Sari la conținut

Drumuri de mers la sfarsit de saptamana


crazydriver
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 315
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Pentru duminica, 07.11.2010, va propun urmatorul traseu: Constanta, Basarabi, Medgidia, Cernavoda, Fetesti, Calarasi (trecem Dunarea cu bacul), Ostrov, Ion Corvin, Cobadin, Basarabi, Constanta. Distanta totala cca 260 km. Intalnirea la ora 11 AM la Phoenix 2, cei prezenti trebuie sa aiba plinul facut si bani pentru pod si bac. Viteza de deplasare va propun sa fie maxim 110 km/h, astfel incat sa pastram grupul compact. Timpul se anunta perfect: soare si 18-20 grade. Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru duminica, 07.11.2010, va propun urmatorul traseu: Constanta, Basarabi, Medgidia, Cernavoda, Fetesti, Calarasi (trecem Dunarea cu bacul), Ostrov, Ion Corvin, Cobadin, Basarabi, Constanta. Distanta totala cca 260 km. Intalnirea la ora 11 AM la Phoenix 2, cei prezenti trebuie sa aiba plinul facut si bani pentru pod si bac. Viteza de deplasare va propun sa fie maxim 110 km/h, astfel incat sa pastram grupul compact. Timpul se anunta perfect: soare si 18-20 grade. Asfalt uscat tuturor!

eu vin cu inca o motoreta :moto: ne vedem acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate un gand, sa plec sambata dimineata pe urmatorul traseu: Buzau-Siriu-Brasov inoptare in Brasov sau undeva in drum spre Cheia, Dumunica spre casa prin Cheia-Ploiesti-Slobozia-Constanta. Opriri sambata la Vulcanii Noroiosi de la Buzau si duminica la Salina Slanic Prahova. Viteza de croaziera intre 100 si 200km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Plimbare moto - Duminica, 15.05.2011, plecarea la ora 12 din parcarea clubului 19, Sat Vacanta, Mamaia. Sa aveti plinul facut si actele la voi. Viteza in localitate max 60 km/h, in afara max 100 km/h (avem choppere, asta e). Vremea se anunta foarte frumoasa. Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sal. Vreau sa dau si eu o fuga pana la mare. Poate sa imi spuna si mie cineva pe unde se poate trece Dunarea, in sud? Pe la Calarasi este pod sau bac? Nu vreau sa merg pe autostrada, sau pe drumul clasic. Brasov - Intorsura Buzaului - Buzau - Slobozia - Calarasi - Vama Veche. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Vreau sa dau si eu o fuga pana la mare. Poate sa imi spuna si mie cineva pe unde se poate trece Dunarea, in sud? Pe la Calarasi este pod sau bac? Nu vreau sa merg pe autostrada, sau pe drumul clasic. Brasov - Intorsura Buzaului - Buzau - Slobozia - Calarasi - Vama Veche. Multumesc.

Daca nu vrei sa treci Dunarea pe la Giurgeni-Vadul Oii (5 lei taxa de pod), deci sa mergi pe varianta Slobozia-Harsova-Constanta, poti trece cu bacul la Calarasi-Chiciu. Parca era 10 lei pentru mobre, din cate imi aduc aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu vrei sa treci Dunarea pe la Giurgeni-Vadul Oii (5 lei taxa de pod), deci sa mergi pe varianta Slobozia-Harsova-Constanta, poti trece cu bacul la Calarasi-Chiciu. Parca era 10 lei pentru mobre, din cate imi aduc aminte.

Multumesc.

Pe Calarasi - Chiciu o sa merg. Cineva din Calarasi sa imi spuna daca functioneaza bacul si care e programul de functionare? Eventual un pret?

Editat de BxP_BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se baga vre'un vitezist singuratic la o cheia? asta acu' duminica 26 iunie?

plecare pe la 8 dimineata -pana se intuneca suntem inapoi!

 

nu manac c a ca, e propunere pe bune :rolleyes:

vit minima de croaziera 140 pauze la 200-250 km

 

yahoo id: bogdan_freeflygmb

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

se baga vre'un vitezist singuratic la o cheia? asta acu' duminica 26 iunie?

plecare pe la 8 dimineata -pana se intuneca suntem inapoi!

 

nu manac c a ca, e propunere pe bune :rolleyes:

vit minima de croaziera 140 pauze la 200-250 km

 

yahoo id: bogdan_freeflygmb

 

weekendu viitor un drum pana-n sibiu, ceva, careva?

fara pretentii de cheia si la intors sau cu viteze minime. :)

 

e si o intrunire in predeal, da' ar merge o plimbare mai lunga de-atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am nevoie de un mic ajutor de la voi, daca se poate.

Mi-ar trebui vreo doua - trei bonuri fiscale de benzina (neaparat benzina) din perioada 22.07.2011 - 29.07.2011, de la pompe de pe raza municipiului Constanta sau Mangalia si trimise prin posta, in plic normal. Nu conteaza valoarea; bonuri ce nu le iau unii si pe care angajatii le arunca sub masa, la cos.

 

Daca credeti ca ma puteti ajuta, careva, va rog dati un semn pe pm sau mail la lonerider41life@yahoo.com. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...