Sari la conținut

Suzuki V-Strom DL650


mki79r
 Share

Postări Recomandate

In urma cu un an tatal meu si-a cumparat un scooter Kymco BW 50 si l-a dus la resedinta lui de la Cheia.Eu merg frecvent la el acolo si cand aveam ocazia mai luam scooterul la cate o tura ,dupa ce il convingeam pe tata si ii dadeam bice pe curbele dintre Maneciu si Cheia, dar limitat de posibilitatea de a mai gusta si putin Off plus puterea care lasa de dorit la urcare si ambreiajul centifugal,deh scooter!

Asa m-am hotarat sa imi cumpar o motocicleta in adevaratul sens al cuvantului.Am facut scoala ,am obtinut categoria A,eu avand B,C din 1996 si apoi am ajuns la partea grea alegerea motocicletei;eu avand 2 metri inaltime si 115 kg ;m-am uitat la cateva GSR-uri ,GSXF-uri,care pe langa ca imi erau mici (adica le luam de coarne si le treceam printre "craci",si nici nu prea se preteaza la soft-enduro si asa am ajuns la V-strom, pe care de cand m-am urcat am simtit ca este pentru mine,pozitia comoda de condus chiar si pentru persoanele inalte este un atu al acestui model si chiar manevrabilitatea este ok spunand asta din punctul de vedere al unui incepator.

Motocicleta am luat-o noua de la Elfworkshop si am primit bonus echipamentul,am facut cu ea 1500 km din octombrie anul trecut pana in prezent si sunt super incantat de ea. Acum am inceput sa o accesorizez si eu un pic(cric central ,engine guard,top case).

 

Sa va pun niste poze cu calutul meu la Cheia.

 

post-40306-1234798868_thumb.jpgpost-40306-1234798912_thumb.jpgpost-40306-1234798932_thumb.jpg

post-40306-1234798960_thumb.jpgpost-40306-1234798978_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe drumuri fara probleme iti urez.

Se pare ca mobrele noastre au aceeasi inima. :crack:

Ai fost si prin orase mai aglomerate cu ea? Cum te descurci prin trafic? O vreme m-am gandit si eu la V-Storm dar am apoi m-am orientat catre sv gandindu-ma ca voi merge destul de mult si in oras.

Ce fel de cauciucuri ai pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Multe drumuri fara probleme iti urez.

Se pare ca mobrele noastre au aceeasi inima. :rolleyes:

Ai fost si prin orase mai aglomerate cu ea? Cum te descurci prin trafic? O vreme m-am gandit si eu la V-Storm dar am apoi m-am orientat catre sv gandindu-ma ca voi merge destul de mult si in oras.

Ce fel de cauciucuri ai pe ea?

 

 

Ma descurc bine cu ea prin Bucuresti ,are cauciucuri Bridgestone.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La cat animalul esti, de ce nu ti-ai luat de 1000? e super!

 

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi kilometri impreuna va doresc!

 

L-am vrut nou si cel de 1000 nu se mai vinde la noi pt. ca este euro 2. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BELEA DE MOTOR... E CEVA DE VIS....

SUCCES SI SA VA IUBITI CAT MAI MULT SI SANATOS...

 

CAT A COSTAT MOTORUL?????

Editat de MADOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BELEA DE MOTOR... E CEVA DE VIS....

SUCCES SI SA VA IUBITI CAT MAI MULT SI SANATOS...

 

CAT A COSTAT MOTORUL?????

 

A fost 6680 euro + bonus echipament in valoare de 1500 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

ce curios! azi ti-am citit topic-ul despre v strom( am si eu unul) iar dupamasa ne-am petrecut intr-o curba pe cheia( eram cu prietena mea pe unul gri) cred ca tu erai,cel putin asa mi s-a parut. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
ce curios! azi ti-am citit topic-ul despre v strom( am si eu unul) iar dupamasa ne-am petrecut intr-o curba pe cheia( eram cu prietena mea pe unul gri) cred ca tu erai,cel putin asa mi s-a parut. bafta!

 

Da imi aduc aminte ,eu eram deoarece frecventez zona parintii mei locuind intre Cheia si Maneciu.

 

Si inca cateva poze:

P1040631.jpg

P1040632.jpg

P1040636.jpg

P1040642.jpg

P1040641.jpg

Mesaj completat

Merge vacuta mea foarte bine si pe drumuri forestiere ; cine stie unde sunt facute pozele de mai sus? Ca pana am ajuns acolo a fost o portiune de drum rau care mai demult era asfaltat.

Mesaj completat

Pozele sunt de la Muntele Rosu, si drumul din Dn1a pana sus poate fi considerat offroad la cat de praf este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...