Sari la conținut

Organizez Tura in Alpi, iunie 2009


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 561
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

 

Pentru cei interesati de excursie dar care au descoperit-o prea tarziu, si nu numai:

 

Intentionez sa organizez inca una in septembrie, de data aceasta insa avand ca punct principal traversarea Alpilor francezi, cu pasurile aferente: de la Geneva pana pe Coasta de Azur (St Tropez-Nisa-Monaco-Genova) si intoarcere prin Italia.

 

Vlad :)

 

aia e misto, daca aveam timp o facem anul asta, probabil vorbesti de route de grand alps, poate merg si eu. sa fim sanatosi pana atunci. drum bun si ochii cat cepele, sigur se vor intampla fel de fel, sper toate sa fie minore. aveti grija la motoare, faceti un contro/revizie si strangeti bine toate suruburile in special la gs-uri/gsa-uri. puneti locktite sau chiar superglue, mai ales la fiarele de la spate care tin bagajele.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor... si doamnelor !

A sosit D Day si ca atare profit de ocazie si mai scriu citeva randuri.

Cei 2 muschetari au plecat din Bucuresti(sunt pe la Craiova acum) si vor ajunge in curand la Severin.

Asa ca o sa fim cei 3 :).

A plouat de a rupt aseara , dar acum e f f bine.

Speram sa fim lasati in pace de ploaie.

Plecam spre clisura si tare as vrea sa putem traversa zona fara incidente(de obicei cand ploua apar alunecari de teren - o ia dealul la vale si blocheaza drumul).

Sa ne vedem la Viena cu bine si fara incidente.

Asfalt uscat si drum bun tuturor ! :)

 

Cu stima ,

Kosmin.

 

PS. Plescoi sa nu uiti de carnatii cei vestiti :) ca merg ca unsi cu o bere buna ...rece !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Plescoi sa nu uiti de carnatii cei vestiti :) ca merg ca unsi cu o bere buna ...rece !

da, da , vezi sa nu . S-a tavalit aseara in bautura pana pe la 12.30-1.00 , si la 3.30 s-a trezit . Numai plescoii aia ii mai avea in cap sa-i ia cu el .

 

drumuri uscate , si sa ne vedem cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo @vlad, bafta multa si sa va intoarceti cu bine.

astept povestile si mai ales pozele. anu trecut la Kaprun am facut vreo 300 poze :)

 

poate in septembrie ma bag si io la plimbarea din franta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea este clar in schimbare, in bine. :laugh:

1. nesperat , dar am terminat cu toate ...

2. cum e vremea la Viena ? , am vazut la tv ca va trebuie gondole

3. cum au ajuns primii berbecuti , s-a mers bine ?, a fost aglomerat ? radare ? probleme ? etc .

4. dupa ce terminati berica ( daca mai sunteti in stare ) dati-ne primele impresii va rugam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nesperat , dar am terminat cu toate ...

2. cum e vremea la Viena ? , am vazut la tv ca va trebuie gondole

3. cum au ajuns primii berbecuti , s-a mers bine ?, a fost aglomerat ? radare ? probleme ? etc .

4. dupa ce terminati berica ( daca mai sunteti in stare ) dati-ne primele impresii va rugam

 

1. felicitari!

2. pai... nu la Viena, in alte orase... azi m-am plimbat cu moto, a fost soare, cald... spre dupa-amiaza a fulgerat si a udat putin.

http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/wien/wien

 

3. da, au ajuns, m-am vazut cu ei, o tura de centru... ziceau ca au mers bine in Ro, ceva radare in Ungaria (nu au luat) si control serios la granita HU-A cu serie sasiu, acte, stare cauciucuri...

4. nu a fost berica ci inghetata de la Zanoni :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat si noi acum bagajele.Multe si....f. mici.Avem noroc cu Marcel(99 mgm) care ne mai preia din povara.

Maine la 11 plecam cu el iar la 13:30 ne cuplam cu Dydy si Mitzone la Miercurea Sibiului.

Cazarea este rezervata la Arad .

Ne vedem cu bine!

Ioana&Florin

 

PS sorry:nu maine. :laugh:

 

A Z I !!!

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cat stiu, Ianachim cu Seven , Plescoi si inca un coleg de drum( imi cer scuze nu i-am retinut numele, ceva cu "m" parca) au ajuns la Budapesta .

Au cam servit ploie pe M0 , dar au ajuns la cazare cu bine. Inopteaza acolo iar vineri dupa amiaza/ seara ajung la Viena.

 

Grupul lui Kosmin ( cei 3 muschetari) au ajuns cu bine joi dupa-amiaza in Timisoara, sunt bine si la ora asta cred ca dorm de rup . Au prins si ei cativa stropi pe drum... .Maine ( azi) dimineata pleaca catre Viena.

 

Pentru toti cei ce plecati la drum, va doresc drumuri bune si asfalt uscat .

Ne vedem, cu unii dintre voi , maine ( astazi) seara in Arad, cu ceilalti duminica seara , in Kaprun.

Toate cele bune.

 

Daniel

Editat de marele alb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat si noi acum bagajele.Multe si....f. mici.Avem noroc cu Marcel(99 mgm) care ne mai preia din povara.

Maine la 11 plecam cu el iar la 13:30 ne cuplam cu Dydy si Mitzone la Miercurea Sibiului.

Cazarea este rezervata la Arad .

Ne vedem cu bine!

Ioana&Florin

 

PS sorry:nu maine. :laugh:

 

A Z I !!!

 

Drum bun Florin & company!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee daca sppedcam-urile dintre Pitesti si Arad sunt active? Vazusem o stire acum ceva vreme cum ca in urma nu stiu carui scandal, au suspendat utilizarea lor pentru masurarea vitezei.

 

Dum bun tuturor.

 

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee daca sppedcam-urile dintre Pitesti si Arad sunt active? Vazusem o stire acum ceva vreme cum ca in urma nu stiu carui scandal, au suspendat utilizarea lor pentru masurarea vitezei.

 

Dum bun tuturor.

 

Razvan

 

Nu mai sunt active.

Bagati mare !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. nu a fost berica ci inghetata de la Zanoni :)

Cea mai buna inghetata care am mancat-o vreodata.

Va doresc drum bun, distractie placuta si sa va intoarceti cu bine acasa. Si nu uitati de poze si de impresii. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat si noi acum bagajele.Multe si....f. mici.Avem noroc cu Marcel(99 mgm) care ne mai preia din povara.

Maine la 11 plecam cu el iar la 13:30 ne cuplam cu Dydy si Mitzone la Miercurea Sibiului.

Cazarea este rezervata la Arad .

Ne vedem cu bine!

Ioana&Florin

 

PS sorry:nu maine. :laugh:

 

A Z I !!!

 

Drum bun Lorine si te rog ia notite ne trebuie pentru urmatoarea tura :)

 

Drum bun Lorine si te rog ia notite ne trebuie pentru urmatoarea tura :)

 

adica FLORINE, tastele astea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super drum bucuresti budapesta

a avut plescoi grija sa cunoaste tara fara sa ne para rau de timp

am vizitat si ....sarmisegebluza.... cu gogosa cu marar

si dupa 12 ore de drum am reusit sa scapam de romania

 

BAIIIIIIIIII CARE DRACU I.AI VANDUT GPS LUI PLESCOI SI NU I.AI DAT SI INSTRUCTIUNILE DE FOLOSIRE

 

ploaie la intrarea in budapesta cat pentru cele 14 ore de drum

super interesante camerele de la drive inn

asa garsoniera as face si eu in bucuresti pentru studenti la 5Ăś euro pe luna

 

in sfarsit

 

moto este in service pt revizia de 6ÜÜÜÜ km

 

sper ca la 3 sa putem pleca din budapesta

 

drum bun si celor plecati mai tarziu

 

si vreme cat mai buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopa, au inceput sa apara si pozele.

 

da, nici n-am apucat sa-mi termin bagajul si oamenii deja pun poze din excursie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopa, au inceput sa apara si pozele.

drum bun baieti, sa aveti parte numai de vreme buna si sa va intoarceti cu povestiri frumoase!Aveti grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo @vlad, bafta multa si sa va intoarceti cu bine.

astept povestile si mai ales pozele. anu trecut la Kaprun am facut vreo 300 poze :)

 

poate in septembrie ma bag si io la plimbarea din franta :laugh:

 

Multumim tuturor pentru urari!

 

Toata lumea a ajuns cu bine la Viena si deja am luat prima masa in formula completa.

Suntem 26 moto si 5 pasagere.

 

Bineinteles, la final o sa avem si un topic cu poze.

 

Vlad

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc Vlad pentru tot! am ajuns aseara acasa evident dupa cel mai lung drum - cel de intoarcere. Tronsonul de sambata de la Arabba la Arad a fost criminal de lung - pe autostrada de la Budapesta la Szeged m-am oprit pe la 12 noaptea si imi venea sa ma culc in iarba acolo asa cum eram, inclusiv cu casca pe cap :laugh:;

 

Totul a fost super: traseul fiecarei zile a fost o bucurie chiar si cu ploile de rigoare (de fapt ploile m-au facut sa ma bucur mai mult de soare - apropo': temperaturile prin care am trecut au variat intre 3 si 32 de grade), cazarile foarte bune ca locatii si pret. Chiar daca par vorbe mari, ma simt mai bogat sufleteste acum.

 

O experienta de neuitat!

 

Pana gasim o varianta sa schimbam poze fara a le micsora si a pierde din frumusetea lor pun una care merita tot drumul doar ea. Si am facut mai mult de 500 de poze.

 

Marius.

post-6295-1246866655_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ianachim da notele astea de 10 inseamna ca a fost SUPER misto organizarea. La anul as vrea sa bat si eu drumurile batute de voi in excursia asta.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...