Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

ce problema ai ? ........ eu unu am facut o improvizatie la electrica.....am folosit releu de dacia 1300 si merge super........zi ce problema ai exact si poate te ajutam cumva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incarca bateria....releul stiu ca este bun...si am intrebat mai multi daca este normal ca bobinele din stator dau la masa...unii au zis ca e normal, altii au zis ca nu e bine, ca e in scurt! Acum nu stiu...daca sa cumpar stator nou sau...Stie careva ceva sigur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc aduryl...se pare ca intre fire tre sa fie continuitate..insa intre firele de la bobine si sasiu nu trebuie sa existe....e clar..e bobina de la alternator dusa....deci...oferte la asa ceva? sau stii pe undeva de unde sa iau una?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ady_zzr: Felicitari si bine ai venit in randul zzr-istilor.

Delu: Daca tot ai pauza asta fortata din pacate :) , nu redeschizi proiectul " Intalnirea anuala a ZZR-istilor " ?

hmm pai la ultima numaratoare eram asa:

delu - adica eu fara numar

1 - adrian_zZr_600

2 - Black_wolf

3 - Anduryl

pana acum 4 in bucuresti

eventual sa facem o iesire intr-un bar intr-o seara sa punem tara la cale

 

Moldova

4 - vioxxx tecuci

5 - SEBYK Bacau

6 - fritzmoto Focsani

iar cel mai potrivit loc ar fi la Buzau din punct de vedere geografic dar nu avem unde sa campam si ce sa facem ;)

 

dar locatia se poate schimba

eu zic ca la mare de 1 Mai ar fi grozav sa ne vedem sa nu fim doar noi 7 de tampiti cu ZZR-uri

 

mai sunt grupulete care se vor duce asa ca propun sa ne vedem cu totii in Vama 1-3 zile

oricum daca e sa mergem propun ideea sa asteptam ceilalti ZZR-isti sa vin sa mergem grupati ca ZZR-isti

daca mergem organizati in coloana cu altii vom fi in siguranta din multe puncte de vedere

 

 

 

convoc ZZR-istii din bucuresti la o bere ( da vioxxx la o bere :) pt mine a se citi ceai) :blink:

pentru a pune tara la cale pt prima iesire in grup (eu ma voi abtine la a mai dansa pe proud to be gay ultima data am iesit cam sifonat)

 

Asfalt Uscat !

 

alaturi de noi vor mai fi cativa buni motociclisti :P 2x BMW 650F; o Yamaha Super Tenere; un Kawasaki Chopper (500cc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt

Salutare tuturor!

Ma bag si eu aici langa voi!

Al meu ZZ-R este de 1100 din 1991 si sint foarte multumit de el!

Apropos,daca este cineva interesat am de vanzare un sistem de evacuare sport Laser ptr ZZ-R1100 sau eventual schimb cu unul original ZZ-R 1100.

 

/index.php?showtopic=330377

 

De asemenea mai am de vanzare diverse piese ptr ZZ-R 1100(dezmembrez un ZZ-R).

 

Ptr mai multe detalii 0742300541-Marius.

 

http://www.danube-rebels.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm pai la ultima numaratoare eram asa:

.............

 

 

Suna foarte bine varianta de 1 Mai. ;) Hai sa ne vedem intr-o seara si sa stam un pic de vorba. Anduryl, Black_Wolf, Vioxxx, Sebik, Fritzmoto ce ziceti de intalnire de 1 Mai? Sau daca aveti alta idee hai sa auzim. :blink:

Editat de adrian_zZr_600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='maryan' .

 

pentru cei doi nou veniti toate cele bune si bine ne-ati gasit

 

azi m-am suit pe zuza asa handicapat cum sunt si nu imi solicita genunchiul mai deloc

:blink:

 

ady cand vrei tu o punem de o berica

va asteptam si pe restul sa dai un semn de viata

cine vrea sa dea de mine PM sau pe mess delu2001ro

 

hmm vineri ce ziceti?

 

poate ne facem vant pana in Biker's Club sau Iron!

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='maryan' .

 

 

pentru cei doi nou veniti toate cele bune si bine ne-ati gasit

 

azi m-am suit pe zuza asa handicapat cum sunt si nu imi solicita genunchiul mai deloc

:blink:

 

ady cand vrei tu o punem de o berica

va asteptam si pe restul sa dai un semn de viata

cine vrea sa dea de mine PM sau pe mess delu2001ro

 

hmm vineri ce ziceti?

 

poate ne facem vant pana in Biker's Club sau Iron!

 

Asfalt Uscat!

SALUTARE CELOR NOI VENITI !!!

 

 

 

auzi mai domnule ovidiu ,ce ti-ai revenit un pic si deja visezi la cluburi si localuri !!! ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady cand vrei tu o punem de o berica

va asteptam si pe restul sa dai un semn de viata

cine vrea sa dea de mine PM sau pe mess delu2001ro

 

hmm vineri ce ziceti?

 

poate ne facem vant pana in Biker's Club sau Iron!

 

 

 

Hai sa incercam sa ne strangem vineri atunci si sa punem un pic tara la cale la un brifcor :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE CELOR NOI VENITI !!!

 

 

 

auzi mai domnule ovidiu ,ce ti-ai revenit un pic si deja visezi la cluburi si localuri !!!

dans pe mese sau la bara (aici cred ca voi folosi carja pe post de bara) sa nu se indoaie dracu cu mine poate mai rup si vreo 2 coaste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady cand vrei tu o punem de o berica

va asteptam si pe restul sa dai un semn de viata

cine vrea sa dea de mine PM sau pe mess delu2001ro

 

hmm vineri ce ziceti?

 

poate ne facem vant pana in Biker's Club sau Iron!

 

 

 

Hai sa incercam sa ne strangem vineri atunci si sa punem un pic tara la cale la un brifcor :-)

este posibil ca unii sa doreasca sambata mie imi convine in ambele zile

mai ies si eu din casa odata cu unii odata cu altii :blink:

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 mai suna bine... e ok...

haidetzi sa dezvoltam ideea...

numai bine tuturor

 

@ ktalinn era un tip care ma contactase ca vrea asa ceva - sa vad daca mai dau de el (zicea ca are un zzr de 600 dar nu mi-a zis ce model)

 

ieri din pura prostie m-am suit pe saki asa hadicapat cum sunt

si am facut o plimbarica ... vreme frumoasa vreo 10-12°C soare

ca un cavalaer ehipat complet m-am aventurat in padurea intunecata unde ma pandeau miseleste conservarii cu BMW-urile cu priviri incruntate de sub ochelarii de soare (D&G - Da cu Grebla)

am facut o mica plimbarica pe la facultate apoi pe la fostul loc de munca care spre fericirea mea se afla in cealalta parte a bucurestiului aproape de autostrada soarelui (A2)

plecare calma facem dreapta apoi (trebuia sa fac stanga sa intorc spre casa) imi vine in gand mareata idee - hai pe splai - si prind si un pic de autostrada - limita de 100 perfect am deja 120 km/h nu ii dau mai mult ca imi ingheata moaca - caci am avut sufletul mare si mi-am imprumutat casca si la randul meu am imprumutat de la altul alta casca -

sfarsit sec - trebuie sa fac dreapta sa ma incadrez de pe pod sa intru pe centura si inapoi spre casa

ma uitam inainte spre drumul serpuit spre mare ... tare imi venea sa opresc semnalizarea si sa o las sa curga :kiss:

 

asa ca ZZR-istii mei de 1 mai eu ma duc in vama :friends: :kiss: :scratch:

nu stiu azi cati or sa raspunda dar sambata - ne intalnim la o ora decenta sa punem tara la cale?

ora decenta - nu seara caci unii dintre noi au alte planuri pe seara prietenii familie (eu cum sunt liber ca pasarea cerului sunt disponibil la orice ora) :D

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUATRE CARE MA AJUTATI SI PE MINE??? AM MARE NEVOIE DE UN MOTOR DE KAWASAKI ZZR 600 DIN 95 SA FIE STARE PERFECTA DE FUNCTIONARE!!!!!

 

SALUTARE CARE MA AJUTATI SI PE MINE ????? AM MARE NEVOIE DE UN MOTOR DE KAWA ZZR 600 DIN 95 E URGENT!! 0745501711

 

SALUATERE CARE MA AJUTATI SI PE MINE ????? AM MARE NEVOIE DE UN MOTOR DE KAWASAKI ZZR 600 DIN 95 0745501711

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carene spate (codita) pentru zzr 600 '90-'92....alea mai patratoase......si pedala viteza si pedala frana......tot pentru 90-92.......poate e careva interesat de ele......preturi miiiiiiici ca la auchan :cheers:

 

de 1 mai suntem la vama ...... clar ......

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...