Sari la conținut

Inca Un Fan Suzuki Gs500


kris
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor motociclistilor si mai ales celor cu gs 500..de cand am mers pe un suzuki gs500(in spate) :ok: sunt incantat de ce poate si nu mai am stare...abia astept ziua cand o sa am si eu...deocamdata sunt in asteptare... :lol: ..banii sunt problema dar la anul sper sa am..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de incurajari..o motocicleta e tot ce mi-am dorit, si acum vazand ca am ajuns la 26 de ani tot fara :lol: ..ma gandesc sa fac un credit la anul ca asa nu mai merge...citesc zilnic forumul si raman numai cu visele..! Inca nu am carnet dar cred ca si asta se face...inca nu ma trage inima sa-l fac stiind ca dupa motor trebuie sa mai astept..eu locuiesc in Sibiu si sper ca la viitoarele intruniri sa particip calare pe un gs500 :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta nu mai poti sa iti iei carnetul, dar cel mai bine e sa ti-l iei la primvara cu prima ocazie. Creditele nu mai sunt asa nasoale, si eu mi-am facut anul asta in octombrie, si tot GS 500 mi-am luat. In aceeasi sapt am luat tot, credit, carnet si motor :moron:. Nu e greu deloc :ok:

 

Bafta multa! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta nu mai poti sa iti iei carnetul, dar cel mai bine e sa ti-l iei la primvara cu prima ocazie. Creditele nu mai sunt asa nasoale, si eu mi-am facut anul asta in octombrie, si tot GS 500 mi-am luat. In aceeasi sapt am luat tot, credit, carnet si motor :baldy:. Nu e greu deloc :moron:

 

Bafta multa! :ok:

OIOOOO..!...super fain..!..merci mult de incurajari si sfaturi.. :lol: stiu ca salariul meu din cartea de munca e cam mic si o sa am ceva probleme cu credit-ul...dar fac eu cumva...nu ma las ca sunt innebunit dupa motoare desi nu am mers singur niciodata pe unul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OIOOOO..!...super fain..!..merci mult de incurajari si sfaturi.. :lol: stiu ca salariul meu din cartea de munca e cam mic si o sa am ceva probleme cu credit-ul...dar fac eu cumva...nu ma las ca sunt innebunit dupa motoare desi nu am mers singur niciodata pe unul..

 

Stai linistit, nici salariul meu nu e foarte mare si totusi la inceputul lui noiembrie am mers la banca si am luat credit si acum sunt posesor de Suzuki GS500, exact cum a zis si Pacasac "nu e greu deloc".

Bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, nici salariul meu nu e foarte mare si totusi la inceputul lui noiembrie am mers la banca si am luat credit si acum sunt posesor de Suzuki GS500, exact cum a zis si Pacasac "nu e greu deloc".

Bafta multa !

ok...vad eu...eu am salariul minim...sunt un amarat de operator internet.. :ok: ..dar nu ma las..!...ma uit deja pe mobile.de si am gasit gs500 faine sub 1000 de euro.. :lol: despre tine am citit pe forum si am observat prin ce ai trecut pana ai avut motoru'...semanam cred.. :moron: ..felicitari si multi km...si daca treci prin sibiu..da un semn..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa iti aduci din Germania? Tot pe la pretul asta cred ca o sa ajungi. GS-urile de prin 91-94 se invart in jurul a 2000 - 2500 EUR, in functie de stare si kilometri. Poate ma hotarasc eu sa o dau pana iei tu creditul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare!

 

Suntem alaturi de tine. Hai ca se poate. Si io mi l-am luat din ger cu 1100 de iepuroi. 1995, 28 de mii la bord. Am iesit cu el pe la vreo 2300. 800 vama (banii jos), vreo 100 de iepuroi alte acte prin tara, inmatriculare etc. si vreo 350 de euro numere de Zoll germane cu asigurare si benzina ca am venit pe el. Asta o fo visu meu. :ok: . Daca gaseti pe cineva sa ti l aduca si l bagi pe leasing iesi mai ieftin. Bafta. Poate ne vedem prin Sb sa te mai dau o tura pe GS. :peace:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta nu mai poti sa iti iei carnetul, dar cel mai bine e sa ti-l iei la primvara cu prima ocazie. Creditele nu mai sunt asa nasoale, si eu mi-am facut anul asta in octombrie, si tot GS 500 mi-am luat. In aceeasi sapt am luat tot, credit, carnet si motor :). Nu e greu deloc :)

 

Bafta multa! :ok:

 

chiar asa de usor e?:)si eu sunt in cautarea unui credit(aprox3000euro)pt.un gs sau cb sau er.sunt cam confuz:)daca ai putea sa mi dai mai multe detalii despre credit.oferte mai bune?banci?

merci

 

Salutare!

 

Suntem alaturi de tine. Hai ca se poate. Si io mi l-am luat din ger cu 1100 de iepuroi. 1995, 28 de mii la bord. Am iesit cu el pe la vreo 2300. 800 vama (banii jos), vreo 100 de iepuroi alte acte prin tara, inmatriculare etc. si vreo 350 de euro numere de Zoll germane cu asigurare si benzina ca am venit pe el. Asta o fo visu meu. :D . Daca gaseti pe cineva sa ti l aduca si l bagi pe leasing iesi mai ieftin. Bafta. Poate ne vedem prin Sb sa te mai dau o tura pe GS. :peace:

 

salut.cum e mai avantajos sa ti l iei?din tara sau din afaara?si de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va hotarati la un GS, luati in calcul si motorisca mea: GS500, 1994, parca vreo 24-25mii km, toba sport; pret 2300E fix. La primavara imi aduc alt motor si asta va sta pe dreapta. Daca sunteti interesati si vreti s-o vedeti, no problem, il tin la ghena, cu husa, baterie scoasa, plin benzina + stabilizator. Asigur la vanzare reglaj carb + sincronizare si schimb ulei. Cine o ia sa fie gata de sezon!! Vreme buna sa fie.

 

PS: Cred ca ar fi bine daca s-ar uni topicul asta cu cel dedicat GS-urilor!

 

/index.php?...ic=16082&st=440

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

hai noroc kriss... suntem pe aceeasi lungime de unda. si eu am tot 26 de ani. mi-am luat carnetu asta vara in august si am venit la voi in sb (la motoland)(eu sunt din ab iulia) si am dat o tura cu un gs 500, pana la zoo.(un pui de drive test). de atunci nu mai am stare. si eu ma gandesc sa merg la banca pentru ca trebuie sa imi fac moftu asta.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sautare...

 

Vad ca esti nou pe forum. Welcome si bafta in satisfacerea "moftului". Come, join the family. ;)

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa iti aduci din Germania? Tot pe la pretul asta cred ca o sa ajungi. GS-urile de prin 91-94 se invart in jurul a 2000 - 2500 EUR, in functie de stare si kilometri. Poate ma hotarasc eu sa o dau pana iei tu creditul :finger:

 

ce? deja vrei ceva mai mare? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: hello big brothers.... this is the same "old" mid17 ;) ..... multzam de primire (acu' imi doresc si mai tare motorul ala nenorocit).... azi am pusi eu prima poza pe forum (sper ca am procedat bine) cu gs-ul pe care l-am condus la 1 saptamana dupa ce mi-am luat A-ul. X-( :moron: :D .... totusi am o nelamurire:

e adevarat ca motorul pe care il iau trebuie sa aibe max 34 de cai in primii 2 ani (in decret scrie ceva despre un raport masa motor/ greutatea meseriasului de pilot incepator, dar nu e o kestiune foarte clara ... cel putin pt mine); voi ati avut ceva probleme pe tema asta? :finger: ... lamuriti-ma si pe mine (da repede pana nu imi iau vreun monstru de un gigatrilion de cai putere :( ).....

acestea fiind spuse, va marturisesc ca sambata ma duc la o nunta care o sa ma usureze de ceva puncte si o sa cam bata vantu din buzunarele mele peste tot ardealu! :) :kick: :kick: ...

asa ca daca aveti ceva nelamuriri despre cum mai e cinstea, cum tre sa se imbrace nashu, sau poate ce trebuie sa faci ca sa devii vornic, duminica o sa va stau la dispozitie si o sa va explic pe indelete!

pana atunci ....

 

 

 

ZAPADA USCATA FRATILOOOOOOOOOOOORRRRRRRRR :ok: :bore: :P :10:

post-6917-1139485997_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: hello big brothers.... this is the same "old" mid17 :10: ..... multzam de primire (acu' imi doresc si mai tare motorul ala nenorocit).... azi am pusi eu prima poza pe forum (sper ca am procedat bine) cu gs-ul pe care l-am condus la 1 saptamana dupa ce mi-am luat A-ul. :moron: :D :ok: .... totusi am o nelamurire:

e adevarat ca motorul pe care il iau trebuie sa aibe max 34 de cai in primii 2 ani (in decret scrie ceva despre un raport masa motor/ greutatea meseriasului de pilot incepator, dar nu e o kestiune foarte clara ... cel putin pt mine); voi ati avut ceva probleme pe tema asta? :finger: ... lamuriti-ma si pe mine (da repede pana nu imi iau vreun monstru de un gigatrilion de cai putere :) ).....

acestea fiind spuse, va marturisesc ca sambata ma duc la o nunta care o sa ma usureze de ceva puncte si o sa cam bata vantu din buzunarele mele peste tot ardealu! :kick: :kick: :P ...

asa ca daca aveti ceva nelamuriri despre cum mai e cinstea, cum tre sa se imbrace nashu, sau poate ce trebuie sa faci ca sa devii vornic, duminica o sa va stau la dispozitie si o sa va explic pe indelete!

pana atunci ....

ZAPADA USCATA FRATILOOOOOOOOOOOORRRRRRRRR :bore: :P :( X-(

 

In privinta carnetului: DA, legal trebuie sa mergi 2 ani pe 34 de cai (nu conteaza daca pe DR 350 sau Busa atata timp cat in talon scrie 25 KW, orice motor putand fi limitat). S-a vb si se mai vb despre povestea asta cu 34 de cai asa nu mai zic mai multe. Insa "Kestiunea" cu puterea si raportu greutate/putere e cat se poate de clara. Daca vrei sa ieie GS: stai linistit, nu e deloc o bestie. Iarta multe dar are si el limitele lui (adica dobitoc fiind poti sa te rupi si cu GSul). Cei 46 de cai ai lui nu sunt f mult peste limita legala asa ca da-i bice. Daca chiar vrei sa stai linistit iti pot vinde eu kitul original Suzuki de limitare la 34 de cai (care se monteaza in carburator). Dar va trebui sa mergi la RAR si a politie sa schimbi datele din talon.

 

Numa' bine!

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari tuturor celor care se gandesc sa-si cumpere un motor si va doresc ca anul asta sa va impliniti visul si sa ne intalnim calare ! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...