Sari la conținut

Ce Ziceti De Aceasta Micuta "comunista"?


Stephon
 Share

Postări Recomandate

Lasati, oameni buni, sunetul de dinng-dingg, sau motorul de Jupiter si alte prostii! Bicicleta este un custom de treaba, un custom adevarat, chiar daca nu este chopper. Are motor de 2 timpi? Are, si ce daca? Era un IJ, nu? Customizarea nu trebuie neaparat sa consta si in schimbarea motorului! Oricum, e modificata si partea technica, vezi 400 ccm. Felicitari celui care a facut bijuteria asta (care ar fi si mai frumoasa, cu o vopsire de treaba).

 

:P :banana: :banana: :crack: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana viitoare o sa va dau mai multe detakii tehnice! :P In acest moment stiu decat ca are pistoanele modificate(parte tehnica), franele sunt pe disc fata spate(iar frana de pe spate este facuta din pompa de ambreiaj de solenza), rotile mi se pare ca sunt de ZZR, carenele sunt originale de CBR, farurile sunt tot de solenza. Viteza de croaziera...110-120(vazut cu ochii mei) iar top speed...165! Si credeti-ma...mama ce trage, se simte un cuplu incredibil pt. o comunista! :banana: O sa revin cu date saptamana viitoare!

Editat de Stephon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca s-a muncit la ea! Sper sa si tina cat de cat in timp si sa nu dea kix de la prea multa "forja".

Asteptam cu nerabdare mai multe date tehnice! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sczue ca ma bag in seama de aiure dar incerc sa "ajut" oarecum persoanele care au nevoie de piese pt mobra! asadar....vand piese de mobra. se poate intra si pe "vand piese de mobra" e pe prima pagina. atat :moron: spunetzi si voi la altzii!

 

:lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nana,sunt curios cum i-ai majorat cilindreea?alezaj?pistoane facute la comanda?baleiajele au ramas la fel?da chilasele?aprinderea?sunt curios ca eu am un j5 la cota 3 cu doua carb jikov ,pinion de 21 da nu trece de 150

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nana,sunt curios cum i-ai majorat cilindreea?alezaj?pistoane facute la comanda?baleiajele au ramas la fel?da chilasele?aprinderea?sunt curios ca eu am un j5 la cota 3 cu doua carb jikov ,pinion de 21 da nu trece de 150

 

ramane intrebarea: chiar vrei sa atingi 150 cu un ij? :lol: io sincer nu vreau... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane intrebarea: chiar vrei sa atingi 150 cu un ij? :P io sincer nu vreau... :crack:

pai eu nu shtiu ce e asha de shocant...un jupiter se poate sa ia viteza asta shi fara modificari la motor...doar aprinderea sa fie buna...shi sa aiba fatza de jappo :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar...am piese de MOBRA de vanzare. motoare, CADRE, CAUCIUCURI, camere, JANTE, ghidoane, carcase de far, FARURI, suspensii, si multe multe alte piese si accesorii( SEGMENTZI, pistoane, chiuloasa, carburatoare...). daca nu am ceva... se poate face COMANDA !! pretzuri FOARTE FOARTE avantajoase. NU conteaza orasu din care suntetzi !!! INTRATZI PE "VAND PIESE DE MOBRA " sau lasatzi un personal mesage!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar...am piese de MOBRA de vanzare. motoare, CADRE, CAUCIUCURI, camere, JANTE, ghidoane, carcase de far, FARURI, suspensii, si multe multe alte piese si accesorii( SEGMENTZI, pistoane, chiuloasa, carburatoare...). daca nu am ceva... se poate face COMANDA !! pretzuri FOARTE FOARTE avantajoase. NU conteaza orasu din care suntetzi !!! INTRATZI PE "VAND PIESE DE MOBRA " sau lasatzi un personal mesage!!

MA PLICTISESTI! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TomCat....nu fi prea sigur. daca nu ai mobra si nu te intereseaza...put si simplu nu zici nimik. si....pt amandoi..adik si dangeros...eu zik ca nu e plictisitor mesaju. ci mai degraba incerc sa ajut pe cei care au mobre...le plac si...nu pot sa le puna in functziune din cauza unei amarate de piese. sti asta pt ca am trait'o si ...credetzi'ma ca nu e deloc placut. Asa ca daca vrei sa ajuntzi pe altzii...zi'le ca stii pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TomCat....nu fi prea sigur. daca nu ai mobra si nu te intereseaza...put si simplu nu zici nimik. si....pt amandoi..adik si dangeros...eu zik ca nu e plictisitor mesaju. ci mai degraba incerc sa ajut pe cei care au mobre...le plac si...nu pot sa le puna in functziune din cauza unei amarate de piese. sti asta pt ca am trait'o si ...credetzi'ma ca nu e deloc placut. Asa ca daca vrei sa ajuntzi pe altzii...zi'le ca stii pe cineva.

 

 

shtiai ca exista si rubrica de vanzari? :lol: si posesorii de mobre (care shtiu sa citeasca) ar putea cauta acolo piesele? :P

 

mereu eshti off-topic cu postul asta :baldy: ...

 

fa un topic separat (dak chiar vrei chiar aici la coltzul comunistelor) si adu-l printre primele postand pe el... e aiurea si ilogic ce faci... :crack:

 

 

sincer nu ma intereseaza ca vrei sa faci ceva bani... dar nu asha...

 

m-ai vazut ca ma bagam peste tot cand imi vindeam ijul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

shtiai ca exista si rubrica de vanzari? :lol: si posesorii de mobre (care shtiu sa citeasca) ar putea cauta acolo piesele? :P

 

mereu eshti off-topic cu postul asta :baldy: ...

 

fa un topic separat (dak chiar vrei chiar aici la coltzul comunistelor) si adu-l printre primele postand pe el... e aiurea si ilogic ce faci... :crack:

sincer nu ma intereseaza ca vrei sa faci ceva bani... dar nu asha...

 

m-ai vazut ca ma bagam peste tot cand imi vindeam ijul?

 

Subscriu: fa un topic separat in "Coltul comunistelor" (din experenta iti spun ca o sa ai clienti) sau pune respectivul anunt in semnatura si o sa apara peste tot pe unde ai postat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

auzi lamureste-ma si pe mine ceva. de ce sa bagi o carca de bani sa faci iju sa arate asa cand cu banii respectivi putea omu sa si ia o japo care oricum se ducea peste 165 :friends: inteleg daca este vorba de pasiune dar atat. oricum motoru e super. asa a icercat si tata cu dacia lui ,ia schimbat botu bordu scaunele portbagaju cate si mai cate si i sa calat motoru :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...