Sari la conținut

Sunt Nervos


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Eu zic sa facem un topic "Care va plictisiti si aveti chef sa faceti misto de Darian, postati aici" :)

Ha..Ha.. Hai ca-ncep eu... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dariane lasa vrajeala cu fetitzele pe la mare si pune osu' pe plantatie. :cheers: ce se mai aude cu sheaua me? ca se face luna si sa vezi cum iti imping eu Vn-ul cu fratele mai mare pe strassse hihi

 

Nu-i adevarat..Am grija de silueta lui :cheers: ...De cand cu Passat-ul,a-nceput sa arate a chopperist ca-n filme... De-ala cu burta... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, de-asta mi-era frica. Eu sunt in al cincilea an de motoretism si inca nu zic ca nu o sa trec la altceva (stai sa vezi ce "sare" cioperistii aistia la mine amu). Mai exista in afara de vtwin si un BMW K 1200 R, si un BMW 1200 GS, si Ducati 999, si Buell. Nu e pacat sa ne limitam si sa spunem asa devreme (cel putin in cazul meu) chestii de genul forever?

 

PS: peste toate modelele alea de mai sus deocamdata este Vulcanul de 1600 Classic. Si I still stick to the pack for some time!

 

Geo

 

* Geo, e sigur un singur lucru: schimbarea :cheers: Asta fac eu cam tot timpul, schimb cand una, cand alta. Exista tot felul de choppere, mai mici, mai mari, ..acum avem cruisere de 1800 cmc chiar(!) :cheers:

Nu m-am gandit pana acum la un Ducati, la altceva... din clasa cu el, desi am prieteni care se dau cu astfel de "masini zburatoare". Pentru mine e cam tarziu..., ar fi trebuit sa fac asta, daca ma tineau muschii, acum vreo 15-20 de ani. Imi place viteza, nu zic nu, insa mai putin decat ...altele.

Chestia la mine e de fapt boala veche, imi plac old timer-ele (masini si motociclete, dar nu numai...), asa ca va fi o mare provocare pentru mine, in viitor, sa imi restaurez uin chopper, pe care il voi lua din State (ca-i mai ieftin) si am sa-l pun pe roti aici, cu ajutorul mecanicilor (salutari!) si chiar al vostru, ca d-aia sunteti chopperisti :cheers:

Pe urma sa imi fac un custom (HD) si sa merg cu el tare pe autostrada, ...sa depasesc vaca lui circel si sa il vad pe Darian depaaaaaaarte de tot in oglinda, din ce in ce mai mic. :crack: :)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe urma sa imi fac un custom (HD) si sa merg cu el tare pe autostrada, ...sa depasesc vaca lui circel si sa il vad pe Darian depaaaaaaarte de tot in oglinda, din ce in ce mai mic. :crack: :)

Mammy...Cand o sa-ti faci tu HD-ul ala,o sa am si eu Rocket (iar sar astia :cheers: !).Si nu cred c-o sa ma vezi in oglinda....Rocketu',in specificatiile tehnice,la viteza max.,e cotat la 250 km/h :cheers: ,limitat electronic - adica poate si mai mult... :cheers: Tu,sa-ti pui NOS,si poate sa tii pasul cu tancu',nemodificat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi va plictisiti rau la munci ma!

cria, ia detaliaza domnia ta ce fel de custom ai in plan, ca eu in doi ani fac pi dreacu in patru si strang banii de softail sa vezi atunci lucru. bombardeaza-l din greu pe basty cu intrebari cat mai apuci ca tipu e beton in zona old-school. asta cat mai apuci ca auzii ca se cara prin polonia.

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi va plictisiti rau la munci ma!

cria, ia detaliaza domnia ta ce fel de custom ai in plan, ca eu in doi ani fac pi dreacu in patru si strang banii de softail sa vezi atunci lucru. bombardeaza-l din greu pe basty cu intrebari cat mai apuci ca tipu e beton in zona old-school. asta cat mai apuci ca auzii ca se cara prin polonia.

 

* eeh! lasa ca il prind eu si in Polona pe Basty, ..ca doar e si-acolo retea :cheers:

Mai greu cu "specificatiile tehnice" la mine, sa detaliez acuma... In principiu, vreau sa aiba furca springer, cadru sa fie de Sportster sau Shovelhead (inca nu m-am decis :) ), coarne apehanger, sa ...inca nu stiu, dar trebuie sa fie ceva comod (custom for cria :crack: ), motorul trebuie sa fie V-Twin of course si cam la 1000 cmc, iar rotile pe spite evident...

 

Sper sa te vad la lucru in doi ani, ca sa am cu cine sa ma sfatuiesc la surubaraie :cheers:

 

P.S. De plictisit nu ma plictisesc, dar ma inervez la servici, ca am multe sedinte de-astea pe telefon de tinut (calls) si la multe dintre ele se vorbeste inutil si eu scriu in timp ce am castile pe urechi. Am uitat sa-ti zic, scriu f. repede la tastatura :cheers:

Acum mai stau inca un pic, ca-i bine cu aerul conditionat din birou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Nu tara e de vina, chopper_savage, noi suntem, ...ca daca am fi mai destepti, mai curajosi, mai buni, mai indrazneti, am face lucrurile mai bine pentru noi si nu numai... :cheers:

 

Cria, my dear, tara suntem noi plus ceilalti care ne enerveaza... In rest e un loc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Nu tara e de vina, chopper_savage, noi suntem, ...ca daca am fi mai destepti, mai curajosi, mai buni, mai indrazneti, am face lucrurile mai bine pentru noi si nu numai... :cheers:

 

Cria, my dear, tara suntem noi plus ceilalti care ne enerveaza... In rest e un loc frumos.

 

Vorba ceea...Avem o tzara frumoasa,pacat ca-i locuita... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cria_p, chiar esti in the chopper bussines pe bune!

 

 

Stati asa dragilor, ca daca nu o paraste altul pe cornelusha, o parasc eu:

 

un surub n-a desfacut pana acum. Cioparitul la ea inseamna sa duca motorul la mecanic si cand aranjeaza oglinda. :)

 

Concret: cand ne chinuiam sa ii dam saua jos, impreuna cu darian, a inceput sa se tanguie ca ii stricam motoreta!! :cheers:

 

cioparitul cu unghii lungi... ce sa mai zic? :lol:

 

* eeh! lasa ca il prind eu si in Polona pe Basty, ..ca doar e si-acolo retea :kiss:

Mai greu cu "specificatiile tehnice" la mine, sa detaliez acuma... In principiu, vreau sa aiba furca springer, cadru sa fie de Sportster sau Shovelhead (inca nu m-am decis :) ), coarne apehanger, sa ...inca nu stiu, dar trebuie sa fie ceva comod (custom for cria :lol: ), motorul trebuie sa fie V-Twin of course si cam la 1000 cmc, iar rotile pe spite evident...

 

Sper sa te vad la lucru in doi ani, ca sa am cu cine sa ma sfatuiesc la surubaraie :haha:

 

 

 

 

:lol:

norocul tau este ca pici si tu din pat, dar e darian pe jos deja, asa ca pici pe moale. :cheers:

 

Oricum, cazi din pat mai frumos ca el. :crack: :drink: :alcy: :bier: :lool:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Geo

Eu zic sa facem un topic "Care va plictisiti si aveti chef sa faceti misto de Darian, postati aici" :cheers:

 

Nu e nevoie, se rade pe vreo 2-3 deja!! :)

 

de ziua lui darian ii luam un hamac cu centura de siguranta si vulturashi pe el :cheers: :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Inca un pic,si plingea cu lacrimi de crocodil :) ...

 

@ cornelia,

 

cand te apuci de cioparit in dulcele stil clasic, nu uita batista acasa, si servetele puff, sa nu faci baltutza in garaj cand se pun mesterii cu cheia de 17 pe cioparit intruderul grena :cheers: :crack: :drink:

 

...Si tie niste cranii,k nu-ti ajung alea de pe rezervor...Eventual de blonde :alcy:

 

mai bine zi ca stau la fileu sa va prind pe voi doi cand dati cu c.url de planeta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati asa dragilor, ca daca nu o paraste altul pe cornelusha, o parasc eu:

 

un surub n-a desfacut pana acum. Cioparitul la ea inseamna sa duca motorul la mecanic si cand aranjeaza oglinda. :)

 

Concret: cand ne chinuiam sa ii dam saua jos, impreuna cu darian, a inceput sa se tanguie ca ii stricam motoreta!! :cheers:

 

cioparitul cu unghii lungi... ce sa mai zic? :lol:

:lol:

norocul tau este ca pici si tu din pat, dar e darian pe jos deja, asa ca pici pe moale. :cheers:

 

Oricum, cazi din pat mai frumos ca el. :crack: :drink: :alcy: :bier: :lool:

 

:cheers:

 

 

* Cand m-ai vazut tu cu unchii lungi, bre?..

De desfacut suruburi, am desfacut destule, dar nu la chopper, ca asta e primul si il am doar de 3 luni. Il las doar pe mecanic sa umble la el, ca are manutzele de aur, eu sutn cu ochii in paishpe, sa vad ce face si cum face, ca sa ii fur meseria :)

Pe tine nu te mai las sa o atingi pe Lucky, ca era sa ii rupi aripioara aia acum 2 seri, ...tot n-ai inteles ca fierul nu se lasa ca fetele, cand tragi de ele pana cand le "dovedesti...! Fierul e mai delicat si incapatanat. Trebuie sa stii si tu asta... Cu plasticele poti sa incerci.

Darian, nu-l lua in seama pe conu' circel, el nu stie cum e cu vechiturile, ...are vaca noua si crede ca o sa si zboare intr-o zi cu ea. Dar noi o sa fim calare si la 50 de ani, el cred ca o sa se apuce de tenis :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian, nu-l lua in seama pe conu' circel,noi o sa fim calare si la 50 de ani, el cred ca o sa se apuce de tenis :cheers:

 

...In cazul meu,nu e prea departe virsta aia :) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

* Cand m-ai vazut tu cu unchii lungi, bre?..

De desfacut suruburi, am desfacut destule, dar nu la chopper, ca asta e primul si il am doar de 3 luni. Il las doar pe mecanic sa umble la el, ca are manutzele de aur, eu sutn cu ochii in paishpe, sa vad ce face si cum face, ca sa ii fur meseria :crack:

Pe tine nu te mai las sa o atingi pe Lucky, ca era sa ii rupi aripioara aia acum 2 seri, ...tot n-ai inteles ca fierul nu se lasa ca fetele, cand tragi de ele pana cand le "dovedesti...! Fierul e mai delicat si incapatanat. Trebuie sa stii si tu asta... Cu plasticele poti sa incerci.

Darian, nu-l lua in seama pe conu' circel, el nu stie cum e cu vechiturile, ...are vaca noua si crede ca o sa si zboare intr-o zi cu ea. Dar noi o sa fim calare si la 50 de ani, el cred ca o sa se apuce de tenis :drink:

 

boon.

 

lucky o sa-si ia meciul data viitoare. Nu o mai ating, ca iese cu cantec. Si sigur o sa-i rup ceva, doar sa-ti vad moaka.

Cam cum se rupea aripioara aia de metal?? :cheers:

 

Eu nu stiu cum e cu vechiturile? poate.... Dar sissy barul si crashurile nu mi le-a pus tata, si eu eram cu o tigara in mana si o cafea in alta, ca in cazul unora... :cheers:

 

O sa ma apuc de tenis cu cioparele voastre pana pe fundul dambovitzei, sa va rugineasca fiarele pana la stadiul de rat bikes :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

boon.

 

 

O sa ma apuc de tenis cu cioparele voastre pana pe fundul dambovitzei, sa va rugineasca fiarele pana la stadiul de rat bikes :cheers:

EU ti-o dau sa-i faci vant in Dimbovitza! Da'ma ajutzi sa-mi iau si eu una 9 ,eventual sa fie si-n 3 cilindri,in linie :cheers: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si neaparat longitudinali, sa nu te trezesti cu vreo vitezoaica sau vreun Matiz, un Tico ceva...

 

 

:) :cheers: :cheers:

* you made my day! Sorine.... :cheers:

 

let' go now! ...closing time. On the road again :crack:

P.S. work sucks!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eeh! lasa ca il prind eu si in Polona pe Basty, ..ca doar e si-acolo retea :cheers:

Mai greu cu "specificatiile tehnice" la mine, sa detaliez acuma... In principiu, vreau sa aiba furca springer, cadru sa fie de Sportster sau Shovelhead (inca nu m-am decis :) ), coarne apehanger, sa ...inca nu stiu, dar trebuie sa fie ceva comod (custom for cria :cheers: ), motorul trebuie sa fie V-Twin of course si cam la 1000 cmc, iar rotile pe spite evident...

 

Seba pleaca in Olanda nu in Polonia. Cum adica (cacofonie) cadru de Shovel? Ape-ul este orice numai comod nu ,daca este inaltat peste nivelul inimii. Eu zic mai bine sa iti iei un Harley stoc pe care sa tai. Daca nu stai bine cu bugetul iti recomand un Ironhead. Daca il cauti bine prin Germania il cumperi pe la 3.500 cu motorul in stare buna de functionare. Ca doar motorul te intereseaza sa fie in regula .Pe restul oricum le reconditionezi cand il chopperesti. Ironheadul mare este singurul Harley de 1000 cc,deci impusti mai multi iepuri deodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seba pleaca in Olanda nu in Polonia. Cum adica (cacofonie) cadru de Shovel? Ape-ul este orice numai comod nu ,daca este inaltat peste nivelul inimii. Eu zic mai bine sa iti iei un Harley stoc pe care sa tai. Daca nu stai bine cu bugetul iti recomand un Ironhead. Daca il cauti bine prin Germania il cumperi pe la 3.500 cu motorul in stare buna de functionare. Ca doar motorul te intereseaza sa fie in regula .Pe restul oricum le reconditionezi cand il chopperesti. Ironheadul mare este singurul Harley de 1000 cc,deci impusti mai multi iepuri deodata.

 

* Da, da...! de fapt stiu un Ironhead la Resita, ..cred ca il vinde daca il rog io frumos, dar acum asteapta sa-i vina rulmentii de la tacheti.

Ai dreptate, nu prea stiu ce vreau :cheers:

Sper sa aflu cu ajutorul vostru...

Pana una alta merg cu Intruderul, ca abia am facut 3000 km si mai am inca multe de invatat. Pe asta (Lucky) o sa fac primele transformari in iarna, cand o sa-l inregistrez pe numele meu (trebuie RAR), sa vad exact ce si cum pot schimba...

 

Sporsterul mi se parea mie mai comod, ...dar cred ca trebuie sa imi schimb stilul de viata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fumos "speed-ul" visiniu din avatar...pacat de sportiva aia de nolan in 10 culori ce troneaza acolo...sincer nu prea se pupa cu o eventuala viitoare posesoare de harley... :cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fumos "speed-ul" visiniu din avatar...pacat de sportiva aia de nolan in 10 culori ce troneaza acolo...sincer nu prea se pupa cu o eventuala viitoare posesoare de harley... :cheers: :)

 

* :drink:

Tocmai am schimbat casca, am un open-face acum (cu viziera!), ..dar tot nu e ce trebuie :crack:

Mai caut..., Nolanul oricum s-a largit, ...dupa 3 luni, nu mai e ce a fost o data :alcy:

As fi vrut un braincap, dar ceva mai "acoperitor", plus ochelari cu banda elastica, dar nu mai fac investitii luna asta, ca deja am sarit iar peste buget :cheers:

 

P.S. sa ma vezi in geaca si pantaloni de piele (croite de chopper!) si cu Nolanul ala, ...sunt horror! :cheers: dar paza buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, daca esti asa sigura pe tine. Eu unul clar nu vreau sa am ochelari de cal si sa am dau toata viata numai pe cruisere/choppere. Vreau si altceva, ca A DOUA OPTIUNE, pt ca fiecare clasa de motociclete iti ofera ceva. Nu-i pacat sa mananci numai mere toata viata, cand exista si pere? Macar sa gusti din cand in cand.

Succes in planurile tale.

 

PS: Darian chiar e mic.

 

* Da-mi voie sa corectez: nu am spus ca nu ma voi urca vreodata pe alt tip de motocicleta, ...in viata mea adica. Am spus ca am o pasiune ptr. choppere si ca asta e motorul pe care vreau sa-l calaresc. Cred ca nu m-ai inteles exact, dar asta era ideea. Am un regim alimentar foarte variat :bigstar:

Cat despre ochelari, hmmm..., am de cand eram mica (mioapa), dar port lentilele de contact cand sunt pe moto, pentru siguranta si din comoditate :)

 

P.S. cam cat de des mergi la Targoviste? ...eu am fost in we. trecut.

 

Darian, chiar trebuie sa-ti dedicam un topic! se pare ca toata lumea te iubeste :blink: Eu una nu ma tem sa recunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...