Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu am spus ca nu fugea nu este problema de asta stai linistit. pai nu prea ma bate gandul sa ti-l dau. pana acum am bagat ceva bain in el in piese si anvelope. pretul cerut nu se mai justifica pentru anul lui.

Repet: nu am sa iti reprosez nimic.

Am inteles :friends:

 

Eu sper sa ne vedem in primavara, vara pe la intalnir, daca n-oi avea burg s-au alt moto ma ofer sa vin cu masina sa va car bagajul si sa va filmeze VERO (burgmanista sefa) :))

 

Hai sa fim maturi si sa ingropam securea razboiului :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles :friends:

 

Eu sper sa ne vedem in primavara, vara pe la intalnir, daca n-oi avea burg s-au alt moto ma ofer sa vin cu masina sa va car bagajul si sa va filmeze VERO (burgmanista sefa) :))

 

Hai sa fim maturi si sa ingropam securea razboiului :friends: :cheers:

ti-l dau sa mergi cu el vara nu imi fac griji de asta. eu pentru plimbarile lungi folosesc tot motorul. Secure? nici nu a fost dezgropata. Razboiul este o dovada de putere fizica atunci cand nu te duce mintea sa obtii ceva pe calea verbala si amiabila

 

referitor la odihnit ca sa dau un raspuns indirect facem referire la alta persoana. daca cosideram ca esti "odihnit" nu ma apucam sa ofer un ajutor de buna voie sau sa intorc un serviciu verbal oferit la un moment dat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e praf omul . se contrazice singur ...nici el nu mai stie ce sa zica ..praf si pulbere ....

soimule l-ai facut ! poate ne lasa si nu mai intra pe aici ...oricum e in plus

 

dupa ce si-a furat-o dinmai multe parti , a ametit si a lasat-o moale ..."cine se simte cu musca pe caciula ....."

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e praf omul . se contrazice singur ...nici el nu mai stie ce sa zica ..praf si pulbere ....

soimule l-ai facut ! poate ne lasa si nu mai intra pe aici ...oricum e in plus

Hai ca pui paie pe foc si tu! :nono:

Gata s-a facut pace ,de ce sa o luam de la cap?

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus....m-am intors de la dentist..am pierdut ceva?

 

S-a raspuns la intrebarea "Care-i principiul de functionare al surubului?" dau o bere care-mi da raspunsul pe privat...macar; nu de alta dar sa fiu sigur ca e corect.

 

Mai exista 2 burguri la vanzare le care le cunosc...la userii Ovidiu4141 si Larry...pacat ca si ei sint niste tipi de treaba...

 

Vezi ca-ti cer drepturi .... :))

 

 

 

He he ...nu ai vrut burgu meu ....dar te-ai apucat sa il faci pe al lui Viorel .

 

...de ce sa dea 2000 pe un 2005 cu injectie?...a dat 1200 si probabil cele pe carburatie sint mai simplu de aranjat....si bine a facut ca ce mai vopseai tu acum din negru in alb? si ce iti luai ca vezi ca nu prea se mai gasesc burguri de vanzare dupa 2004...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George ....intr-un fel cred ca ma bucur ca nu l-am mai dat. Asta e ...bag banuti in el ...dar e al meu.

 

PS. banuti in aspect ...ca asta era singurul lucru pe care nu l-am facut :)

 

Servus....m-am intors de la dentist..am pierdut ceva?

 

S-a raspuns la intrebarea "Care-i principiul de functionare al surubului?" dau o bere care-mi da raspunsul pe privat...macar; nu de alta dar sa fiu sigur ca e corect.

 

Mai exista 2 burguri la vanzare le care le cunosc...la userii Ovidiu4141 si Larry...pacat ca si ei sint niste tipi de treaba...

 

 

 

...de ce sa dea 2000 pe un 2005 cu injectie?...a dat 1200 si probabil cele pe carburatie sint mai simplu de aranjat....si bine a facut ca ce mai vopseai tu acum din negru in alb? si ce iti luai ca vezi ca nu prea se mai gasesc burguri de vanzare dupa 2004...

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo. nu are rost, multumesc. omu-i dus rau nu poti cere mai mult.

 

Dl.Florin-V,

 

Iar gresesti...profund!..Nu...omu nu-i dus deloc cum incerci tu sa ne convingi...doar pt. simplul fapt ca astia de aici, comunitatea a decis sa-ti acorde o sansa sa te integrezi civilizat...omul e un om de mare bunsimt, dar l-ai jignit in multe feluri, l-ai scos din sarite...si vad nu te opresti...

 

David-Secret, nu are timp si rabdare, (ca mine) sa te ia bland si argumentat; ti-a zis-o si gata, dintr-o bucata, direct si onest!

 

Eu vazut multe, am patit multe si am facut multe, am trecut prin tot felul de situatii, am intalnit N alde tine si alde altii...de aia, ca si pe altii, incerc sa te "descifrez" si sa te conving argumentat si cu rabdare cu nu faci bine...tu nu intelegi ca eu acordandu-ti atentie, cheltuiesc timp, cunostiinte si gandire, practic "investesc" in tine, sperand ca in final sa te integrezi si tu in comunitatea noastra mica...dar vad ca nu apreciezi...asa este cu unii...pricep mai greu sau nu-i lasa orgoliul....trebuie sa treaca anii...

 

Tu daca gasesti 5 insi care sa-ti dea dreptate, gata, crezi ca faci bine...si continui ca inainte...iti creezi o lume a ta, unde esti acceptat asa cum esti....problema e ca ar trebui sa poti relationa cu toti nu numai cu cei 5, abia atunci esti ok...

 

Eu ti-as propune sa-ti ceri scuze fata de David_Secret, ca l-ai jignit tare, si el chiar nu merita...

 

Si pe mine m-ai jignit, dar eu nu vreau sa-ti ceri scuze fata de mine, ca mi le-am luat singur, fara sa bagi tu de seama.

 

Deci iti recomand amical, sa respecti pe toata lumea, nu numai pe cativa...

 

Astept raspunsul la intrebarea nr.2 :bigstar:

 

Ce ma bucur ca am SW!

Acolo nu se cearta nimeni :hug:

 

Aveti comunitate de maxi SW?...zi-ne din ce an de fabricatie este, cati km reali(daca stii) are, de cat timp o ai tu, de unde, cati km ai facut tu cu ea, pe unde ai dus-o(munte, mare)cat te-a costat initial, ce probleme tehnice ai avut cu ea, ce performante are(viteza, acceleratie, consumuri), cum e spatiul de sub sa, etc...ca sa aflam si noi opinia ta...sa nu pierdem timpul numai cu certuri...(si certurile sint bune cind e plictiseala...de obicei iarna)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca m-am prezentat o data !

Am spus si ce cred despre Sw in acelasi post si ce modificari a suferit ,cat de performante, poate ne vedem o data la o plimbare si comparam performantele :bounce:

Cat despre forum:

http://www.silverwing600.com/

Daca vrea cineva informatii intreba direct, si la subiect.

Dupa cum ti-am spus in posturile anterioare nu am telentul tau oratoric! ;)

PS.La intrebarea cu surubul nu stiu prea multe doar ca este un ansamblu de imbinare parca, nu-i stiu definitia eu stiu sa-l strang si sa-l desfac! ;)

Eu iti propun altceva despre suruburi pentru 2 secunde iti arat un surub daca esti capabil sa spui dimensiunea, pasul filetului si cuplu de strangere ai 50 euro de la mine...ce zici?

Si facem asta alternativ,o dat eu o data tu.. :banana:

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo,

Ti-am vazut siteul si garajul...super!

Intrebam povestea particulara a SW a ta...de comparat performante doar cu Burgurile de 650 cmc...

Siteul acela am crezut ca e al celor din Romania....nu e...asa exista ceva f util www.burgmanusa.com

 

Nu am mare talent, doar asa sint eu mai explicativ...imi place sa argumentez, sa nu fac afirmatii nesustinute, sa fiu cit mai bine inteles, sa nu fie loc de interpretari. Nu e talent, e antrenament; cum si tu stii ca sa faci ca sa tii in functiune, masinile de degivrare, sau de azot sau de oxigen, sau de tractare,sau vidanja, sau APU, sau de conditionare, sau scarile sau ce o mai fi, asa si eu cu scrisul...fiecare ne pricepem mai bine la ceva la care sintem antrenati in timp...

 

Abia astept excursiile alea de o zi...ca m-am cam saturat de tastatura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaaa vad ca esti familiarizat cu "tehnica mea" de la servici! :hug:

 

Legat de SW pot spune ca este substitutul fata de lipsa totala de moto. Am spus la un moment dat ca termin cu tot ce inseamna moto,asta datorita baiatului meu si accidentelor care am luat cunostinta in ultimul timp... Din pacate sau fericire..nu stiu.nu am reusit sa stau fara doua roti dupa 26 de ani de calarit.Asa ca am decis sa cumpar ceva ,m-am gandit la un hornet,pana cad am avut la reparat un burman de 250 al unui prieten cu motorul praf.L-am facut si m-am plimbat cu el,mi-a placut rau si m-am gandit ca asta este compromisul.

Asa ca am inceput sa caut maxi. de capacitate mare,nu puteam sa merg cu u 125/250 dupa ce m-am coborat de pe hayabusa de 220 hp..

Am studiat piata si problemele care le au maxi si m-am decis la SW asa ca am cautat si am gasit la Brasov.Am vorbit,ne-am vazut,mi-a placut si gata l-am luat acasa.

Cum am facut cu toate motoarele pe care le-am avut nici SW-ul nu a scapat,verificat tehnic cap coada ,inlocuit pisele care am considerat ca-l face la prima tinerete(are totusi 10 ani) si tunat ..asa ca asta este!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS.La intrebarea cu surubul nu stiu prea multe doar ca este un ansamblu de imbinare parca, nu-i stiu definitia eu stiu sa-l strang si sa-l desfac! ;)

Eu iti propun altceva despre suruburi pentru 2 secunde iti arat un surub daca esti capabil sa spui dimensiunea, pasul filetului si cuplu de strangere ai 50 euro de la mine...ce zici?

Si facem asta alternativ,o dat eu o data tu.. :banana:

 

Intrebarile cu surubul nu erau pt tine; eu abordez fiecare om altfel, ca oamenii nu sint deloc la fel; era pt cei care fac pe desteptii si nu-si cunosc locul pe care stau, ci vin si se urca in cap la toata lumea, si ne face prosti pe toti, de parca ar fi Prof.dr.docent.ing.Rectorul Institutului Politehnic-Facultatea de Mecanica-Sectia Proiectarea si Exploatarea Motocicletelor...sper ca ai inteles ce vreau sa zic.

 

La chestia cu aratatul surubului si cu dimensiunea si pasul poate fi ok, dar daca nu e inscriptionat sau cu cod nu ai cum sa stii cuplul de strangere.

Da...surubul face parte din categoria organe de masini care realizeaza o asamblare demontabila intre 2 sau mai multe componente(sper sa nu gresesc)...

Sa lasam pt Florin-V intrebare nr.2....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...