Sari la conținut

Alt Accident Stupid


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist forumist - a carui identitate nu o divulg pentru ca m-a rugat sa fac asa - a cazut in mod stupid ocolind o groapa si a luat linia de tramvai. Urmarea: are clavicula fisurata si inca ceva la umar. Nu avea viteza, dar a cazut motorul peste el si nu avea protectii speciale. Nu as fi postat asta daca nu ar fi si o lectie de invatat, mai ales pentru incepatori: MARE ATENTIE LA LINIILE DE TRAMVAI!! Luati-le perpendicular, nu paralel!!! Si purtati protectii!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar perpendicular nu ai cum sa iei liniile intotdeauna.Daca o faci cu atentie nu cazi.Protectiile alea insa ar trebui sa nu lipseasca nici unuia dintre noi.Mereu ma uit cu teama aici la accidente dar este bine de aflat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lectie de invatat, mai ales pentru incepatori: MARE ATENTIE LA LINIILE DE TRAMVAI!! Luati-le perpendicular, nu paralel!!! Si purtati protectii!![/color]

 

chiar e o mare problema. eu am culcat o data motorul pe linia de tramvai(sa fiu mai precis l-am ashezat jos pt k nu am mai putut sa mai scot spatele din spatiu ala de la sina) si am cazut tot la o linie de tramvai. doar zgarieturi(si eu si motorul). am dezvoltat deja o fobie si evit linia cat pot. ma invatat cineva k la trecerea peste linie sa trag ambreiajul si spatele trece ushor. chiar e o tehnik si nu mai derapezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura mica busitura pe care am avut-o a fost tot de la liniile de tramvai...

Am incercat sa fac stanga dar era groapa langa linie si nu a trecut peste ci a lunecat...

Nu pagube mari ca plecasem de pe loc, dar nervi si injuraturi o gramada...

 

La fel si cu capacele de canal, mai ales pe ploaie... Daca esti in curba trebuie sa mai indrepti motorul ca sunt ca de gheata...

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist forumist - a carui identitate nu o divulg pentru ca m-a rugat sa fac asa - a cazut in mod stupid ocolind o groapa si a luat linia de tramvai. Urmarea: are clavicula fisurata si inca ceva la umar. Nu avea viteza, dar a cazut motorul peste el si nu avea protectii speciale. Nu as fi postat asta daca nu ar fi si o lectie de invatat, mai ales pentru incepatori: MARE ATENTIE LA LINIILE DE TRAMVAI!! Luati-le perpendicular, nu paralel!!! Si purtati protectii!!

 

Insanatosire grabnica, frate motociclist! :moron: Atentie mare la liniile de tramvai, care pana la urma ti-au venit de hac :lol:

Nu uita - la primavara trebuie sa facem turul tarii pe motorete, asa ca te astept sanatos si plin de forte! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu Ij-ul nu am nici o problema cu liniile de tramvai,chiar si cand trec de pe o parte pe alta.De prima data am strans ambreajul (cred ca din reflex) si a trecut fara nici o problema,doar o data mi-a fugit spatele dar atunci am franat intentionat sa vad cum ii senzatia.Poate la motoarele 4 timpi intervine frana de motor+puterea mare altfel nu-mi explic cu aveti asa emotii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi explic cu aveti asa emotii

O sa-ti explici cand va fi prea tarziu.

Eu m-am ars cu bicicleta de vreo doua ori si cand am trecut la motociclta stiam lectia. Cu toate astea mi-a fugit de cateva ori. MZ-ul fugea si mai tare (cu toate ca era in doi timpi :lol: ), pentru ca avea roata subtire iar cu un IJ am cazut ca pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm, cu bicla m-am infipt exact in gaura aia de la un macaz! am zburat ca un fluture vre-o doi metri in timp ce bicla a ramas infipta intepenita pe roti :ok: . A fost nevoie sa ma ajute aia care asteptau tramvaiul sa scot bicla de acolo, asa de infipta era roata... .si mai si venea tramvaiul :lol: .

 

Cu motorul stiam lectia, totusi era sa o musc de doua-trei ori... cu toate la la ETZ am pus causiucuri de 110.. Adica mai late nici nu incap pe fata.

 

Maare atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate sina de tramvai intra la categoria "obstacole de evitat daca se poate". Daca e uda, te versi pe ea urgent, mai ales daca te prinde si inclinat.

Eu am prins una care era udata cu celebra "apa" alunecoasa si era sa ma vars in fata unei masini, dar cu mare noroc si reflexe bune am tinut-o.

Aveti grija, mai bine evitati prin frinare si mergeti cu viteza mica, sau ramineti in spatele masinilor. Merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...