Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

multumesc de ajutor soimule. am manualul de la el dar italiana mea e cam de balta. am pus cateva poze cu el. de curiozitate un burgman 650 din 2007 si cu maxim 20.000 de km cam cat ar costa?

post-58744-1284323992_thumb.jpg

post-58744-1284324022.jpg

post-58744-1284324299_thumb.jpg

Editat de yulii_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc de ajutor soimule. am manualul de la el dar italiana mea e cam de balta. am pus cateva poze cu el. de curiozitate un burgman 650 din 2007 si cu maxim 20.000 de km cam cat ar costa?

 

Supermisto!...sa ai grija de el!...vezi ca in Bucuresti densitatea de hoti pe km2 de de vreo 50-60 mai mare decat cea de la Onesti...daca nu stai la parter sa-l bagi noaptea in casa, nu ai un garaj, o curte bine asigurata, pune-i o alarma buna, niste lanturi solide si sa fie parcat cit mai la vedere, sub geam, etc....si neparat mereu sub o husa(ziua sau noaptea cind nu mergi cu el)..cele mai bune sint alea argintii cu mijloc negru pe care scrie OXFORD...sa nu iei Luis ca nu sint bune de nimic si sint si scumpe.

 

Lasa mai in pace Burgmanu de 650!!!..cati ani ai pe asta de 400?...ma rog, daca esti om bogat, poti sa-ti iei si unul de 650, numai sa ai timp sa umbli cu ambele!...mai ales in afara!...si cu cel de 400 nu e usor de mers in oras, mai ales de strecurat(fata de un moped, sau ceva mai mic)... parerea mea este ca 650 merita daca esti navetist intre doua localitati la distante de peste 150-200 km, sau sa strabati Europa de la un capt la altul...mie mi-ar place ca toate facilitatile de la 650 sa fie disponibile si pe cel de 400, asta e altceva.

 

Totusi sa nu uitam ca si Burgmanul de 400 are peste 200 kg si nu este deloc usor de manervat fara motor; iar cel de 650 are vreo 300 kg...si nu cred ca are marsarrier...deci si mai greu de manevrat...eu zic sa te bucuri de asta de-l ai, sa ajungi sa-l simti una cu tine, o prelungire a corpului tau, si apoi in timp sa mai incerci si alte chestii de la prieteni.

 

Pretul la un 650/2007/20k km poate depinde de multi, multi parametri....daca el este ok, cred ca este peste 6000 e..

 

 

Mesaj completat

 

 

Eu sint curios ce zice LOVE de tratamentul cu DURALUBE....daca mai papa asa mult ulei, daca trage mai bine, etc...

Mesaj completat

yulii_87, zi-mi si mie ce performante de consum ai scos cu el la drum scurt, la drum lung....etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa-l schimb doar de curiozitate ca am vazut dotarile de pe el:)). am doar 2 luni, iar consumul, am scos o medie de 4la suta. la drum lung cred ca am scos 3,5 si prin oras cam 4,5. cam asa am calculat eu si asa arata si el.

eu o sa stau in agronomie in campus si nu prea am unde sa-l las decat in fata caminului. am un antifurt care se pune pe discul din fata si blocheaza roata si mai am un lant cumparat pe care inca nu lam folosit. pelerina pentru el e gri si nu scrie nimic pe ea. asa am primito.

am o geaca si o vesta de vanzare amandoua sunt pentru moto. vreau sa le dau pt ca mie imi sunt mari si ma unfla vantu. le-am primit o data cu motorul de la fostu proprietar. o sa atasez zilele viitoare niste poze si preturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wellcome ! gecile le dai sau le vinzi ? ce masura sunt ? astept detalii poate ..... iau ceva !

parcheaza la lumina , leaga e un stalp o roata si monteaza-i o alarma cu pager ! intotdeauna un antifurt costa mai putin decat obiectul asigurat ce poate fi furat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste pe topicul asta postarile din urma...

Mesaj completat

in general motocicletele (mai ales supersporturile) sint mai ieftine decat Burgmanurile...depinde ce caracteristici doresti de la vehicului pe 2 roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste pe topicul asta postarile din urma...

Mesaj completat

in general motocicletele (mai ales supersporturile) sint mai ieftine decat Burgmanurile...depinde ce caracteristici doresti de la vehicului pe 2 roti...

 

am cautat si am vazut ca un burgman din 2003 ajunge pe la 1200 in germania sau italia

ma gandeam ca e bun pt inceput iar dupa aceea sa trec la o sportiva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este!

Eu o leg pe a mea cu doua lanturi profi( care nu pot fi taiate cu gura de lup) si am si alarma cu pager!.

Combinatia este ideala, dormi linistit..

 

 

 

:cheers: asa e, lanturi shmechere dar "teava" ....."teava".....???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat si am vazut ca un burgman din 2003 ajunge pe la 1200 in germania sau italia

ma gandeam ca e bun pt inceput iar dupa aceea sa trec la o sportiva...

 

....cum spuneam, depinde ce vrei de la un vechicul pe 2 roti...parerea mea personala este ca acei care folosesc motociclete supersport in afara circuitelor sportive nu sint in regula din multe puncte de vedere; o motocicleta SS nu e pt. circulat pe drumuri publice si mai ales in orase. O SS o folosesti numai pe circuit(acolo macar nu omori si pe altii daca cumva gresesti), altfel o transporti pe remorca, nu o strici pe drumurile din RO, si nu o supui limitarilor de viteza din sate si orase; cu ea faci sport si atat, nu te dai grande in trafic sau la terasa si apoi iti rupi gatul ca ai luat o denivelare de canal in pasaj la Bucur Obor.

 

...insa pt. transport personal, confort si placerea de a te bucura mersul pe 2 roti, cred ca un maxiscuter este mai mult decat suficient; cum spui la 1200 euro un burgman din 2003 este o afacere f buna, numai ca trebuie verificat sa nu fie inainte de un RK...

...sfatul meu este daca ai de ales sa preferi sa iei din Germania si nu din Italia....de, si noi ne tragem de la Roma!..si din Germania sa te uiti bine de la cine cumperi; exclus turci , pakistanezi, polonezi , romani....sa fie neamt curat sau firma nemteasca cit mai mare, care sa tina la numele lor, sa nu iei tzeapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....cum spuneam, depinde ce vrei de la un vechicul pe 2 roti...parerea mea personala este ca acei care folosesc motociclete supersport in afara circuitelor sportive nu sint in regula din multe puncte de vedere; o motocicleta SS nu e pt. circulat pe drumuri publice si mai ales in orase. O SS o folosesti numai pe circuit(acolo macar nu omori si pe altii daca cumva gresesti), altfel o transporti pe remorca, nu o strici pe drumurile din RO, si nu o supui limitarilor de viteza din sate si orase; cu ea faci sport si atat, nu te dai grande in trafic sau la terasa si apoi iti rupi gatul ca ai luat o denivelare de canal in pasaj la Bucur Obor.

 

...insa pt. transport personal, confort si placerea de a te bucura mersul pe 2 roti, cred ca un maxiscuter este mai mult decat suficient; cum spui la 1200 euro un burgman din 2003 este o afacere f buna, numai ca trebuie verificat sa nu fie inainte de un RK...

...sfatul meu este daca ai de ales sa preferi sa iei din Germania si nu din Italia....de, si noi ne tragem de la Roma!..si din Germania sa te uiti bine de la cine cumperi; exclus turci , pakistanezi, polonezi , romani....sa fie neamt curat sau firma nemteasca cit mai mare, care sa tina la numele lor, sa nu iei tzeapa.

 

 

 

ms frumos pt sfaturi...

si eu sunt de aceeasi parere ca pt inceput este foarte bun un maxiscuter iar dupa aceea pot sa trec si la sport sau altceva...

oricum am un vecin mecanic care aduce masini si motoare din germania si o sa vb cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Sebi !!!!!

Ce mai faci omule?

hai ca incercam sa trecem pe la tine sapamana asta (timpul ma omoara) dar .... vb cu Viitore si gasim 1-2 h libere .

vb mai multe cand ne vedem . vara asta ai tras chiulul la greu :P)

sa ai grija de tine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Of of ce as fi vrut si eu sa pot iesi la plimbare cu voi,dar banii arzai focu ca fara ei nu putem avea grije de fam noastre si de Burgmanelele noastre.AA am vazut motorul tau David vineri parcat pe scoarul de la Unirii,dar pe tine nu te-am vazut.Hai sa ne vedem si mai vorbim :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti sa haidem !!!!!!

m-am uitat pe prognoza meteo ...vineri si sambata e frumos . in rest ploua. deci eu propun vineri la 17:00 la Ikea Baneasa, in parcare . PREZENTA OBLIGATORIE ! toata lumea ...cu neveste , cu amante ...gay ....zoofili ..si alte perversitati :P)))))))

 

Va pupa David ! :laugh:)))

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...