Sari la conținut

CIZME ENDURO/MOTOCROSS/SUPERMOTO


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva ceva despre cizmele Forma?

M-ar interesa acest model: http://www.coast2coastoffroad.co.uk/index....roducts_id=3345

Mie mi se par ok la prima vedere la pretul la care sunt 420 lei.

Astept si parerea voastra.

Multumesc.

Da am eu exact modelul din poza. Tot ALB. NOI NOUTE 42. Doar probate - nicio tura cu ele. Le dau pentru ca nu mai am ce face cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:bigstar:

Eu am ONEAL ELEMENT BOOTs

le folosesc pe quad.

practic ma mai incurca la schimbat, imi zgaraie capacele la motor cu otelul din bot, in rest super super ok, confortabile, nu intra apa daca nu le scufunzi pana deasupra la glezne, are acel ,, pres,, pana la glezna din ce o fi el ca nu lasa apa sa intre. talpa e chiar noua dupa 5 iesiri

cand le-am luat am dat vreo 210euro, acum vreau sa le vand cu 100euro, sunt negre marime 44-45, stare oarte foarte buna(5iesiri)

Le vand pentru asa maritele FOX comp5 OFF=ROAD ATV pentru quad sunt perfecte.

 

P.S: daca cineva imi spune unde sa postez un anunt pe forum cu echipamentul? am tricou +bluza oneal monster, casca thor Monster, platosa fox RACEFRAME2011 portocalie KTM,cizmele si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Aici trebuia sa pui review'ul, nu în topic nou.

Poate face mutarea un admin.

 

Scott Genius sunt gândite din start cu motocross în minte.

Trebuia sa citesti opinii/review'uri pe net (de ex pe thumpertalk). Sau să întrebi aici înainte de a le cumpăra.

Oricum eu cred că dpdv al siguranței sunt cele mai bune la ora actuală.

Anyway, scott nu le mai face, le-a scos din producție.

PS. nu există cizmă impermeabilă, la un moment dat toate iau apă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , domnilor . Eu folosesc o pereche de cizme W 2 MX si sunt ok . Nu pot compara cu alteceva ptr ca nu stiu dar va spun sigur ca : am schimbat pozitia pedalei la schimbator , urmeaza sa o fac si cu pedala de frana . . . . si cred ca nici atunci nu voi avea control deplin asupra comenzilor .

Spuneti voi , o firma care sa produca cizme de enduro care sa-ti lase glezna cat de cat mai libera , sa pot frana sau schimba vitezele fara sa alerg in sa sau sa modific pozitia pedalelor . Precizez ca nu fac hard enduro . Am o Africana si voi merge doar prin locuri in care dimensiunile ei imi vor permite , deci mai mult soft enduro si macadam .

Va multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe la inceput cu endureala(doar 1 an cu intrerupere), dar am tinut cont de cateva sfaturi date in acest topic (daca iau, sa iau ceva calumea chiar daca e SH) si sunt super incantat de alegerea facuta : Gaerne SG-10 sh :laugh: . Vreau neaparat sa spun ca am fost in polo si louis unde am probat cizmele de mx/enduro pana in 200eur ~ atat imi permit maxim la momentul actual, si pot spune despre Mad-Head si Pharao ca se simnt si stau pe picior ca si cum ar fii facute cu tehnologia din Flinstone Family .... inteleg ca o cizma noua e mai rigida si incomoda... dar sa nu poti misca din glezna piciorul e prea de tot, si nici nu vreau sa merg la sala ca sa-mi intaresc muschiu si tendonul ca sa o pot face. Incomode au fost ambele dar cel mai grav a fost cu MAd-head (am incercat cate 2 marimi din fiecare), am avut un punct la glezna dreapta care era insuportabil chiar si stand pe loc fara a face miscare sau efort, plus faptul ca imi tinea laba piciorului cumva fortata mai spre exterior (pasesc normal, nu am probleme de aliniere ;) ); poate ca dupa un timp se mai lasa si se muleaza pe picior mai bine si dispare jena/discomfortul.. nu neg, e posibil, dar faptul ca le-am putut incerca m-a determinat spre ceva de calitate si SH, asa am ajuns la SG-10, care inca din prima clipa m-au incantat atat prin confortul oferit cat si prin mobilitate. Mai usor de incaltat, mai usor de reglat si fixat cataramele, cu ele pe picior nu te poti gandii la altceva decat ca au fost facute cu cap, si ca cei care o fac s-au gandit la toate. Pe teren inca nu am iesit cu ele (le-am luat azi)si impresiile scrise aici sunt doar din simpla incaltare si mersul cu ele timp de 10 -15 min. Eu cred ca daca aveam posibilitatea sa incerc o pereche de MAd-Head pe motor, dupa 15 min le dadeam jos si-mi luam bocancii de iarna folositi pana acum la toate iesirile.

 

ca si concluzie: decat nou si cu probleme, mai bine SH si flawless

Editat de crz-one
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am achizitionat si eu de curind Oxtar Tcx Pro II.Sunt usoare, comode si lucrate cu simt de raspundere, dar dupa prima tura deja am pierdut chestia incercuita din poza si era sa pierd si catarama.

Stiti de unde pot cumpara cataramele si chestiile alea in caz de mai pierd?

post-15100-0-57336500-1310414479_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca pe polo.de eu acolo mi-am gasit catarame pt cizmele astea si am vazut ca au si alte accesorii.

cataramele ar fi bine sa le desfaci si sa le pui cu loctite pt siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica remarca.

O'Neal Racing Element Boot sau Alpinestars T10* au muchia talpii rotunjita si nu asigura stabilitate in noroi.

AS T10 cizma usoara de vreme frumoasa.

 

* utilizez de 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

ARC Corona deține cineva, impresii .. ? Altă cizmă care mă interesează este RedBike Cross Boots, dar nici de aceÂştia n-am auzit mare lucru' . Poate-o fi cineva care Âştie să-mi spună ceva despre cele două modele menționate. Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutări!

 

Întrebare : cizmele enduro se mai lasă în timp, interiorul mulându-se cât de cât pe forma piciorului ?

 

Şi ipoteza :

Am găsit o pereche de Diadora MX4 la un preţ foarte bun, eu purtând 40 la bocancii de touring şi la restul încălţămintei.

Am probat mărimea 40 şi mă strângea tare, nu se intindeau degetele de tot.

Am probat mărimea 41 şi imi stau destul de bine, doar că vârful degetului mare atinge interiorul cizmei, dar nu e deranjant dpdv al presiunii.

 

 

 

Mulţumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutări!

 

Întrebare : cizmele enduro se mai lasă în timp, interiorul mulându-se cât de cât pe forma piciorului ?

 

Şi ipoteza :

Am găsit o pereche de Diadora MX4 la un preţ foarte bun, eu purtând 40 la bocancii de touring şi la restul încălţămintei.

Am probat mărimea 40 şi mă strângea tare, nu se intindeau degetele de tot.

Am probat mărimea 41 şi imi stau destul de bine, doar că vârful degetului mare atinge interiorul cizmei, dar nu e deranjant dpdv al presiunii.

 

 

 

Mulţumesc!

ia un 42 ...eu am 44 la picior si am probat gaerne sg 10 (45 si 46) ca in nr 44 nici nu imi intra piciorul ....dar cel putin pt mine erau foarte incomode (parca am incaltat ceva cizme din lemn), ma strangeau in lateral , apoi am probat gaerne SG 12 cu soseta cu gel nr 46 si imi veneau perfect...cel mai bine e sa probezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.moto-gear.ro/curele-schimb-cizme-adolescenti-mse-12-negru-produs-172108.html

 

Salutare tuturor,

 

Am o pereche de cizme Diadora MX4, vezi mai jos. Stiti cumva unde gasesc o curea de prindere de sus ? Cea marcata cu verde, am pierdut-o .. (cizma dreapta).

attachicon.gifpost-3-0-06396600-1346487222.jpg

Va multumesc pentru ajutor,

 

Vlad

http://www.moto-gear.ro/curele-schimb-cizme-adolescenti-mse-12-negru-produs-172108.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...