Sari la conținut

Tura In Iezer In Weekend


Postări Recomandate

Se termina sezonul dar inca e frumos.

Vreau sa bag o tura in iezer pe forestier si potecute namoloase. Daca vrea sa vina careva e binevenit :lol:

Traseul care-l am in minte l-am mai facut cu bicicleta si a fost super. Ceva poze aici:

http://www.bikexcs.ro/gallery/thumbnails.php?album=9

 

Ma gasiti pe yahoo cu id-ul marcos_88 :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuca n-are cabanier si cica e sparta de tigani.Mai bine la refugiu in iezerul mic dupa care coborati in Nucsoara.In cazul in care gasiti drumul,BAGATI fratilor si aici ca noi nu l-am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un drun care parea "serios" spre Nucsoara dar se termina brusc la baza unui baraj antiviitura. Mai era si o ramificatie a acestui drum care cobora prin padure si se termina la un riu. Altceva...multa dezamagire. Incercati si in sens invers dinspre Nucsoara si daca tot nu il gasisi puteti sa faceti un drum de 40 km spre Moldoveanu pe Valea Rea. Este foarte frumos. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un drun care parea "serios" spre Nucsoara dar se termina brusc la baza unui baraj antiviitura. Mai era si o ramificatie a acestui drum care cobora prin padure si se termina la un riu. Altceva...multa dezamagire. Incercati si in sens invers dinspre Nucsoara si daca tot nu il gasisi puteti sa faceti un drum de 40 km spre Moldoveanu pe Valea Rea. Este foarte frumos. :lol:

 

nu ai drum intre iezer si nucsoara. Am studiat si eu problema mai demult.

Se poate cobora de pe iezer in Valea Doamnei si apoi spre Nucsoara numai cu enduro usor si cu mult talent :ok: prin padure, prin parauri, vaioage sapate de apa si pe poteci de oi

La anu' am pe lista traseul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul despre care vorbeam se continua dupa inca doua baraje si multi bolovani. am fost in recunoastere pe jos. sti unde duce? pe hartile mai vechi nu este doar o poteca si acela era singurul drum mai important.

 

nu stiu de ce drum zici tu. Eu am ajuns la concluzia de mai sus analizand o harta f detaliata si vorbind cu oamenii de la Voina. Deasemenea, am un prieten care a incercat sa vina dinspre nucsoara si nu a gasit nimic.

Dar la anu' facem un comando cu motoare mai usoare, cu gps, cu cordelina si cu chingi si reusim :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la anu' sunt cu voi. Ieri am vorbit cu un nebun endurist din zona(Toni), care stie un drum ce iese spre in Nucsoara. Sper sa ne strangem cat mai multi,

 

 

....ma intreb ce o sa facem cand o sa ajungem in Nucsoara :lol:))))

Editat de Treijumate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la anu' sunt cu voi. Ieri am vorbit cu un nebun endurist din zona(Toni), care stie un drum ce iese spre in Nucsoara. Sper sa ne strangem cat mai multi,

....ma intreb ce o sa facem cand o sa ajungem in Nucsoara :moron:))))

 

De la Nucsoara avem 2 alternative:

- urcam pe valea rea cum zicea kelu. ajungem sub Moldoveanu si, daca se poate coboram in Victoria.

- o luam peste dealuri spre Domnesti - Curtea de Arges - apoi avem drum de tara gen rally pana la Calimanesti si .... de-acolo ne asteapta muntii Valcei

 

:lol: :ok:

Faza e ca trebuie sa pacalim gagicile sa ne astepte cu masinile si remorcile :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...