Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ultimul termen este marti ... de doua luni ma tot plimba cu vorba ca vine. Asta e daca stiam la inceput ca o sa ma intind atat o luam din alta parte. Acum sa speram ca pana la urma vine, ca deja am 2 iesiri fara toba.

 

Poze de la ultimile 2 iesiri: http://picasaweb.google.com/Floptheone/CalarasiTulcea#

 

Salut tuturor...

De cateva saptamani ma tot uit de modelul vostru si chiar imi place, se apropie foarte mult de ceea ce caut eu...

Eu in momentul de fata ma mai dau pe un BMW F 650 GS si ce as vrea sa cumpar pentru mine ar fi un Yamaha TDM 850...Ideea este ca am vazut colegul vostru din Pitesti cum se plange de inaltimea acestei motociclete, care seat high 770mm, in comparatie cu Yamaha care are 820mm...Si eu am 1.72 si am ajuns la concluzia ca ar fi o alegere proasta TDM-ul ca ar fi prea inalt pentru mine...

Am dat reply la acest post ca am vazut ca in iesirea ta era si un BMW F 650 GS...

Te-ai dat pe ea vreodata????

Daca mai ai iesiri si ai ocazie nu te urci pe el??? sa vezi sa dai o tura sa imi spui o comparatie intre minibusa voastra si BMW-ul...si sa faci o poza punele una langa alta..

Stiu ca BMW ul ii enduro si minibusa allroad dar as vrea o comparatie intre pozitia in care stai si confortul intre aceste doua modele...si pozitia ghidonului care ii mai confortabila, si daca exista diferente mari ma refer la pozitie ...

Sincer Imi place si BMW-ul dar imi place sa conduc mai sportiv , iubesc virajele , inclinatiile, sunt obsedat de gume tubles gen michelin pilot sport si ciclistica unei motociclete cu cauciucuri de 120 pe fata si 160 pe spate mi se pare cea mai adevarata...

Daca ma poti ajuta...

Multumesc anticipat...

Probabil viitor pilot de mini busa :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in legatura cu curbele...Conteaza mult si cauciucurile...Exista cateva modele care se termina mai repede dar isi fac datoria...pur si simplu se lipesc de asfalt incredibil de bine....Atentie am zis asfalt nu si de nisip...Recomand cu tarie Michelin Pilot Sport...Pana acum astea le-am testat si bag mana in foc pentru ele...NU mergeti pe ce ii stock nu sunt de incredere mai la nici o motocicleta...

Un aspect foarte important care trebuie luat in calcul...

Asfalt Uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xenon am luat de la un baiat luigi vicol. Vezi topicu asta: /index.php?...=242138&hl=. Pe langa xenon recomand si led-uri pt pozitiile fata care sunt foarte spectaculoase. Apropos m-a costat 240 ron, un kit xenon h7 6000k plus 2 led-uri albe de 1 watt. In plus mai aduce omu acuma si angel eyes pt motoare, m-as aventura eu sa imi pun acuma sa vedem cat de complicat e. Azi maine trebuie sa imi soseasca si led-ul pt spate, o sa pun poze sa vedeti ce a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la servici si am aflat cu parere de rau de accidentul prietenului nostru. Sper ca nu a patit nimic grav si sa se faca bine cat mai repede! Sanatate maxima si mai usor pe curbe!!!!! Ca v-am zis ca si asa suntem putini gixxefisti!

Si pentru viitorul gixxefist: pe langa faptul ca am 1.72, am doar 63 kg si de aceea mi se pare grea. Eu vreau s-o cobor pentru a avea un control mai bun asupra ei cand stau pe loc sau la manevrele pe loc, in rest, totul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha si eu am 62 de kile si stiu ca ii greu dar nu asta ii problema ca asa si vreau ca la drum lung ii mult mai stabila si carenele acelea aerodinamice imprumutate de la gsx-r sunt sigur ca apara bine contra vantului...Acum sunt curios cat de comoda este la drum lung...Ca eu as vrea sa merg saptamanal Deva Arad, dus intors, undeva la 350 de km...

Si la anu as vrea sa merg la un drum Romania Spania cu el cu o cunostiinta de a mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut pe modelul vechi de gsx600f drumuri de 600 km zi fara nici o problema si la modelul nou nu cred ca o sa ai probleme deoarece la inaltimea ta te apata foarte bine de vint parbrizul . La modelul 650 f e putin mai tare saua dar o poti modifica daca nu te obisnuiesti cu ea in schimb e super manevrabila .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xenon am luat de la un baiat luigi vicol. Vezi topicu asta: /index.php?...=242138&hl=. Pe langa xenon recomand si led-uri pt pozitiile fata care sunt foarte spectaculoase. Apropos m-a costat 240 ron, un kit xenon h7 6000k plus 2 led-uri albe de 1 watt. In plus mai aduce omu acuma si angel eyes pt motoare, m-as aventura eu sa imi pun acuma sa vedem cat de complicat e. Azi maine trebuie sa imi soseasca si led-ul pt spate, o sa pun poze sa vedeti ce a iesit.

 

 

 

asteptam poze sa vizualizam ceva frumos !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM pus si led-ul cu soclu de bec in spate. Acuma personal mi se pare ca bate mai tare decat becul normal, diferenta fiind ceva de genu cand este pe pozitie lumineaza ca si cum ar fi frana aprinsa si cand pun frana lumineaza si mai tare. Acum pozele din pacate nu prea se vad, cred ca cel mai bine ar fi sa comparam miercuri la arc sa vedem ce a iesit. Acum am dat si mail la baietii din america s avedem ce iese cu license hide kit-ul electric :rolleyes:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto aia cu numarul. Vin si eu miercuri la 7 la Arc. Vlade ai vazut ca a postat tilik oferta de yoshimura ? http://forum.bercenarii.ro/viewtopic.php?f...=a&start=45 ... arata bine rau dar si preturile sunt pe masura.

Editat de BigDuke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si vb cu tilik, si i-am zis ca in momentul in care am facut rost de bani am si dat comanda de yoshimura r77!!! Am primit acuma mail de la americani si e ok se poate pune pe motoarele noastre smecheria. Cand imi intra banii dau comanda si va anunt cum merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si vb cu tilik, si i-am zis ca in momentul in care am facut rost de bani am si dat comanda de yoshimura r77!!! Am primit acuma mail de la americani si e ok se poate pune pe motoarele noastre smecheria. Cand imi intra banii dau comanda si va anunt cum merge.

 

Pai normal ca merge ca doar sunt recomadate la modelul nostru (trc-u si r77). In ceea ce priveste treaba cu street legal i-am pus la a mea db-killeru sa vad cum e diferenta. E ca de la cer la pamant in sensul ca nu se aude. Asa ca prefer sa fiu illegal si sa nu o ambalez prea tare cand trec pe langa politie decat legal si sa nu ma auda cosnervarii in trafi si sa dea peste mine. Chiar se simte diferenta de siguranta in trafic de cand cu toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refeream la toba bre ca merge pe motoarele noastre. Eu ziceam de kit-ul de numar :rolleyes: ca merge pus pe motoarele noastre. Inca o chestie pt cei pasionati dintre d=voastra, diferenta dintre becul normal pe spate si led-uri e ca diferenta dintre xenon si halogen. Poate confirma duke.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau iar pe motor cat mai repede ; cat despre accident ma bucur ca am scapat doar cu atat , se putea mult mai rau .

echipamentul si-a facut datoria (purtati echipamentul ca e sfant) , protectiile de la genuchi si bazin sunt rupte . eu am scapat doar cu o mica fractura la bazin care nu o sa ma tina asa mult la pat si sper sa revin cat mai repede pe 2 roti , asta dupa ce rezolv si cu motorul sau ce a mai ramas din el.

vreau sa multumesc inca o data lui cristi ca m-a ajutat cu motorul si l-a adus in bucuresti si il tine la el in curte , lui radu ca a ramas cu motorul cat si ceorlati si sper sa nu o mai pateasca nimeni .mai vreau sa cer scuze zidului de beton ca l-am lovit :laugh: :rolleyes: .

asfalt uscat si fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fratilor! M-am hotarat sa vin sambata la smaeb ca duminica sunt ocupat. Deci, daca veniti cumva si voi tot sambata, ma gasiti la 0724.020.467, sa schimbam 2-3 vorbe, sa ne cunoastem si altcumva decat din poze. O sa plec in jurul ori 10 din Pitesti, deci dupa 11.30 sunt in zona. Sper sa ne intalnim... Asfalt uscat si aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !!!!

imi pare rau ca nu am putut sa ajung miercuri la intalnirea de la arc as fi vrut sa vin si sa schimbam ceva vb !!!!

cum se face intalnirea pt targ cand si la ce ora ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire eu duminica ajung la smaeb. Sambata am un parastas si ma va tine ocupat asa k nu contati pe mine. DUminica in schimb sunt liber toata ziua. Apropos am dat comanda de led-uri de la mericani si de numar smecher :huh:. Va anunt cand imi vin si dupa ce le montez cum e treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire eu duminica ajung la smaeb. Sambata am un parastas si ma va tine ocupat asa k nu contati pe mine. DUminica in schimb sunt liber toata ziua. Apropos am dat comanda de led-uri de la mericani si de numar smecher :huh:. Va anunt cand imi vin si dupa ce le montez cum e treaba.

 

Sunt curios cum rezolvi cu aripa si semnalele prinse de ea pentru numarul smecher. Si pe mine ma tenteaza sa scap de aripa si sa pun numar. Da cred ca iti va trebui si kit d'ala suport de numar cu semnale.

 

Vin si eu sambata la smaeb da ajung pe la 1 2 . 0723679104.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai asta e faza ca nu se scoate aripa spate. Ala se monteaza unde e numarul acum in locul la suportul normal. Sa vedem cum o sa arate asa. Daca nu atunci mai bag bani in ea si iau un undertail d-ala misto cu semnale integrate si aia e. A[propos mi-am comandat si d-astea:http://Visit My Website

Editat de lacroyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmmm, nu vreau sa stric cununia lu Baiazid, dar are cineva un manual de GSX 600 F - varianta electronica (sau ceva asemanator)?

 

anticipate multumiri....

 

 

aaaaaaaaaaaaaa.... si atashata e Maya

sper sa te ajute acest manual.....http://ro.diplodocs.com/manual-utilizare-instructiuni/SUZUKI/GSX600F-_M

 

ma strecor si eu....cu un gsx600f din 94...proaspat achizitionat......incepator bineintzeles

post-45903-1239642684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...