Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

xenon + lupa e super-investitie, nenea soimu'. iar daca ai garantie 2 ani, chiar nu mai conteaza cat de repede se strica. la mine problema a fost o mufa care nu era introdusa corect, insa daca tot a adus balast l-a schimbat preventiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am rezolvat problema cu etrierul ieri in 45 de minute la un atelier de strungarie din colentina (au fost largite gaurile si introduse doua bucsi) total cost operatiune 30 lei :) pe bune vorbesc = 12 lei lichid de frana dot 4 pt reumplerea circuitului.

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://distante-rutiere.viaromania.eu/?departure=Bucuresti&destination=Sighisoara

soimumaltez: (300 km..4 ore) x 2

 

600 km, 8 ore....cu pauze 10...cu rezerve 12...plecam la ora 8 si sintem inapoi pe lumina....ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat problema cu etrierul ieri in 45 de minute la un atelier de strungarie din colentina (au fost largite gaurile si introduse doua bucsi) total cost operatiune 30 lei :) pe bune vorbesc = 12 leu lichid de frana dot 4 pt reumplerea circuitului.

deci, dai mici si bere pentru reusita! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea departe, dar ….e frumos tare. mai bine facem un gratar pe langa casa.

 

...pai asa facem un gratar sus pe bloc...cine are umbrele de soare?....si vin si eu doar cu piticu albastru:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soimule, la intalniri te rog sa nu mai aduci piticul! E ca si cum as aparea eu in chiloti la tine, la revelion. Se poate? :scooter:

Corect

 

domnilor cat ulei de transmisie intra in grupul de pe spate

????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soimule, la intalniri te rog sa nu mai aduci piticul! E ca si cum as aparea eu in chiloti la tine, la revelion. Se poate? :scooter:

 

mai, daca faci tu asta....o sa fie un revelion f f reusit...o sa ne distram de minune si va fi un revelion excelent!!!:))

 

Acum au zis la RTV ca va fi un week-end cu vreme superba!!!..deci nu e de stat acasa!..EXCURSIEEEEEEEE....sa se lipeasca si brasovenii si altii de pe traseu!

 

Corect

 

domnilor cat ulei de transmisie intra in grupul de pe spate

????

 

La mine in carte scrie 190 ml.....la tine nu cred ca mai mult de 200

 

Observ ca de ceva vreme ne urmareste unu' Johny72 prieten cu Broscutza82....da nu zice nimic!...burgmanist...hai domnule in excursie; incepe prin a scrie aici!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar ma uit pe topic si atit burgman am avut NU MAI VREAU

 

Dar ce ai patit cu el?..nu cred ca era prea puternic(vad ca ai trecut la o Yamaha mai mica)...posibil sa fi avut ceva probleme tehnice, rezolvate costisitor?...ca la noi din cele aduse de samsari, majoritatea sint jafuri si trebuie sa le pui tu pe roate ceea ce este destul de greu si costisitor...

 

SHREK e plecat cu magarusu...o sa vedem ce bronzat apare pe frunte si pina la ceafa:)...

 

http://moto-atv-scutere.anunturi-auto.4tuning.ro/motociclete/suzuki/suzuki-burgman-650-cmc-stare-buna-10356250.html

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-49549-0-34989600-1312452506_thumb.jpgAm inlocuit uleiul de la transmisie cu un valvoline 80w 90.

Cand am scos afara uleiul vechi erau cca 260 de mililitri (verificati cu seringa) :scratch: , uleiul fiind aproape negru :unsure:

Oricum am bagat inapoi exact 200 ml exact ca in carte :)

 

Mai am 800 ml in bidon, deci invit prieteni la mine sa le fac un schimb MOCAAAAAAAAAA :friends:

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi fost eu amator...din pacate la mine foloseste acelasi ulei ca si la motor...10w-40...si se pare ca se da si un capac jos (al carcasei)...uite aici:

 

 

La tine cum a fost?..mai simplu?.... ai avut orificiile afara, sau a trebuit sa demontezi mai mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Viorel ...cand ne vedem sa imi spui si mie de tipi din colentina ....si eu am un mic joc pe etrier ...in spate ...atunci cand se tocesc placutele ...asa ca ..poate dau si eu o fuga .

 

Adrian ....lung drumu la Sighisoara ? ete fassss ..... in weekend am facut cu soimu 600 km :D (am pierdut mult timp ocolind Brasov-ul ....vre-o 60 km prin sate) .....dar frumos oricum :)

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari domnilor, va era dor de mineeeeeee ? :bounce:

 

fac carare prin tara ! de la Bistrita si Piatra Fantanele am coborat prin Sighsoara si Medias catre Sud ! stau pana Luni la Moeciu de sus , pensiunea Rodis(vezi google) , poate ma vizitati in weekend !

 

nu ezitati insa sa vizitati Sighisoara ! la plecare va tirati spre iesirea din oras catre Tg Mures si la sensul giratoriu stanga spre Medias apoi Sibiu cu a sa linie de centura Valcea Pitesti si Buc .

si plecati la 7 fratilor , lasati somnul pt "lumea cealalta" , aveti zi de vara ca-i August !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. trebe demontat etrierul, asta inseamna sa demontezi o parte din carena de pe dreapta, toba de esapament, suportul tobei, roata, si apoi etrierul :) aproximativ o ora a durat la mine

2. trebe doi insi, ca unu te chinui si nu poti sa desfaci roata de pe spate

3. scule am eu

4. atelierul este pe strada enache sandu nr. 100

5. atelier strungarie

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK..deci este stabilit!..Sambata excursie la Sighisoara, cu plecare la ora 7 din Bucuresti! Pina acum sintem sigur 2 Burgmanuri de 400, 3 excursionisti!...Asteptam si pe ceilalti (Adrian mai ales cu "aniversarea" si micii aferenti...), Vittore ne asteapta pe traseu la pensiune, cine vrea din tara, se poate racorda la Ploiesti, Brasov, etc....cine mai vrea sa vina sa spuna si sa-si ia viza de iesire de acasa din timp!

 

..am zis din timp ca sa stiu daca dau comanda de placinta...pt. dimensionare

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pfoai de capu' meu in ce hal si-a batut joc de el...

asta a mai fost si acum cateva pagini. era gri parca si era pe okazii la vreo 700 de euro.

oricum arata jalnic si inainte... oare ce o fi fost in capu' lui, ca daca arunca in sictir niste vopsea + o retapitare o sa-i creasca brusc valoarea cu 300 de euro???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija la drum maine! Sa va luati tot ce va trebuie cu voi ca sa nu fiti nevoiti sa va opriti si sa cereti la altii; da? Bogdan, tu mai ales, sa nu uiti, iar tu, Soimule, ce sa mai spun, sa nu uiti nici tu! Daca totusi, pe drum, nu aveti incotro si e musai, sa stiti ca eu va inteleg. Poate treceti si prin partile alea, ca e frumos tare si sa-mi aduceti si mie. Cred ca o sa vreau doua. Cred ca ar trebui sa aduceti mai multe poate mai vrea cineva de pe forum, mai intreb si eu.

 

Este noua jumate si nu stiu nimic de voi. Postati de indata ce ajungeti, ca sa stiu ca sunteti bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PREZENT.

 

Km: cam 700 .... Bucuresti - Sinaia - Brasov - Sighisoara - Brasov - Bran - Moeciu ( Sus .. Jos .... bla bla ) - Predeal - Sinaia - Bucuresti

 

Plecare: 7 am ( la ora 10.15 eram la Brasov ) - Intoarcere 9.30 pm (deja cu berea alcoolizata acasa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta excursie!...inclusiv dat tzatza lui Vittore una bucata placinta cu mere, ca omu' e adictivat!..si cum va spuneam e bronzat de la frunte pina la ceafa! ...Masculux Ferox Dacicus!..vremea superba!...zona incredibil de frumoasa cere degraba revenire!

Traiasca si intretina-se Burgmanurile!

 

Adrian, as vrea sa stiu si eu programul tau azi intere orele 7 si 21....adica daca chiar era de ne-evitat ca sa mergi si tu in excursie...ti-am simtit lipsa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati revenit sanatosi. Data viitoare insa, daca mai plecati si nu ma anuntati pe unde sunteti si la ce ora veniti, sa stiti ca ne suparam si nu va mai las la joaca. Pai se poate sa stau eu cu grija si sa pazesc forumul sa vad daca sunteti teferi? Eeeeeeee!

Editat de adriangbs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati revenit sanatosi. Data viitoare insa, daca mai plecati si nu ma anuntati pe unde sunteti si la ce ora veniti, sa stiti ca ne suparam si nu va mai las la joaca. Pai se poate sa stau eu cu grija si sa pazesc forumul sa vad daca sunteti teferi? Eeeeeeee!

 

Ia pune matale mina pe ghidon, fa-te closca, vino cu noi, si o sa fie frumos si bine!...lasa telepatia si chestiile de la distanta!...Burgamanul pe roate si la kilometrii...go!go!go!

 

Noapte buna tuturor!..zi repede unde mergem maine!..de la ora 11 ca voi dormi mai mult sa recuperez sculatul de la ora 5:30 pt. excursia de la Sighisoara!

 

M-am sculat!...papat....vad ca nu e nici o propunere; deci o sa trec la spalat musculitzele de pe partea frontala..si apoi mai vedem....

 

Excursie ora 14?...Mititei la Paulesti?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...