Sari la conținut

Organizez Tura in Alpi, iunie 2009


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 561
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

felicitari pt tura vlad. foarte faina organizarea. cand ajung din nou in viena, n-o sa te ocolesc. poate bem o cafea impreuna.

 

Astept un semn cand va fi cazul si schimbam numere de telefon.... cu toate ca p-al meu il gasesti deja aici pe topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece beneficiez doar de o amarita conexiune prin GPRS, pentru moment, nu voi putea pune nici o fotografie. Vineri insa in jurul prinzului vor fi disponibile.

Imi va lua ceva timp sa sortez aproximativ 1700 de poze insa abia astept.

 

Le-am vazut pentru prima oara aseara, insa cu siguranta nu pot trezi aceleasi sentimente ca peisajele vazute pe viu.

 

In alta ordine de idei, as vrea sa-i multumesc lui Vlad pentru MINUNATA organizare, atit in ce priveste alegerea traseului cit si a locurilor de cazare-masa.

 

A fost o excursie peste asteptarile mele din toate puncetele de vedere: trupa super OK, peisajele de vis, berea mai buna ca oricind (dupa 8-10 ore de calarit).

Singurele mici neajunsuri au fost drumurile lungi, mai ales Iasi-Viena respectiv Salzburg-Iasi, care pe CBF nu sunt tocmai o incintare, datorita durerilor de fund si picioare care apar inevitabil.

 

Oboseala din fiecare zi si incercarea de a fi in pat la ora 22-23, m-au facut sa socializez mult mai putin decit mi-as fi dorit, drept pentru care imi cer scuze celor pe care poate i-am plictisit sau ingnorat fara intentie.

Avind in vedere complexitatea traseelor si lungimea acestora, am considerat ca odihna e foarte importanta.

 

Desi nu am vazut reply-uri, sper ca toata lumea a ajuns cu bina acasa.

Cred ca adaptarea la locul de munca va fi ceva mai dificila dupa aceasta experianta, insa nu avem ce face.

 

Va doresc numai bine.

 

PS: Vlad.... nota 10!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal la toata gasca.......MIT VLAD

 

cam in 1 sau 2 wk ar fi bine sa ne vedem la o masa

o posibila locatie ar fi bikers

de ce...

pt ca in primul rand are proiector, putem bea bere si e pentru motociclisti

 

tema

este de fapt sa vedem poze si filme din excursie si sa facem schimburi de imagini

 

deci cine are laptop si memostik e rugat sa le aduca

 

decat sa tot schimbam o mie de cd sau dvd

 

eu unul pun pozele care le consider ok si importante pt grupul de alpi pe un stick si il plimbam la toata lumea care vine la intrunire

acelasi lucru se poate face de catre doritori

 

poate avem si norocul de a.l prinde si pe vlad in tara cine stie..............

 

sincer as opta pentru o ora de dimineata sau amiaza pentru a nu bloca locatia cu gasca noastra

 

 

pareri..............opiniiii.......... injuraturi............. apropo mama e la pitesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal la toata gasca.......MIT VLAD

 

cam in 1 sau 2 wk ar fi bine sa ne vedem la o masa

o posibila locatie ar fi bikers

de ce...

pt ca in primul rand are proiector, putem bea bere si e pentru motociclisti

 

tema

este de fapt sa vedem poze si filme din excursie si sa facem schimburi de imagini

 

Maine seara (vineri) ajung in tara, detalii am scris pe topicul cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Intentionez sa mai organizez o tura in a doua jumatate a lui septembrie, de data asta in zona Bavaria si Tirol, in principiu cu innoptat doar in 2 locuri pt a evita despachetatul bagajelor zilnic (3 nopti intr-unul si 3 in altul), insa ceva mai relaxanta, adica cu trasee ceva mai usoare si cu ceva mai mult accent pe vizitat, exemplu: Eagles Nest (casa lui Hitler), castelul Neuschwanstein (cel din sigla Disney), cascada Caderea Rinului din Elvetia, salina din Berchtesgaden, Rossfled Panoramastrasse etc.

Bineinteles, nu vor lipsi drumurile montane si pasurile si ceva piscine si terme seara.

(evident, cei care au participat la Tura in Alpi vor beneficia de o reducere)

 

Astept intentiile (concrete) ale doritorilor. Voi face si un topic special daca va fi cazul.

 

Vlad :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai zis odata! este o tura rezervata doar celor care au fost si in prima tura,sau poate veni oricine? cam cat va costa? aprox. multumesc!

 

Nu, nu este rezervata doar celor care au mai fost, oricine este bine-venit, cu conditia sa aiba o motocicleta corespunzatoare (inclusiv in stare tehnica buna, cauciucuri etc), echipament bun si... bun simt (fara numar ascuns/sters, fara tobe zgomotoase, sa respecte legea si pe ceilalti)

 

Citeste te rog cu atentie postul initial al acestui topic si te vei lamuri si cu costurile, or sa fie foarte apropiate.

 

Vlad

Mesaj completat

Am deschis topic nou pentru excursia din septembrie:

 

/index.php?showtopic=399553

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...