Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau sa va intreb :Care ar fi urmatorul model pe care ati vrea sa-l cumparati daca ati schimba GSXF-ul ? Si de ce ?

 

M-ar interesa optiunile voastre .

 

E o curiozitate . Eu vreau sa-l schimb din cauza ca e cam vechi si greu la manevre de pe loc ,si am inceput deja sa testez alte modele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va intreb :Care ar fi urmatorul model pe care ati vrea sa-l cumparati daca ati schimba GSXF-ul ? Si de ce ?

 

M-ar interesa optiunile voastre .

 

E o curiozitate . Eu vreau sa-l schimb din cauza ca e cam vechi si greu la manevre de pe loc ,si am inceput deja sa testez alte modele .

R1...o sa ti se para ca esti pe racheta, daca ai ocazia sa te intorci din nou pe gsxf o sa ti se para ca sta pe loc cand bagi mana in gas....

app, mai am o aripa spate taiata de gsxf, pt cine vrea un undertail o dau ieftin ca sa nu si-o mai taie pe a lui.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt gsxf...pune o poza cu aripa aia ca nu imi dau seama care e....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1...o sa ti se para ca esti pe racheta, daca ai ocazia sa te intorci din nou pe gsxf o sa ti se para ca sta pe loc cand bagi mana in gas....

app, mai am o aripa spate taiata de gsxf, pt cine vrea un undertail o dau ieftin ca sa nu si-o mai taie pe a lui.....

 

Ce pret are ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni am si io o intrebare la voi. Care mai are probleme cu treapta a 2-a de viteza? Plec de pe loc cu a 1-a si mai tot timpu cand dau a 2-a imi caraie imi crancane numa d-astea face, dar repet numai cand schimb dintr-a 1-a in a 2-a in rest nu e are probleme. Stie careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni am si io o intrebare la voi. Care mai are probleme cu treapta a 2-a de viteza? Plec de pe loc cu a 1-a si mai tot timpu cand dau a 2-a imi caraie imi crancane numa d-astea face, dar repet numai cand schimb dintr-a 1-a in a 2-a in rest nu e are probleme. Stie careva?

 

Nu putem decat cand ne intalnim sa facem schimbi de motorete si sa vedem care e treaba. Eu nu am sesizat la a mea nimic deranjant de genul asta ... dar poate m-am obisnuit sau schimb eu mai energic, cine stie ?.

 

Vii maine seara la 7 la arc dc nu ploua ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, prieteni! Pana acum (5200 Km) nu am nici o problema de nici un fel cu gixxef-ul, si sper sa nu am nici de aici incolo. Imi intra frumos din 1 in 2 si in celelalte trepte. Am comandat un kit de coborare si imi soseste in aprilie. Intrebare: daca o cobor, trebuie sa modific si cricul? In alta ordine de idei, ne intalnim la SMAEB sambata sau duminica (pe 11.04 sau 12.04)? Ca vreau sa ajung si eu pe acolo. In rest, la plimbareeeeeeeeeeee, lumeeeeeeeeeeee..... V-am salutat si Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu, o sa ne intalinm undeva la intrarea in bucuresti ca sa te luam daca e. Da mai vb despre asta cu o zi 2 inainte. Acuma pt cei dintre voi care mai au bani de tuning va dau niste linkuri :blink: : http://www.plasmaled.com/high_power_module.htm

http://www.espace-tuning.com/SUZUKI/650-GS...42-546-547-883/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Da' sa tineti cont ca eu vin din Pitesti si imi ia ceva timp sa ajung la voi

 

O sa fim cu totii acolo si mai tarziu la marsul motociclistilor.

Ti-ai luat cumva toba leo vince ? Ca si mie trebuie sa imi vina toba da eram curios de ceva impresii inainte sa o testez personal :scratch:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata m-am cam prins care e treaba cu schimbatu vitezei dintr-a 1-a intr-a 2-a. Problema era ca schimbam eu prea cu mila ca sa zic asa, am incercat sa schimb cum a sugerat duke mai energic, mai hotarat si se pare ca nu mai crancane. Ce vreti se mai intampla si d-astea . :scratch:. Si ca sa continuam topicul, ma interesez acuma de xenoane, led-uri si alte nebunii si sper ca saptamana asta care vine sa le si pun si sa postez niste poze sa vedeti ce si cum desi vizual nu o sa fie cine stie ce sper ca functionalitate sa fie bine(vreau sa inlocuiesc toate becurile cu led-uri de mare putere cu soclu de bec normal si sa vedem ce iese, si cand oi avea bani probabil voi inlocui tot blocu optic spate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata m-am cam prins care e treaba cu schimbatu vitezei dintr-a 1-a intr-a 2-a. Problema era ca schimbam eu prea cu mila ca sa zic asa, am incercat sa schimb cum a sugerat duke mai energic, mai hotarat si se pare ca nu mai crancane. Ce vreti se mai intampla si d-astea . :friends:. Si ca sa continuam topicul, ma interesez acuma de xenoane, led-uri si alte nebunii si sper ca saptamana asta care vine sa le si pun si sa postez niste poze sa vedeti ce si cum desi vizual nu o sa fie cine stie ce sper ca functionalitate sa fie bine(vreau sa inlocuiesc toate becurile cu led-uri de mare putere cu soclu de bec normal si sa vedem ce iese, si cand oi avea bani probabil voi inlocui tot blocu optic spate).

 

Ai vazut ca se poate ... si cu cat esti incaltat mai bine cu atat schimba si mai bine :kiss:. Ma refer la diferente intre tenesi, gheata si cizma. E normal cand schimbi 1 spre a 2-a sa fie putin diferit in sensul ca e cea mai lunga miscare ca treci prin neutru. Cred totusi ca se poate schimba si schimbatorul astfel incat sa aiba tranzitii mai scurte cu unul de supersport. Insa mie mi se pare exagerat sa faci astfel de modificari pe motocicleta asta. Pana mea e un sport touring de ~85 de cai nu cred ca are rost sa bagi bani sa o transformi in ss ca s-ar putea sa coste cat nu face.

 

In ceea ce priveste schimbatul ghidonului eu zic sa te mai gandesti. O mare parte din rolul manevrabilitatii acestui motor este jucat de ghidon. Ghidon sport => pozitie mai aplecata => durere mai mare de spate la drum lung + unghi de bracaj mai mic + ca s-ar putea sa lovesti cu ghidonul in rezevor care nu e pentru asa ceva. Daca ai observat ca motocicletele cu ghidon sport au niste gauri(santuri) in rezervor ca sa le permita sa se miste mai mult stanga dreapta. Parerea mea.

 

:scratch:

Editat de BigDuke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate. Chestia cu ghidonu e ca mi-ar placea sa fie mai apropiat nu stiu de ce da simt ca as avea si mai mult control, nu ca acum ma plang dar dehh intotdeauna e loc de imbunatatiri. e pana una alta o luam usor cu xenoanele si dupa aia mai vedem. Apropo facem o intalnire mai mare de gixxefisti cu ocazia smaeb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate. Chestia cu ghidonu e ca mi-ar placea sa fie mai apropiat nu stiu de ce da simt ca as avea si mai mult control, nu ca acum ma plang dar dehh intotdeauna e loc de imbunatatiri. e pana una alta o luam usor cu xenoanele si dupa aia mai vedem. Apropo facem o intalnire mai mare de gixxefisti cu ocazia smaeb?

 

Eu osa fiu oricum la smaeb cu bercenarii si mi-ar placea sa ne vedem pe acolo si toti gixxefistii. In ajunul evenimentului stabilim un punct de intalnire :scratch: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata m-am hotarit .Noua mea jucarie este un GSX-R 600 k7 .

E ceva mai incomoda pozitia de mers dar cum spuneau cei care poseda de mai mult timp acest model : "TE VEI OBISNUI "

 

Deocamdata nu o sa vind KATANA o mai tin o perioada asa ca nu v-am parasit .

 

Asfalt uscat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.... am un gsxf din 99' si am o nedumerire...chiar am deschis un topic in privinta asta. Deci : Ce bec este pe faza scurta la un GSX din '99 ?. Dar inainte sa-mi raspundeti sa va ganditi bine ... e H4 sau e H7 ... Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la gsxf din 1998 si pina in 2005 becul este h7

Daca e altceva cineva a modificat mobra desi nu vad rostul .

Sa nu te pacaleasca adaptorul folosit pt a fixa becul in far

 

Sa nu te pacalest cu becuri care zic ca lumineaza cu 40% mai mult ca e teapa

Eu am luat si nu e nici o diferenta sau poate e dar nu o sesizez eu

daca vrei ceva bun pune HID

Editat de Cristifrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...