Sari la conținut

Bikes on Ice 2009


emil_rpt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:crack: aloooo ........, organizatorilor !

sunteti convinsi ca va ramane pretul de cazare acelasi pana in februarie, voi vedeti cat s-a facut euroiul, chiar puteti sa jurati ca nu schimbati pretul ????? :lol:

 

cine vine din Bucale calare, sa tinem legatura (exclus conserve) !

Bafta ...... :crack:

eu vin sigur,s-ar putea sa mai vina niste baieti ducatisti si Raven.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus tuturor!

In principiu am sa vin ( rosu! ) si eu; am aflat de la Razvan si Antenutza de intalnire si mi-am luat liber de pe 19 pana pe 23 ( ca sa evit surprize de genul celei cu Transalpina, de anul trecut ... ). Singurule ce ma pot opri pot fi gumele ... Le am ca-n palma si pentru ca " nu s-a facut malaiu' " cum spunea un " bun prieten de-al meu " ( ... ), nu-mi permit altele.

Una peste alta, cred ca va pricopsiti si cu mine.

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus tuturor!

In principiu am sa vin ( rosu! ) si eu; am aflat de la Razvan si Antenutza de intalnire si mi-am luat liber de pe 19 pana pe 23 ( ca sa evit surprize de genul celei cu Transalpina, de anul trecut ... ). Singurule ce ma pot opri pot fi gumele ... Le am ca-n palma si pentru ca " nu s-a facut malaiu' " cum spunea un " bun prieten de-al meu " ( ... ), nu-mi permit altele.

Una peste alta, cred ca va pricopsiti si cu mine.

Toate cele bune!

 

 

pana in Februrie dai la sapa si o sa se faca '' malaiul '' :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus tuturor!

In principiu am sa vin ( rosu! ) si eu; am aflat de la Razvan si Antenutza de intalnire si mi-am luat liber de pe 19 pana pe 23 ( ca sa evit surprize de genul celei cu Transalpina, de anul trecut ... ). Singurule ce ma pot opri pot fi gumele ... Le am ca-n palma si pentru ca " nu s-a facut malaiu' " cum spunea un " bun prieten de-al meu " ( ... ), nu-mi permit altele.

Una peste alta, cred ca va pricopsiti si cu mine.

Toate cele bune!

 

wopeeee...acum ai zis ai zis :lol:

 

 

bree si nu te glumi cu gumele caaaa totusi e inca iarna in februarie si ai vazut pozele de anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'elp. Cu resurse demne in 1977 toamna dar destul de inutile acum nu reusesc sa gasesc locatia. Partea cu drumul am prins-o, partea cu barajul am prins-o dar nu dau de cabanele Dorulet. Surpriza, sunt doua baraje, care e castigator?

 

Cine baga niste coordonate, niste rute pt. Google Earth, niste... something. Sunt pierdut si inca nu am plecat de acasa. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'elp. Cu resurse demne in 1977 toamna dar destul de inutile acum nu reusesc sa gasesc locatia. Partea cu drumul am prins-o, partea cu barajul am prins-o dar nu dau de cabanele Dorulet. Surpriza, sunt doua baraje, care e castigator?

 

Cine baga niste coordonate, niste rute pt. Google Earth, niste... something. Sunt pierdut si inca nu am plecat de acasa. :crack:

 

Este foarte simplu, daca ajungi pana in orasul Hateg. De aici mergi catre Caransebes, iar dupa Totesti ,Paclisa urmeaza o intersectie. Aici sunt indicatoare mari cu Cabanele Dorulet, Gura Zlata, etc... Mergi conform indicatoarelor, treci prin Clopotiva si tii drumul inainte. Peste tot, in fiecare intersectie sunt indicatoare cu Cabanele Dorulet. Este simplu :lol: Ai si o harta postata mai sus.

Te asteptam, succes!!!

 

P.S: Nu uitati de rezervari si confirmari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervarile pentru cazare se fac la tel 0723561389 - Radu.

Locuri, sunt in jur de 140 din care:

- 100 in paturi: 20RON/loc/noapte

- 40 in incaperi incalzite(holuri) fara pat: 10RON/loc/noapte (va trebuie o saltea sau macar un izolir, sac de dormit, etc)

 

ATENTIE MARE: Persoanele care fac rezervari trebuie sa confirme rezervarea cu 3 zile inainte altfel se anuleaza.

 

Informatii cu privire la Cabanele Dorulet click pe :

 

http://www.cabaneledorulet.ro/despre.php

post-12861-1232298184_thumb.jpg

post-12861-1232298237_thumb.png

Editat de Deus`Absconditus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cort cat este pretul :yikes: ??

 

 

Nu costa nimic la cort.

 

O sa fie amenajat un loc mai ferit pentru vre-o 4-5 corturi...

Primii veniti ocupa loc acolo, daca vor, restul...sub cerul liber...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte simplu, daca ajungi pana in orasul Hateg. De aici mergi catre Caransebes, iar dupa Totesti ,Paclisa urmeaza o intersectie. Aici sunt indicatoare mari cu Cabanele Dorulet, Gura Zlata, etc... Mergi conform indicatoarelor, treci prin Clopotiva si tii drumul inainte. Peste tot, in fiecare intersectie sunt indicatoare cu Cabanele Dorulet. Este simplu :yikes: Ai si o harta postata mai sus.

Te asteptam, succes!!!

 

P.S: Nu uitati de rezervari si confirmari.

 

Multam. De ajuns acolo ajungeam ca la fata locului ma descurc. Voiam sa prind locul inainte sa-mi fac o idee. Acu sper sa rezolv cu echiparea si sa vedem ce ne rezerva iarna asta.

 

Rezervarile pentru cazare se fac la tel 0723561389 - Radu.

Locuri, sunt in jur de 140 din care:

- 100 in paturi: 20RON/loc/noapte

- 40 in incaperi incalzite(holuri) fara pat: 10RON/loc/noapte (va trebuie o saltea sau macar un izolir, sac de dormit, etc)

 

ATENTIE MARE: Persoanele care fac rezervari trebuie sa confirme rezervarea cu 3 zile inainte altfel se anuleaza.

 

Informatii cu privire la Cabanele Dorulet click pe :

 

http://www.cabaneledorulet.ro/despre.php

 

Multam pentru locatie. Am prins-o. Se foate face un update mai pe la 1 Februarie cu cate persoane s-a inscris pentru cazare? Presupun ca-n cel mai rau (sau bun) caz in care se ocupa tot o mai fi ceva prin relativa apropiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai sunt doritori si intre timp s-au ocupat locurile de cazare si de campare,mai exista o alternativa la urmatoarele pensiuni care sunt pe aceasi vale cu locul de intrunire :

 

http://www.gurazlata.ro/servicii/cazare/

http://www.dumbravita.ro/main.html

http://www.anita.ro/

 

Hai no-Rock si sa ne vedem acolo,pe Taramul Dacilor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca se ocupa toate locurile de campare de la Dorulet . din cate imi aduc aminte era un teren de volei acolo unde incap o carutza de corturi .

pt mai multe detalii , vorbiti cu Blaster ( Radu ) 0723561389

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuri de cazare, la Complexul Dorulet in camere, nu mai sunt.

 

Pentru cine doreste sa vina si nu are loc rezervat, sunt 3 optiuni:

- cort

- in incaperi cat de cat incalzite(holuri, terase inchise, sala de mese...). Sunt in jur de 20-25 locuri. Primul venit, primul servit. Nu fac rezervari pentru asta...

- la alte pensiuni de pe langa Dorulet(vezi postul lui Dacul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai de mancare si cazare va faceti voi griji? Asta gasesti, nu e bai: mancare la orice chiosc (faci alimentarea cand te duci) iar cazare sunt sigura ca nu se va ocupa tot, si chiar si asa va fi un colt pt un sac de dormit si pentru noi.

Importanta e vremea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate un mic sondaj, pt ce-i care vin cu cortul ca sa vad si eu asa ca idee cu ce colegii o sa impart fanul :yikes: deoarece eu voi urca de joi si sa nu ma intind mai mult decat imi este Fanul :yikes:

 

P.S Mai ales acu ca nu mai sunt locuri in camere :kiss:

Editat de Dacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi aduc ,,Nichelata,, adica pe (unchiu jack) s-ar putea sa ma ai ca vecin de Ograda si atunci ,,share,, fanu`... Am auzit ca-i moka la Ograda ... Is curios daca se v-a baga si vreo ,,faneatza,, ceva in hora ... :D :scratch: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...