Sari la conținut

Kymco Xciting 500 versus?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Servus..

Problema se pune asa..cam la 1700 euro am posibilitatea sa iau Kymco Xciting 500 din 2005,19.000km,cu ABS,priza 12 volti,suport telefon,arata foarte bine ..

Cam la aceiasi bani gasesc Burgman de 400,de prin 1999/2000,cu kilometri poate o idee mai multi,dar ..Suzuki.Fara ABS,priza,suport telefon,etc.Poate as gasi si Aprilia sau Piaggio X9 de prin 2001/2002 cam la aceiasi bani..

Feeling.ul si inima imi spun sa iau Kymco,despre care am auzit numai lucruri bune..

Voi ce ati lua in locul meu?

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus..

Problema se pune asa..cam la 1700 euro am posibilitatea sa iau Kymco Xciting 500 din 2005,19.000km,cu ABS,priza 12 volti,suport telefon,arata foarte bine ..

Cam la aceiasi bani gasesc Burgman de 400,de prin 1999/2000,cu kilometri poate o idee mai multi,dar ..Suzuki.Fara ABS,priza,suport telefon,etc.Poate as gasi si Aprilia sau Piaggio X9 de prin 2001/2002 cam la aceiasi bani..

Feeling.ul si inima imi spun sa iau Kymco,despre care am auzit numai lucruri bune..

Voi ce ati lua in locul meu?

Luigi Vicol

 

Pai sa o luam asa:

1 ai suport pentru telefon dar tot in buzunar o sa-l ti ca altfel ti-l sperie unu la semafor

2 priza de 12 volti............gasesti pe louis la 10 euro kit-ul

3 ABS, mda nu prea stiu ce sa zic ca nu am pe moto

 

Iar Suzuki este cam prima firma care a deschis piata maxi scuterelor asa ca au ceva experienta in segmentul asta.

Eu am facut un drive-test cu un Burgman de 400 si am ramas foarte impresionat de comfort si puterea lui fara sa mai vorbesc de portbagajul imens de sub sea.

Clar ca la batranete cand ma las de motociclete ma apuc de maxi scuterul asta.

Cei de la kimco au intrat si ei in piata foarte mult cu maxi scutere dar nu au reusit inca sa ajunga la comfortul, fiabilitatea si atentia la detalii precum cei de la Suzuki.

 

Asa ca as alege clar un maxi scuter Suzuki, asta in cazul in care arata bine, daca nu mai caut.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus..

Problema se pune asa..cam la 1700 euro am posibilitatea sa iau Kymco Xciting 500 din 2005,19.000km,cu ABS,priza 12 volti,suport telefon,arata foarte bine ..

Cam la aceiasi bani gasesc Burgman de 400,de prin 1999/2000,cu kilometri poate o idee mai multi,dar ..Suzuki.Fara ABS,priza,suport telefon,etc.Poate as gasi si Aprilia sau Piaggio X9 de prin 2001/2002 cam la aceiasi bani..

Feeling.ul si inima imi spun sa iau Kymco,despre care am auzit numai lucruri bune..

Voi ce ati lua in locul meu?

Luigi Vicol

I-ti recomand Kymco ,la banii astia nu gasesti altceva mai bun!Burgmanul este firma dar cel din 2000 nu este acelasi cu cel din 2005,2006,2007,etc!Kymco la 19000 km este credibil ,Burgman din 2000 sub 30000 km este aproape sigur facatura!Daca nu are bube merita sa-l iei dar pentru o mai buna documentare vezi ce zice si lumea pe forumurile de afara!Succes in achizitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mda,se pare ca am sa aleg bine.

Am sa iau Kymco,arata incredibil de bine,kilometri acceptabili,are spatiu sub sa foarte mare,priza de curent si ceea ce este mai important..are ABS,care este un mare avantaj la un motor greu.Kymco are 230kg din ce am inteles,eu mai am 100..

In ultimii doi ani am mers cu BMW cu ABS si pot spune ca acesta m-a scapat de cel putin doua ori de la tavaleala.

Am sa-l folosesc preponderent in oras,masa lui poate fi un impediment aici,dar am sa fac si drumuri prin tara si aici cilindereea si confortul lui conteaza..

Multumesc pentru sfaturi..

Sanatate multa.

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Luigi, un amic si-a luat acum 3 saptamani un burgman de 400 din 2005 cu 1500 euro .

. Impecabil

 

Iar despre piagio ... Un amic are unul din 2008 luat din tara de nou 0 km, la 38.000 i-a facut setul motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...