Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Salutare ! Vad ca suntem din ce in ce mai multi ....:lol: Circaru ce mai faci ? soimumaltez felicitari si sa ai parte numai de evenimente placute . poate tragem o plimbare pana la Veliko Tornovo.....sa vezi si cum merge la drum lung.

Vreau sa vand un far de burgman , modelul i-l puteti vedea ( este cel argintiu ) si o carena dreapta . Amandoua sunt in stare impecabila ( cei care ma cunosc pot confirma exigenta mea). Carena este un gri-sobolan iar farul i-l dau cu tot cu instalatia electrica aferenta. Preturile sunt ptr burgmanisti si in situtia de criza in care ne aflam.

Daca e cineva interesat ...contactati-ma .o sa adaug si niste poze.

Bafta !

Mesaj completat

Salutare ! Vad ca suntem din ce in ce mai multi ....:lol: Circaru ce mai faci ? soimumaltez felicitari si sa ai parte numai de evenimente placute . poate tragem o plimbare pana la Veliko Tornovo.....sa vezi si cum merge la drum lung.

Vreau sa vand un far de burgman , modelul i-l puteti vedea ( este cel argintiu ) si o carena dreapta . Amandoua sunt in stare impecabila ( cei care ma cunosc pot confirma exigenta mea). Carena este un gri-sobolan iar farul i-l dau cu tot cu instalatia electrica aferenta. Preturile sunt ptr burgmanisti si in situtia de criza in care ne aflam.

Daca e cineva interesat ...contactati-ma .o sa adaug si niste poze.

Bafta !

post-49419-1275330255_thumb.jpg

post-49419-1275330371_thumb.jpg

post-49419-1275330460_thumb.jpg

post-49419-1275330535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

buna seara baieti

sunt si eu nou pe aici. Am un burgman de 400 din 2000, si as avea nevoie de un releu de incarcare.

Stie cineva unde pot gasi si daca se poate sa nu dureze prea mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzuki , pt releu incearca si aici : /index.php?...1906&st=380

 

Cristi Sibiu : incarca bateria intai cu un redresor , vezi sa aiba acid ! daca nu , baterie noua scrie pe tine ! si verifica daca incarca in mers .

 

Soimule , bine ai venit , se pare ca ai cel mai nou model de Burgman p-aici , iar culoarea e magnifica ( vezi motocicleta mea ) , suntem vecini , io stau pe Tei langa parc ! sper sa ne vedem cat mai curand .

 

Davidsecret , m-ai inebunit cu Beliko Turnovo , am fost deja anul asta de 2 ori , hai la Bacau mai bine , unde am fost invitati de amicii din Rm Sarat ! si hai la IKEA , sa mai dai un tun la haleala suedeza !

 

Apropos ! cand vin caldurile , va invit la Baneasa Cinema Drive In , putem vedea filme gratuit stand pe mobrele noastre intr-o zona unde se vede perfect , doar un telefon cu radio va trebuie , pt sonor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Ma bucur ca in final am indraznit sa postez aici....

 

David_Secret, noi ne-am cunoscut la Salonul de anul asta...tu erai cu sotia si proba o casca, si in final a luat o jacheta f frumoasa iar eu cautam o husa de scuter mic....eu nu eram cu burgmanul ci cu scuterul de 49 (mosu ala care se uita la burgmanurile voastre)..am schimbat citeva cuvinte...(ce zodie esti?..cumva balanta?:lol:)

 

Vittore, sincer mie imi place la nebunie culoarea aia albastra de la burgmanul tau...dar nu am avut de ales, si asa m-am ales cu visiniul pe care-l consider culoare de dama..dar asta a fost.

 

Circarul, am dedus ca si tu esti in "teritoriul meu" si abia astept sa ne cunoastem...

 

Si toti ceilalti....

 

Ma bucur ca am indraznit in final sa postez aici, desi mai am multe de invatat, (cum ar fi mersul cu pasager, alegerea imbracamintii in functie de sezon si vreme, ce e bine sa ai in portbagaj, etc...)

 

Va spun de la inceput, ca desi sint sint un tip cutezator si entuziast, totusi imi folosesc f. mult creierul si incerc ca orice actiune sau proces real sa aiba loc intai in mintea mea si apoi in realitate ca sa pot evalua si elimina riscurile; astfel, desi am permis auto din 1984, iar din 2008 am facut cu scuter de 49cmc cam 8000 km si cu Burgmanul inca vreo 3000 km, nu am avut niciodata accident si nici nu am cazut, si sper ca situatia sa ramana asa...desi apreciez pe cei care folosesc inteligent motocicletele de viteza, nu-mi place sa conduc asa ceva, din cauza pozitiei, sint mai comod si imi place confortul fara riscuri...am incercat si eu pe Burghy intre Ploiesti si paralela 45 sa vad cit ia (160 km/h) pt citeva secunde, dar la drumul pe autostrada am utilizat plaja 110-140, mai mult catre 110-120 si chiar 90....iar in rest viteza legala(nu-mi place sa cotizez la motocicletele Politiei)...deci sincer, la experienta mea actuala pe maxiscuter, inca nu doresc sa particip la iesiri de mare viteza, si nici pe timp de noapte (caci Romanica e tara gropilor, nisipului, cainilor vagabonzi, betivilor, carutelor neluminate, si multor alte pericole pt. cei pe 2 roti)...de acea, as prefera cel putin pentru inceput sa nu ies cu motociclisti vitezani, ci doar cu maxiscuteristi...oricum, consider ca burgmanul ofera suficient la capitolul viteza si demaraj pt un om normal, inteligent si echilibrat care tine la sanatatea lui si se gandeste ca nu este singur pe carosabil. Toate iesirile pina acum le-am facut singur, si nu stiu cum este sa mergi in grup..o sa vad....abia astept sa aflu regulile...sint sigur ca voi invata f. multe de la voi...si voi incerca si eu sa va darui ce si cit voi putea, din ce stiu eu, din ce pot eu...

 

Asfalt uscat tuturor!

Mesaj completat

:lol: Ma bucur ca in final am indraznit sa postez aici....

 

David_Secret, noi ne-am cunoscut la Salonul de anul asta...tu erai cu sotia si proba o casca, si in final a luat o jacheta f frumoasa iar eu cautam o husa de scuter mic....eu nu eram cu burgmanul ci cu scuterul de 49 (mosu ala care se uita la burgmanurile voastre)..am schimbat citeva cuvinte...(ce zodie esti?..cumva balanta?:))

 

Vittore, sincer mie imi place la nebunie culoarea aia albastra de la burgmanul tau...dar nu am avut de ales, si asa m-am ales cu visiniul pe care-l consider culoare de dama..dar asta a fost.

 

Circarul, am dedus ca si tu esti in "teritoriul meu" si abia astept sa ne cunoastem...

 

Si toti ceilalti....

 

Ma bucur ca am indraznit in final sa postez aici, desi mai am multe de invatat, (cum ar fi mersul cu pasager, alegerea imbracamintii in functie de sezon si vreme, ce e bine sa ai in portbagaj, etc...)

 

Va spun de la inceput, ca desi sint sint un tip cutezator si entuziast, totusi imi folosesc f. mult creierul si incerc ca orice actiune sau proces real sa aiba loc intai in mintea mea si apoi in realitate ca sa pot evalua si elimina riscurile; astfel, desi am permis auto din 1984, iar din 2008 am facut cu scuter de 49cmc cam 8000 km si cu Burgmanul inca vreo 3000 km, nu am avut niciodata accident si nici nu am cazut, si sper ca situatia sa ramana asa...desi apreciez pe cei care folosesc inteligent motocicletele de viteza, nu-mi place sa conduc asa ceva, din cauza pozitiei, sint mai comod si imi place confortul fara riscuri...am incercat si eu pe Burghy intre Ploiesti si paralela 45 sa vad cit ia (160 km/h) pt citeva secunde, dar la drumul pe autostrada am utilizat plaja 110-140, mai mult catre 110-120 si chiar 90....iar in rest viteza legala(nu-mi place sa cotizez la motocicletele Politiei)...deci sincer, la experienta mea actuala pe maxiscuter, inca nu doresc sa particip la iesiri de mare viteza, si nici pe timp de noapte (caci Romanica e tara gropilor, nisipului, cainilor vagabonzi, betivilor, carutelor neluminate, si multor alte pericole pt. cei pe 2 roti)...de acea, as prefera cel putin pentru inceput sa nu ies cu motociclisti vitezani, ci doar cu maxiscuteristi...oricum, consider ca burgmanul ofera suficient la capitolul viteza si demaraj pt un om normal, inteligent si echilibrat care tine la sanatatea lui si se gandeste ca nu este singur pe carosabil. Toate iesirile pina acum le-am facut singur, si nu stiu cum este sa mergi in grup..o sa vad....abia astept sa aflu regulile...sint sigur ca voi invata f. multe de la voi...si voi incerca si eu sa va darui ce si cit voi putea, din ce stiu eu, din ce pot eu...

 

Asfalt uscat tuturor!

Mesaj completat

:) Ma bucur ca in final am indraznit sa postez aici....

 

David_Secret, noi ne-am cunoscut la Salonul de anul asta...tu erai cu sotia si proba o casca, si in final a luat o jacheta f frumoasa iar eu cautam o husa de scuter mic....eu nu eram cu burgmanul ci cu scuterul de 49 (mosu ala care se uita la burgmanurile voastre)..am schimbat citeva cuvinte...(ce zodie esti?..cumva balanta?)

 

Vittore, sincer mie imi place la nebunie culoarea aia albastra de la burgmanul tau...dar nu am avut de ales, si asa m-am ales cu visiniul pe care-l consider culoare de dama..dar asta a fost.

 

Circarul, am dedus ca si tu esti in "teritoriul meu" si abia astept sa ne cunoastem...

 

Si toti ceilalti....

 

Ma bucur ca am indraznit in final sa postez aici, desi mai am multe de invatat, (cum ar fi mersul cu pasager, alegerea imbracamintii in functie de sezon si vreme, ce e bine sa ai in portbagaj, etc...)

 

Va spun de la inceput, ca desi sint sint un tip cutezator si entuziast, totusi imi folosesc f. mult creierul si incerc ca orice actiune sau proces real sa aiba loc intai in mintea mea si apoi in realitate ca sa pot evalua si elimina riscurile; astfel, desi am permis auto din 1984, iar din 2008 am facut cu scuter de 49cmc cam 8000 km si cu Burgmanul inca vreo 3000 km, nu am avut niciodata accident si nici nu am cazut, si sper ca situatia sa ramana asa...desi apreciez pe cei care folosesc inteligent motocicletele de viteza, nu-mi place sa conduc asa ceva, din cauza pozitiei, sint mai comod si imi place confortul fara riscuri...am incercat si eu pe Burghy intre Ploiesti si paralela 45 sa vad cit ia (160 km/h) pt citeva secunde, dar la drumul pe autostrada am utilizat plaja 110-140, mai mult catre 110-120 si chiar 90....iar in rest viteza legala(nu-mi place sa cotizez la motocicletele Politiei)...deci sincer, la experienta mea actuala pe maxiscuter, inca nu doresc sa particip la iesiri de mare viteza, si nici pe timp de noapte (caci Romanica e tara gropilor, nisipului, cainilor vagabonzi, betivilor, carutelor neluminate, si multor alte pericole pt. cei pe 2 roti)...de acea, as prefera cel putin pentru inceput sa nu ies cu motociclisti vitezani, ci doar cu maxiscuteristi...oricum, consider ca burgmanul ofera suficient la capitolul viteza si demaraj pt un om normal, inteligent si echilibrat care tine la sanatatea lui si se gandeste ca nu este singur pe carosabil. Toate iesirile pina acum le-am facut singur, si nu stiu cum este sa mergi in grup..o sa vad....abia astept sa aflu regulile...sint sigur ca voi invata f. multe de la voi...si voi incerca si eu sa va darui ce si cit voi putea, din ce stiu eu, din ce pot eu...

 

Asfalt uscat tuturor!

Mesaj completat

Scuze..nu sint familiarizat cu forumul...se blocheaza netul si apoi imi pare postarea de 3-4 ori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzuki , pt releu incearca si aici : /index.php?...1906&st=380

 

Cristi Sibiu : incarca bateria intai cu un redresor , vezi sa aiba acid ! daca nu , baterie noua scrie pe tine ! si verifica daca incarca in mers .

 

Soimule , bine ai venit , se pare ca ai cel mai nou model de Burgman p-aici , iar culoarea e magnifica ( vezi motocicleta mea ) , suntem vecini , io stau pe Tei langa parc ! sper sa ne vedem cat mai curand .

 

Davidsecret , m-ai inebunit cu Beliko Turnovo , am fost deja anul asta de 2 ori , hai la Bacau mai bine , unde am fost invitati de amicii din Rm Sarat ! si hai la IKEA , sa mai dai un tun la haleala suedeza !

 

Apropos ! cand vin caldurile , va invit la Baneasa Cinema Drive In , putem vedea filme gratuit stand pe mobrele noastre intr-o zona unde se vede perfect , doar un telefon cu radio va trebuie , pt sonor !

 

 

Viitore , tu ai fost de 2 ori , eu o singura data iar altii niciodata. Nu te i-a nimeni cu forta si esti liber sa alegi traseul. "inebunit" se scrie cu 2 de "nn" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da....ma tenteaza si pe mine excursia la Veliko Tarnovo, dar sa mai fac kilometrii prin tara, sa mai ma dotez cu ce mai trebuie pt. drumuri mai lungi. Sa invat regulile mersului in grup.

 

Am zis ca voi impartasi si eu din ce stiu celorlalti; in mod sigur majoritatea cunosc, dar mai sint si care nu cunosc unele chestiuni. De exemplu acum va zic de turatia optima de mers a motorului.

 

Daca cautati in specificatiile constructive ale vehiculului veti gasit date doua turatii: cea la care se obtine puterea maxima a motorului ( la mine este de 7300 rot/min) si cea la care se obtine "momentul motor maxim" (la mine este de 5800 rot/min).

 

Prima este turatia la care puteti obtine puterea maxima a motorului la mers continuu, depasiri si nu are rost sa incercati sa o depasiti ca nu obtineti in plus mare lucru dar creste rapid uzura motorului.

 

A doua, turatia la care avem "momentul motor maxim", este cea mai recomandata din toate punctele de vedere: la aceasta turatie obtinem maximum cu cost minim! Respectiv, la aceasta turatie, viteza obtinuta raportata la consumul de combustibil ofera un raport optim; de asemenea uzura si costurile sint minime, randamentul fiind maxim.

 

De exemplu daca cineva care a dat sa zicem 3000 euro pe un scuter si a mers cu el 5 ani la turatia de moment motor maxim, in acesti 5 ani sa zicem ca a mai bagat in intretinere si benzina (costuri de operare) inca sa zicem 2000. Deci folosirea scuterului in cei 5 ani l-a costat 5000 euro.

Altcineva care a dat pe scuter tot 3000, dar a mers haotic cei 5 ani, daca noteaza tot, o sa constate ca are niste costuri de operare in cei 5 ani (intretinere , reparatii mai dese, benzina mai multa) de sa zicem 4000 euro. Deci pe el folosirea scuterului l-a costat in plus 2000, si la revanzare nu va merge brici ca cel folosit la "momentul motor maxim".

 

Ar mai fi foarte multe de spus, dar pe scurt, va impartasesc gandirea mea, si cum procedez eu, iar cine vrea poate sa considere si sa aduca observatii suplimentare ca sa invatam toti:

 

1)Intai m-am uitat in specificatie sa aflu turatia la care obtin "momentul motor maxim".....5800 la mine!

2)Cind calaresc in oras, in trafic, cind demarez e limpede ca nici nu ma uit la turometru

3)La fel, in afara cind e trafic aglomerat, cind trebuie sa depasesc, cind sint foarte atent la pericolele posibile.

4)Ei bine, dar cind sint la drum lung, traficul este lejer, vremea buna, si merg de placere, atunci ma uit la turometru, incerc sa fiu la turatia asta optima, care-i place la nebunie scuterului, la care stiu ca uzura e minima, randamentul e maxim, consumul e minim pentru viteza obtinuta.

 

Obs.E drept ca se mai intampla dupa ceva mers mai mult, sa simt nevoia sa fac pe "Smucila", pt scurt timp, dar iar ma gandesc ca nu degeaba inginerii aia de la Suzuki au pus turometru pe Burgman si au determinat "momentul motor maxim"

 

Aplicand chestiunea asta, tot ce am avut cu motor, mi-a mers exceptional, fara probleme tehnice, cu costuri minime, iar cind am vandut, au fost in stare tehnica impecabila, cumparatorii bucurosi si supermultumiti, ramasi prieteni...asa ca tineti aproape!...peste 15-20 ani cind o sa vand Burgmanul, o sa fie impecabil :lol: deocamdata sint asa de multumit de el ca nici nu ma gandesc!

Mesaj completat

Marius45Jml, te rog da ADD pe YMessenger pe soimumaltez si seara mai putem schimba citeva cuvinte ca vecini si "maxisti"...multumesc!

Mesaj completat

Marius45Jml, te rog da ADD pe YMessenger pe soimumaltez si seara mai putem schimba citeva cuvinte ca vecini si "maxisti"...multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

Salut Cristi din Sibiu , sa stapanesti sanatos Burgmanul , cred ca esti singurul din tara asa utilat , am mai vazut la americani , pe www.burgmanusa.com asemenea exemplare .

Dupa data cand ai intrat pe acest forum se pare ca pasiunea e veche , doar acum ai hotarat insa sa iei si permisul , nu ?

 

pt.Marius : multam de invitatie , incerc , nu promit , ramane de vazut cu ce vin la Bacau , ne auzim .

 

multumesc de aprecieri...daaa...pasiunea e veche...cam de 13 ani astept sa fiu pe 2 roti.. poate nu reuseam nici acum dar am hotarat sa imi vand masina pentru motorelul asta...imi pare rau ca nu am facut permisul mai repede si acuma trebuie sa astept

imi place foarte mult dar ...zilele astea un motociclist sibian a avut un accident foarte urat...e in stare foarte grava...i-am vazut casca...era praf..

am un baietel de 6 luni si ma gandesc de multe ori ca vreau sa ajung totdeauna la el...intreg

 

Mesaj completat

suzuki , pt releu incearca si aici : /index.php?...1906&st=380

 

Cristi Sibiu : incarca bateria intai cu un redresor , vezi sa aiba acid ! daca nu , baterie noua scrie pe tine ! si verifica daca incarca in mers .

 

 

bateria mea e cu gel....am verificat-o de curand si dupa incarcare avea 83%...viata in ea...deci ar trebui sa mai duca..poate ca nu incarca in mers....nu ma prea pricep....dar cred ca va veni si vremea sa incep sa surubaresc umpic la ea...ca nu e ok asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se anunta nimeni pt bacau

ce folos ca suntem multi aici

Dovediti ca suntem pasionati si va plimbati prin tara si vreti sa cunoasteti noi prieteni si poate mai mult de cat prieteni

Pt mn atata timp cat nu vad interes la nivel de amarata asta de tara acest forum nu are valoare .

Nu stiu, la cat de mult s-a cerut ajutor din partea unoara care aveau nevoie ,nu au fost ajuta-ti macar cu un sfat poate sa confirme prietenul meu David_secret.

Atat am avut sa spun si pute-ti sa ma injurati dar macar sa fiti pe jumatate fan burgman cat sunt eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule , eu am confirmat , vin la Bacau ! urmareste-mi replicile !

Mai vreau sa va vizitez si pe voi , pe drum la Ramnicu Sarat , am facut armata acum 21 de ani acolo si la un moment dat cunosteam bine orasul , fiind agent de legatura , la alarme cutreieram orasul in lung si-n lat ! Sper sa mai "agat" si din Bucuresti cativa , mai sunt 10 zile pana atunci ! cat e intrarea acolo , sa nu speriem Burgman-istii cu tarifele moldovenesti ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze Vittore eram prea dezamagit , te asteptam cu drag la Ramnicu Sarat , mergem impreuna incolo poate reusesti sa il convingi si pe Dan stiu cate are pe cap dar merita an de an la Bacau a fost frumos, pe drum ma intalnesc cu motociclisti de Arad si Timisoara iti dai seama .Intrarea pe insula este de 20ron asa a fost anu trecut sper sa fie mai ieftin .Trebuie sa ajungem pana in ora 10 sa prindem parada moment unic :cheers: Mai vorbim .Stabilim amanunte mergem impreuna de la Ramnicu Sarat suntem cativa. As fi vrut sa mergem cu steguletze sa fim pregatiti toti maxiscoteristi ar fi ceva frumos . Vorbim

Cu stima Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ramasesem dator cu niste poze:

http://img687.imageshack.us/slideshow/webp...icture001jz.jpg

http://img687.imageshack.us/g/picture001jz.jpg/

 

Mesaj completat

Cind am cochetat cu ideea de a-mi lua maxi m-am oprit la TMAX 500, Burgman de 650 siSilverwing de la Honda.

Luasem la un moment dat in calcul si Kymco Xciting 500, dar am renuntat.

Ulterior, discutand cu mai multi am ramas axat pe Burgman de 650.

L-am ales deoarece tmax-ul nu este confortabil desi este mai sprinten si arata foarte bine, Silverwing-ul consuma foarte mult in oras, nu are asa spatiu mare de bagaje si nici aspectul sau nu ma incanta peste masura.

Burgmanul arata foarte sexy, si are cam tot din fiecare.

Il am de aproape 8 zile si am mers cu el numai prin Bucuresti.

PLUSURI:

-Fiind obisnuit numai cu motoare grele acesta mi se pare supermanevrabil in traficul nostru.

-Consumul in oras este de 6% mers normal si 7%-7 1/2 mers mai sportiv mers in modulul D(dupa cum se stie are modul separat de power, unde turatia creste cu 1000 rot/min.la acelasi regim de acceleratie+modul de schimbare asa zis manuala, gen Tiptronic la masini)

Oricum, consumul nu ma sperie la ce rezerva de putere am la el.

-Frinele foarte bune, despre ABS nu mai are rost sa spun.

-Ciclistica extraordinara, practic se apleaca singur pe viraje.

Sta bine pe viraje cu asfalt valurit, cele doua amortizoare de pe spate isi fac bine treaba.

-Pozitie superconfortabila(eu am 100 kg si 183 cm), carenajul impunator care te apara de intemperii si vant.

-Extraordinar spatiu de depozitare sub sa, in bord si in topcase-ul din dotare.Astazi am fost la piata si m-am intors cu sacosele pline, asa cum o fac cu masina.

-Bord frumos, lizibil, cu informatii suficiente, doua tripuri

-Locul din spate cu o sa imensa, se sta superconfortabil pe ea, desi pasagerul sta cam sus, in bataia vantului.

-Pozitia la ghidon foarte buna, te afli sus, cam ca pe un enduro touring, esti vizibil si vezi peste masini in trafic.

-Aspect masiv, foarte important in trafic pentru a fi vizibil mult mai usor.

Ai si alt respect din partea partenerilor de trafic pe un motor mare

-Motor elastic cu acceleratie progresiva si rezerve de putere suficiente in orice situatie

-Farurile foarte bine proiectate care imprastie o perdea foarte buna de lumina.

I-am pus si xenon, asa incit este o placere sa mergi cu el noaptea.

-Frana de mana care este foarte folositoare la parcare datorita masei mari a motorului.

MINUSURI:

-Parbrizul care pe mine nu ma satisface, imi arunca tot curentul in fata.

Am sa incerc sa-l inalt(nu este electric) si sa-i pun niste distantiere sa-l mai ridic.

Daca nu dau rezultate am sa-l schimb cu altul aftermarket de la Givi.

-Desi are centrul de greutate jos este un maxiscuter greu, care poate fi dificil de manevreat de pe loc, la manevrele din parcare.

-Oglinzile sunt foarte mari, cu o buna vizibilitate, dar sunt exact la nivelul oglinzilor masinilor, ceea ce duce la dificultati reale la mersul printre acestea.

La al meu fiind electrice aceasta problema este rezolvata, le rabatez din buton.

Astept sa-l scot la drum afara si va mai povestesc.

O seara buna la toti.

luigi

PS;Cind imi permite timpul am sa vin si eu la intalnire.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Luigi,

 

Sa-l stapanesti sanatos, este superb!!!..in jurul lui pina si parcul unde l-ai pozat pare Jardins du Louvre...ce poti sa-ti doresti mai mult? doar drumuri bune, asfalt uscat, vreme frumoasa, lipsa soferi idioti, si sa nu vada servisul, nici macar la revizii....

Mesaj completat

Buna Marius,

 

Nu stiu daca merg la Bacau, dar sigur un drum pina la tine vreau sa fac...macar sa ne strangem mainile si eu sa-mi fac mana la drum lung...asa ca te rog sa-mi lasi pe YM nr. tau de telefon. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Multumesc frumos.

Asemenea si voua.

Arata intr-adevar bine, a fost ingrijit.

La minusuri trec si faptul ca este destul de dur pe drum mai prost, simti cam orice pietricica de la sosea.

Dar asta din cauza diametrului mic al rotilor, este boala generala la scutere.

Luigi

PS;Pozele au fost facute in padurea Baneasa, la Casa Alba, pentru cine stie unde este locatia respectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti eu sunt din bacau

daca vreti sa veniti eu va astept

intrarea pe insula e 20 ron din cate stiu

oricum cel mai fain e la parada- sambata ora 12

intrati aici pt. mai multe detalii :http://www.inimabacaului.ro/2010/05/motor-bikers-party-bacau-2010-11-13.html

si mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Interesant ar fi sa ajungem vineri seara la Bacau , sa vedem/auzim Parazitii , e greu insa de crezut , asa ca voi veni cu noaptea-n cap sambata , sa prindem marsul , mai vorbim pana atunci .

 

VINERI , 04 IUNIE 2010 , ORELE 19.00 , PARCAREA IKEA BANEASA , [color="#8B0000"]REUNIUNE MAXI SCUTERE[/color] SI ORICE ALT PARTICIPANT MOTORIZAT PE 2 ROTI .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua burgmanisti!

 

As vrea sa ma adresez celor din imediata apropiere, din zona mea; referitor la plimbarile scurte, gen IKEA, sau Prisma, sau Baneasa, sau Snagov, iesirile mici, la un mic, o bere fara alcool, sau o pizza, iesirile astea scurte de seara, as vrea daca se poate sa le stabilim in afara week-endurilor; sa va spun de ce....Burgmanul de la 250 incolo si nu mai zic de cele de 400/650 sint cam de drum lung; iar eu prefer ca in week-end sa plec cateva sute de km la distante ceva mai mari cu ramanere, si astfel nu mai apuc iesirile de sa zicem vineri de la IKEA; cum a fost ultimul week-end cind am vazut ca v-ati strans 5...tare mi-as fi dorit sa fiu cu voi, sa va cunosc, dar eu vineri la ora 12 o taiam spre Curtea de Arges si am revenit abia duminica....asa ca daca pt scurtele plimbari ar fi o alta zi, sa zicem marti sau joi sau care alta ar fi excelent si am putea sa facem eventuale planuri din timp pt. week-end.... ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzukyyy , Burgman1 : cam devreme parada asta din Bacau la 12 insa vin la insula sau cum se numeste locul de intalnire , spre Rm Sarat venim la intoarcere impreuna cu baietii , pe seara, eu nu pot pleca mai devreme de 8.30 din Buc ( din pacate ) , mai comunicam vineri daca intervine ceva .

 

Fanel : la Mamaia daca ma duc si nu pot sta macar 2 ore in apa marii e nasol , nu merita efortul , iar acum inca e rece ! Vara e insa lunga si avem timp .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te salut cu stima Vittore apreciez foarte mult efortul care il faci de a veni la Bacau , noi plecam de la 7.30 de la Ramnicu Sarat ,ne vedem acolo daca plecati mai tarziu ,ideea este sa ne gasim acolo sa bem o bere impreuna si sa ne cunostem, la Romexpo eram pe fuga si nu s-a putut sta, imi cer scuze! Iti las id-ul meu b.burgman si vb mai multe pana vineri stabilim cum ne intalnim sa ne dam nr de tel .

Cu stima Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal suzukyy ne bucuram ca esti din Bacau afla ca noi cei din Ramnicu Sarat plecam de la 7:30 speram in jurul orei 10 00 sa ajungem pe insula ne gasim acolo nu ai cum sa nu observi o gasca de maxiscooterisi :ok:

Sa ne vedem cu bine!

Cu stima Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te salut cu stima Vittore apreciez foarte mult efortul care il faci de a veni la Bacau , noi plecam de la 7.30 de la Ramnicu Sarat ,ne vedem acolo daca plecati mai tarziu ,ideea este sa ne gasim acolo sa bem o bere impreuna si sa ne cunostem, la Romexpo eram pe fuga si nu s-a putut sta, imi cer scuze! Iti las id-ul meu b.burgman si vb mai multe pana vineri stabilim cum ne intalnim sa ne dam nr de tel .

Cu stima Marius!

ce efort domne ? placere pura !

va gasesc eu acolo , ma uit dupa maxiscuteristi cu nr de BZ ! plec la 7.30 din Buc , vezi topic de Intalnire Bacau la sectiunea speciala !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...