Sari la conținut

Tacanit la VIRAGO 535


koteles
 Share

Postări Recomandate

As cumpara un virago 535 ...

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

spune baiatu ca are ceva tacanit cand se incalzeste motorul...dar cand trage ambreiajul nu mai face zgomot ... si zice ca a duso la mecanic , dar nu a gasit nimik in neregula cu ambreiajul... a zis cai descentrat ... sau ceva de genu...

 

aaa.. si mai zice ca ar trebuii schimbat bendixul...

 

 

ce ziceti ? merita ? cat ma costa reparatiile astea?

 

Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu apare nimic pe linkul dat de tine...

 

Depinde foarte mult cat costa. Schimbatul amreiajului nu e mare problema, la bendix nu ma pot pronunta, de fapt e tot un fel de ambreiaj. Daca pretul actual al acestor piese le suporta el, de ce nu. (adica sa le scada la pret) Numai astea sa fie problemele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As cumpara un virago 535 ...

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

spune baiatu ca are ceva tacanit cand se incalzeste motorul...dar cand trage ambreiajul nu mai face zgomot ... si zice ca a duso la mecanic , dar nu a gasit nimik in neregula cu ambreiajul... a zis cai descentrat ... sau ceva de genu...

 

aaa.. si mai zice ca ar trebuii schimbat bendixul...

 

 

ce ziceti ? merita ? cat ma costa reparatiile astea?

 

Va multumesc !

 

da-i pace, in curand vor "tacani" toate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-i pace, in curand vor "tacani" toate

P-asta de unde ai scos-o? Stiu virago din 93 adus din germania acum vreo 4-5 ani. N-a patit decat o buba si aia minora: s-au dus "bilele" (de fapt sunt cilindrici) de la frei. Se tocisera si nu mai prindeau. A costat reparatia fix 600 de mii de lei vechi, confectionand altele noi la cotele originale din manualul tehnic cu ajutorul unui strung de la Republica din otel de scule de inalta rezistenta.

In rest motorul e BRICI.

Sfatul meu in cazul de fata: du-te la serviceul oficial Yamaha si fa-i o evaluare tehnica inainte de cumparare. Cred ca te-ar costa intre 100 si 200 de lei noi. Stabilesti cu vanzatorul cine plateste sau juma-juma sau cum va intelegeti. Si aia o sa-ti spuna tot ce gasesc la ea. Daca iti convine o iei daca nu-nu. Oricum la cum arata eu cred ca e destul de ingrijita si daca motoru nu face vreo galagie deosebita nu cred sa ai probleme majore cu ea curand.

Daca faci evaluarea la reprezentanta poate ne spui si noua cat te-a costat exact si ce ti-a gasit.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...