Sari la conținut

Organizez Tura in Alpi, iunie 2009


KHK
 Share

Postări Recomandate

Cred ca orice varianta propusa si apoi data spre a fi lipita pe ceva personal trebuie cat de cat discutata, nu asta este si cu asta defilezi.

Nu o lua personal (si nici Vlad sa nu se supere), dar asa trebuia procedat.

 

 

intr-un fel sunt de acord cu tine si mie mi se intampla sa fiu nemultumit, dar niciodata cand cineva imi face un cadou (adica, stickerul este un cadou pe care Vlad l-a pregatit pentru noi) eu sper ca dupa aceasta excursie sa nu apara voci cum ca am fost cazati naspa sa ca mancarea a fost proasta sau ca etc., in final sa revin la stickerul nostru asa cum a spus Vlad nu este obligatorie lipirea lui pe motor sau pe altceva fiecare e liber sa faca ce vrea cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 561
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

intr-un fel sunt de acord cu tine si mie mi se intampla sa fiu nemultumit, dar niciodata cand cineva imi face un cadou (adica, stickerul este un cadou pe care Vlad l-a pregatit pentru noi) eu sper ca dupa aceasta excursie sa nu apara voci cum ca am fost cazati naspa sa ca mancarea a fost proasta sau ca etc., in final sa revin la stickerul nostru asa cum a spus Vlad nu este obligatorie lipirea lui pe motor sau pe altceva fiecare e liber sa faca ce vrea cu el

 

bai nene sunteti ingrozitori, ca italienii si evreii aia care napadisera romania dupa revolutie spunand ca vor sa ne ajute dar de fapt unicul scop era sa ne vanda una sau alta la suprapret. vlad vinde un tur. ok. vlad isi face reclama personala cu un sticker. ok. nu mai pomeniti insa de opere de binefacere ca mi se face sila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene sunteti ingrozitori, ca italienii si evreii aia care napadisera romania dupa revolutie spunand ca vor sa ne ajute dar de fapt unicul scop era sa ne vanda una sau alta la suprapret. vlad vinde un tur. ok. vlad isi face reclama personala cu un sticker. ok. nu mai pomeniti insa de opere de binefacere ca mi se face sila.

 

 

dragi forumisti care cititi aceste posturi nu imi vine sa cred cat de inraiti sunteti, v-a obligat cineva sa cititi aceste posturi, sa mergeti in Alpi, sa faceti parte din comunitatea asta, eu cred ca nu.

 

 

iar daca eu am participat la realizarea unei opere de binefacere care produce SILA imi cer scuze anticipat (la acest sticker am lucrat 5 ore (in timpul meu liber), la care se adauga si timpul alocat pentru productie si nu imi pare rau si nu m-am simtit obligat si l-am facut gratis pentru ca asa am vrut eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo tie toata stima vlad scria mai sus ca el l-a platit dar asta nu schimba situatia, e o reclama pe care vrea sa si-o faca prin intermediul participantilor nicidecum o opera de binefacere, are un scop final foarte clar si foarte lucrativ.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo tie toata stima vlad scria mai sus ca el l-a platit dar asta nu schimba situatia, e o reclama pe care vrea sa si-o faca prin intermediul participantilor nicidecum o opera de binefacere, are un scop final foarte clar si foarte lucrativ.

 

se pare ca a fost o neintelegere, eu m-am ocupat de realizarea lui si de gasirea unei firme care sa il printeze, restul adica plata pt tiparire si lacuire va fi facuta de Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca a fost o neintelegere, eu m-am ocupat de realizarea lui si de gasirea unei firme care sa il printeze, restul adica plata pt tiparire si lacuire va fi facuta de Vlad

 

Nu cred ca e vorba de plata,daca plata o face Vlad inseamna ca am participat cu totii la aceasta plata (nu vad sensul ca Vlad sa faca plata din banii lui pt sticker dupa ce el s-a ocupat si de cazare, cum nu vad sensul ca el sa se fi ocupat pe gratis de tur), iar daca am participat cu totii la plata stickerului puteam sa ne spunem pasul inainte de tiparire, nu uite asta este stickerul , va place sau nu asta este.

Eu personal mai mult vedeam o chestie in engleza (sau chiar in romana) cu ROMANI IN ALPI (sau va e risne ca sunteti romani) decat ceva de genul IN ALPI CU VLAD.

 

Cat despre dormit si mancare dpmdv nu pot exista comentarii, nu pentru asta merg in Alpi.

Stickerul poate ramane pe moto lipit mult timp, iar cu cine am fost in Alpi o sa-mi aduc aminte multi ani.

 

Vlad, te rog sa nu te superi, sa ma crezi carcotasi, nu am si nu o sa am comentarii negative de ce, cum sau de ce stau intr-un anume loc si nu in altul, de ce e alba si nu e neagra "painea" pe care o impartim atatea zile impreuna, dar am avut un pas si l-am spus (scris).

 

Oricum, cu-i ii place sa-l lipeasca, cui nu-i place sa faca ce vrea cu el. Nu cred ca asta va impiedica cu ceva bunul mers al excursiei in Alpi.

 

Imi pare rau ca inainte sa scriu randurile de mai sus nu am citit ceea ce a raspuns Vlad, dar discutiile particulare dintre Vlad si George nu le putem sti.

Iar ca faci stickerele le faci din banii tai nu mi se pare normal, mai ales dupa atata munca.

 

Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: mein gott !

 

ScheiĂe !

 

Exact!

 

 

Incep sa ma ingrijorez daca un lucru atat de marunt a nascut atatea discutii.

 

Avand in vedere marimea grupului si potentialul de aparitie a divergentelor, ma intreb daca nu ar fi bine sa stabilim (de fapt Vlad sa stabileasca) niste reguli mai stricte pe care sa le accepte toata lumea inainte de plecare. Ma gandeam la reguli ca toleranta maxima la ora de plecare dimineata, durata si frecventa de alimentare, organizarea pe grupuri mai mici, modalitatea de regrupare (inclusiv tolerante de timp) etc.

 

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor toleranta trebuie sa fie minima nu maxima dimineata daca vreti sa ajungeti undeva. si pe stelvio, si pe timmelsjoch si in dolomiti- cortina, arabba etc e ca pe magheru la ora de varf de motoare in jurul pranzului. sunt multe accidente, ochii cat cepele, sunt multi care sar parapetul in prapastie sau se fac praf pe contrasens. nu stati in grup compact si fiti disciplinati ca la armata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor toleranta trebuie sa fie minima nu maxima dimineata daca vreti sa ajungeti undeva. si pe stelvio, si pe timmelsjoch si in dolomiti- cortina, arabba etc e ca pe magheru la ora de varf de motoare in jurul pranzului. sunt multe accidente, ochii cat cepele, sunt multi care sar parapetul in prapastie sau se fac praf pe contrasens. nu stati in grup compact si fiti disciplinati ca la armata.

prin toleranta maxima ma refeream la intarzierea maxim admisa (de ex daca se stabileste ora 9 de plecare la 9 si 3 minute se pleaca indiferent daca lipseste 1 sau 10).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la rompetrolu de la intrarea dinspre deva , undeva pe stanga , cum intri in arad . noi a sa dormim chiar langa acel rompetrol , dar daca se stabileste altceva , no problem , ... spuneti unde si gata

multumim

 

 

Dydy,

 

inteleg de la la "FLR-BV" ca o sa fie si el impreuna cu "Mitzone" si "Mustaciosu" cazati la aceeasi pensiune cu tine, langa Rompetrolul de pe partea stanga in sensul de mers dinspre Deva spre Arad.

Imi tin promisiunea si dau eu cafeau de dimineata, daca vreti chiar in acel Rompetrol sau daca ma lasati pe mine sa aleg o alta locatia, cu mare placere, depinde de disponibilitatea voastra.

Lasa-mi PM cu nr. tau de tel sa ne sunam vineri, inainte de sosirea in Arad, ca poate cafeau de sambata dimineata se transforma in berea de vineri seara... :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca sunt offtopic dar nu ma pot abtine sa nu dau un "sfat" (ca stim noi cine)

vorbiti-va bine inainte sa plecati impartasitiva tabieturile etc, parca vad ca o sa iasa o alta galceava romaneasca si va faceti de panarama in varful muntilor (galceava mit romania)

e pacat de voi sa va stricati amintirile frumoase pentru orgolii, orice se poate negocia daca exista comunicare

 

astea fiind spuse, cu speranta ca nu va veti intoarce 3 grupuri separate in tara (fiecare injurand pe cealalta) va urez calatorie placuta si cat mai putina ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor toleranta trebuie sa fie minima nu maxima dimineata daca vreti sa ajungeti undeva. si pe stelvio, si pe timmelsjoch si in dolomiti- cortina, arabba etc e ca pe magheru la ora de varf de motoare in jurul pranzului. sunt multe accidente, ochii cat cepele, sunt multi care sar parapetul in prapastie sau se fac praf pe contrasens. nu stati in grup compact si fiti disciplinati ca la armata.

 

EXACT, LUATI AMINTE DE RANDURILE LUI DORU, SUNT SIGUR CA NE DORESTE BINELE, ARE EXPERIENTA IN KM CAT TOTI LA UN LOC; CEL MAI GREU VA FI CA SUNTEM PREA MULTI "MIT VLAD", ASA CA DESPARTIREA PE GRUPURI MAI MICI IN TIMPUL ZILEI NE VA PAZI SI NU VA INSEMNA CA VOM "IESI" DIN RAND.

IN REST SUNT SIGUR CA NE VOM SIMTI BINE INTRE NOI SI VA SFATUIESC SA NU VA MAI SPERIATI ATATA DACA CAREVA DINTRE NOI SAU ALTII CARE CITESC TOPICUL, AU ALTA OPINIE DECAT CEILALTI SAU DECAT CATIVA DINTRE CEILALTI. ASTA NU INSEAMNA "ROMANISME" CI PUR SI SIMPLU OPINIILE UNOR OAMENI MATURI CARE DEABEA ASTEAPTA AVENTURA SI PRIETENIILE CARE SE VOR LEGA; PROBABIL CA TOTI CEI CARE PARTICIPAM, O FACEM ACUM PENTRU CA SUNTEM MULTI (ROMANI!) SI NU NE-AR FI PLACUT SA PLECAM SOLIDARI SAU IN GRUP MIC. CU INDIFERENT CE VITEZA, CE TIMPURI RECORD SAU CHIAR TRASEE ALTERNATIVE VOM "ZBURA" IN FIECARE ZI DE TRASEU, NOI TOTI VOM ASTEPTA SEARA SA NE REVEDEM CU BINE SI FARA INCIDENTE!

DZEU. SA NE AJUTE SI INCA O DATA: NU VA SPERIATI DE CUVINTELE ALTORA, TOTI NE DORIM (DORESC) BINELE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca sunt offtopic dar nu ma pot abtine sa nu dau un "sfat" (ca stim noi cine)

vorbiti-va bine inainte sa plecati impartasitiva tabieturile etc, parca vad ca o sa iasa o alta galceava romaneasca si va faceti de panarama in varful muntilor (galceava mit romania)

e pacat de voi sa va stricati amintirile frumoase pentru orgolii, orice se poate negocia daca exista comunicare

 

astea fiind spuse, cu speranta ca nu va veti intoarce 3 grupuri separate in tara (fiecare injurand pe cealalta) va urez calatorie placuta si cat mai putina ploaie

 

salutare am plecat la garmisch 2 si majoritatea drumului am mers singur iar inainte cu 80 km neam pierdut complect si eram 2 dar voi care santeti 30 aproape ajunge unul doi sa se piarda de grup si atunci vezi cosmar cautari telefoane etc va salut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXACT, LUATI AMINTE DE RANDURILE LUI DORU, SUNT SIGUR CA NE DORESTE BINELE, ARE EXPERIENTA IN KM CAT TOTI LA UN LOC;

 

:cheers:

 

 

 

Bravo Doru, ai sintetizat excelent trairile noastre;

Cinste tie1

Dan Stefan

 

:banana: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai fim off topic ( vorba lu marele_alb )

nu mai vine nimeni vineri seara inspre/la arad ?

pana acum suntem : 99 mgm , flr-bv , mitzone si io .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva, primul si ultimul ar trebui sa aiba statii radio + intercom sau macar un handsfree. canalele superioare spre 100 sunt mai libere in 446mhz. va recomand alan, cereti sa le delimiteze daca luati, altfel au 0.5w in loc de 5 si numai 10 canale in loc de 100.

asa ceva dar a iesit un model mai nou din aceeasi serie.

http://www.radiocenter.ro/statii-radio-pro...era-446-mhz.php

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ marele alb: daca ma intrebi pe mine, clar as alege berea de seara (daca nu din alte motive, macar pentru ca nu obisnuiesc sa beau cafea). Si prezinta avantajul ca ne putem intinde un pic la vorba, dimineata nu vom putea sta foarte mult.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum lipsesc un pic cum va luati in gura

 

1. stikerul trebuia sa fie o surpriza.........

din partea lui vlad din partea lui mamama etc

cacare vrea il pune cacare nu asta e se sterge la poponeata cu el dar atentie nu inainte sa il deslipeasca

 

2. persoanele care nu se regasesc in cele 24 de pe lista lui VLAD , SINCER pot doar veni cu parerei si alte comentarii dar in limita bunului simt

 

3. indiferent daca VLAD vinde ceva sau altceva nu conteaza

nu a bagat la nimeni mana in buzunar si daca isi face reclama foarte bine

 

eu am stikerul de acum un an de la kaprun

 

so........

 

dupa cum am vazut de cand a paostat excursia o multime de doritori AU VRUT sa paricipe de buna voie si nesiliti

 

dar vad ca sunt o MULTIME DE AGTATORI PE TRASEU

 

colegilor de pasiune care a platit merge cu grupul care nu asa e merge in treaba lui

 

vin si eu , merg si eu cu coi de la km 2500 pana la km 4000

 

frate frei sa faci alpii drum bun

 

ai fost si ai sfaturi tinele...... avem ghid platit so

 

comentarii cu mai mic mai mare mai rosu mai alb

 

la anuuuuuu

 

cand o sa organizezi TU o tura

 

daca poti si nu o tai cu 200 km/h si intrebi a doua zi daca am ajuns toti acasa intregi

 

cine se recunoaste bravo lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum lipsesc un pic cum va luati in gura

 

1. stikerul trebuia sa fie o surpriza.........

din partea lui vlad din partea lui mamama etc

cacare vrea il pune cacare nu asta e se sterge la poponeata cu el dar atentie nu inainte sa il deslipeasca

 

...credeam ca a murit Ceausescu, dar vad ca simti nevoia de UNICUL conducator!

Eu credeam ca esti baiat tanar si nici nu l-ai cunoscut, da sa ii mai duci si lipsa!?

 

Dans

 

PS. Ia-o in gluma, nu m-am putut abtine; abea astept sa bem o bere nefiltrata impreuna si sa radem de toate astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ianachim

probabil mie mi te-ai adresat, nu pot comenta decat faptul ca imi este dificil sa citesc astfel de productii literare. cat despre restul, de unde nu e...nu e.

p.s. astfel de dispute personale nu au obiect, ele isi au resortul numai in prostie si frustrari de tot felul. incearca sa vezi ce e cu tine. de asta mi-e sila de tara asta. ca e locuita de unii ca tine.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost 4o si ceva de pagini de topic frumos , dar ....

eu propun sa nu mai scrieti nimic si sa plecam dracu odata din "tara asta"

era sa uit : ia cineva o sfoara lunga sa ne legam unii de altii , sa nu ne pierdem pe coclauri , daca n-avem statii sau radio.... este un pic prea periculos

 

ultima incercare de schimbare de subiect :

 

tot nu pleaca nimeni pe la arad , sa ne mai vedem vineri seara , sa onoram invitatia lu marele alb , la un " birt local " ?

 

stima la toti , mai ales participantilor , si mai ales celor care au avut bunul simt sa nu se tiganeasca p`aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost 4o si ceva de pagini de topic frumos , dar ....

eu propun sa nu mai scrieti nimic si sa plecam dracu odata din "tara asta"

era sa uit : ia cineva o sfoara lunga sa ne legam unii de altii , sa nu ne pierdem pe coclauri , daca n-avem statii sau radio.... este un pic prea periculos

 

ultima incercare de schimbare de subiect :

 

tot nu pleaca nimeni pe la arad , sa ne mai vedem vineri seara , sa onoram invitatia lu marele alb , la un " birt local " ?

 

stima la toti , mai ales participantilor , si mai ales celor care au avut bunul simt sa nu se tiganeasca p`aici

 

Multam de invitatie, dar cca. 7 baieti si o fata plecam vineri dimineata "pe jos", adica Calafat-Vidin-Belgrad-Szeghet----->

Dans

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calatorilor le doresc asfalt cat mai uscat,o vreme cum n-au vazut Alpii si mai ales distractie. Numai bine si poate cine stie,ne vedem mai incolo prin Alpi. Din pacate a trebuit sa-mi anulez vizita la Tiefencastel asa ca nu ne intalnim. Dati de veste cum se prezinta pasurile daca puteti. Am de gand sa dau si eu o tura mai incolo.

Drum bun va urez si sa va intoarceti sanatosi acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...