Sari la conținut

Yamaha bulldog sau Ducati monster


sososs
 Share

Postări Recomandate

salutare, nu mi-am luat inca nimic ....

 

am fost in concediu .....

 

o sa merg pe w/e sa vad unul in Oradea ......

 

intre timp parca imi face cu ochiul si un TDM .....

 

cred ca totusi sunt cam nehotarat .....

 

dar mai am vreme pana se face vremea buna ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare, nu mi-am luat inca nimic ....

 

am fost in concediu .....

 

o sa merg pe w/e sa vad unul in Oradea ......

 

intre timp parca imi face cu ochiul si un TDM .....

 

cred ca totusi sunt cam nehotarat .....

 

fara "cred" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Daca in continuare esti nehotarat, eu zic sa mergi pe un R6 :D intotdeauna e o alegere buna :D si nu o sa te faci de ras in fata nimanui cu motorul ala (are si cai, arata si bine, merge si tare) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))

 

iti dai seama cand mi-am cautat motor prima data mi s-a pus pata pe un R6 negru din 2005 .... arata beton ...

 

am hotarat sa ma duc sa-l iau ....

 

dar dupa prima proba am renuntat total ..... stat in maini, suspensie tare, peste vreo 7.000 ture parca era avion ...

 

ii misto motorul dar parerea mea (fara sa jignesc posesorii) ii ca nu -i ptr plimbari ... eventual sa te fatai prin oras la o cafea ...

 

eu cel putin nu ma vad mergand la o plimbare de 300 km cu R6 si sa cobor de pe el relaxat, neobosit .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man daca iti iei monster tr sa ai monstereala' in sange altfel nu se merita . eu il iubesc pe al meu in ciuda problemelor care se ivesc cu el !!!!

la monster e intretinerea scumpa , doar daca nu o faci la timp iar pe termen lung (2 - 3 ani ) daca faci o socoteala ajungi la aceiasi bani ca si la restul , eu m-am indragostit de el inainte sa am permis si nici macar nu stiam ce e (credeam ca e un moto accidentat caruia i s-au dat jos carenele )

iti recomand hornetul 600 pt fiabilitate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man daca iti iei monster tr sa ai monstereala' in sange altfel nu se merita . eu il iubesc pe al meu in ciuda problemelor care se ivesc cu el !!!!

la monster e intretinerea scumpa , doar daca nu o faci la timp iar pe termen lung (2 - 3 ani ) daca faci o socoteala ajungi la aceiasi bani ca si la restul , eu m-am indragostit de el inainte sa am permis si nici macar nu stiam ce e (credeam ca e un moto accidentat caruia i s-au dat jos carenele )

iti recomand hornetul 600 pt fiabilitate !!!

 

cam are dreptate. e genul de motor love or hate. oricum, asteptam un feedback dupa ce vezi Bulldogul lui Marcel de la Oradea. Sunt tare curios cum ti se pare pentru ca si eu am vrut sa-l cumpar anul trecut dar deh, finantele :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut Bulldogul .... (daca vrei mai multe detalii iti dau pe PM)

 

am mai vazut un Honda sevenfifty si un Yamaha XJR 1200 .....

 

sincer sa fiu mi-a placut XJR ...... ideea ii ca nu prea am vazut pe la noi XJR - uri .....

 

ce ziceti de ele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XJR fara nici o discutie! Genul asta de motociclete (Yamaha XJR, Suzuki Bandit 1200/1250, Kawasaki ZRX) sunt din alta liga! Tu sa fi sanatos sa ai grija de asa ceva. Si eu salivez demult dupa asa ceva, sunt niste muscle bike-uri veritabile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
finally, achizitia a fost un Hornet 900 ....

 

am vazut-o, mi-a cazut cu tronc si am luat-o ..... nu au mai contat celelalte ........

 

desi am vazut ca nici din astea nu sunt foarte multe pe la noi ......

 

Aia din univers motoretistic, din 2004, 10 mii de km, 140 de cai :angryfire: ... la suma modica de 6500 de iepuro? :angry:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi cum sunt lucrurile astea ..... vrei ceva ..... si ti se pune pata pe total altceva ....

 

in fine, sa vad cum ne-om intelege ..... ca de nu o vindem, ca doar nu suntem casatoriti ......

 

de 1 ora ma chinui sa-mi comand echipament in sua ... si nu mai accepta astia Romania, am vb cu ei si tot degeaba ......anul trecut mi-am luat tot de la ei si a mers .... cred ca o sa le fac transfer anticipat .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...