Sari la conținut

Drumuri de mers la sfarsit de saptamana


crazydriver
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 315
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca mergi cu mai mult de 100 da :rose:)))))))))))

 

eu unu ma bag :rose:

 

Extraordinar !

Si cam cum ma mai sfatuiesti sa merg ? Scrie la profil 125cc. Ies la plimbare, nu la alergat. Eu ma duc, cui nu`i convine sa o ia inainte, cine cunoaste vine, cine nu, nu.

O sa o consider totusi o gluma, intradevar cam proasta. Si n`a fost prima. Nu ne permitem. No offence.

 

 

Drumul spre adamclisi este unul din cele mai proaste pe care le-am vazut, 20 Km de drum voalat, denivelat. Nu mai merg acolo pana nu asfalteaza toata portiunea !

 

Cineva zicea pe aici ca s`ar fi asfaltat. Daca nu e asa incercam altceva.

Ne auzim la tel. Aici e plin de zmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar !

Si cam cum ma mai sfatuiesti sa merg ? Scrie la profil 125cc. Ies la plimbare, nu la alergat. Eu ma duc, cui nu`i convine sa o ia inainte, cine cunoaste vine, cine nu, nu.

O sa o consider totusi o gluma, intradevar cam proasta. Si n`a fost prima. Nu ne permitem. No offence.

 

 

 

 

Cineva zicea pe aici ca s`ar fi asfaltat. Daca nu e asa incercam altceva.

Ne auzim la tel. Aici e plin de zmei.

 

sigh, sa`ti reamintesc ca atunci a mai fost un baiat cu yzf 125 si tot tu erai in urma... si numai stiu cine a zis ca de ce mergi asa de incet..dar eu am zis`o sub forma de gluma , proasta?? de ce ? asa cum s`a zis si atunci sub forma de gluma asa zic si eu ... ms ca mi`ai spus, alta data sa numai fac alte glume jignitoare ... cu ce mi`am permis sa te jignesc nu stiu dar fie ... numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa fata, nu-ti convine nu veni.

ce ai ma ??

deci...raman masca cateodata ... ERA SUB FORMA DE GLUMA PUTEA SA MEARGA SI CU 50 SA FACA IN CIUDA CA NU SE SUPARA NIMENI ..... dar iti place tie sa te bagi unde nu`ti fierbe oala nu ?

logic ca daca nu`mi convine ceva, stau departe de acel ceva... dar aici nu era vb de asa ceva

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

veek 10-11 Aprilie vrea cineva un traseu calumea :D ?

cheia-brasov-sighisoara si retur pe siriu. sunt 500km si pe cheia si pe siriu, 500 se fac lejer intr-o zi.

 

vit de croziera 140 +( eu merg singur, fara pasager)

:)

 

 

 

Mesaj completat

veek 10-11 Aprilie vrea cineva un traseu calumea :P ?

cheia-brasov-sighisoara si retur pe siriu. sunt 500km si pe cheia si pe siriu, 500 se fac lejer intr-o zi.

 

vit de croziera 140 +( eu merg singur, fara pasager)

;)

 

 

daca am cu cine ..se poate ajunge si la tg mures :D

cica sighisoara -tg mures e superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

veek 10-11 Aprilie vrea cineva un traseu calumea :D ?

cheia-brasov-sighisoara si retur pe siriu. sunt 500km si pe cheia si pe siriu, 500 se fac lejer intr-o zi.

 

vit de croziera 140 +( eu merg singur, fara pasager)

:)

inca e frig bre, ti-am zis, in mai o sa fie vreme buna de plimbare, 500 km totusi sunt prea putini pentru o zi. La o viteza medie de 90/h deja in 6 ore sunt gata... cu tot cu pauza de apa+cafea. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

veek 10-11 Aprilie vrea cineva un traseu calumea :D ?

cheia-brasov-sighisoara si retur pe siriu. sunt 500km si pe cheia si pe siriu, 500 se fac lejer intr-o zi.

 

vit de croziera 140 +( eu merg singur, fara pasager)

:)

 

 

 

Mesaj completat

 

 

 

daca am cu cine ..se poate ajunge si la tg mures ;)

cica sighisoara -tg mures e superb

Drumul de la Brasov la Targu Mures e super, nu doar cel de la Sghisoara la Targu Mures(64 km) atentie la radare in localitati pe toata portiunea asta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca e frig bre, ti-am zis, in mai o sa fie vreme buna de plimbare, 500 km totusi sunt prea putini pentru o zi. La o viteza medie de 90/h deja in 6 ore sunt gata... cu tot cu pauza de apa+cafea. ;)

Ca sa ai o viteza medie de 90km/h inseamna sa mergi in afara cu cel putin 140-150 si in localitate cu vreo 70-80. Nu avem sosele pe care sa iti faci calcule de genul asta pentru ca nu ai cum sa mergi constant. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stim, stim, doar cu enduro putem sa neglijam starea drumului, variabila devenind constanta. ;)

:) nu e vorba de starea drumului,e vorba ca greu poti sa mergi constant, mai ai o caruta,mai ai o masina care nu prea poti sa o depasesti,un camion,o curba,etc, si toate astea te incetinesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mergi "sporty" 500 km sunt multi ;)

 

 

insist

cine vrea in week 10-11 aprilie o plimbare "race" de 500 cu 500 km ?

am sa renunt cand o sa se sature admin de posturile mele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu e vorba de starea drumului,e vorba ca greu poti sa mergi constant, mai ai o caruta,mai ai o masina care nu prea poti sa o depasesti,un camion,o curba,etc, si toate astea te incetinesc

 

 

 

Nu spune nimeni ca trebuie sa mergi constant pe un traseu intreg, dar iti poti face un calcul in functie de unele necunoscute enumerate de tine + opriri + viteza de croaziera. In cazu de fata il provocam pe plimbaret sa faca si el niste plimbari demne de motoreta lui daca tot vrea sa fuga tare :D

 

P.S.. : Cum poti sa spui pe forum ca te incetinesc curbele?! ;)

 

Mesaj completat

daca mergi "sporty" 500 km sunt multi :P

 

Shhhhhh, n-o sa spun la nimeni ca aproape 200 sunt pe autostrada. :D

Mesaj completat

a

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine dau o tura pana la ion corvin spre paduricea aia "sa ma dau pe curbe " :lol:)) care vrea sa vina sa posteze pana in ora 12

 

Mesaj completat

mda, deci aveti grija in paduricea de la corvin ca sunt pietricele si pietre pe curbe :| drumu pana la viisoara este bun, cu exceptia a 2-3 km, dar dupa e jale... numai denivelari si gropite pana in padurice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in weekendul ala noi suntem la Bacau pe pista. Daca nu iti gasesti partener te asteptam pe acolo sa bem o bere sambata seara.

 

Oooffffff, tare singurel esti.

 

 

 

enjoy the riding.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pai in weekendul ala noi suntem la Bacau pe pista. Daca nu iti gasesti partener te asteptam pe acolo sa bem o bere sambata seara.

 

Oooffffff, tare singurel esti.

 

 

 

enjoy the riding.

 

intradevar...vitezisti numa' de 3 pm si astia ca voi ...de circuit :love:

 

 

are cineva curaj la o plimbare, dupa cum urmeza:

 

sambata 17 aprilie ora 8 plecarea

o cheie ...si-un siriu in ceesi azi. preconizez ca, cu ajutorul lui Dumnezeu la ora 20 suntem acasa.

Vit de croaziera 140-170

 

id yahoo: bogdan_freeflygmb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar...vitezisti numa' de 3 pm si astia ca voi ...de circuit :P

 

 

are cineva curaj la o plimbare, dupa cum urmeza:

 

sambata 17 aprilie ora 8 plecarea

o cheie ...si-un siriu in ceesi azi. preconizez ca, cu ajutorul lui Dumnezeu la ora 20 suntem acasa.

Vit de croaziera 140-170

 

id yahoo: bogdan_freeflygmb

bai nene ... speedy gonzales tu sigur nu ajungi cu permisu inapoi acasa :)) astazi am fentat vreo 5 radare de la galati la ct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene ... speedy gonzales tu sigur nu ajungi cu permisu inapoi acasa :)) astazi am fentat vreo 5 radare de la galati la ct

 

Nu il poate prinde.

citeste numele si id-ul lui, evita radarele in zbor + ca nu exista limita de viteza in aer.

chiar daca il vad radarele nu apuca sa masoare viteza cu care a trecut. N-au cu ce dom'le, n-au cu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...