Sari la conținut

Alegere motor!


popaadrian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai n-aud un incepator sa vrea sa-si ea un enduro sau un enduro-touring... Toti enduristii pe care ii stiu au ajut jawe, minskuri si simsoane, oameni care stiu cu ce se mananca motociclismul.

 

Adrian, esti inalt, ai peste 1,70? Iti place sa calatoresti? Ia-ti frate un enduro-touring si o sa fii fericit...

 

O honda transalp, o Yamaha XTZ, un KLE... si o sa vezi cum e sa fii "king of the road". Motocicleta, nu jucarie.

Baga un ochi aici:

 

Uite la ce visez eu cu ochii deschisi:

 

http://www.smugmug.com/gallery/1010498_uokb6#P-1-16 si mai am mult pana o sa ajung sa fac ce fac ei... deocamdata o ard pe drumuri si dealuri locale.

Fii destept, ia-ti motocicleta nu bazaitoare. M-am dat cu vitezane, da e frumos, iubesc viteza, dar cand e vorba de calatorit, comfort, o motocicleta care nu te lasa la greu... ia un enduro-touring!

 

honda-transalp-xl600v.jpg Transalp_002_i.jpg

transalp_web1.jpg

 

ktm%20beach.jpg

Manico%20su%20Africa%20Twin.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mey putza dar am fost la munca! O sa ma duc duminica in Bucuresti si o sa vad catre ce ma orientez!

 

 

ai inviat ...am crezut k am scapat de tine definitiv dar vad k nu avem noroc

si daca tot te duci in Buc sa o cumperi pe cea mai mare cu boxe si subwoofer ...sa mai verifici roata de rezerva sa nu fie sparta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumpar de la tine lonely rider ca sa ma aleg cu asa ceva! Si da Belbody am 1,93 si nu calatoresc foarte mult (Cam 200 km pe luna) doar in weekend Constanta-Cernavoda sau Constanta-Bucuresti cand am timp in rest doar in oras! Pare ok un enduro-touring ms mult pt sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumpar de la tine lonely rider ca sa ma aleg cu asa ceva! Si da Belbody am 1,93 si nu calatoresc foarte mult (Cam 200 km pe luna) doar in weekend Constanta-Cernavoda sau Constanta-Bucuresti cand am timp in rest doar in oras! Pare ok un enduro-touring ms mult pt sfat!

Iti spun cat pot de sincer: Urmeaza-l si o sa fii fericit!

Daca nu calatoresti acum o sa calatoresti de acum incolo! O sa numeri zilele pana la urmatoarea excursie.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms si imi pare rau pt unii cu bun simt dar prefer sa aleg varianta cu ,,adios forum". Pa!

oare cand va veni vremea aceea cand te vei duce lance si ne vei lasa in PACE ?!?!?! ok: :ok: nu intelege gresit nu iti doresc RAUL Doamne fereste dar deja o dai in fasole si devii plictisitor :cheers:

post-41516-1236179265_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite-te la mine in semnatura, ai sa gasesti un motor pentru un incepator cu capu pe umeri, merge si cu 180 daca te tine sa ii dai, consuma si putin, max 5l/100km si mai e si pregatit pentru noul sezon, inmtriculat da un an adus din Germania.

 

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms mult dar am gasit un enduro-touring pe un hub de retea, la cineva care pleaca din tara si il da cu 300 euro, la doar 2000 km si mi se pare ok, fara nici o lovitura, o mica zgarietura pe partea dreapta dar e ok cred ca o sa o iau dupa ce va veni un prieten vineri seara in Constanta sa imi zica daca merita (Are motor de vre-o 12 ani) si daca nu revin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare mult la 300 de euro?

bai tu esti cu capul??

 

stii ceva, eu cred ca esti doar un pusti dus cu capul, care nu are nici un Q7 si nici o treaba cu nimeni... mai mult de 16 ani nu ai.

 

cand o sa fii serios o sa primesti raspunsuri pe acest topic.

 

 

:cheers: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q7 il am din Malta de la un concurs de inot unde acestea erau premiile primul loc un Q7 si 50 de mii de euro,

si fraza din postul de la pg. 5:

fiindca am un Audi Q7 de cand munceam in Canada si imi mananca mult prea mult

 

Cand mintzi , minte draq ca lumea..Extrapoland un pic discutzia, cred ca nu ai ce cauta cu vrajeala asta pe acest forum

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa ma futeti la cap prin mesaje private mai bine ziceti naiba ce aveti de zis pe forum sa vada toate lumea ce batuti in cap sunt Romanii. Cu ultimele 3 mesaje pe privat chiar ducetiva in p**a mea (E vorba de nesimtiti doar se stiu ei care) deja o sa dispar de aici ca m-am saturat de jegosi ca voi! Pa!

Editat de popaadrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vre-un modelator binevoitor poate sa baneze sau sa stearga contl ca oricum nu mai intru fiindca sunt destui nesimitit pe aici!!!

 

 

De vreo 2 pagini ne tot ameninti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator CristiBoroi
Bai n-aud un incepator sa vrea sa-si ea un enduro sau un enduro-touring... Toti enduristii pe care ii stiu au ajut jawe, minskuri si simsoane, oameni care stiu cu ce se mananca motociclismul.

 

Adrian, esti inalt, ai peste 1,70? Iti place sa calatoresti? Ia-ti frate un enduro-touring si o sa fii fericit...

 

O honda transalp, o Yamaha XTZ, un KLE... si o sa vezi cum e sa fii "king of the road". Motocicleta, nu jucarie.

 

Uite eu sunt mega incepator - luni incep scoala la motoschool.ro - si nu mai am somn de cateva luni din cauza ca nu-mi da pace Transalpu'.

Nu mai spun ca saptamana asta am fost la scoala moto in poligon si acolo ce sa vad? O splendoare de Transalp. Am plecat lasand dara de bale in urma mea...

Oricum, in maxim o luna sper sa o am si va anunt negresit. Asa, ca sa ma laud. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...