Sari la conținut

Dar Despre Acest Urias Comunist Ce Parere Aveti


alexart
 Share

Postări Recomandate

Am vazut IJ-ul prezentat de Stephon, frumos n-am ce zice, va sugerez sa trageti cu ochiul la un motor serios, care pe deasupra e al meu personal si e modificat in totalitate de mine. :lol:

O mostra in imaginea de mai jos, mai multe pe www.alexart.ro. Astept sugestii, comentarii, etc... :ok: post-7611-1131046032.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT ALEX

as avea o intrebare ,daca nu ma insel eu chopperul tau a fost gata cam acum 2-3 ani.?...cum deabea acum incepi sa pui poze pe aici si sati faci si tu reclama doar acum_:lol:)

 

Poze cu motorul tau au fost puse pe aici pe forum chiar acum 2 ani cind a aparut motorul tau la nu stiu ce intilnire

e frumos si foarte buna idea cu lanturile

 

Un sfat prietenesc...cind mai pui pagina ta pe undeva scrie in fata de www. scrie http:// si asa iti poate acesa pagina ori cine direct de aici din post,nu mai e nevoie sa deie copy and paste ca sa vada pagina

 

exemlpu e asta http://www.alexart.com

 

si mai fa sii tu alt chopper ca vad ca idei faine ai ....chiar ar merita sa mai faci ceva

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Roby.Mersi pentru sfat nu stiam de http.ca nu prea ma stiu aici pe forum.Nu am pus poze pina acuma ca nu era gata cum vroiam eu abia in ianuarie am reusit sa-mi iau un aerograf si sa-l vopsesc asa cum doream.

:ok: idei am destule si sper sa ma apuc de altul ,sper sa le dau putin avint si vointa de a face si altora :moron: ca sint multi pasionati de chopper si la noi;... dar inca nu sint posibilitati destule de a face ceva frumos la comanda .inca nu prea sint ateliere specializate in asta ...dar sa speram ca va fi mai bine :lol: Pina atuncea mai vedem ce facem. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Alex! Sunt foarte frumoase lucrarile tale. Cu totul, ca mie imi plac mai mult formele simple la un motor, am facut multe poze cu bike-ul tau. Numai o intrebare: de ce .... Isus pe rezervor??

El reprezinta binele iar restul raul :ok: Asa am visat intr-o noapte,ca sa umblam pe acelasi drumuri impreuna,si mi-a trebuit doi ani si jumatate ca sa-mi implinesc visul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io ti-am mai vazut motoru, da nu avea airbrushul acela pe rezervor.

 

1 intrebare: ghidonul si celelalte elemente din lant ca de ex aparatoarea la picior is rezistente|? cum le-ai sudat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aerografia am facuto anul acesta in ianuarie :ok: iar barele de protectie leam facut din teava indoita la cald cu nisip in ea ,si sint sudate cu argon si sint mai rezistente dechit cele stas..leam facut ca sa ma protejeze de cazaturi si de accidente daca cumva se va intimpla :kiss: speram ca nu :baldy:

 

:lol:

si te-am vazut odata in Huedin vara asta (da sa nu intrebi cand...) :moron:

Poate mai vazut cind am plecat la cluj cind a fost intilnirea :moto: vad ca ai poza :D nu ai fost acolo?A fost super fain pe valea Ieri nu la aia privata :eek: binenteles :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai atelierul (in Oradea)?

Ai si niste preturi orientative?

 

Ar trebui sa mai intri si pe la grupul chopperistilor, ei sunt mai interesati de customuri decat proprietarii de comuniste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut cam deplasata ideea de pe rezervor in concordantza cu aripile...dar dupa ce am citit motivul pt care le-ai facut asa m-am mai calmat :ok: Daca asa l-ai visat si asa l-ai facut , va doresc multi km impreuna :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Am vazut poze cu motorul tau prin vara din intamplare pe site-ul Policolor si am ramas impresionat. Felicitari! Daca as fi in locul tau nu l-as vinde NICIODATA :lol:

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut poze cu motorul tau prin vara din intamplare pe site-ul Policolor si am ramas impresionat. Felicitari! Daca as fi in locul tau nu l-as vinde NICIODATA :peace:

Inca nu este de vinzare :D am muncit prea mult ca sal vind,asa repede :-L primadata sa-mi satisfac eu placerea sa ma plimb cu el in toata tara pe la intruniri :kiss: :baldy: poate stam la o bere la povesti.

 

Unde ai atelierul (in Oradea)?

Ai si niste preturi orientative?

 

Ar trebui sa mai intri si pe la grupul chopperistilor, ei sunt mai interesati de customuri decat proprietarii de comuniste.

Am intrat sal prezint :lol: il stiau deja :moto: am atelier in Oradea pe Sovata .Acolo ma relaxez aerografiind masini si motoare :lol:

 

Mi s-a parut cam deplasata ideea de pe rezervor in concordantza cu aripile...dar dupa ce am citit motivul pt care le-ai facut asa m-am mai calmat :-L Daca asa l-ai visat si asa l-ai facut , va doresc multi km impreuna :hug:

Mersi de urare :eek: sper sa-ti implinesti si tu visele intr-o zi :ok: ca sint sigur ca ai :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am atelier in Oradea pe Sovata .Acolo ma relaxez aerografiind masini si motoare

Eu stau pe 6 Martie.

Daca reusesc sa ma combin anul asta cu un drag star, trec pe la tine pentru niste preturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut IJ-ul prezentat de Stephon, frumos n-am ce zice, va sugerez sa trageti cu ochiul la un motor serios, care pe deasupra e al meu personal si e modificat in totalitate de mine. :lol:

O mostra in imaginea de mai jos, mai multe pe www.alexart.ro. Astept sugestii, comentarii, etc... :moron: post-7611-1131046032.jpg

In linii mari imi place cum l-ai modificat, :ok: dar mie mai mult imi place de motoru' lui kerosen. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste
:lol: Al tau o sa fie meserias nu numai estetic ci si mecanic. La primavara sper sa te vad cu el prin oras ! Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari alex multa munca ,mi-au placut mult oglinzile.nu te mai intreb cat ti-a luat sa le faci.

 

Avent de ce nu-ti iei un vn? :lol: :ok:

Mersi de apreciere :moron: poate o sati povestesc la vreo intrunire cum leam facut si cit mia luat,important e ca leam facut si le plac si altora :moto: .O sa-mi iau un motor mai bun dar mai trebe sa muncesc sa fac un ban sa-mi iau ceva tare :baldy: post-7611-1131646499_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sczue ca ma bag in seama de aiure dar incerc sa "ajut" oarecum persoanele care au nevoie de piese pt mobra! asadar....vand piese de mobra. se poate intra si pe "vand piese de mobra" e pe prima pagina. atat :baldy: spunetzi si voi la altzii!

Ok o sa le zic :ok: sper sa vinzi ceva :lol: ca la mine in Oradea cred ca mai sint doar doua mobrae, si alea la niste pensionari :moron: bafta la vinzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexart, si eu am vazut motorul ala, anul trecut pe la Bacau, sau Iasi, nu mai stiu exact...dar retin sigur ca l--am vazut. Am decis sa postez si ei o poza cu un Dnepr Customizat, ne e al meu, dar poate dau idei cuiva. And don't forget to visit http://www.uralmotorbikes.info! !!

post-4384-1131975796_thumb.jpg

post-4384-1131975812_thumb.jpg

Editat de Auxois350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...