Sari la conținut

CBR 600F Sport


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Salutare ... am un cbr600f4i sport din 2001.. nu am facut inca multi km pe ea dar sunt curios daca sunt si alti posesori sau fosti posesori de acest model.

Si daca au avut probleme tehnice cu aceasta motocicleta.

Care sunt punctele slabe si cele forte?

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut cbr 600 f4i,am ramas indragostit de honda de atunci!Singura problema care am avut-o la ea a fost intinzatorul de la lantul de distributie, care facea un zgomot ciudat la o anumita turatie...dar asta am inteles ca e boala clasica la honda,in rest vorba aia apa,paie si bataie.Am facut vre-o 180000 de km cu ea fara cea mai mica problema!

Sa o stapanesti sanatos si sa aveti grija unu de altu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am la fel ca tine si sunt foarte multumit de ea.Am facut 15000km si acum are in jur de 50000. Super confortabila in oras si in afara, iar ca un minus ar fi lipsa de putere la viteze mai mari si pe autostrada.

In rest fffff fiabila si usor de controlat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ca un minus ar fi lipsa de putere la viteze mai mari si pe autostrada.

 

Da, nu prea trece de 270 Km/h! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt punctele slabe si cele forte?

s'o stapanesti sanatos, domnu'!

punctul slab e turometrul, eu nu pot vedea acul daca trece de 6000rpm, poate doar daca ma chircesc pe rezervor sau ma uit pe sus, prin prabriz. :scratch:

referitor la releul de incarcare, stai linistit, nu a fost problema comuna la F4 ci la F-urile anterioare (se incingea datorita neventilarii releului montat in interiorul coditei - la F4 e un spatiu prin care se ventileaza)

 

Am la fel ca tine si sunt foarte multumit de ea.Am facut 15000km si acum are in jur de 50000. Super confortabila in oras si in afara, iar ca un minus ar fi lipsa de putere la viteze mai mari si pe autostrada.

In rest fffff fiabila si usor de controlat.

subscriu la tot, mai putin lipsa de putere. pana la 220/h urca fara nici un efort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... am un cbr600f4i sport din 2001.. nu am facut inca multi km pe ea dar sunt curios daca sunt si alti posesori sau fosti posesori de acest model.

Si daca au avut probleme tehnice cu aceasta motocicleta.

Care sunt punctele slabe si cele forte?

super ! ai trecut la next level asa-i? f3 si acum f4. congratulations!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... am un cbr600f4i sport din 2001.. nu am facut inca multi km pe ea dar sunt curios daca sunt si alti posesori sau fosti posesori de acest model.

Si daca au avut probleme tehnice cu aceasta motocicleta.

Care sunt punctele slabe si cele forte?

frumos f4i sport.....multi km cu ea si fara incidente, numai bine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cineva acre a avut probleme cu ledul Fi din bord la 2 clipiri poate sa imi zica si mie cineva ce ar putea fi? daca cuiva , si ma refer la posesorii de cbr f4i , i sa im\ntamplat sa aibe prob cu ea si daca exista un electrician bun in Bucuresti si de incredere?

 

Multumesc si astept un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...