu 4 pistonase, un disc de 240 pe spate cu brembo cu 2 pistonase).

Furca Marzzochi de 45 mm fara reglaje, dar este perfect reglata din fabrica. Amortizoare cu gaz pe spate cu 12 pozitii de reglaj pentru arcuri.

 

 

 

Poze:

 

B1FQxF623633-02.jpg

02sqDr441873-02.jpg

gy45NB799813-02.jpg

9obBkI938473-02.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A uitat sa spuna ca se aude super (a lui)!

 

 

ca sa o faci sa se auda bine, cheltuiala este minima: se iau doua bucatzi tzevi intermediare papuc model nou, se taie si se sudeaza ca in imaginile de mai sus. Se potrivesc perfect pe stuturile de la toba intermediara. Sunetul obtinut este mult mai potrivit unei motociclete de capacitate mare(cu tobele originale se auzea ca un virago de 250 :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
care aveti moto guzzi nu va sfiiti sa va spuneti parerile pro si contra despre mobra asta, fiindca mie unu imi plac mult, vreau insa sa stiu, viteza de croaziera ,consum, felul in care trage motrul,intretinere, reprezentata piese de schimb, ....?pro si contra de la cei care au pilotat asa ceva, in special moto guzzi california 1100 cmc.

multumesc!

Salut baieti. Am vazut abia acum topicul si ca posesoare de Guzza (California de 350 cmc - din '83)va pot spune doar ca: nu o s-o schimb in veci! Pe langa faptul ca sunt indragostita de ea, are o mecanica atat de simpla (ca la o dacie) incat si o blonda ca mine nu ramane in drum daca se intampla ceva. Viteza de croaziera e perfecta ptr un drumet care vrea sa vada si altceva in afara dungilor de pe asfalt: 90-100 km/h (a mers si cu 140, o data cand i-am facut proba). :moto: Consumul e cam de 5%. Transmisia o are atat de buna incat eu una am facut drumuri forestiere fara probleme :ok: (adevarul ca are garda un pic mai inalta). Ca si intretinere...e 'eftin ca braga, unele piese se potrivesc de la anumite masini :(.

Trebuie sa recunosc ca nu am condus-o pe cea de 1100 (chiar daca la prisma as fi vrut), dar sunt sigura ca pozitia in V la 90 spre exterior a pistoanelor ii sperie pe multi (ca trage de ghidon in curba) oricare ar fi capacitatea motoretei. Daca te tii bine de ghidon, nu ar trebui sa faca probleme.

Concluzia mea: PRO Guzze :laugh:

Sa auzim de bine! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Am vazut abia acum topicul si ca posesoare de Guzza (California de 350 cmc - din '83)va pot spune doar ca: nu o s-o schimb in veci! Pe langa faptul ca sunt indragostita de ea, are o mecanica atat de simpla (ca la o dacie) incat si o blonda ca mine nu ramane in drum daca se intampla ceva. Viteza de croaziera e perfecta ptr un drumet care vrea sa vada si altceva in afara dungilor de pe asfalt: 90-100 km/h (a mers si cu 140, o data cand i-am facut proba). :moto: Consumul e cam de 5%. Transmisia o are atat de buna incat eu una am facut drumuri forestiere fara probleme :ok: (adevarul ca are garda un pic mai inalta). Ca si intretinere...e 'eftin ca braga, unele piese se potrivesc de la anumite masini :(.

Trebuie sa recunosc ca nu am condus-o pe cea de 1100 (chiar daca la prisma as fi vrut), dar sunt sigura ca pozitia in V la 90 spre exterior a pistoanelor ii sperie pe multi (ca trage de ghidon in curba) oricare ar fi capacitatea motoretei. Daca te tii bine de ghidon, nu ar trebui sa faca probleme.

Concluzia mea: PRO Guzze :laugh:

Sa auzim de bine! :o

 

Oricum, motocicleta ta arata foarte bine si dupa parerea, mea merge precum arata. Nu ai vrut sa facem schimb la ploieshti, dar va mai astept prin cta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, motocicleta ta arata foarte bine si dupa parerea, mea merge precum arata. Nu ai vrut sa facem schimb la ploieshti, dar va mai astept prin cta.

Multumesc frumos pentru complimetarea fetei mele; pentru asta ai o bere ... cat te tine :lol: . Dupa cum spuneam si mai sus, schimb...niciodata :P . Pe la voi venim, daca nu de 1 mai, avem toate vara la dispozitie.

Sa ne vedem sanatosi :crack: in sei :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca motoru' de guzzi nu-i practic decat la drum lung....

mi-ar placea o guzzanca, da-n oras imi dau palme daca atentez la una.

 

 

latimea - V-ul pus invers - nu prea te ajuta la strecurat + balansul....centrul de greutate mai sus si greutatea distribuita in laterale.

nu am mers cu guzzi, dar asa cred din ce vad/judec....e f posibil sa ma insel.

 

LE: eu merg destul de mult prin oras...nu folosesc masina/metrou decat daca ploua tare, ninge sau scade temp sub 5 grade.

exceptie facand bautele :yikes:

 

 

Ti se pare ca cilindrii ies in afara mai mult decat ghidonul?

 

Eu merg cu a mea 99.8% in oras si inca nu i-am gasit alte puncte rele decat ca e prea mica...

 

 

Latimea unui Guzzi e nimic langa un Ural bobber, cu comenzi avansate si ghidon dragbar de 110 cm. :yikes: Si eu n-am avut nici-o problema cu Uralul in oras...

 

Guzzi nu am condus, in schimb m-am tot dat cu o Honda CX 500, care e cam acelasi lucru si e f manevrabila in oras, parca mai manevrabila decat caramida mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Eu mi-am dat Cx-ul ca sa imi iau inapoi Guzzi-ul si pot sa iti spun ca Guzzi este mai manevrabil decat Honda (cel putin in oras).

 

 

da, si mie mi se pare destul de manevrabila, si oricum, guzzi este ceva deosebit, parerea mea e ca nu poate fi comparat cu altceva.

 

 

P.S. arata foarte bine dupa ultima renashtere din propria cenusha :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto Guzzi:) noi in Ro nu prea avem asa ...suport pentru posesori....

Cat despre moto guzzi....un motor foarte simplu....exemplat de simplu....

 

stiu niste americani care au si 170 000 mile cu un Moto Guzzi California si nu este 1 tip sa zici....sunt multi!~

 

poftim ...pe unde poate sa urce un Guzzi

post-2111-1244934711_thumb.jpg

post-2111-1244934953_thumb.jpg

post-2111-1244934957_thumb.jpg

post-2111-1244934966_thumb.jpg

post-2111-1244934970_thumb.jpg

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...