Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Gata DIVORTEZ :)

 

Dar nu pentru mult timp, daca nu-mi iese pasenta nu il mai vand :scratch: oricum am inebunit dar ...

 

Nu inteleg!

Ce legatura are faptul ca divortezi, cu vanzarea Burgmanului?

Probabil ca nu v-ati inteles la partaj cui sa-i revina burgmanul si trebuie sa-l vindeti ca sa impartiti banii...

Regret sa aflu de divort, pareati o pereche potrivita! :(

 

Eu zic sa va mai ganditi, sa va impacati, si sa nu mai vindeti Burgul, sa-l folositi impreuna sanatosi, si sa va vedem in excursii in continuare...ca nu e momentul potrivit, acum la sfarsit de sezon nici de divort si nici de vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

simplu....2 din ele sant actionate de maneta de frana dreapta (cele din fata) si celelalte 2 sant actionate de maneta stanga odata cu frana de pe spate.

 

 

am eu un parbriz de vanzare.... de pe un burgman AN de 250 '98...

post-15361-0-58187500-1314986718_thumb.jpgpost-15361-0-47136600-1314986878_thumb.jpg

 

Scuze de intarzierea cu care am raspuns. Spune-mi te rog si un pret pentru parbriz. Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg!

Ce legatura are faptul ca divortezi, cu vanzarea Burgmanului?

Probabil ca nu v-ati inteles la partaj cui sa-i revina burgmanul si trebuie sa-l vindeti ca sa impartiti banii...

Regret sa aflu de divort, pareati o pereche potrivita! :(

 

Eu zic sa va mai ganditi, sa va impacati, si sa nu mai vindeti Burgul, sa-l folositi impreuna sanatosi, si sa va vedem in excursii in continuare...ca nu e momentul potrivit, acum la sfarsit de sezon nici de divort si nici de vanzare!

 

:crack: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:

asa sint eu o fire mai exacta!...imi plac exprimarile clare si fara echivoc! (sau poate sint greu de cap!?!) :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg!

Ce legatura are faptul ca divortezi, cu vanzarea Burgmanului?

Probabil ca nu v-ati inteles la partaj cui sa-i revina burgmanul si trebuie sa-l vindeti ca sa impartiti banii...

Regret sa aflu de divort, pareati o pereche potrivita! :(

 

Eu zic sa va mai ganditi, sa va impacati, si sa nu mai vindeti Burgul, sa-l folositi impreuna sanatosi, si sa va vedem in excursii in continuare...ca nu e momentul potrivit, acum la sfarsit de sezon nici de divort si nici de vanzare!

Soimule, inebunisi ? :eek:

 

La burgman ma refeream iar daca nu-mi iese pasenta cu "ceva" nu il mai dau deloc, nu ma grabesc, ca tare bine ne mai intelegem si tu esti printre putinii care stiu ce "Burgman" am :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi ce vrei sa-ti iei...sa ne dam si noi cu parerea:)...parerea mea e ca Burgul oricum e bun de oras de tinut...iar acum nu ai cum sa iei bine pe el, ca e final de sezon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Pe al tau nu am apucat sa "calaresc"!...deci nu stiu nimic de el!!!..daca vrei referinte mi-l dai o zi pina la Predeal si inapoi...mi-l dai cu plinul facut si il aduc la fel. Fac si consumul, si primesti si un raport complet si obiectiv(Confidential). Suporti o bere fara alcool, placintelele mi le asigur personal! :cheers:...Testarea o fac de placere, la viteze legale, si doar pt scurt timp, verific aproape de limita cartii.(Ca nu am nevoie de amenzi..nici nu mai stiu de cind nu am mai luat asa ceva!)

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Pe al tau nu am apucat sa "calaresc"!...deci nu stiu nimic de el!!!..daca vrei referinte mi-l dai o zi pina la Predeal si inapoi...mi-l dai cu plinul facut si il aduc la fel. Fac si consumul, si primesti si un raport complet si obiectiv(Confidential). Suporti o bere fara alcool, placintelele mi le asigur personal! :cheers:...Testarea o fac de placere, la viteze legale, si doar pt scurt timp, verific aproape de limita cartii.(Ca nu am nevoie de amenzi..nici nu mai stiu de cind nu am mai luat asa ceva!)

 

Ai uitata cand te-am rugat sa-l calaresti...da tu batman batman si acu vrei pana la sinaia :-)

Tura care vine ti-l dau, dar cu urmatoarele conditii: Ii vorbesti frumos, il respecti, stai de vorba cu el ca se plictiseste repede, si daca vrei poti sa-i dai si o placinta, dar cate putin ca e hapsan si se inneaca :-) :friends:

 

Au venit placutele azi, fratilor sunt beton, se potrivesc la fix... 132 lei toate, 4 placute fata si doua pe spate.

 

Poze

post-49549-0-31120800-1316449447_thumb.jpg

post-49549-0-41344000-1316449467_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Secret :rolleyes:

 

NU ne intereseaza ce vrei sa-ti iei ! NU ne spune nimic ! daca te sifonezi la Soimul iti face el un pret bun de te alearga vanzatorul prin parcari ! daca e pe alese insa ia un motor de 1000 cmc ! pt comfort si turing !

 

Ai uitata cand te-am rugat sa-l calaresti...da tu batman batman si acu vrei pana la sinaia :-)

Tura care vine ti-l dau, dar cu urmatoarele conditii: Ii vorbesti frumos, il respecti, stai de vorba cu el ca se plictiseste repede, si daca vrei poti sa-i dai si o placinta, dar cate putin ca e hapsan si se inneaca :-) :friends:

 

Au venit placutele azi, fratilor sunt beton, se potrivesc la fix... 132 lei toate, 4 placute fata si doua pe spate.

 

Poze

 

Vioreleeeee , cere-i si tu Burgman-ul visiniu la schimb si da-i goarna , sa vedem si o limita superioara la consum ! probabil bietul maxiscuter isi injura proprietarul pt lancezeala cu care e condus !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca v-a gasit pe toti sa vindeti Burgmanurile acum cand al am si eu la vanzare... :scratch:

acum cand m-am imprumutat de bani sa iau Thundercatul... :bigstar:

am pus-o...

Editat de larry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept testarea noilor placute de frana; (sa nu le arunci pe cele demontate...)...e bine sa faci tu schimbul daca ai timp...macar faci cum trebuie curatirea si gresarea locurilor din zona, ceea ce conteaza f mult.

 

Larry, stai linistit...nu cred ca o sa vanda cineva inaintea ta...tu ai un motiv(ai deja un motor luat)..ei inca nu sint decisi sa se desparta de Burguri...plus ca pe praful asta, si la final de sezon, e greu de gasit cumparatori daca nu tii neaparat!

 

Asa ca mai bine trageti de ele si le dati in banii care merita la primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la primavara n-o sa se dea cu asemenea preturi, fara suparare. Oricine e dispus sa dea 1700 eu pe un Maxi, isi cauta ceva pe injectie, mai nou, sau isi aduce direct de afara.

 

Eu nu am spus nimic de preturi (in valoare absoluta)...m-am referit la preturile corecte; preturile sint intime(daca pot sa spun asa...)...si rezulta din negocierile directe dintre vanzator si cumparator..PRETUL IL FACE PIATA...adica pretul pietei este pretul la care se realizeaza tranzactia, nu pretul cerut, sau pretul oferit...ai dreptate, la 1700 poate sa astepte mult si bine, la carburatie, dar la fel de bine poate sa mai lase cit e nevoie si sa-l dea imediat...nu putem sti ce vor face detinatorii...si e treaba lor!...bine ca nu ma intreaba pe mine cit le ofer, ca ar incepe plansetele pe aici :crack: ...noroc ca am burg si sint multumit; si nu merg cu el blana ca sa-l termin si apoi sa zic ca toate burgurile consuma ulei...si 5% la benzina...(un Burg de 400 pe injectie ia la mers legal si cu excese normale, de maxim 145 km/h 3,3-3,5 L/100km....unul de 650 ia 4-4,2 L/100 km....sint cifre verificate...la cele pe carburatie, nu stiu, sa spuna cei ce au...)

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar de cativa ani am observat ca suntem campioni la vis-viteza.

 

Intr-o piata aflata aproape de deces, inca speram sa luam pe un lucru suficient de mult incat sa ne luam ,eventual, un alt lucru mai nou si sa ramanem si cu o diferenta. Asta e tendinta generala, nu tin sa punctez vreo legatura cu topicul actual.

 

Am vandut de-a lungul anilor cateva motociclete cu pretul corespunzator pietei, si am pretentia ca atunci cand cumpar un lucru sa beneficiez de acelasi "tratament".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in tot ce ai scris.De acord cu tine! Asa e romanul speculativ, mai mult decat muncitor. Daca te poate intzepa e ok...ai dreptate, asta e tendinta generala...dar daca nu tine, pina la urma renunta daca-l duce mintea...

 

E normal ca atunci cind vinzi un lucru de care te-ai folosit (chiar nou fiind) sa reduci pretul si sa faci un avantaj cumparatorului...altfel il ia de nou...3 scutere cu o vechime mai mica de 2 ani si km putini le-am dat cu 40% din valoarea de nou, in stare tehnica si optica impecabila si sub 5000 km...totul este sa stii sa mai si pierzi, dar sa deblochezi banii...daca nu faceam chilipir cumparatorilor poate le aveam si acum...

 

Oricum in maxim 2 luni, preturile vor veni la normal, acum sint de tatonare...are grija PIATA sa regleze preturile...daca nu va fi o piata moarta cum se anunta.

 

Gixule, inteleg ca esti pe aici, ca te gandesti si tu sa sezi (in mers!) ceva mai confortabil pe un MAXI...atunci stai atent pe aici, documenteaza-te bine, citeste si aici www.burgmanusa.com si cu rabdare iti poti gasi ce vrei...te asteptam printre noi cu placere!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ma aflu la stadiul de "teste". Nu renunt la motocicleta in favoarea scuterului ci caut o alternativa pt oras si drumuri de lungime medie. Avand in vedere ca nu m-am mai dat pe un maxi de vreo 5 ani, si atunci cateva zile, vreau sa vad intai daca mi se potriveste. De asta nu ma arunc cu capul inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa-ti spun e ca marca Burgman de la Suzuki este maximum ce poti avea la capitolul MAXISCUTERE...si eu pina sa-mi iau am testat citeva luni toate marcile posibile...insa nimic nu se compara ca burgul...si acum ii descopar noi calitati...si devin din ce in ce mai multumit de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_silverwing_400_2008.php

http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_burgman_400_2008.php

 

compara si tu...nu vreau sa intru intr-o polemica....fiecare cu preferintele lui...in josul paginii si chiar pe mai sus pe www.bikez.com sint niste sondaje comparative...e interesant de vazut...

 

Important e sa-ti placa tie si sa fi tu multumit; de ex eu de la Burgul asta sint extrem de multumit din toate punctele de vedere(tehnic, intretinere, performanta, pret, fiabilitate, ciclistica, capacitate depozitare sub sa=2 casti integrale plus inca ceva, mai putin culoarea...)

 

..am uitat confortul..dar de asta l-am luat( si in plus ofera pt picioare 3 pozitii: sport-cu ele inapoi, touring-drepte si chopper-intinse in fata)

 

Ce ar fi de reprosat dupa parerea mea, pozitia inalta a locului de pasager, dar cum eu merg fara, pe subiectul asta sa se exprime cei care merg 2, Viorel sau Bogdan...sau care mai sint...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit si eu sa intervin cu o curiozitate referitor la siteul www.bikez.com

 

soimumaltez: ai dat exemplu de un Suzuki Burgman 400 si o Honda Silverwing 400

 

De curiozitate, le-am deschis pe amandoia. Observ o bara de rating si apas Click here to complete rating

 

La Suzuki observ; This motorbike has been rated by 6 persons.

La Honda: This motorbike has been rated by 4 persons.

 

Acum, eu din punctul asta de vedere, nu prea pot sa iau de bun acel rating, este ca in reclamele de la TV cu cremele de intinerire "reduce ridurile adanci in numai 3 saptamani. vedeti diferenta* - ni se pune pe ecran un trucaj foto inainte -> dupa, apoi jos cu o steluta * acest sondaj a fost efectuat pe 3 femei de la tara. La fel si cu nota filmelor pe IMDB, orice berbec poate sa se inscrie pe IMDB.com si sa acorde un rating unui film, dupa cum are el chef sau crede de cuviinta.

 

Voi luati de bune acele ratinguri de pe bikez.com ? Aici vreau sa ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...