Sari la conținut

excursie dezmortire, 15.02.2009, calugareni-40 km de bucuresti


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare,

 

excursie pt toata lumea, indiferent de genul motocicletei, comuna se numeste calugareni, este la 40 km de bucuresti, spre giurgiu. In dreptul comunei exista un targ, de acolo se poate merge pe un drum de pamant batatorit, accesibil oricarui tip de moto ( vezi foto ), spre niste dealuri pitoresti, unde se dau baietii cu parapanta pe timp de vara. Cine are enduro, poate sa incerce dealurile ( vezi alta foto) . Se vrea o excursie usoara, fiindca este destul de frig, o excursie de dezmortire,,,

post-45187-1234593688_thumb.jpg

post-45187-1234593744_thumb.jpg

post-45187-1234593756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce zici de un 09 30 - 10 00, la cap tramvai pe sos giurgiului? tu in ce zona stai ?

 

poate ne mai strangem cativa, hai curaj, ca vad ca se incalzeste,,,

 

constantin, tu ai fost initiatorul deplasarii spre curtea de arges, nu stiu cum a iesit pana la urma, eu vroiam sa merg , dar nu prea ne-am organizat cum trebuie,,, cred cred ca merita din nou deschis topicul, eu unul , sunt f interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca m-as baga si eu la o tura mica daca e vremea ca azi. Dar 10 e mult prea devreme. De abia pe la un 12 se mai dezmorteste termometrul... Si daca tot e tura scurta, ne-am putea aduna mai in oras, sa mergem mai mult impreuna.

Oricum, initiatorul topicului are prioritate. Cum zice el, asa sa ramana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci pe la 12 00, in parcarea mr bricolage , intersectia mihai bravu cu calea vitan ? ce ziceti ?

 

Eu urmaresc in fiecare seara topicul cu iesiri,excursii,,,si daca am vazut ca nu mai este nici o propunere pt sf sapt, am zis sa initiez eu "una mica"

 

Hai , cine mai doreste ? cine mai pofteste ? id pe mess: arushajack@yahoo.com , tel 0722564401 sau 0745871414

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci pe la 12 00, in parcarea mr bricolage , intersectia mihai bravu cu calea vitan ? ce ziceti ?

 

Eu urmaresc in fiecare seara topicul cu iesiri,excursii,,,si daca am vazut ca nu mai este nici o propunere pt sf sapt, am zis sa initiez eu "una mica"

 

Hai , cine mai doreste ? cine mai pofteste ? id pe mess: arushajack@yahoo.com , tel 0722564401 sau 0745871414

 

Suna bine, primiti o fata la plimbare? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane 12 30, parcarea mr bricolage, la intersectia calea vitan cu mihai bravu, va rog lasati nr de tel, in caz ca intarzie cineva, sa ne anuntam

 

eu : marius, 0722564401 sau 0745871414

 

rectific,,,ora 12 00 mi-am prins degetele p aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane 12 30, parcarea mr bricolage, la intersectia calea vitan cu mihai bravu, va rog lasati nr de tel, in caz ca intarzie cineva, sa ne anuntam

 

eu : marius, 0722564401 sau 0745871414

 

rectific,,,ora 12 00 mi-am prins degetele p aici

Ok, 12 sa fie. Dar la mine depinde de temperatura, macar 5 grade sa fie. Nu-mi mai merg manerele incalzite si fara ele imi ingheata rau de tot mainile. :burnout:

Numarul meu e 0766.567861 - Stefan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane stabilit atunci,,, ora 12 00 , parcare mr bricolage , pana acum sunt anuntati :

 

- constantin - trebuie sa-l luam de la benzinaria petrom jilava

- fanfane - tel 0766567861

- ioana suzuki

- vulturul cu dinti

- eu : magarusulmarius 0722564401 , 0745871414

 

eu mai intru maine dimineata pe forum sa vad cine mai merge,

 

intrebare : unde este benzinaria de la jilava , stie cineva? este inainte de pod ? dupa capatul linie de tramvai cam la 1000 m pe stanga ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane stabilit atunci,,, ora 12 00 , parcare mr bricolage , pana acum sunt anuntati :

 

- constantin - trebuie sa-l luam de la benzinaria petrom jilava

- fanfane - tel 0766567861

- ioana suzuki

- vulturul cu dinti

- eu : magarusulmarius 0722564401 , 0745871414

 

eu mai intru maine dimineata pe forum sa vad cine mai merge,

 

intrebare : unde este benzinaria de la jilava , stie cineva? este inainte de pod ? dupa capatul linie de tramvai cam la 1000 m pe stanga ??

Mai vine si Mihnea, un tip cu un F650 GS. Tot in mr bricolage. Eu va previn ca de obicei sunt intarziat. Mereu incerc sa ajung la timp, niciodata nu reusesc. :burnout:

 

Din cate tin eu minte, petromul e dupa podul peste centura, parca pe stanga. Dar n-as baga mana in foc...

LE: spun prostii, petromul e inainte de pod, cred ca asa cum zici tu.

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la calugareni este drumul foarte scurt, iar acolo nu prea ai ce face, cat despre iesit pe un drum de pamant cred ca nu este posibil deoarece inca sunt noroaie mai peste tot, poate de continuat drumul pana la Dunare - Giurgiu (60 km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Jilava pana unde se intra pe doua benzi adica cam 80% din traseul vostru este un drum de veti merge numai cu treapta a2-ua. PLin de denivelari si gropi. Am fost saptamana trecuta tot cu moto pana la Giurgiu. Atentie daca mergeti masi departe la cele trei curbe pe deal (pana in Uzunu) este nisip pe jos. In rest pana in Giurgiu este ok. Numai bine.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuu confunzi,,, eu m-am gandit la traseul jilava - 1 decembrie 1918 - adunatii copaceni - calugareni ( nu prin mihailesti - darasti ), este sosea ca pe magheru apoi facem drapta pana la uzunu...

 

hai sa fim seriosi, nici nu trebuie asa multe planuri pt o amarata de excursie, ce-i paris dakar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuu confunzi,,, eu m-am gandit la traseul jilava - 1 decembrie 1918 - adunatii copaceni - calugareni ( nu prin mihailesti - darasti ), este sosea ca pe magheru apoi facem drapta pana la uzunu...

 

hai sa fim seriosi, nici nu trebuie asa multe planuri pt o amarata de excursie, ce-i paris dakar ?

 

E ok si asa, numai plimbare sa fie; ca si sfat luati-va manusi ceva mai groase, eu am mers ieri cu cele de ski ca-mi inghetau dejtele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE,nu am avut detector deci nu pot spune daca este detectabil,ele arata in genul celor de pe dn1 care au implementate contactori in asfalt si care nu emit unde pt.detectie deci nu ai ce face cu detectorul decat daca este unul cu gps si abdate la zi,in rest cu putina atentie se pot vedea ca doar sunt ditamai cutiile,asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...