Sari la conținut

NU inteleg rostul


zane94
 Share

Postări Recomandate

@ioska,te rog sa numai vorbesti in prezenta lui @zane94 cu prescurtari si altele,ca de la tine ia exemplu!!!GLUMESC!

 

 

 

vaiii...n-am pe nimeni in familie cunoscator....aoleu!!si vrei sa zici ca asta e motiv??

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

parerea mea e ca multi nu m-au injurat pe fata caci se temeau sa nu ia ban sau ceva de genu. se vede dupa ce au postat ca au tinut pentru ei multi dumnezai biserici si cruci.

 

copilule in primul rind e vorba de respect...nu injuri pe cineva ce nu cunosti, sau asta tu nu ai invatat...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copilule in primul rind e vorba de respect...nu injuri pe cineva ce nu cunosti, sau asta tu nu ai invatat...?

da atunci de ce ei se iau aiurea de cineva pe care nu cunosc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va agitati degeaba .... ma duc sa imi fac de lucru la motor ...ca la coltul comunistelor se lasa cu alte chestii in loc sa se ajute cu sfaturi legate de intretinere reparatii si alte chestii legate de comuniste....nici in piata nu am vazut asa certuri.bafta si Sarbatori Fericite :smoke:

 

 

Succes !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omuuuuuu stai linistittt!!!doar am mentionat ca glumesc!!!dar m-am gandit sa nu fii vre-un exemplu negativ pentru domnu' rapp-er man zane!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omuuuuuu stai linistittt!!!doar am mentionat ca glumesc!!!dar m-am gandit sa nu fii vre-un exemplu negativ pentru domnu' rapp-er man zane!!

mihai,nu e raper,e hop hip-er .... da' d'ala dur ... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oooooo...un stil nou???cred ca zane e primul pe lista!!dar vezi ca numai zice nimic???numai posteaza ca sa numai greseasca!!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai Zane, mai pustiulica, te tin "bailagarele" sa porti o discutie in termeni gramaticali si ortografici corecti? I-ti place, macar de forma, istoria si geografia? Daca vrei sa continuam, scrii frumos datele personale la rubrica <Profile> ( nu de sus pina jos "Not information") , asta inseamna maturitate, responsabilitate, respect prima data ptr. tine insuti si apoi ptr. ceilalti membri de pe forum. (valabil ptr. multi membri de pe forum). Regula 1: respecta si vei fi respectat. Regula 2: nu stii, te vom invata. Regula 3: nu poti, te vom ajuta. Regula 4: nu vrei, te vom ignora. Regula 4 primeaza innaintea celorlalte. Incearca sa intelegi ca nu sintem pe izlaz, ori in virful dealului. Sintem o parte din Comunitatea motociclistilor din Romania si noua nu ne este rusine ce facem, s-au ce motociclete avem. Majoritatea din cei ce activeaza la Coltul "comunistelor" merita toata stima si respectul. Fara suparare, dar, cam "ai intrat cu bocancii plini de noroi" in sufletul motociclismului rominesc. Spun asta deorece cam 60-70 % din motociclistii activi pe acest forum au inceput cu o "comunista". Ca intre timp au trecut la alte motociclete, foarte bine, este normal ca progresul sa-si spuna cuvintul. Deci....." S-avem rezon, monser". Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oooooo...un stil nou???cred ca zane e primul pe lista!!dar vezi ca numai zice nimic???numai posteaza ca sa numai greseasca!!!

stai sa vezi/asculti piesa nu stiu care,de albumul nu stiu cui,in repertoriul lu' nu stiu cine... :smoke: [....] in scurt nu-si va mai putea folosi IDUL pentru felul in care a postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai sa vezi/asculti piesa nu stiu care,de albumul nu stiu cui,in repertoriul lu' nu stiu cine... :smoke: [....] in scurt nu-si va mai putea folosi IDUL pentru felul in care a postat.

 

 

 

da nu ne arata si CV-ul???ca poate vad si eu ce pana mea inseamna rapp......astia sunt aia,care sunt spoiti de fiecare politician,aia care zic ca nu-s ascultati de nimeci?????PUNE-I LA PAMANT doar PUNE-I LA PAMANT!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu ne arata si CV-ul???ca poate vad si eu ce pana mea inseamna rapp......astia sunt aia,care sunt spoiti de fiecare politician,aia care zic ca nu-s ascultati de nimeci?????PUNE-I LA PAMANT doar PUNE-I LA PAMANT!!

da ar fi frumos din partea lui,IDUL ni l-a dat... pune-i la pamant :D cam haiduceasca.... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au si comunistele farmecul lor, poate surubaresti la ele, dar daca le intretii sigur te tin cu mult mai mult decat un motor modern, erau facute mai dintr-o bucata, nu cu atatea fineturi ca astea de acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, ca sa intervin si eu.....Consider ca iti iei o comunista pt ca ai tu dorinta de a mestieri la ea ceva , de a o aduce cat mai aproape de original.... Cand iei o comunista stii din start ca o sa trebuiasca sa ii desfaci motorul, sa ii reglezi carburatorul si cutia de viteze, sa ii pui ulei cat trebuie. Cu alte cuvinte, stii de la inceput ca vrei sa lucrezi la ea, din pasiune, nu cu nervi.... Pe de alta parte, i-am spus tatei ca o sa pot sa ma ocup de comunista cum ar trebui doar cand o sa fiu batran si o sa am bani multi si timp la greu (gen Irinel Columbeanu :smoke:)) Asadar iubesti si comunistele pt motivul de mai sus.....Daca ai comunista, e mai bine sa fii ardelean decat

oltean :D)))

 

PS : mie nu prea imi plac comunistele modificate : am constat ca orice e sudat poate sa tina mai putin decat o sudura din fabrica...Nu contest ca exista si meseriasi care stiu sa sudeze cum trebuie......Totusi, sa nu uitam ca pt modificarea unei comuniste se investeste multa munca si timp...asadar ii admir pe cei care au rabdare...dpar sa iasa ceva rezistent si functional....

Editat de augustin87r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu ne arata si CV-ul???ca poate vad si eu ce pana mea inseamna rapp......astia sunt aia,care sunt spoiti de fiecare politician,aia care zic ca nu-s ascultati de nimeci?????PUNE-I LA PAMANT doar PUNE-I LA PAMANT!!

daca nu ai pleca de la inceput cu ideea hip hop-ul e o porcarie, si nu ai avea ochelari de cal ( pt. cultura ta generala e o metafora) ai vedea ca au un mesaj destul de concret si bun de luat in seama , dar ce sati mai cer , am vazut cat te duce capu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUMINEAZA-MA MAIESTRE!!!vai ce desptept mai e zane/cu aprillia-intre picioare/vezi tu una de la noi/numai full de vant si ploi/ai sa vezi ce o sa o belesti/posibil sa o-ncasezi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva mai sus ca nici ``comunistiii `` nu vad rostul ascutitorilor.

problema cu comunistele e de 2 feluri:

 

---sunt oameni carora le plac (de colectie),ma numar printre ei ,

 

---si sunt si aceia care daca nu ajung la struguri zic ca japoanele sunt ascutitori si ca doar comunistele sunt motoarele adevarate.

 

 

alta categorie nu exista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a existat o vreme cand un motociclist nu avea alta alternativa decat comunistele asa ca pt ca dorea ceva m-ai bun a inceput sa le modifice

apoi au aparut pe la noi japonezele si comunistele au ramas alternativa motociclistului fara putere materiala

 

a existat o vreme cand un motociclist nu avea alta alternativa decat comunistele asa ca pt ca dorea ceva m-ai bun a inceput sa le modifice

apoi au aparut pe la noi japonezele si comunistele au ramas alternativa motociclistului fara putere materiala

acum cand japonezele si le permite oricine (tinand cont ca incep de la 500 E in sus)comunistele sunt detinute in mare parte de motociclisti din nostalgie sau din dragoste

 

si consider ca aceasta o sa fie salvarea lor o mana de oameni pasionati

pentru restul s-au inventat japonezele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva mai sus ca nici ``comunistiii `` nu vad rostul ascutitorilor.

problema cu comunistele e de 2 feluri:

 

---sunt oameni carora le plac (de colectie),ma numar printre ei ,

 

---si sunt si aceia care daca nu ajung la struguri zic ca japoanele sunt ascutitori si ca doar comunistele sunt motoarele adevarate.

 

 

alta categorie nu exista!

zicea cineva mai sus ca nici ``comunistiii `` nu vad rostul ascutitorilor.

problema cu comunistele e de 2 feluri:

 

1---sunt oameni carora le plac (de colectie),ma numar printre ei ,oameni care au inceput pe asa ceva.

am mers multi ani pe ij de prin `97 pana prin 2002,pt ca astea erau posibilitatile.o japoneza era un vis in perioada aia.

amintiri placute am pt ca asa era perioada.motocicleta era o pacoste , dar ..........

de curand mi-am luat ijul inapoi +atas si urmeaza o reconditionare cu vopsele standox,nichel si totul readus la ORIGINAL

 

 

 

2---si sunt si aceia care daca nu ajung la struguri zic ca japoanele sunt ascutitori si ca doar comunistele sunt motoarele adevarate..categoria asta de oameni imi provoaca scarba. prin lasitatea si neputiinta lor intelectuala si materiala .

 

 

nu inteleg de ce se raspunde unui viitor motociclist prin invective si injurii bazate pe diferenta de varsta si etc?????

a pus o simpla intrebare si a remarcat ca ,comunistele sunt urate(are dreptate)in comparatie cu ce exista acuma.

 

de ce daca noi am trecut prin perioada grea cu motociclete comuniste trebuie sa ne razbunam pe generatia care are posibilitatea meritata sa aiba ceva mai bun???sau e vorba cu capra vecinului tipica romanilor????

 

ps:zane sper ca ai inteles care e treaba cu comunistele.daca nu iti plac e destul de normal pt ca tu ai avut privilegiul sa prinzi

alta ``epoca `` de aur in care posibilitatea de a avea o motocicleta straina este de 99,9 %.poate peste ani o sa raspunzi si tu unei intrebari puse de cineva in legatura cu ceva care a apartinut perioadei tale si o sa stii sa-i raspunzi normal si frumos fara sa-l jignesti ca nu e de-o seama cu tine!!!!!

 

 

 

 

 

alta categorie nu exista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca domnule zane iti recomand sa nu te mai chinui sa intelegi pe detinatorii de comuniste si sa mergi repede sa iti cumperi o japoneza iar daca inca nu iti permiti una in timpulin care economisesti bani invata sa te comporti intr-o societate civilizata si nu ne m-ai obosi cu toate intrebarile stupide care iti trec prin cap

P.S da o dovada de barbatie (sau macar tranzitie spre barbatie ) si cere personal stergerea acestui topic pe care sunt convins ca l-ai deschis la misto

toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...