Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De unde cumpar un etrier spate burgman 400 sau unde il pot rectifica. Am joc la tijele culisante si vibreaza in timpul mersului. Mersi

 

Pe subiect ia legatura cu userul Ovidiu4141....a avut o situatie in aceiasi zona si a rezolvat-o...eventual citeste topicul citeva pagini anterioare si apoi roaga-l sa-ti dea nr.telefon al rezolvatorului.

semnat:Dispeceratu'

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde cumpar un etrier spate burgman 400 sau unde il pot rectifica. Am joc la tijele culisante si vibreaza in timpul mersului. Mersi

 

sal balazsfi,exact aceiasi problema am avut si eu si din cauza vibratiilor etrierului se incalzea discul de frana aproape de inrosire,dupa cum am spus bucsarea lui este cea mai ieftina metoda si mai sigura,tinand cont ca un etrier nou este de 1.700 ron si unul la mana a doua este de 3 - 400 ron si poti sa ai surpriza sa aibe aceias buba.am mai spus daca are cineva nevoie de acest strungar meserias,sa ma contacteze,este de nota 100,ca meserias.suna-ma si vorbim.( 0766.600.651. Ovidiu )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursie, maine sambata....spre zona de munte! (Fugim de canicula-au anuntat caldura insuportabila))

Raza de actiune in jur de 200 km.

Intoarcere seara pe lumina!

 

DECI PINA ACUM MERGEM LA BARAJ LA VIDRARU....PLECAREA LA ORA 9:30 DE LA MC-DONALD MILITARI...CA DATA TRECUTA AM FOST PE TRANSFAGARASEAN LA BALEA LAC....

 

acum facem Vidraru simplu(daca nu ne vine vreo idee)...eventual manastirea din stanci de la Corbi, sau manastirea Robaia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar plec maine la lac la sf.Ana..cu 2 baieti motociclisti din vechea brigada..

care vreti sunteti bine veniti..

 

...traseu, nr. kilometrii, acces, starea drumului?....de cind am facut eu geografie nu mai stiu pe unde este...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...traseu, nr. kilometrii, acces, starea drumului?....de cind am facut eu geografie nu mai stiu pe unde este...

 

aproape de baile tusnad,in covasna

sunt peste 250-270 km,am eu pana la fratele meu in malnasi bai 220 km si mai sunt de acolo 20-30 km.

este prea mult sa faci acest drum intr-o zi,mai ales ca mai mergi o gramada si pe jos pana la lac.

asta era frumos de facut doua zile cu stationare peste noapte la balvanios si acolo este un peisaj de vis.

Editat de Ovidiu4141
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..aha....excursie de mers 7-8 ore, 500 km dus-intors....bucuresti-brasov-sf.ghe-miercurea-ciuc....cam prea mult de calarit...noi mergem la mai putina calarie si mai multa tolanie in iarba la racoare

 

..dar e de considerat pt data viitoare :rolleyes:

 

..deci ramane directia stabilita Vidraruuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Da' ce te miri asa..zici ca au baut vitriol?? :rolleyes:

PS.Frumos drumul pina acolo, pacat ca in sus, spre Balea este varza.

Soimule, data trecuta cind ai fost cum era, tot asa sau l-au mai peticit?

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati baut bere cu alcoool??!!!

 

eeeeeeee.......fara alcool,nu se stie.

 

Da' ce te miri asa..zici ca au baut vitriol?? :rolleyes:

PS.Frumos drumul pina acolo, pacat ca in sus, spre Balea este varza.

Soimule, data trecuta cind ai fost cum era, tot asa sau l-au mai peticit?

 

intradevar drumul este destul de denivela,dar am mers mai incet,merita ptr. racoarea care era acolo,fata de bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..am ajuns si eu la Berea din frigider....dreumul la fel.....dar atunci ne-a alergat Vittore..acum am stat destul pe o stanca precum serpii, dar la umbra....la un izvor...

 

...nici nu stiti ce bine este sa stai tolanit la racoare pe o stanca plata scobita precum corpul tau, rocoroasa dar nu rece, la umbra padurii, la 3 m de un izvor, pe o albire de raulet cu mici acimulari de apa curgatoare de munte....si sa pui fruntea pe apa izvorului, sa tragi apa rece pe gura cu nasul bagat in suvoi....

 

...sa-ti cari pumni incarcati de apa rece de munte, pe piept, pe umeri, pe spate, pe brate...bine ca am plecat din bucuresti!

 

..sint prea obosit ca vad ce a mai scris luigi la cartea lui, ilustrata...maine o sa caut! Sper sa nu se opreasca, si in afara de fapte, locuri, intamplari, sa bage mereu mai multe trairi....e important cum vede el, exteriorul....

 

Oboseala provinde de la caldura la care am revenit....ce bine si odihnitor a fost la munte la racoare!!!...

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost super plimbarea la vidrarul de astazi,pacat ca nu am fost decat eu si cu soimul.

 

nea Soimuleeeeeeeeeeeeee , nu te-ai lasat pana nu l-ai dus si pe Ovidiu la bashina aia de terasa din Curtea de Arges , ai facut pasiune din drumetiile scurte pana la aglomeratia de la Vidraru !

 

e vara fratilor , ziua e lunga , se pleaca de la 7 pe racoare si se revine pe lumina pana la 21 ! eu asta seara , la 21.20 am parasit Vama Veche dupa ce am bifat din nou Dalboka/BG , la 0.30 eram la garaj , in August tre sa facem Tusnad si Olanesti , neaparat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de Transalpina? Ar trebui incercat traseul.

 

Salut Ovidiu si bine te-ai alaturat grupului! Trebuie sa facem sedinta de lucru. E treaba de facut. O sa te rog si pe tine sa aduni poze cu burgmanul (in excursii) si asta pentru site. Am luat domeniul Burgman.ro, iar Bogdan, care se va ocupa de site si care bineinteles, este mebru fondator, vechi, al viitorului club Burgman, trebuie sa aiba de unde alege fotografii.

 

Soimulmaltez cred ca ar trebui sa folosim numele tau de forum pentru a ne face o sigla. Ce zici, treci peste faza cu copyright-ul si ne permiti o asociere a clubului cu nick-ul tau?

 

ce zici de asta?…..sau asta?

post-43968-0-45192700-1310898008_thumb.png

post-43968-0-52989100-1310898180_thumb.jpg

Editat de adriangbs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea Soimuleeeeeeeeeeeeee , nu te-ai lasat pana nu l-ai dus si pe Ovidiu la bashina aia de terasa din Curtea de Arges , ai facut pasiune din drumetiile scurte pana la aglomeratia de la Vidraru !

 

e vara fratilor , ziua e lunga , se pleaca de la 7 pe racoare si se revine pe lumina pana la 21 ! eu asta seara , la 21.20 am parasit Vama Veche dupa ce am bifat din nou Dalboka/BG , la 0.30 eram la garaj , in August tre sa facem Tusnad si Olanesti , neaparat !

 

 

Vittore:

 

1)Ovidiu, a mers singur, nu l-am dus eu...are Burgmanul lui!..eu oricum ma duceam...si am vruta sa-l duc si la Balea ca era timp, dar in final am decis sa facem ce planificasem.

 

2)Terasa aia face niste mici f. buni, parca si tu ai avut comanda numerica MAXIMA :laugh: si nu ai lasat absolut nimi pa caini! Ca sa mancam niste mici de la gratar nu cred ca ne trebuia un local de 5 stele; am vazut ca tie ti-a cazut la inima si grataragioaica, ca te-au terminat ochii ei, desi era cam coapta si avea nevoie de un imprumuit pt un RK la dantura(puteai sa te oferi!!!)...mai trebuie sa marturisesc ca in plus am baut si apa de izvor fara sa-i facem analizele...cam neigienic, nu?

 

3)Si ce voiai?...sa stam acasa la caldura?...eu zic ca am facut f bine ca am plecat la munte, si ne-am simtit foarte bine!

 

4)Tu scrii aici, la sectiunea Burgman, toate cele de mai sus, dar omiti sa precizezi ca, delasarile le faci cu o motocicleta Yamaha Diversion de 900 cmc(scriu si in litere: noua sute de cmc!), nici vorba de Burgman!

 

5)Eu inteleg ca scopul tau e sa-ti faci kilometraj la mersul pe 2 roti, al meu este altul:sa ma simt bine si sa ma relaxez pe toata durata absentei de acasa...adica in toate etapele excursiei...nu sa alerg numai ca un desperados cit mai multi km...mie imi place ca intr-o excursie, sa ma bucur de locuri si destinatie si nu numai de mersul calare...

 

Asa ca daca vrei sa ne conduci in locuri frumoase, fa aici propuneri, vezi pe cine aduni, si hai sa mergem, dar cu Burgmanul ala albastru, nu cu motocicleta!....vii cu o capacitate cilindrica mai mult decat dubla si te dai grande de Primavarii!... :kick:

 

Asa ca asteptam burgmanistul din tine nu "motociclistul adevarat"...

 

Ce ziceti de Transalpina? Ar trebui incercat traseul.

 

Salut Ovidiu si bine te-ai alaturat grupului! Trebuie sa facem sedinta de lucru. E treaba de facut. O sa te rog si pe tine sa aduni poze cu burgmanul (in excursii) si asta pentru site. Am luat domeniul Burgman.ro, iar Bogdan, care se va ocupa de site si care bineinteles, este mebru fondator, vechi, al viitorului club Burgman, trebuie sa aiba de unde alege fotografii.

 

Soimulmaltez cred ca ar trebui sa folosim numele tau de forum pentru a ne face o sigla. Ce zici, treci peste faza cu copyright-ul si ne permiti o asociere a clubului cu nick-ul tau?

 

ce zici de asta?…..sau asta?

 

Nu am nimic impotriva siglei, dar ca pricipiu, sint doar impotriva transformarii numelor din lb.romana in lb.engleza....personal sint impotriva acestui curent...sint pt limba esperanto...si cred ca inca in urmatorii 50 ani limba Terrienilor nu va fi engleza...prea multe neologisme din engleza folosim....poate ar fi mai bine soimu carpatin sa apara ca sigla...deocamdata ma intreb cati soimi ne putem aduna la o excursie....10?12?...ca sa adunam mai multi ne-ar trebui un starv destul de mare :crack: ....sa zica unul tare ca da o masa mare de tot, sa zicem la Cimitirul Vesel de la Sapanta....sa vedem cati facem deplasarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta realizare!..ce inseamna sa ai un operator bun!

 

F.f.Frumos!...Viorele multumim! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca-mi dati "material" mai fac 100 de slide-uri, deci tre sa mai iesim (a si sa nu uitam de Vero, ea a facut pozele)

 

Aaaaa, vreau si io pozele facute de voi...Va rog

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pt cei care vreti sa va luati Burgman 650 sau aveti:

 

http://burgmanusa.com/bkb/650+Year+Differences

 

..sa stiti fiecare model (an) ce va ofera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vittore:

 

1)Ovidiu, a mers singur, nu l-am dus eu...are Burgmanul lui!..eu oricum ma duceam...si am vruta sa-l duc si la Balea ca era timp, dar in final am decis sa facem ce planificasem.

 

2)Terasa aia face niste mici f. buni, parca si tu ai avut comanda numerica MAXIMA :laugh: si nu ai lasat absolut nimi pa caini! Ca sa mancam niste mici de la gratar nu cred ca ne trebuia un local de 5 stele; am vazut ca tie ti-a cazut la inima si grataragioaica, ca te-au terminat ochii ei, desi era cam coapta si avea nevoie de un imprumuit pt un RK la dantura(puteai sa te oferi!!!)...mai trebuie sa marturisesc ca in plus am baut si apa de izvor fara sa-i facem analizele...cam neigienic, nu?

 

3)Si ce voiai?...sa stam acasa la caldura?...eu zic ca am facut f bine ca am plecat la munte, si ne-am simtit foarte bine!

 

4)Tu scrii aici, la sectiunea Burgman, toate cele de mai sus, dar omiti sa precizezi ca, delasarile le faci cu o motocicleta Yamaha Diversion de 900 cmc(scriu si in litere: noua sute de cmc!), nici vorba de Burgman!

 

5)Eu inteleg ca scopul tau e sa-ti faci kilometraj la mersul pe 2 roti, al meu este altul:sa ma simt bine si sa ma relaxez pe toata durata absentei de acasa...adica in toate etapele excursiei...nu sa alerg numai ca un desperados cit mai multi km...mie imi place ca intr-o excursie, sa ma bucur de locuri si destinatie si nu numai de mersul calare...

 

Asa ca daca vrei sa ne conduci in locuri frumoase, fa aici propuneri, vezi pe cine aduni, si hai sa mergem, dar cu Burgmanul ala albastru, nu cu motocicleta!....vii cu o capacitate cilindrica mai mult decat dubla si te dai grande de Primavarii!... :kick:

 

Asa ca asteptam burgmanistul din tine nu "motociclistul adevarat"...

 

 

 

Nu am nimic impotriva siglei, dar ca pricipiu, sint doar impotriva transformarii numelor din lb.romana in lb.engleza....personal sint impotriva acestui curent...sint pt limba esperanto...si cred ca inca in urmatorii 50 ani limba Terrienilor nu va fi engleza...prea multe neologisme din engleza folosim....poate ar fi mai bine soimu carpatin sa apara ca sigla...deocamdata ma intreb cati soimi ne putem aduna la o excursie....10?12?...ca sa adunam mai multi ne-ar trebui un starv destul de mare :crack: ....sa zica unul tare ca da o masa mare de tot, sa zicem la Cimitirul Vesel de la Sapanta....sa vedem cati facem deplasarea?

 

Numele musai va fi in romana. Desenul pe care l-am postat era un exemplu luat de pe net. inventam noi una traditional romaneasca. Burgmanul Carpatin sau Suzukiul din Dorobanti, ori de ce nu Burgman Dracul. Ar merge si un Burgman cu de toate sau un Burgman Mioritic.

 

Dibaci este pilotul,

Pe doua roti el zboara.

Cu Burgman Geto-Dacul,

Este plecat prin tara.

 

E Burgmanul din curte,

Care pe loc tresare,

Cand e strigat din suflet,

Hai burgman la plimbare!

 

 

Sa-l chem,(?) incerc degeaba,

Nu recunoste nume,

A traversat cu bacul,

Si-si spune Burgman Dracul.

 

La munte cand ajunge,

Pe cric se odihneste,

Si-al lui dibaci pilotul,

Pe jos se tolaneste.

 

Duce si soimi in spate,

Sub sha placinte coace.

Orice ii ceri el poate,

E Burgman cu de toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,cu cea mai mare placere adriangbs,poate o sa am ocazia sa ma intalnesc cu cat mai multi posesori de burgman,ca din videoclip care este de nota 100 se vede cat de frumos este cand este gasca mare

 

 

ca sa intalnesti posesorii de burgman trebuie sa vii la sedinte. trebuie sa te pregatesti sa iei cuvantul in plen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...