Sari la conținut

Seth On Fire 2009


Requiem
 Share

Postări Recomandate

afis.jpg

 

Balaceala merge.. apa oricum nu are mai mult de 1.5 m :eek:

Just in case :)

 

Cu temperatura apei,acolo e problema.Anul trecut am testat-o...mi-am bagat numai picioarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna ziua popor:

 

Avand in vedere ca afara sunt in jur de 25-30 grade, cred ca apa va fi doar buna de baie si chiar ne dorim sa iasa o balaceala totala.

 

Va asteptam pe toti cu o tuica tapana la intrare.

 

Toate cele buna si asfalt curat.

 

Spo

 

SETH RC.

 

IMPORTANT: In champing nu se va putea intra cu masinile. Va rugam mult pe cei care mizeaza ca vor dormi in masina sa puna si corturi. Multumim pentru intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu precizarea ca s-ar putea sa apara unele modificari si ca mai exista unele surprize pe care va initam sa le descoperiti la fata locului, programul festivalului "Seth on Fire" este:

 

Vineri

12.00 Intampinarea oaspetilor cu traditionalul pahar cu tuica

16.00 - Concursuri cu premii

- concurs de baut bere

- rostogolit in butoi

- tras de sfoara

19.00 - Lansare carte despre motociclism (autor si prezentator: Tafu)

20.00 - Concerte

- Desperado

- Iron Maidnem

00.00 - Foc de tabara

 

 

Sambata

10.00 - Parada

13.00 - Papricas de pui din partea Seth RC

14.30 - Concursuri cu premii

- tricouri ude

- impins butoaie

- baut bere

- mers incet

- prins carnatul

- cel mai zgomotos motor

18.00 - Reprezentatie Terra Dacica Aeterna

19.30 - Festivitatea de premiere

20.00 - Extragerea castigatorului motocicletei Suzuki Bandit

19.30 - Concert

- C.A.S.H.

10.30 - Jonglerii cu foc

23.00 - Concert

- AB/CD

01.00 - Foc de tabara

 

Duminica

10.00 - Intalnirea presedintilor de cluburi

11.00 - Poza de grup

Va asteptam!

 

P.S. Pentru mai multe detalii accesati: www.sethrc.ro

Editat de dragon tech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu precizarea ca s-ar putea sa apara unele modificari si ca mai exista unele surprize pe care va initam sa le descoperiti la fata locului, programul festivalului "Seth on Fire" este:

 

Vineri

12.00 Intampinarea oaspetilor cu traditionalul pahar cu tuica

16.00 - Concursuri cu premii

- concurs de baut bere

- rostogolit in butoi

- tras de sfoara

19.00 - Lansare carte despre motociclism (autor si prezentator: Tafu)

20.00 - Concerte

- Desperado

- Iron Maidnem

00.00 - Foc de tabara

 

 

Sambata

10.00 - Parada

13.00 - Papricas de pui din partea Seth RC

14.30 - Concursuri cu premii

- tricouri ude

- impins butoaie

- baut bere

- mers incet

- prins carnatul

- cel mai zgomotos motor

18.00 - Reprezentatie Terra Dacica Aeterna

19.30 - Festivitatea de premiere

20.00 - Extragerea castigatorului motocicletei Suzuki Bandit

19.30 - Concert

- C.A.S.H.

10.30 - Jonglerii cu foc

23.00 - Concert

- AB/CD

01.00 - Foc de tabara

 

Duminica

10.00 - Intalnirea presedintilor de cluburi

11.00 - Poza de grup

Va asteptam!

 

P.S. Pentru mai multe detalii accesati: www.sethrc.ro

Acum poate ca voi fi numit ,,carcotas".Nimic nou sub soare...incet ,incet aceste adunari devin stereotipe vizavi de programul afisat.Multi dintre noi au postat aici diferite numere noi care puteau face sarea si piperul intalnirii,ceva original.Din pacate vad ca niciuna dintre numerele propuse nu au fost incluse in program.Sincer,dezamagit.Oricum sper ca voi veni ,dar voi dormita la plaja langa cort cu sticla de bere langa mine,lancezind plictisit sa vad cum 2 tabere se tot trag de franghie de cateva intalniri incoace,aceiasi carnati atarnati pe franghie...nu gasesc emocioana cu plictisit...Asteptam sa vedem surprizele totusi!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum poate ca voi fi numit ,,carcotas".Nimic nou sub soare...incet ,incet aceste adunari devin stereotipe vizavi de programul afisat.Multi dintre noi au postat aici diferite numere noi care puteau face sarea si piperul intalnirii,ceva original.Din pacate vad ca niciuna dintre numerele propuse nu au fost incluse in program.Sincer,dezamagit.Oricum sper ca voi veni ,dar voi dormita la plaja langa cort cu sticla de bere langa mine,lancezind plictisit sa vad cum 2 tabere se tot trag de franghie de cateva intalniri incoace,aceiasi carnati atarnati pe franghie...nu gasesc emocioana cu plictisit...Asteptam sa vedem surprizele totusi!

Acum depinde si pentru ce vii la o intrunire moto...dar nu vrea sa re-deschid o polemica care exista pe forumul asta de f. multa vreme.

Ceea ce pot sa-ti spun este ca nu cred ca o sa poti sta linistit, cu atat mai putin sa te plictisesti, asa ca te asteptam :eek:

 

Mihai

 

Seth RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde si pentru ce vii la o intrunire moto...dar nu vrea sa re-deschid o polemica care exista pe forumul asta de f. multa vreme.

Ceea ce pot sa-ti spun este ca nu cred ca o sa poti sta linistit, cu atat mai putin sa te plictisesti, asa ca te asteptam :)

 

Mihai

 

Seth RC

 

Nu exista polemici si nu vor exista,sper.Sunt doar discutii,constructive zic eu,chiar daca se vorbeste in contradictoriu.Divergentele de idei pot fi de multe ori de ajutor intr-o actiune ca aceasta.Eu m-am referit aici strict la programul vostru.Nu vreau sa detailez aci ce motiv ma face sa ma duc la aceste intruniri.In final cred ca le voi abandona,nu pentru ca nu-mi plac ci din cauza banalitatii lor in ceea ce priveste programul oferit,sau cum spui tu nu voi avea timp sa ma plictisesc.Ramane de vazut.Voi face noi prietenii,vom discuta de ale noastre,vom bea o bere,doua...ne vom simti bine impreuna.Dar in fata scenei poate in trecere.Acum daca imi aduc aminte de programul anului trecut de la voi, anul asta vad o copie.Ma asteptam la ceva mai multa maleabilitate si dorinta de nou de la voi.In fine,sper ca mai voi primi la intrare snapsul de rigoare... :eek:

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca imi aduc aminte de programul anului trecut de la voi, anul asta vad o copie

In primul rand marea majoritate a participantilor au avut cuvinte de lauda la adresa intrunirii de anul trecut, de aceea sunt destul de multe similaritati cu programul intrunirii de anul acesta. Asta nu inseamna ca nu ne straduim sa facem o treaba mai buna anul asta, dupa cum poti sa observi din noutatile care apar in program\ si dupa cum o sa poti constata la fata locului din surprizele pe care le-am pregatit.

 

In fine,sper ca mai voi primi la intrare snapsul de rigoare...

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou vom fi prezenti la aceasta intalnire frumoasa.

E un prilej minunat de a mai ,,recupera,, cu vechii prieteni care cu siguranta vor fi acolo, de a face noi legaturi, de a cotrobai noi locuri prin acel oras frumos care este Clujul, de a ne bucura de zona splendida si campingul foarte foarte curat si nu in ultimul rand, de a primi cu bratele deschise ceea ce organizatorii si-au dat silinta sa ne pregateasca.

Unii vor ajunge de vineri in jurul pranzului ( si bine fac ca vor monta corturile in timp util ), eu voi pleca din Bucuresti imediat dupa job , sper sa ajung pana incep concertele.

See you there guys! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent programul, foarte interesant si marele premiu... Abia astept sa ma intalnesc cu cei dragi mie si sa petrecem asa cum se cuvine. Cat despre nemultumirile unora, nu pot decat sa-i invit sa-si vada de treaba, poate chiar in alta parte, si sa nu mai arunce cu vorbe grele in cei care se chinuie sa faca ceva, ceva ce ei insasi (nemultumitii) nu au reusit sa faca, uneori poate ca nici macar nu au incercat, insa sunt foarte buni la critici...

Daca o persoana spune ca nu-i plac intrunirile ca sunt la fel, atunci mersul cu motorul nu este tot la fel??? Daca te-ai dat cu motorul ieri, de ce o mai faci si azi, nu e plictisitor, fiind tot la fel??? De ce nu vinzi motorul ca in fond odata ce te-ai dat cu el si ai vazut cum e ,ce rost mai are sa-l tii? Ceva de genul asta e si cu cei care "comenteaza aiurea"...

 

Spor la treaba baietilor din Seth RC, ne vedem curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent programul, foarte interesant si marele premiu... Abia astept sa ma intalnesc cu cei dragi mie si sa petrecem asa cum se cuvine. Cat despre nemultumirile unora, nu pot decat sa-i invit sa-si vada de treaba, poate chiar in alta parte, si sa nu mai arunce cu vorbe grele in cei care se chinuie sa faca ceva, ceva ce ei insasi (nemultumitii) nu au reusit sa faca, uneori poate ca nici macar nu au incercat, insa sunt foarte buni la critici...

Daca o persoana spune ca nu-i plac intrunirile ca sunt la fel, atunci mersul cu motorul nu este tot la fel??? Daca te-ai dat cu motorul ieri, de ce o mai faci si azi, nu e plictisitor, fiind tot la fel??? De ce nu vinzi motorul ca in fond odata ce te-ai dat cu el si ai vazut cum e ,ce rost mai are sa-l tii? Ceva de genul asta e si cu cei care "comenteaza aiurea"...

 

Spor la treaba baietilor din Seth RC, ne vedem curand!

 

Ma simteam cu musca pe caciula,ca si alti ,,nemultumiti" cum spui tu.Ma asteptam ca cineva mai infipt sa nu inteleaga mesajul meu si sa dea cu piatra.Organizatorii au fost cat se poate de fair-play in discutii.Am spus CONSTRUCTIVE,nu distructive.Inainte de a afirma ceva verifica te rog ce actiuni am facut eu aici in Arad,asta daca esti curios...Vorbim aici de una si ajungem sa ne dam cu pareri personale despre unele persoane.Mi se par deplasate exprimarile tale...Inca o parere care m-a lasat masca:ce are placerea cu datul pe motor cu placerea de a veni la aceste adunari.Ma dau de mai bine de 25 ani si inca ma mai dau.Si nu am dus dorul intrunirilor niciodata.Despre asta o sa mai vbSper sa iti placa si tie tot atat de mult ca si mie sa te dai.Cunosc deasemeni motociclisti care nu vin la asemenea adunari,preferand ca in week sa se dea vre-o 1000km...si apropo,nu cred ca o sa vina nici la Cluj. :P sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simteam cu musca pe caciula,ca si alti ,,nemultumiti" cum spui tu.Ma asteptam ca cineva mai infipt sa nu inteleaga mesajul meu si sa dea cu piatra.Organizatorii au fost cat se poate de fair-play in discutii.Am spus CONSTRUCTIVE,nu distructive.Inainte de a afirma ceva verifica te rog ce actiuni am facut eu aici in Arad,asta daca esti curios...Vorbim aici de una si ajungem sa ne dam cu pareri personale despre unele persoane.Mi se par deplasate exprimarile tale...Inca o parere care m-a lasat masca:ce are placerea cu datul pe motor cu placerea de a veni la aceste adunari.Ma dau de mai bine de 25 ani si inca ma mai dau.Si nu am dus dorul intrunirilor niciodata.Despre asta o sa mai vbSper sa iti placa si tie tot atat de mult ca si mie sa te dai.Cunosc deasemeni motociclisti care nu vin la asemenea adunari,preferand ca in week sa se dea vre-o 1000km...si apropo,nu cred ca o sa vina nici la Cluj. :P sa auzim de bine!

 

Ma abtin de la alte comentarii din respect pentru baietii din Seth RC si din respect pentru cei care intra pe topic sa culeaga informatii referitoare la eveniment. Iar daca unii prefera in acel weekend sa se dea "vre-o 1000km", decat sa ia parte la aceasta intrunire, e alegerea lor, le doresc asfalt uscat, cu mentiunea ca exista destui care se vor bucura de acest festival. Intamplarea face ca eu chiar voi face inainte de festival mult mai mult de 1000km, tocmai ca sa fiu prezent la festival. As sta mai mult de 3-4 zile pe unde voi fi plecat, insa nu pot pentru ca tin mortis sa ajung la Gilau.

 

Numa` bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mă, nu vă mai contrați, că dacă vă uitați mai atent unu' la ălalalt, o să vedeți că sunteți de fapt de aceeaÂşi parte a baricadei.

Mai bine ziceți care vine cu o chitară, că mă roade de-un caraoche la focu' de tabără! :P :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer abia astept sa ajung la voi. se poate o schita cu amplasamentul campingului ( zona de campare , dusuri , scena ) ?

 

Salut,

 

Informatii despre camping gasesti pe pagina Seth RC.

http://www.sethrc.ro/seth-on-fire?start=2

 

Va asteptam intr-o locatie care va ofera tot confortul :P

 

Respecte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu in ultimul rand, de a primi cu bratele deschise ceea ce organizatorii si-au dat silinta sa ne pregateasca.

Tzuica de la intrare! :P

 

 

Mai bine ziceți care vine cu o chitară, că mă roade de-un caraoche la focu' de tabără!

Eu am un amic bun care, desi nu e motociclist, iubeste motoarele si s-ar putea sa-l corup. :o

Anu` asta musai sa bem cel putin dublul numarului de beri baute anul trecut impreuna. :laugh:

 

See u there! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I will be there!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fratilor! In ce stare mai e balta aia din spatele campingului? Merge de o balaceala fara sa ma imbat? :unsure:

salutare! am fost azi pana acolo, si am constatat ca nu e apa deloc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent programul, foarte interesant si marele premiu... Abia astept sa ma intalnesc cu cei dragi mie si sa petrecem asa cum se cuvine. Cat despre nemultumirile unora, nu pot decat sa-i invit sa-si vada de treaba, poate chiar in alta parte, si sa nu mai arunce cu vorbe grele in cei care se chinuie sa faca ceva, ceva ce ei insasi (nemultumitii) nu au reusit sa faca, uneori poate ca nici macar nu au incercat, insa sunt foarte buni la critici...

Daca o persoana spune ca nu-i plac intrunirile ca sunt la fel, atunci mersul cu motorul nu este tot la fel??? Daca te-ai dat cu motorul ieri, de ce o mai faci si azi, nu e plictisitor, fiind tot la fel??? De ce nu vinzi motorul ca in fond odata ce te-ai dat cu el si ai vazut cum e ,ce rost mai are sa-l tii? Ceva de genul asta e si cu cei care "comenteaza aiurea"...

 

Spor la treaba baietilor din Seth RC, ne vedem curand!

 

corect,intai sa faca si ei macar ce fac clujenii si apoi sa arunce cu noroi!

sa ne vedem cu bine toti la gilau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu exista si o varianta de plata pt cei care nu stau 3 zile? De ex, daca vreau sa vin vineri, sa stau 2-3 ore, sa fac niste poze si sa-i ascult pe Desperado, to 30 ron platesc?

 

O solutie ar fi asta : http://www.wristland.ro/ (nu fac reclama). Ati putea folosi bratari speciale si preturi speciale pt 1,2 sau 3 zile.

 

Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut palinca este? ne bagam si noi vreo 7-10 motoare din bucuresti

 

salut.

sper sa fie.oricum eu merg blindat macar cu un tun de 2l :unsure:

sa ne vedem cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...