Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mulțumesc. Am mai găsit încă unul pe motomus, oferă și garanție la el, zice că au făcut toate schimburile, dar problema cred că ar fi cu km, sigur e măsluit...

http://motomus.ro/scutere/scutere-second-hand/suzuki-burgman-400cc-an2001-32cp-s3692#!prettyPhoto

Lumea are o parere buna desre motomus. Cand o sa fiu in situatia sa cumpar ceva si eu ii am in calcul . Eu mai am si varianta Ungariei (fiind din Timisoara). www.haznaltauto.hu Prieteni de-ai mei au facut drumuri pe la unguri dupa scuetere si a meritat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales cand iei de la intermediari, si nu de la omul care a avut grija de agregat, incearca sa iei un pic mai nou, 2004-2005 samd..

Altfel sansa sa bagi bani in el creste si mai mult..



Domnu' benny, sunt zeci de Burgman pe bikeshop.ro , numai eu m-am uitat acum la vre-o 50-60 pana m-am plictisit, si tu l-ai gasit pe ala de la OLeics?

( mai ca l-as schimba pe-al meu, ca s-a invechit :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

un sfat va rog :

 

s-a rupt cablul care deschide saua ! model 2003 cu cheie in butucul de contact , cum sa desfac saua fara a o distruge ?

 

si cablu unde recomandati c-as putea gasi ? caut si eu , un ajutor nu strica insa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici acuma nu ai rezolvat situatia?ai scos platicele de langa cheie sa poti apuca de cablu?este de cablu otel sau electric si actioneaza motoras de model centralizata

Editat de b_robert87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai fost atent , am mentionat clar , cablul s-a rupt , am desfacut carena fata si avand acces la contact am scos cablul circa 30 cm rupt , de otel ruginit , motor de inchidere centralizata nu are ,

nu e o situatie , motorul merge , totusi as vrea sa deschis saua !

cum o tin in garaj , pana gasesc cablu nu e o problema sa stea descuiata saua . dar cum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

intentionez sa imi cumpar unul de 650 ...

am auzit au probleme cu cutia de viteze ,cea ce e o distractie destul scumpa....ma poate ajuta cineva cu mai multe detali?

apropo motorul are 38000KM ..

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este din 2004 ...stiti voi vb romanului toate au intre 20000 si 40000

dar in realitate cine stie.....mai ales ca astea de 650 sunt motoare mari si cu sigurnata sunt fugarite ca altfel nu isi cumpara intalianul 650 pt oras

as vrea sa vad la ce sa ma astept...

Editat de bzsa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este irelevant numarul de Km, daca omu i-a schimbat tot ce era de schimbat la motoreta si merge brici poate sa aibe si 300000 de km plus ca se vede cu ochiul liber diferenta intre un scuter care are 100000km si unu de 20000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este din Italia nu prea ai de unde sa stii ce i-a schimbat si ce nu ,doar daca nu te apuci dupa achizite sa schimb piese pt linistea ta.

daca era de la proprietar era altceva , astea aduse din afara nici macar nu le poti incerca pt ca nu au nr , sunt radiate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare

ceva pereri despre burgmanul de 125 injectie(nu stiu daca este si alta varianta). ma gandesc la folosire ii oras, maxim 60 km in afara orasului

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...