Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Legat de intrebarea lui dori_x. Am luat eu Zezerica aia 1100, cu probleme la pistonul 3, care nu face decat sa scoata fumul mai negru si evident, sa mearga in 3 pistoane. Intra ulei pe langa segmenti si nu mai face arderea cum trebuie. Treaba care se rezolva, din cate am inteles, relativ 'eftin! Asa ca acum ma dau mare ca sunt mandrul posesor al unui certificat de deces, luand in considerare ca sunt incepator in domeniu. :D Mai trebuie echipament, reparat piston, schimbat cauciucuri, plinul facut si cateva ore bune de mers in poligon... aaa... si sa nu uitam: caldura. 20-25 de grade Celsius.

 

Ca zona, stau in Vitan, la Bobocica... in caz ca vreti sa va dati o tura, candva, pe undeva, sa ma includeti si pe mine. Asta daca si pot...

 

Multumesc. :crack:

 

Si nu, nu ma simt Ghost Rider, mai degraba incepator pe tricicleta. :D Motivul pentru care am luat Zezerica asta mare e ca a fost ieftina, buna si m-au impins si altii de la spate... parintii... :D

 

Bun Venit si Asfalt Uscat !

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de el ( ZZR ), repara-l si cumpara-ti echipament, apoi hai la plimbare cand se mai indreapta vremea.... :rock:

Suntem si vecini pe langa faptul ca suntem posesori de ZZR, hai ca ne vedem curand sa povestim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Venit si Asfalt Uscat !

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de el ( ZZR ), repara-l si cumpara-ti echipament, apoi hai la plimbare cand se mai indreapta vremea.... :D

Suntem si vecini pe langa faptul ca suntem posesori de ZZR, hai ca ne vedem curand sa povestim

ca fost proprietar de zzr ma luati si pe mine la plimbare? :crack:

din pacate din doua nu mai am nici una - dar promit ca am sa merg mai T cu noua achizitie :rock: am trecut (fara sa vreau la super sport)

azi am achizitionat un GSX-R 600 K1

 

dumnezeu sa ma aibe in paza :D -

asfalt uscat fara incidente si o iarna - scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Venit si Asfalt Uscat !

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de el ( ZZR ), repara-l si cumpara-ti echipament, apoi hai la plimbare cand se mai indreapta vremea.... :crack:

Suntem si vecini pe langa faptul ca suntem posesori de ZZR, hai ca ne vedem curand sa povestim

 

Multumesc de primire. Ne vedem cand s-o usca asfaltul, nu? :rock: Asfalt uscat si voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Venit si Asfalt Uscat !

Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de el ( ZZR ), repara-l si cumpara-ti echipament, apoi hai la plimbare cand se mai indreapta vremea.... :crack:

Suntem si vecini pe langa faptul ca suntem posesori de ZZR, hai ca ne vedem curand sa povestim

 

Eu sper din toata inima sa ne vedem luna asta, ca mi-e dor de o plimbare in gasca, m-am saturat sa o alerg de nebun de unu singur

 

@ delu

Nu, nu ai voie, tradator de neam si tara

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mar interesa cat cost un motor cu tot cu cutia de viteze de kawasaki zzr din 95?Cat merge o motocicleta lovita pentru piese(nu eu am facut accidentul) :D

 

Salutari

 

vezi la mine in semnatura - tot ce mai este din mobra inclusiv cutia - 400 de euro furca si alte nebunii etriere

Eventual va strangeti mai multi si fiecare de ce are nevoie (strangeti suma :crack: )

 

nu de alta dar mi-am luat un GSX-R care necesita mici reparatii :D - iar farul aripa si parbrizul nu se potrivesc de la ZZR - doar o adaptare a carenei :D

 

Asfalt Uscat! si fara incidente

 

@X-eL - nu am tradat neamul ci am fost tradat de neamul (ciorilor din Rromania :rock: ) care m-au lasat fara prima dragoste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Delu...te primim maestre cu GSXR-ul, poti veni cu orice ca si eu ma adaptez la drumurile din Bucuresti si o sa vin cat de curand cu un TRANSALP :crack:

Ce atata Asfalt Uscat........Hai ca se poate si fara prea mult asfalt :rock: . Vremea sa fie buna cu noi!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa nu e corect, vin si eu ZX-R-ul :wacko:

@ delu

lasa maestre ca o sa se gaseasca si ar fi tare frumos sa se gaseasca si omul care te-a ajutat sa o bagi la iernat asa de timpuriu, ca sa vorbim si noi cu el sa-i explicam despre porunca "sa nu furi" si invataturile domnului nostru Iisus Cristos in general...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa nu e corect, vin si eu ZX-R-ul :D

@ delu

lasa maestre ca o sa se gaseasca si ar fi tare frumos sa se gaseasca si omul care te-a ajutat sa o bagi la iernat asa de timpuriu, ca sa vorbim si noi cu el sa-i explicam despre porunca "sa nu furi" si invataturile domnului nostru Iisus Cristos in general...

 

Nu cred ca sunt crestini :wacko:

 

ca sa privesc partea buna lucrurilor - avea saraca nevoie de consumabile

pe langa faptul ca am vopsit-o :lol: ma bucur ca nu am apucat sa schimb placutele de frana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa cumpar ptr un ZZR 600 lampile de semnalizare din fata si tampoanele de cauciuc de la foaia / roata spate.

 

daca stiti pe careva care are ceea ce caut, da-ti un PM va rog si fac cinste mare la URSU

 

cu multumiri Gabone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am de vanzare un zzr 400 din 1995 este functionabil dar are sasiul crapat pe sudura in 2 locuri.nu am carenele fatza. astept oferte. salutari

 

Glumesti?! :cheers: :banana:

Si unde anume e crapata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un zzr 600 de vanzare neinmatriculat an '91 albastru si in stare de functionare pret 4000 ron.

 

puneti mana de la mana daca aveti nevoie pt piese :cheers:

Mesaj completat

neinmatriculata in Romania

post-45936-1263649493_thumb.jpg

post-45936-1263649616_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu sa mai fie prea multe zzr250 prin RO..de 400 mai gasesti.

Orientativ pentru ZZR 400: Consumul ia-l ca medie aprox. 5%. Daca incarci motorul si tragi de el pe autostrada, poti ajunge la un 6,5 %.

La 250 n-am idee....Dar nu in consum sta decizia pentru asa ceva. Am ZZR din 2005 si pot sa-ti spun ca e de vis din foarte multe puncte de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ZZR 400 ai un consum in functie de stilul de mers. Mai exact 4,5-6l / urban si 5,5 - 7,5l / extra.

Totul se calculeaza in functie de greutatea suplimentara, viteza si modul in care schimbi treptele. Daca iti place sa-l turezi si sa-l alergi ia in calcul valorile maxime. La un mers linistit poti miza pe un consum decent cu media de 5,5l (urban+extra).

 

Toate cele bune !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ZZR 400 ai un consum in functie de stilul de mers. Mai exact 4,5-6l / urban si 5,5 - 7,5l / extra.

Totul se calculeaza in functie de greutatea suplimentara, viteza si modul in care schimbi treptele. Daca iti place sa-l turezi si sa-l alergi ia in calcul valorile maxime. La un mers linistit poti miza pe un consum decent cu media de 5,5l (urban+extra).

 

Toate cele bune !!

 

cel mai mult conteaza cum ai facut amestecul si daca ai facuta carburatia cum trebuie

 

mie zzr-ul de 400 a papat maxim 6l la 100 km - in conditiile in care am mers prin bucuresti trafic semafoare - mers sportiv + pasager permanent

daca am mers mai putin sportiv 5 si ceva - nu e mare diferenta

 

bucuresti constanta - constanta bucuresti - media a fost de 4,8 L - bagaje - pasager- mers pana in 180 km pe distante scurte media fiind de 140 km/h

 

dar daca mergi cu viteza de 100-110 constant - cu pasager (fara prea multe bagaje) cu o carburatie facuta cum trebuei (sincronizare,reglare, si curatate) poti avea un consum frumos de 4,5 litri/100 km

 

@Mephisto - 5,5-7,5 e cam mare - dar cred ca depinde mult de timpul pe care vrei sa il faci pe drum pana la destinatie :cheers:

 

350 km in 3 ore :banana: - nu am apucat sa vad cat mi-a consumat ca in seara aia mi-au furat motorul nu am mai apucat sa alimentez

daca imi furau si cu plinul placut chiar ma ofticam :D

 

Asfalt - hmm fara zapada :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumesti?! :cheers: :banana:

Si unde anume e crapata?

salut, e crapat chiar pe sudura in doua locuri pe partea stanga. acum vreau sa il pun la punct tehnic si apoi sa-l vand pentru piese. dak va intereseaza putem negocia un pretz bun.

 

salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau in vara asta sa dau de A si sa cumpara un zzr (sau gpz nu prea stiu la ce sa ma decid) de 400 ca am vazut ca de 250 sunt rare si de prin 90, 94, , voi cum va descurcati cu zzr-urile in orasi prin aglomeratie ma refer la bucuresti.

 

 

iti recomand o motoreta de capacitate mica pt inceput

de 250 - nu am vazut nici una - de 400 am avut

pt oras e super ok - comoda -pozitie buna trage deasjuns de mult pt una de 400 - iar pentru oras este mai mult decat suficienta in rest cauta pe forum parerile mai multor detinatori - nu are rost sa ma repet, daca te impaci bine cu ea te strecori prin trafic ca pe trotineta

 

 

@Mephistos - call me - e posibil sa o rezolvam pe a ta (intr-un fel sau altul)

 

@X-eL - lasa-o mai moale

 

restu - e promotie la piese de ZZR - hai cu cererea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand o motoreta de capacitate mica pt inceput

de 250 - nu am vazut nici una - de 400 am avut

pt oras e super ok - comoda -pozitie buna trage deasjuns de mult pt una de 400 - iar pentru oras este mai mult decat suficienta in rest cauta pe forum parerile mai multor detinatori - nu are rost sa ma repet, daca te impaci bine cu ea te strecori prin trafic ca pe trotineta

 

 

@Mephistos - call me - e posibil sa o rezolvam pe a ta (intr-un fel sau altul)

 

@X-eL - lasa-o mai moale

 

restu - e promotie la piese de ZZR - hai cu cererea

 

 

Delule...nu invata lumea la prostii!!! :cheers: Ia-ti tinere bavarez de 600 pt inceput, ca dupa aia nu iti este greu sa sari de pe un 600 sport touring pe un 600 sau 750 super sport!! Eu unu asa am facut!! Incepator...zzr de 600!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...