Sari la conținut

Idee Noua De Topic? Vopsele?


kata
 Share

Postări Recomandate

vopseaua este un atu al motocicletelor si cred ca un topic pt discutarea acesteia cam este necesar, hai sa vedem cine pe cine se poate ajuta cu sfaturi si idei, putem incerca sa postam si poze, si nu va limitatzi la motociclete, tzinetzi un ochi deschis si pentru alte campuri. si ca sa sparg io gheatza iaca un link tzapan

http://www.alsacorp.com , http://www.hokpaint.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinara idee!!!!

Good Link: http://www.crazyhorsepainting.com/

Se pot cumpara de la gagica asta 2 carti bune.

Cineva are chef sa comenteze masina de pe prima pagina! Giving flames a new meaning!

 

Idea este buna mai ales pentru ca eu am de gind sa imi fac niste flames inspiratie din ani 50!

Voi urmari threadul cu atentie!

Marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vretzi flacari reale vorbitzi cu unchiul Lavelle si ia uitazi aici

killerpaint.com

 

Pentru customizari si paintbrush/airbrush va rog contactati-l pe moogoo aici pe site. Inclusiv vopsele si alte figuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vretzi flacari reale vorbitzi cu unchiul Lavelle si ia uitazi aici

http://www.killerpaint.com

 

DOMNUL kata cred ca a uitat de salariile din ro?:banana: De buzunarele motociclistilor romani

 

Nu prea cred ca Lavelle face ceva lucrare la preturi convenabile pt romania

 

Dar linkul este superb pt ca iti ofera multe ideii de painting pt cei ce fac airbrush in ro

 

salut

L&R :P

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti lucrare adevarata in Romania Alba-Iulia mai exact.

 

E un tip pe forum KEROSEN si sa va arat si 2 lucrari(ca atat am eu) de la el.

CHIAR ASA

INVITAM PE DOMUNUL KEROSEN SA PUNA SI EL CEVA POZE CU LUCRARILE RELIZATE DE EL si ar putea sa spuna si el citeva cuvinte despre airbrush

 

va salut

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ca sa pun poze aici pe forum inseamna mai intai sa le strang pe toate la un loc.asta inseamna ca week-end-ul asta sa fac sapaturi. deocamdata uitece am gasit prin gramada. pe viitor o sa revin cu poze mia de actualitate.

despre vopsele, ce sa zic, de obicei aerografia se poate face doar cu cele din gama premium cum ar fi Standox, Glasurit, mai nou Klar, ca sa ne limitam la cele din zona auto, iar cele speciale pt aerograf -acrilice pe baza de apa,gen House of Colour, sunt cam (prea)scumpe.pentru o lucrare de calitate trebuie materiale de calitate, un mare rol il are lacul de finisaj, daca asta nu e super bun nu rezista lucrarea shi apar tot felul de accidente: ciupituri, fisuri, bashicutze, etc. pe langa toate astea care sunt destul de scumpe, cel care aplica lacul trebuie sa aiba ceva experientza, scule cat de cat profesionale,altfel calitatea lasa de dorit. eu lucrez aerografie cu gama Glasurit cam de 7 ani shi pot sa spun ca m-am cam "prins" de multe shmecherii ale meseriei.

am vazut multzi "artishti" amatori care se joaca de-a aerograful, dar pentru o lucrare de calitate, trebuie sa ai ceva mai multa experientza in domenul artistic, shi ceva educatzie plastica, shi cel mai mult pasiune pentru creativitate shi pentru frumos, nu doar sa te apuci de aerografie fara sa ai habar sa desenezi, shi fara sa intzelegi o reprezentare tridimensionala, doar pentru ca e la "moda" (a se citi profitabil) sa faci aerografie.

sper ca acest topic sa fie instructiv pentru toata lumea. orice alte intrebari (tehnice) avetzi o sa va raspund.

cosmin aka kerosen

post-1567-1131176848_thumb.jpg

post-1567-1131176903_thumb.jpg

post-1567-1131177637_thumb.jpg

post-1567-1131177703_thumb.jpg

post-1567-1131177743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un motor sport carenat ex:R1 ala din poza, este in jur la 400 euri.(cu jante shi carenaj complet) dar totul este in functzie de complexitatea temei, shi de culorile dorite- se poate shi mai ieftin, se poate shi mai scump.ar trebui sa discutam separat pentru fiecare motocicleta in parte, nu pot sa-tzi spun chestii concrete asha in discutzii generale.

cosmin aka kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste poze pt idei si scheme, nu sunt de acord cu toate dar e de apreciat imaginatzia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detaliile pe care le ceri tu o sa itzi dau pe pm, aici pe forum nu prea intereseaza decat pe doi-trei, shi aia le cam shtiu.

expozitzii -se fac la tuning-show-uri, dar daca priveshti atent, expozitziile de genul asta se "plimba " pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...