Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

salutanie tuturor. Ma bag si eu in seama ... :D cu vacuta mea. I-am schimbat un pic infatisarea ca sa para mai...altceva decat un supozitor cu roti :(

 

Pentru cei carora le place sa mestereasca...va propun un afisor digital a treptei de viteza. Nu se preteaza nu numai la GSXF-uri, ci si la Bandit, Katana si se pare ca inca vreo cateva tipuri de Suzuki. Gasiti mai multe in descriere. Tutorialul este luat de pe net dar i-am facut ceva modificari intrucat schema tipului care a publicat-o, nu functioneaza. Eu am realizat-o mult mai repede decat spune tipul in descriere; imi place cum arata si o sa revin cu poze sa va arat exact unde am pus afisorul digital. ;)

 

Asfalt uscat si zile frumoase !!!

 

post-39114-1224961564_thumb.jpg

 

 

NU MA LASA SA UPLOADEZ FISIERELE DE TIP RAR !! :blbl:

 

" Upload failed. Please ask the administrator to check the settings and permissions " ;)

 

Totusi, se poate face ceva sa pun aici tutorialul sub forma de arhiva ? Poate ca unii chiar sunt interesati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Re cineva idee de unde sa iau un capac stanga?Asteptam poze...

 

Re cineva idee de unde sa iau un capac stanga?Asteptam poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos. LED-uri? Care bucati per ceas?

 

Vitezometrul : 3 albastre ( 10 mm ) puse culcat si cu capul pilit ( in felul asta lumina nu mai urmareste o proiectie focalizata, si se imprastie oarecum). Nu am avut altceva pt ca as fi folosit de 5 mm (ultrabright) puse " culcat " si cu capul inversat ( concav).

 

Turometrul : 2 albastre culcate ( tot de 10 ) si unul rosu ( 5 mm evident, capul retezat)

 

Ceasul + Indicator benzina: unul Alb-xenon de 10 mm ( retezat )

 

Asfalt uscat si vreme buuuuuuuunaaaaa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soare ai fost in week end la bran?te-am vazut la rasnov dar eram in coloana...Poate o sa bem alta data o bere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa mai revigoram putin topicul asta care a ajuns pe pagina 3 la moto de strada :disappointed: iata cateva poze de la o mini intalnire unde au participat gemenele gsx 650 f (al meu si a lui vlad) http://picasaweb.google.com/radu.bidiuc/CheiaNoiembrie2008#.

 

Bafta si asfalt uscat!

 

Poate maine veniti vre-unu la arc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutanie tuturor. Ma bag si eu in seama ... :lol: cu vacuta mea. I-am schimbat un pic infatisarea ca sa para mai...altceva decat un supozitor cu roti :)

 

Pentru cei carora le place sa mestereasca...va propun un afisor digital a treptei de viteza. Nu se preteaza nu numai la GSXF-uri, ci si la Bandit, Katana si se pare ca inca vreo cateva tipuri de Suzuki. Gasiti mai multe in descriere. Tutorialul este luat de pe net dar i-am facut ceva modificari intrucat schema tipului care a publicat-o, nu functioneaza. Eu am realizat-o mult mai repede decat spune tipul in descriere; imi place cum arata si o sa revin cu poze sa va arat exact unde am pus afisorul digital. :disappointed:

 

Asfalt uscat si zile frumoase !!!

 

post-39114-1224961564_thumb.jpg

 

 

NU MA LASA SA UPLOADEZ FISIERELE DE TIP RAR !! :lol:

 

" Upload failed. Please ask the administrator to check the settings and permissions " :lol:

 

Totusi, se poate face ceva sa pun aici tutorialul sub forma de arhiva ? Poate ca unii chiar sunt interesati...

 

 

 

de unde ai luat stickerele ??? vreau sa imi cosmetizez si eu supozitorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa a fost misto iescursia. Pacat ca acuma s-a dus vremea. Nus voi da pt mine nu prea mai e de mers. Dar ca sa revenim la lucruri ma iserioase, am mai vazut niste detinatori de babybusa :rolleyes: (asa propun sa le zicem) si nu s-au manifestat. Hai bre carele mai esteti ca stiu ca sunteti acolo :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa a fost misto iescursia. Pacat ca acuma s-a dus vremea. Nus voi da pt mine nu prea mai e de mers. Dar ca sa revenim la lucruri ma iserioase, am mai vazut niste detinatori de babybusa :rolleyes: (asa propun sa le zicem) si nu s-au manifestat. Hai bre carele mai esteti ca stiu ca sunteti acolo :nono:

 

Eu ma gandeam la gixxeF :lool:) . Ai mai vazut ??? f tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la gixxeF :rolleyes:) . Ai mai vazut ??? f tare

GixxeF- e buna alegerea! Salut, din nou! Eu tot merg cu gixxeF- ul pana vine zapada. inca nu m-am saturat de ea.

Intradevar, tare iescursia, frumoase poze. O sa postez si eu poze cand le voi face. Deocamdata ma cam plimb singur, ca nu prea am gasit tovarasi de calatorie, si nu prea are cine sa-mi faca poze. Si, bucurati-va inca de caluti pana vine iarna. Apropo, s-a gandit cineva sa-i schimbe toba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pt ca imi place cum se aude si stock asa, in schimb duke s-a gandit si cel mai bine daca te bate gandu vb cu el ca zicea ceva de leo vince?? Iar cat priveste plimbarile pt mine cel putin nu prea mai e vreme, e prea rece asa k ma bag la hibernat. In schimb la primavara daca e sa mai facem plimbari ceva iti zicem si tie, daca timpu ne permite poate venim si prin pitesti. Hai succesuri multe cum ar zice cineva :rolleyes:

P.S.: Ce nu va convine bre la babybusa? Sau hafabusa? Da eu votez pt baby busa sau hafabusa cum vreti voi

Editat de lacroyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu e sunetul. Chiar imi place cat e de silentioasa la drum! Problema e ca e cam mare si, deja am "luat" un stalp de poarta cu ea. Ar fi mers ceva in genul tobei de pe Honda CBF 600 F.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asta asa e ca e cam maricica zici ca e extinctor :rolleyes: . Daca ar fi sa imi iau o toba mi-as lua tot ceva silentios da cum zici tu mai mica, daca ar fi si din ceramica ceva(desi pe bani multi asa ceva), dar nu e bani dom'le, mai e altele de luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GixxeF- e buna alegerea! Salut, din nou! Eu tot merg cu gixxeF- ul pana vine zapada. inca nu m-am saturat de ea.

Intradevar, tare iescursia, frumoase poze. O sa postez si eu poze cand le voi face. Deocamdata ma cam plimb singur, ca nu prea am gasit tovarasi de calatorie, si nu prea are cine sa-mi faca poze. Si, bucurati-va inca de caluti pana vine iarna. Apropo, s-a gandit cineva sa-i schimbe toba?

 

Sal again. Sunt variante de tobe aparute compatibile cu motoreta noastra.Un prieten mi-a facut special o oferta http://forum.bercenarii.ro/viewtopic.php?f...p;sk=t&sd=a ... e pe undeva pe acolo un leovince si un laser cu preturile aferente. In ceea ce priveste zgomotoul astea sunt tobe omologate pentru street cu db-killer deci sunt in normele legale.

Mai exista si alte tobe scose pentru motoarele noastre si anume yoshimura (http://www.yoshimura-rd.com/s-1286-prod.aspx) sau 2 brothers (http://www.twobros.com/cgi-bin/shopper?search=action&sku=005-19404&searchstart=0&template=Templates/TBRSearchResult-Simple-Suz-GSX650F-SO-08.html). Astea sunt mai scumpe dar super bine.

Deci bottom line leovinceu e cel mai convenabil ca bani si nu arata tocmai rau iar cel mai mult imi place cum arta yoshimura de titan sau de carbon, insa yoshi si 2 bros nu sunt street legal si daca baga astai vreo lege ceva sau tre sa duci moto la rar trebuie sa o pui pe aia veche, nu ca ar fi o probl asa de mare ... ideea de baza pentru mine e sa nu-mi mai iau ceva shiny cum e toba asta ca se zagarie ca draq de la husa de la poarta de la spalat de la orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal again. Sunt variante de tobe aparute compatibile cu motoreta noastra.Un prieten mi-a facut special o oferta http://forum.bercenarii.ro/viewtopic.php?f...p;sk=t&sd=a ... e pe undeva pe acolo un leovince si un laser cu preturile aferente. In ceea ce priveste zgomotoul astea sunt tobe omologate pentru street cu db-killer deci sunt in normele legale.

Mai exista si alte tobe scose pentru motoarele noastre si anume yoshimura (http://www.yoshimura-rd.com/s-1286-prod.aspx) sau 2 brothers (http://www.twobros.com/cgi-bin/shopper?search=action&sku=005-19404&searchstart=0&template=Templates/TBRSearchResult-Simple-Suz-GSX650F-SO-08.html). Astea sunt mai scumpe dar super bine.

Deci bottom line leovinceu e cel mai convenabil ca bani si nu arata tocmai rau iar cel mai mult imi place cum arta yoshimura de titan sau de carbon, insa yoshi si 2 bros nu sunt street legal si daca baga astai vreo lege ceva sau tre sa duci moto la rar trebuie sa o pui pe aia veche, nu ca ar fi o probl asa de mare ... ideea de baza pentru mine e sa nu-mi mai iau ceva shiny cum e toba asta ca se zagarie ca draq de la husa de la poarta de la spalat de la orice.

Multumesc pentru informatii! Intradevar, am de unde alege. Dar parca nu prea vreau sa-i schimb sunetul. O sa analizez posibilitatile si poate gasesc ceva mai mic si silentios. Multumesc inca o data :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii! Intradevar, am de unde alege. Dar parca nu prea vreau sa-i schimb sunetul. O sa analizez posibilitatile si poate gasesc ceva mai mic si silentios. Multumesc inca o data :P

 

Tot ce vezi acolo e mai mic. Toba stock are vreo 5 kile dc nu ma insel fata de astea care au 2 3 . Sunetul nu se modifica ci doar se amplifica. Cu db killer nu cred ca o sa fie ceva deranjant. Eu o sa fac achizitia in iarna ca si preturile sunt mai bune si o sa revin cu impresii despre tobitza :ok:. In Bucuresti te ajuta mult faptul ca ai o toba care se aude cat de cat. Oricum sa fii atent dc schimbi toba sa nu faca aia de la suzuki figuri ca pierzi garantia. Nu ar trebui ca ceea ce ti-am aratat eu sunt tobe compatibile gsx 650 f dar mai stii de ce cretinoizi te lovesti.

 

Bafta si asfalt uscat. Nu ezita sa ma arunci din cand in cand o vb pe topic ca sa nu moara :D. Fiind in fata in liste poate mai gasim posesori sau viitori posesori de bandit carenat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce vezi acolo e mai mic. Toba stock are vreo 5 kile dc nu ma insel fata de astea care au 2 3 . Sunetul nu se modifica ci doar se amplifica. Cu db killer nu cred ca o sa fie ceva deranjant. Eu o sa fac achizitia in iarna ca si preturile sunt mai bune si o sa revin cu impresii despre tobitza :ok:. In Bucuresti te ajuta mult faptul ca ai o toba care se aude cat de cat. Oricum sa fii atent dc schimbi toba sa nu faca aia de la suzuki figuri ca pierzi garantia. Nu ar trebui ca ceea ce ti-am aratat eu sunt tobe compatibile gsx 650 f dar mai stii de ce cretinoizi te lovesti.

 

Bafta si asfalt uscat. Nu ezita sa ma arunci din cand in cand o vb pe topic ca sa nu moara :D. Fiind in fata in liste poate mai gasim posesori sau viitori posesori de bandit carenat :lol:

ok! incerc sa fiu cat mai activ, pentru ca inca nu am intrat la iernat. Cum v-am zis, inca nu m-am saturat de gixxeF- :P ul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. vreau sa va spun ca m-am indragostit de motocicleta asta desi nu am vazut niciuna in realitate macar :lol: va invidiez enorm (in sensul bun al cuvatului)

 

sper ca cel tarziu la anul pe vremea astea sa ma pot alatura si eu grupului de posesori de 650 f. pana atunci va urez calatoriile cele mai sigure si sa aveti mare grija de minunatia asta pe care o aveti. bafta! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, am vandut supozitorul, dar mai am portbagajul cu top-case si o aripa de spate taiata gen fender eliminator la vanzare, pun poze mai tarziu...

 

s-ar putea sa fiu interesat de top-case-ul ala de care zici ... da-mi mai multe detalii te rog :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...