Sari la conținut

SONDAJ


ENDUROSTORE
 Share

Postări Recomandate

SALUT !

 

daca unul din evenimentele ENDURO-MOTOMANIA s-ar tine undeva pe langa Braila, teren nisipos-pietros, cariera de piatra (un mini ERZBERG),urcari si coborari groaznice (le facem si chicken-lines) iar restul traseului in jurul carierei, munti pietrosi, sol nisipos dar si cu padure, se va gasi ceva destul de hard, pe gustul celor mai pretentiosi, dar ceea ce ma ingrijoreaza este distanta.

 

vreau un feed-back, daca sunteti tentati de asa ceva, sosire vineri stat la cort :yikes: , sambata concurs mini-erzberg, seara :kiss: , duminica enduro cross... public din sat :yikes: si plecare... va astept cu pareri...

 

ce spuneti... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa aveti succes cu un traseu la asa distanta ar trebui sa aveti si varianta pt mobre dual sport. Adica sa mearga si cu vaca

 

 

sincer - as veni cu dakaru daca as avea traseu de trail enduro adecvat, eventual sa nu necesite maselate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa se lege ceva eu as pune obligatoriu in sezonul estival sa se prelungeasca si cu o tura la mare..asa se merita venit sa imbini utilul cu..marea :yikes: ..ideea este super oricum,mai ales ca am participat involuntar si la discutia care a avut loc la motomania despre cursa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca sunt in zona cu siguranta as veni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mira-m-as sa existe un astfel de traseu la Braila.

In rest, de ce nu ? La urma urmei 100Km pe A2 si 100Km Drajna-Slobozia Braila ii faci in max doo ore, apropos de distanta.

Da' e clar ca tre sa fie trecut de 10 grade afara, sa poti sta la cort.

Mie mi-ar placea.

Avand in vedere ca totul se desfasoara intr-un areal relativ restrans (daca inteleg bine) poate ar fi ok sa vina si cei care-s mai ''neumblati enduro'' pentru niscaiva antrenamente cu cineva preceput :yikes:.

 

Spor, Valicule !

Editat de sensv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah valeo..ia vbeste cu cineva sa vina sa instruiasca pilotii ptr urcari din astea dificile,fa si cursa si scoala,si clar numarul de doritori va fi mare..fiecare poate sa isi aleaga activitatea dorita..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Braila e un fel de Pizderia..Mult prea departe !! :yikes: Ideea in sine e ok numai ca in alta locatie neaparat!!

 

de asta mi-e frica...de distanta.... in rest stai sa iti explic... am fost pana acolo cu inima indoita ca si tine acum, ... pt ca propietarul carierei mi-a vorbit despre aceasta... si am ramas destul de impresionat si cred ca putem scoate ceva de acolo... si asta numai pt ca noi enduristii care nu avem timp sa ajungem la adevaratul erzberg visam sa intalnim asa urcari,... asa ca numai din pricina asta am decis sa incercam... si ce daca nu ne iese?....macar ne linistim cu privire la genul asta.... :kiss:

 

 

daca vreti sa aveti succes cu un traseu la asa distanta ar trebui sa aveti si varianta pt mobre dual sport. Adica sa mearga si cu vaca

 

 

sincer - as veni cu dakaru daca as avea traseu de trail enduro adecvat, eventual sa nu necesite maselate

 

 

ai dreptate...pe langa traseul de enduro vrem sa facem si unul de rally pt cei cu motoare grele care nu se preteaza la traseu de unduro

 

ca sa se lege ceva eu as pune obligatoriu in sezonul estival sa se prelungeasca si cu o tura la mare..asa se merita venit sa imbini utilul cu..marea :blink: ..ideea este super oricum,mai ales ca am participat involuntar si la discutia care a avut loc la motomania despre cursa..

 

da nea stefi... cine doreste, duminica pleaca frumusel la mare sau in delta....

 

 

Pt ca sunt in zona cu siguranta as veni.

 

super... tu poti sa ii anunti pe ai tai din zona... daca demaram proiectul o sa anuntam din timp...

 

 

Mira-m-as sa existe un astfel de traseu la Braila.

In rest, de ce nu ? La urma urmei 100Km pe A2 si 100Km Drajna-Slobozia Braila ii faci in max doo ore, apropos de distanta.

Da' e clar ca tre sa fie trecut de 10 grade afara, sa poti sta la cort.

Mie mi-ar placea.

Avand in vedere ca totul se desfasoara intr-un areal relativ restrans (daca inteleg bine) poate ar fi ok sa vina si cei care-s mai ''neumblati enduro'' pentru niscaiva antrenamente cu cineva preceput :eek:.

 

Spor, Valicule !

 

asa am spus si eu valica, pana am ajuns la cariera si am vazut ca se poate scoate ceva de acolo... vedeti six-days din grecia sau roof of africa din africa de sud...cam asa ceva arata, deci se poate face si acolo enduro... nu este neaparat nevoie de noroi si padure...nu ca nu mi-ar placea...cu camparea nu este problema ... nu putem sa il organizam in mai putin de o luna...deci valica esti binevenit...

 

 

bah valeo..ia vbeste cu cineva sa vina sa instruiasca pilotii ptr urcari din astea dificile,fa si cursa si scoala,si clar numarul de doritori va fi mare..fiecare poate sa isi aleaga activitatea dorita..

 

 

daca timpul din cele 3 zile ne lasa sa avem timp si de asa ceva, de ce nu...

 

bre Vali

Hai bre la munte ca e mai frumos :yikes:

 

Eu cred ca daca urci mai sus de c de arges gasesti niste trasee belea

 

stiiiiiiiiu ioane. 1 si eu sunt fanatic cu muntele si padurea.... dar asta este doar o incercare si un singur weekend din an.... macar o sa incerc... daca dau chix...asta e, se mai intampla...

 

 

super ok

 

super ok

 

 

merci patrick.... contez pe tine?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am spus si eu valica, pana am ajuns la cariera si am vazut ca se poate scoate ceva de acolo... vedeti six-days din grecia sau roof of africa din africa de sud...cam asa ceva arata, deci se poate face si acolo enduro... nu este neaparat nevoie de noroi si padure...nu ca nu mi-ar placea...cu camparea nu este problema ... nu putem sa il organizam in mai putin de o luna...deci valica esti binevenit...

 

 

Bine, bre, nea Valica. Contez pe 'mneata.

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiiiiiiiiu ioane. 1 si eu sunt fanatic cu muntele si padurea.... dar asta este doar o incercare si un singur weekend din an.... macar o sa incerc... daca dau chix...asta e, se mai intampla...

 

eu vin oricum. mai stau cu baietzii,mai povestim, ne radem ... plus ca nu am fost niciodata la Braila :yikes:

Hai spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu o kawa kx 450 am ce cauta acolo?.....chiar daca nu am ce cauta eu tot m/as baga ,ca nu prea sunt dus la biserica :yikes: ......cam in ce perioada s/ar materializa toata traba asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT !

 

daca unul din evenimentele ENDURO-MOTOMANIA s-ar tine undeva pe langa Braila, teren nisipos-pietros, cariera de piatra (un mini ERZBERG),urcari si coborari groaznice (le facem si chicken-lines) iar restul traseului in jurul carierei, munti pietrosi, sol nisipos dar si cu padure, se va gasi ceva destul de hard, pe gustul celor mai pretentiosi, dar ceea ce ma ingrijoreaza este distanta.

 

vreau un feed-back, daca sunteti tentati de asa ceva, sosire vineri stat la cort :yikes: , sambata concurs mini-erzberg, seara :eek: , duminica enduro cross... public din sat :kiss: si plecare... va astept cu pareri...

 

ce spuneti... :blink:

 

 

Eu sunt pentru...

 

Puneti cateva poze despre traseu/cariera, poate mareste pofta !!!

 

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag,e destul de aproape de mine,sunt din Tulcea dar stau in Constanta,si daca am unde sa bag si eu capra pe acolo cu atat mai bine.

In rest va pot ajuta cu informatii despre zona doborgeana si eventual ghid.Pentru cine vrea sa plece in delta via vapor(cel mai elegant credeti-ma,nu va bateti capul sa mergeti cu mobra in delta oricat de hard ar fi ea nu e amfibie si nici sanatos pentru zona)pot asigura loc de cazare al motocicletelor pe perioada destul de lunga.

Singura chestie sa stiu perioada ca sa imi rezerv timp si bani.

Deci doritorii de plecari in delta au un serviciu gratuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag,e destul de aproape de mine,sunt din Tulcea dar stau in Constanta,si daca am unde sa bag si eu capra pe acolo cu atat mai bine.

In rest va pot ajuta cu informatii despre zona doborgeana si eventual ghid.Pentru cine vrea sa plece in delta via vapor(cel mai elegant credeti-ma,nu va bateti capul sa mergeti cu mobra in delta oricat de hard ar fi ea nu e amfibie si nici sanatos pentru zona)pot asigura loc de cazare al motocicletelor pe perioada destul de lunga.

Singura chestie sa stiu perioada ca sa imi rezerv timp si bani.

Deci doritorii de plecari in delta au un serviciu gratuit.

bravo..that's the spirit.. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci se pare ca o sa avem cativa musterii.. :laugh:

 

in curand mergem sa cautam trasee si va transmit concluziile.

 

 

Ceva concluzii, intre timp ?

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...