Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare... ma gandesc sa trec din nou la wakasaki si am vazut 2 zzr-uri de 400. Acum, in descriere citesc ca au problema cu a 2-a (sare din a 2-a), cat de grava e problema asta? Se schimba greu si scump piesa 'bolnava'? (citisem mai demult despre asta, dar nu mai reusesc sa gasesc :| )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zzr-ul meu e din 91 si n-a sarit in viata lui din vreo treapta, prin urmare cel mai probabil au schimbat baietii vitezele mai "race" asa fara ambreiaj + forja. Nu-ti recomand sa te bagi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii nu au schimbat vitezele mai "race". Pacat ca esti posesor de ZZR si nu le stii bubele....

Iti dau mai multe detalii cand vrei tu, dar dupa aia, intri aici pe forumul ZZR istilor si iti ceri scuze pentru acest "dat cu pararera" aiurea in tramvai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am destui km si ani pe ZZR (cel mai probabil mult mai multi ca tine) sa stiu ca n-are nici o problema cu cutia. Poate am eu un model editie limitata, cu cutia super mega cool. Daca i-ai dat forja sau l-ai luat deja forjat nu incerca sa dai vina pe producator, e cam penibil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa intrebi si alti detinatori de zzr...sa vezi raspunsul lor.

nu am dat vina pe producator, am vorbit din ce stiu de la mai multi posesori.nu cred ca am nevoie de ironiile tale, mi-am exprimat parerea legata de ce ai comentat tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) cutia sare de la forja degeaba si socuri de la inapti...si eu am tot d-aia editie limitata care nu sare din viteza...schimb fara ambreiaj daca trag tare de ea...si tot nimic...daca are un pilot bun n-o s-o strice...si se mai strica de la tentative de wheelie degeaba...

 

 

off: VAND ETRIERI IN PERFECTA STARE...cu tot cu placute merse ~1000km...60 E sau 30E etrierii 30 placutele. sunt SBS Sinter.

 

Banzay...o vand eu pe a mea...daca vrei sa-ti iei ceva calumea nu gunoi de 400 greu ca balega si slab ca gs-u de 500...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

Am si eu o "problema" la ZZR-ul meu... 500 din '92 ... Din pacate , prin parcare , a dat cineva cu spatele pana a auzit trosc, reusind astfel sa imi faca aripa fata bucati... As vrea si eu sa stiu de unde as putea sa cumpar una (de preferat noua).

Am inteles ca la kawamotors as avea ceva sanse , doar ca am sunat si nu raspunde nimeni... O sa incerc si maine oricum... Dezmembreaza careva si are o aripa de fata in plus (daca e albastra cu atat mai bine) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repar-o cu fibra. 20 de lei cel mult + 5 lei un chit + un spray de vopsea :)

 

@supapa: stiu, am vazut, am admirat, insa nu prea era buget. Oricum voiam ceva micut de 400, mi se par destul de fun. Inainte am avut un zxr400 si sincer imi cam pare rau ca l-am dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

Am si eu o "problema" la ZZR-ul meu... 500 din '92 ... Din pacate , prin parcare , a dat cineva cu spatele pana a auzit trosc, reusind astfel sa imi faca aripa fata bucati... As vrea si eu sa stiu de unde as putea sa cumpar una (de preferat noua).

Am inteles ca la kawamotors as avea ceva sanse , doar ca am sunat si nu raspunde nimeni... O sa incerc si maine oricum... Dezmembreaza careva si are o aripa de fata in plus (daca e albastra cu atat mai bine) ?

 

Salutari,

e mai greu in zilele de vineri,sambata, duminica sa gasesti pe cineva sa iti raspunda.....sigur vei reusi sa iti cumperi aripa noua pt ZZR.

Poti merge linistit si fara pentru cateva zile daca nu o bagi la noroi sau nu te prinde ploaia......

 

Ride Safe !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mica probelma , pe care o voi relata mai jos :

 

Am schimbat culoarea motorului din rosu in negru.

Care sun pasii de urmat?ITP si dupa RAR sau RAR si dupa ITP?(pentru a primi talonul nou)

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ty

 

tre sa ma duc cu motorul sau pot doar cu actele?

 

Obligatoriu cu motorul, se vor verifica seriile de la motor si sasiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii nu au schimbat vitezele mai "race". Pacat ca esti posesor de ZZR si nu le stii bubele....

Iti dau mai multe detalii cand vrei tu, dar dupa aia, intri aici pe forumul ZZR istilor si iti ceri scuze pentru acest "dat cu pararera" aiurea in tramvai!

Le stie bubele

Nu v-a certati aiurea - da sunt unele probleme "cunoscute" la Kawa dar sunt mai mult mit, si tine de exploatare - cutia este una dintre ele - dar totul este realtiv

 

cate ZZR-uri cu probleme la cutie am vazut - tot atatea am vazut fara probleme.

 

Deci conteaza cum a a fost exploatata de fostii proprietari, ce tip de ulei au bagat in ea si la ce rpm au schimbat vitezele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca era un baiat care vroia ceva piese pt un zzr de 1100

 

@antisocial - hai sa socializam un pic in acest vichend si sa facem cele doua sei :) ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) va rog eu...ma ajuta cineva cu 2 evacuari de zzr 600 stock? proprietarul actual a zis ca ar fi dispus si la schimb cu cele de pe motocicleta...2 replici de racefit ce se potrivesc la fix.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...