Sari la conținut

provocare concurs


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

super tare!

 

chiar daca sunt diferite motocicletele, sa fie 4T pt sunet neaparat, transmisie alte chestii conteaza mai putin....

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna idee, contribui si eu la cheta si evbtual popularizare in presa

 

salut,

motorul sa fie neaparat chopper,functional(nu e necesar sa fie inmatriculat).

cum s-a spus mai sus,suma in care trebuie sa se incadreze fiecare concurent sa fie 1000euro,bani pe care ii va primi la sfirsit,cel care va cistiga.

banii ii vom da noi,prin cheta,cite 10euro/caciula.

juriul si jurizarea se v-a stabili pe percurs.

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum zicea si prietenul meu din iasi de mai sus andrei,ne bagam..astept sa fie cat mai multzi concurentzi si sper sa se mearga pe idee de chopper indiferent de marca cum zicea roby constructorul conteaza,bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no!

a batutu toba doar unul singur pana acum......

se asteapta........era de asteptat.

 

 

ma inscriu eu si nutu....facem echipa..construim si cotizam!!!!

 

super tare!

 

chiar daca sunt diferite motocicletele, sa fie 4T pt sunet neaparat, transmisie alte chestii conteaza mai putin....

 

salut nicusor!!!!mai eu am un ij in garaj,care abia asteapta....de ce neaparat 4t???poate nu ma depunctezi asa tare!!! :D

hai confirma participarea si spor la treaba!!!!daca esti cuminte poate iepurasul iti aduce ceva!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut nicusor!!!!mai eu am un ij in garaj,care abia asteapta....de ce neaparat 4t???poate nu ma depunctezi asa tare!!! :banana:

hai confirma participarea si spor la treaba!!!!daca esti cuminte poate iepurasul iti aduce ceva!!!! :)

 

 

asi fii participat cu cea mai mare placere fiindca e super idea, dar nu am dc sa ma avant daca eu stiu clar k "n-am o chifla-n burta"

eu choppeream oricum niprul daca erau bani, de 2 luni de cand m-am apucat am facut o roata si am mai cumparat 2-3 piese pt el

 

poate la anul :blbl:

si da, la chestia cu 2 sau 4t aveti totusi dreptate domnu Marian, orice motor poate fii chopper odata ce s-a bagat flexul in el...

 

spor la treaba baieti! :D

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca ati sters un post al lui bn13hor care-mi aproba ideea concursului pe categorii de motoare. Am inteles, vreti numai comuniste chopperite in concurs , insa cel ce a sters postul da dovada de o atitudine comunista ce ma face tot mai mult sa ma simt acasa doar in Banat nu si in Romania.

 

Bafta la concurs domnilor "chopperisti",

 

I'm out of here !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha eu am sters postul din greseala :D si eu tot banatean sunt haha

 

hai ca apreciem si idea ta, dar tiai dat seama ca suntem la chopperisti, nu la oldtimere si restaurari....

 

CHOPPERS RULES :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha eu am sters postul din greseala :blbl: si eu tot banatean sunt haha

 

hai ca apreciem si idea ta, dar tiai dat seama ca suntem la chopperisti, nu la oldtimere si restaurari....

 

CHOPPERS RULES :)

 

 

:D

 

 

Adevarul este ca ma gandeam sa particip si io cu URALUL la vreun concurs de restaurari si nu-mi gasesc unul , :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pana sa se inscrie lumea la un concurs, cred ca ar trebui definit foarte bine ce se doreste de la acest concurs (scopul) si conditiile. nu stiu daca cineva s-ar inscrie la un concurs (unde trebuie sa cheltuie bani, sa investeasca adica), daca nu stie de ce o face si ce sanse are de a castiga, nu?

 

din cele scrise initial de Jethro Tull am inteles asa:

- concursul este pe echipe, nu intre indivizi, adica se aduna mai multi si fac una bucata chopper (impart costurile si munca, etc.);

- premiul ar fi de 1000 euro - mi se pare un premiu just si mi se pare absolut corect sa intre in buzunarul echipei castigatoare. (poate nu va acoperi cheltuielile de investitie, dar ...tot e ceva; personal nu cred ca cu 1000 de euro faci un chopper care sa si mearga); nu agreez ideea de donatie din premiu (pentru asta sunt alte actiuni, evenimente ale forumului asta);

- buget fix pentru construirea unui chopper nu cred ca se poate stabili. e greu sa faci o estimare de costuri pe proiecte si idei diferite. cred ca majoritatea vor depasi oricum bugetul initial sau vor abandona, daca ramane o suma fixa. in plus, nici nu cred ca ai cum sa dovedesti toate cheltuielile.

- constructia motorului incepe din primavara asta, deci nu se iau in considerare motociclete incepute acum 1-2-3 ani, chiar daca sa zicem ai piese si cadru e facut mai demult, asamblarea se incepe la un termen fix (pentru toata lumea), altfel nu ar mai fi concurs, nu? startul trebuie dat oficial :)

- nu stiu cum e cu RAR-ul, dar motocicleta trebuie sa fie functionala. personal, nu vad cum va fi posibila partea cu "venitul pe roti", mai ales ca intrunirea s-ar putea sa fie la Resita, iar o echipa vine de la Iasi, alta de la Timisoara...

 

stiu, sunt fata si asta nu-mi ocupa tot timpul..., ma intereseaza concursul din mai multe puncte de vedere (desi eu nu chopperesc) si d-aia mi-am exprimat aici o parere. s-ar putea sa organizez o echipa, asta daca devine serios.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca ati sters un post al lui bn13hor care-mi aproba ideea concursului pe categorii de motoare. Am inteles, vreti numai comuniste chopperite in concurs , insa cel ce a sters postul da dovada de o atitudine comunista ce ma face tot mai mult sa ma simt acasa doar in Banat nu si in Romania.

 

Bafta la concurs domnilor "chopperisti",

 

I'm out of here !!!

 

 

 

Stay cool, man! E concurs de chopperisti, e clar din capul locului. Ce naiba? Parca scrie si-n primul post...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria,hai sa nu complicam lucrurile.

se pune la bataie un buget de 1000euro(adunat de noi),care v-a fi premiul cel mare pt cistigator.

nu cred ca e o problema daca lucreaza 1-2-3 oameni la un proiect.

de asemenea nu conteaza daca e un proiect inceput mai demult.

de ce?pt ca unul dintre criteriile de jurizare ar putea fi tocmai asta: a lucrat doar o persoana si e un proiect nou?va primi mai multe voturi(adica va trage mai greu in balanta).

apropos de RAR,motorul trebuie sa fie macar functional(adus pe remorca),sau poate fi chiar inmatriculat.

oricum,startul se va da dupa ce fiecare concurent v-a prezenta pe forum, proiectul de inceput( motor,piese,cadru etc dezasamblate)pt ca toti sa plece de la 0,sa zicem.asta propun eu.

va rog sa ma corectati/adaugati daca vreti altfel,dar hai sa"keep it simple"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria,hai sa nu complicam lucrurile.

 

* pai eu cu ce am complicat, bre, lucrurile?

in cele ce ai scris, ai repetat exact ce am spus eu mai sus (cu o singura diferenta de opinie: vechimea proiectului) :)

 

bafta!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pai eu cu ce am complicat, bre, lucrurile?

in cele ce ai scris, ai repetat exact ce am spus eu mai sus (cu o singura diferenta de opinie: vechimea proiectului) :)

 

bafta!

 

 

eu cred ca tu ai repetat ce s-a spus mai inainte de tine...plus citeva completari...

eu ti-am repetat ca sa fie clar ce propun:bugetul fix,nr persoane implicate,vechimea proiect,RAR.

 

ps:in ochii mei,cintareste mai mult un proiect facut de 1 persoana,de la 0 si sa fie functional.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps:in ochii mei,cintareste mai mult un proiect facut de 1 persoana,de la 0 si sa fie functional.

 

* intzeleg...

totusi, cate persoane cunosti tu in Romania care sa poata face singure un chopper? de la 0. si intr-un termen fix(!) stii foarte bine care sunt dificultatile celor care vor sa faca asta aici (entuziastii). tu ai investi intr-un chopper 1000 euro ca apoi sa nu mergi cu el? premiul, retine, il ia unul singur. d-aia am sustinul ideea de echipa (asa cum a prezentat-o si JT), pentru ca daca-s 2-3 sau chiar 5 efortu-i mai mic si distractia/satisfactia e aceeasi. e un concurs pana la urma menit sa atraga atentia asupra chopperelor in Romania, nu "proiectul vietii" unui chopperist. sunt sigura ca ma intelegi...

 

ar fi bine sa fie mai multe intruniri unde sa avem concursuri d-astea. sunt curioasa cine s-ar implica. nu numai dintre constructori ma gandesc, ci si firme, reviste, "entitati" influente din lumea moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vor fi acceptate si mobre care au inceput choppereala acus catva ani(idee sustinuta de fat bob), ma veti gasi si pe mine undeva la intrunire(daca o fi), oricum dovada o am aici de ani de zile de cind i tot schimb roba la tiganca.evident sa ma incadrez si in buget(posibil sa fi depasit cu cateva sute)

 

pentru a se putea merge mai departe concret, eu sustin sa se dea aici in scris,regulile concursului(decidetiva cei care vreti sa organizati trambiteala asta),si sa se supuna la vot regulamentul, asa ne tot putem intinde pe sute de pagini de labareala, si nu vom ajunge niciunde!

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* intzeleg...

totusi, cate persoane cunosti tu in Romania care sa poata face singure un chopper?PAI NUMAPE FORUM SINT VRE-O 5.

de la 0. si intr-un termen fix(!) stii foarte bine care sunt dificultatile celor care vor sa faca asta aici (entuziastii). tu ai investi intr-un chopper 1000 euro ca apoi sa nu mergi cu el? DA.

premiul, retine, il ia unul singur. d-aia am sustinul ideea de echipa (asa cum a prezentat-o si JT), pentru ca daca-s 2-3 sau chiar 5 efortu-i mai mic si distractia/satisfactia e aceeasi.STIU ASTA,DECI POT PARTICIPA SINGURI SAU GRUP,FIECARE CUM POATE.

e un concurs pana la urma menit sa atraga atentia asupra chopperelor in Romania, nu "proiectul vietii" unui chopperist. sunt sigura ca ma intelegi...

PAI ASTA ZIC,SA NU FIE RESTRICTII,SA PARTICIPE SI CEI CARE CONSTRUIESC DE PLACERE CIT SI CEI CARE O FAC DOAR PT CONCURS,PROMOVAM PE TOATA LUMEA.

CEI CARE O FAC DIN PLACERE,VOR AVEA ACUM UN MOTIV IN PLUS.

 

ar fi bine sa fie mai multe intruniri unde sa avem concursuri d-astea. sunt curioasa cine s-ar implica. nu numai dintre constructori ma gandesc, ci si firme, reviste, "entitati" influente din lumea moto.

 

AIA CU FIRMELE CONSTRUCTOARE S-O LASAM SEPARAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...