Sari la conținut

vopsire in camp electrostatic


maitre
 Share

Postări Recomandate

:friends: Power of Google > click me!

 

 

las-o cu power of google ca nu-i cum pare, majoritatea nu sunt din bucuresti iar la allcollors nu lucreaza decat cu firme + ca sunt multi pusi pe jaf

 

si eu caut un atelier care sa lucreze bine si repede, dar cam greu sa gasesti asa ceva in romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
zi tare sa auzim si noi, ca poate nu e sg interesat

maine ma duc sa imi iau barele si suportii de bagaje de la un nene care indoaie/sudeaza/vopseste 1200 scaune metalice lunar. Confectioneaza si standere moto, orice confectii, in special din teava rotunda indoita.

Ar fi o idee. Nu stiu cum e la plasticuri, fibre,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma duc sa imi iau barele si suportii de bagaje de la un nene care indoaie/sudeaza/vopseste 1200 scaune metalice lunar. Confectioneaza si standere moto, orice confectii, in special din teava rotunda indoita.

Ar fi o idee. Nu stiu cum e la plasticuri, fibre,etc

daca iti plac cum au iesit, lasa-ne un nr de tel daca poti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stiu ..dar in Iasi...! E o firma ,deci ofera factura ..si cred ca are toata paleta de culori .Problema e sa te nimeresti pe ce culoare au in momentul comenzii ...ei vopsesc serii mari..si nu schimba culorile cand vrea "gigi".Au si cuptor de uscare ...in cateva ceasuri ai iesit vopsit !Eu vopsesc des la ei aluminiu .Firma ..e NEDO ..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai parca e secret de stat powder-coating'u asta....zice-ti fratilor ce stiti cu detalii nu "ai PM" sau mai stiu eu ce.care ti-ai facut,ce ti-ai facut,cat a costat,cat a durat,cat de multumit ai fost.

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o carena centrala alba, de o nuantza f deschisa. am fost la vopsitori si mi-au zis ca nu exista asa nuantza pe vopsea auto si ca sa incerc in camp electrostatic cu pulbere. intrebarea este: si poate vopsi daca nu este din metal? se poate da in prealabil cu grafit sau ceva conductibil ca sa prinda vopseaua de ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Merge vopsit si aluminiul fara probleme.

Referitor la preturi, acestea variaza in functie de culoare, de starea piesei, de cat de mult trebuie mascat etc.

Scarite in jur de 10 euro bucata, jante cam 35 de euro, pinioane 10 euro. Preturile astea sunt pentru culori simple. Pentru efecte speciale(texturi, candy, chrome etc) preturile cresc. Daca sunt mai multe piese fac reduceri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...