Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

Era verde siguranta? Aia ar trebui sa fie centrala (are cel mai mare amperaj - 30 A). Ma bucur ca ai rezolvat! :crack:

Da, era verde siguranta, firar sa fie...nici nu stiam ca exista...acum am rezolvat...trebuie sa imi cumpar un set, sa fie acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

voi ati facut ceva pe la tobe? sa fie putin mai zgomotoase? sau le-ati schimbat? Ce ati pus?

 

kinder, toba mea stock e sparta un pic la site ca sa s-auda un pic mai violent ca una leo vince de 400 de euro :laugh:

daca ai tot stock si nu iti place ca e prea electrica :laugh: adica se aude prea incet sau deloc as fi tare incantat sa facem schimb... platesc si diferenta sa am si eu o toba silentioasa ca ma rupe la drum lung

ne putem intalni daca esti interesat sa-o auzi

bafta,

knox :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kinder, tobele mele (ca am 2) sunt alea stock, cu un mic update - cate 3 gauri in fiecare, date prin spate, direct in site. Am vrut initial sa scot sitele, dar m-am razgandit. Se aude suficient si asa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare is incepator in arta motociclismului si gsxf imi place mai ales acum ca incepator , dar am o intrebare din cite am retinut eu pe spate are 90/130 caiciucul se poate pume ceva mai lat ?

Intreb dak are loc de bascula sa nu frece de ea . Dak se poate cam care ar fi dimensiunea optima si ce dezavantaje ar prezenta ?

Banuiesc ca unu ar fi cresterea consumului.

 

Acum voi cei care aveti gsx600f de prin 1998 99 e stabila cu cauciucul stock sau l-ati inlocuit cu unu mai lat ?

 

Va multumesc si va urez la cati mai multi km fara incidente si numai cu bucuirie :) :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Si eu sunt nou in ale motociclismului (cel putin cu permis si cu mobra).

Parca pe spate e de 150 (n-am talonul la mine, dar parca asa tin minte). Ca si incepator sunt foarte incantat de GSXF. Am mai mers cu un CBR600F (injectie) si cu BMW F650. Sincer ... la viteze mici prefer cbr-ul ... dar la viteze de peste 50-60km/h prefer Suza (mai grea si se aseaza mai bine pe asfalt).

 

Toba e stoc ... si sincer se aude cam tare pentru gustul meu, dar macar ma aude lumea :unsure: (si nu e sparta ca m-am uitat)

 

PS: Mi-am spart capacul de la alternator (parca asa ii zice, capacul gri de langa schimbator) iar acum stau pe bara. Deci daca faceti intalnire vin cu un prieten ... pasager : ))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pest dac anu ti-au adus aia crash paduri...Tre sa gasim noi undeva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare is incepator in arta motociclismului si gsxf imi place mai ales acum ca incepator , dar am o intrebare din cite am retinut eu pe spate are 90/130 caiciucul se poate pume ceva mai lat ?

Intreb dak are loc de bascula sa nu frece de ea . Dak se poate cam care ar fi dimensiunea optima si ce dezavantaje ar prezenta ?

Banuiesc ca unu ar fi cresterea consumului.

 

Acum voi cei care aveti gsx600f de prin 1998 99 e stabila cu cauciucul stock sau l-ati inlocuit cu unu mai lat ?

 

Va multumesc si va urez la cati mai multi km fara incidente si numai cu bucuirie :blbl: :disappointed:

pe spate e de 150/70/17...am pus de 170/60/17...merge,dar nu stiu de ce.parca e putin "saltareata"...poate si din presiunea din pneu...oricum o sa revin la cel de 150/70/17...cineva spunea ca merge si 160/60/17.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lumeeee!!!eheeee da s-au mai strans ceva pagini de posturi de cand n-am mai trecut p-aici!Frumos sa vad ca mai apare vacute pe soselele noastre....eu deocamdata mor de dorul vacii mele, eu sunt in austria , iar ea la braila :disappointed: asta e....

Pest , eu sunt cel cu nr de braila din regie si stau in P18.Ca sa iti raspund la intrebare : parbrizul e Givi,nu stiu cat costa,mi l-a dat cel de la care am cumparat motocicleta, ca bonus.Pot sa iti zic ca e super tare, la viteze mari , ma ascund de tot sub el si nu mai stiu ce e aia vant :blbl:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a pus cineva xenon pe ea?

 

EU :D Dar nu ma intreba de cat e becul, sau ce putere are etc. Am un singur bec, cutiuta aceea metalica cu circuite am ascuns-o sub geam ( parbriz ), becul merge pe doua faze ( cu mentiunea ca decat isi modifica punctul de focalizare, nu isi mareste puterea ca la astea obisnuite cu doua filamente ). M-a costat in total, cu tot cu montaj 300 ron. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai xenon pe ambele faze?

 

a pus cineva buji iridium,dava da sa scrie modelul si de unde...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai xenon pe ambele faze?

 

a pus cineva buji iridium,dava da sa scrie modelul si de unde...........

 

Cosmin, vezi ca xenon de moto ok din toate pdv vinde L.U.V.

Am vazut kiturile la Arc. Sunt ok. Probabil pe faza scurta imi pun si eu...cel putin

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarece mi-am luat R1 imi vand KATANA...eventual dau separat accesoriile de pe ea ca sa-mi mai scot din investitie....deci am toba titan, portbagaj + topcase GIVI

cum ti s-a parut trecerea de la gsxf la R1? :P

ti se pare R1 un monstru imposibil de controlat cum spune lumea? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai xenon pe ambele faze?

 

a pus cineva buji iridium,dava da sa scrie modelul si de unde...........

 

Modelul bujiilor este NGK CR9EK si gasesti chiar si la magazinele de piese auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
deoarece mi-am luat R1 imi vand KATANA...eventual dau separat accesoriile de pe ea ca sa-mi mai scot din investitie....deci am toba titan, portbagaj + topcase GIVI

cat vrei pt portbagaj + topcase?

 

Nu si-am mai luat nimeni gsxf?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...