Sari la conținut

Motociclisti clujeni cauta de lucru


Galen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 345
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

partea buna e ca la acest tip de anunt, se incadreaza aproape fiecare dintre noi, motociclistii, ca si trairi si simtiri.

si totusi , unii dintre noi dau cu flit ofertei.

 

spor si poate faci un motociclist fericit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu, anunțul este super ok și din câte îl cunosc, Raider e un tip serios. Aplicam și eu pentru job, dacă nu aveam un trecut cu Raider :) Enjoy the job, cine se înscrie, că pe foametea asta mai rar asa job.

 

Stai asa Raider, ca am un prieten care chiar are nevoie și e un tip mișto. E motoretist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

se cauta 3 it-isti buni.IDEAL CANDIDATE:

BS/MS in Computer Science;
3+ years experience in software design and development using Microsoft Technologies;
Very good understanding of ASP.NET, HTML, JavaScript, CSS, Ajax;
Good understanding of ADO.NET, Linq to SQL, Entity Framework;
Experience with mobile application development (.Net Compact Framework) is a plus;
Experience with Silverlight, .Net RIA Services, SharePoint development is a plus;
2+ years experience with Microsoft SQL Server, including design, modeling and implementation;
Proven track record of delivering high quality, high performance, complex software on time and to specification;
Strong analytical and problem solving skills;
Proficient in the use of English (compulsory);
Ability and willingness to work as part of a team;
RESPONSABILITIES
Functional development of projects on the Microsoft Application Platform;
Provide technical analysis and solution recommendations;
Architect and design solutions based on business and technical requirements;
Adherence to development standards (perform regular code reviews) and internal / client processes;
BENEFITS
Competitive remuneration package;
Health insurance
Parking Permits for Centre of the city
Great working environment;
Breakfast – each Friday morning
Rewarding and flexible career opportunities;
Paid training/certifications on the latest technologies;
Opportunities for working abroad;
tel. 0744399790-cristi
oferta este valabila pana vineri
va rog nu deranjati inutil
multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

se cauta 3 it-isti buni.IDEAL CANDIDATE:

BS/MS in Computer Science;
3+ years experience in software design and development using Microsoft Technologies;
Very good understanding of ASP.NET, HTML, JavaScript, CSS, Ajax;
Good understanding of ADO.NET, Linq to SQL, Entity Framework;
Experience with mobile application development (.Net Compact Framework) is a plus;
Experience with Silverlight, .Net RIA Services, SharePoint development is a plus;
2+ years experience with Microsoft SQL Server, including design, modeling and implementation;
Proven track record of delivering high quality, high performance, complex software on time and to specification;
Strong analytical and problem solving skills;
Proficient in the use of English (compulsory);
Ability and willingness to work as part of a team;
RESPONSABILITIES
Functional development of projects on the Microsoft Application Platform;
Provide technical analysis and solution recommendations;
Architect and design solutions based on business and technical requirements;
Adherence to development standards (perform regular code reviews) and internal / client processes;
BENEFITS
Competitive remuneration package;
Health insurance
Parking Permits for Centre of the city
Great working environment;
Breakfast – each Friday morning
Rewarding and flexible career opportunities;
Paid training/certifications on the latest technologies;
Opportunities for working abroad;
tel. 0744399790-cristi
oferta este valabila pana vineri
va rog nu deranjati inutil
multumesc

si pe ROMANESTE? cauti roboti? oameni fara viata? slugi ale sistemului? soareci de birou?...pai ii cauti rau mai fratica ...printre motociclisti...motociclistii sunt oameni liberi prin definitie...nu soareci corporatisti...peace

Editat de T I M B E R L A N D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

T I M B E R L A N D : asa cum pui tu problema acolo, nici un doctor, inginer, programator, casier de mall sau farmacist, ori alta profesie de genul, n ar avea ce cauta pe motocicleta:)

Cunosc doi avocati si am o droaie de prieteni care lucreaza in IT si care se urca pe motor in week end. Asta le stirbeste din "prestigiul" pe care l au, datorita meseriei si salarizarii? Pielea neagra si bocancul stang zgariat, stau altfel pe ei? Nu se mai turtesc mustele de ei?

 

Stau intr un birou si intentionez sa mi folosesc motorul zilnic. Asta imi ia din "aura"? :) Modul meu de a gandi o sa fie la fel, chiar si daca o sa fiu maturator intr o zi. De fapt, poate c o sa fiu, doar din pofta de a vedea cum e. Si crede ma, n o sa mi pese de ce spun altii:)

 

In oferta de mai sus, am vazut asa: oameni intre 25 si 30 de ani, cu rate si care trebuie sa munceasca cel mai probabil intr un birou simpatic si aerisit, patronat de un american sau alta natie vestica vorbitoare de engleza, intr o cladire de birouri, undeva in centru (langa tribunal sau pe acolo pe undeva...) De la 9 dimineata pana pe la 7~8 seara cand e de lucru la vreun modul cu bug uri sau e release. Solicitarile de cunostinte, nu s de dat pe spate si as fi sarit in schema daca nu erau cateva mentiuni acolo, mentiuni care ma depasesc pe mine personal.

In final, nici la un loc de munca relativ simplu si foarte permisiv nu s a anuntat nimeni. Poti sa l intrebi pe snowdog: s a anuntat cineva? :)

 

Am un vag feeling ca nu :D

Editat de clujraider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corporatia face legislatia! :) timberland, tu din ce traiesti? adica, ce faci 8 ore pe zi? nu lucrezi undeva/ceva, pentru cineva, chiar si pt tine? bullshitu' asta cu motociclistii liberi si faliti, ii cam pentru altcineva, care isi sustine din alte surse pasiunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corporatia face legislatia! :) timberland, tu din ce traiesti? adica, ce faci 8 ore pe zi? nu lucrezi undeva/ceva, pentru cineva, chiar si pt tine? bullshitu' asta cu motociclistii liberi si faliti, ii cam pentru altcineva, care isi sustine din alte surse pasiunea.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ca orice job, ce nu include plimbari pe la cafenele prin centru, insotite de 4 ore de impins noroiul pe dealuri cu o capra pentru minim 4500 lei pe luna e fix pwla pentru un motociclist de calibrul lui timberland.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ca orice job, ce nu include plimbari pe la cafenele prin centru, insotite de 4 ore de impins noroiul pe dealuri cu o capra pentru minim 4500 lei pe luna e fix pwla pentru un motociclist de calibrul lui timberland.

 

 

man ideea de job nu ma atrage , ca nu am nevoie de cash ;) , cu cafenelele ai dat-o in bara ca nu ma atrag , nu frecventez , cu capra iar ai dat gres pt ca noroiul il imping pe dealuri momentan cu un nissan patrol Y61 , iar despre 4500 lei , imi intra mult mai mult lunar ;) :D....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ca orice job, ce nu include plimbari pe la cafenele prin centru, insotite de 4 ore de impins noroiul pe dealuri cu o capra pentru minim 4500 lei pe luna e fix pwla pentru un motociclist de calibrul lui timberland.

si te mai miri de ce nu se mai saluta motociclistii intre ei pe drum....n-ai Y61, esti slab, nu faci miutza de euro pe luna....nu existi... :puke: de-a dreptu jenant....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca este invidie , eu zic ca e un pic de rautate , eu nu am zis ca desconsider pe omul care munceste pentru un trai decent , dar si ce fac patronii este exagerat sa tii omul la munca 10-12 ore de luni pana vineri si ii mai duce si sambata pentru ce? pentru niste bani ? ziceam ca astfel de job nu este pt mine am cunostinte care lucreaza la multinationale de dimineata pana seara si castiga mult mai mult decat mine ,dar ce folos ,ca timp sa se bucure de viata nu prea au (asta au zis-o chiar ei) , eu prefer alt tip de viata , intr-un mediu curat fara poluare ,zgomot , departe de oras .Imi cer scuze daca ies din tipare dar fiecare cred ca are dreptul sa isi aleaga stilul de viata @clujraider nu , nu am castigat la loto , ci am vandut cu ceva ani in urma niste terenuri in cluj si prin imprejurimi (unele cumparate de mine altele mostenite ) nu zic ca este 100% meritul meu , dar nu e vina mea ca am avut pe cineva sa-mi lase ceva proprietati mostenire.acuma daca lucreaza banutii pentru mine asta e ...nu sunt bogat si nu ma lafai in bani dar pt ce nevoi am eu sunt mai mult decat suficienti , cat despre America nu ma intereseaza , vad destula depravare aici ;)

 

@byrons13

poti sa ma si atingi dar din pacate norocul in viata nu sa ia prin atingere :)

nu mi-o luati in nume de rau ca eu ce am spus nu am spus cu rautate ...Toate cele bune

 

@bucurmarius

te rog sa imi subliniezi unde anume am zis eu ca daca nu ai y61 esti slab sau daca nu faci miutza pe luna nu existi? nu vad ce are salutatul cu starea materiala , eu cand aveam motorul chiar salutam orice motociclist , scuterist etc. si daca nu mi se raspundea la salut nu ma ofticam ca eu nu traiesc din saluturi...stai linistit ca nu sunt un ingamfat cu aere care cand a dat de bani umbla numai cu masini luxoase ...am masini normale iar y61 de care aminteai il folosesc strict la mers pe munte ....respect si numai bine

Editat de T I M B E R L A N D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca este invidie , eu zic ca e un pic de rautate , eu nu am zis ca desconsider pe omul care munceste pentru un trai decent , dar si ce fac patronii este exagerat sa tii omul la munca 10-12 ore de luni pana vineri si ii mai duce si sambata pentru ce? pentru niste bani ? ziceam ca astfel de job nu este pt mine am cunostinte care lucreaza la multinationale de dimineata pana seara si castiga mult mai mult decat mine ,dar ce folos ,ca timp sa se bucure de viata nu prea au (asta au zis-o chiar ei) , eu prefer alt tip de viata , intr-un mediu curat fara poluare ,zgomot , departe de oras .Imi cer scuze daca ies din tipare dar fiecare cred ca are dreptul sa isi aleaga stilul de viata @clujraider nu , nu am castigat la loto , ci am vandut cu ceva ani in urma niste terenuri in cluj si prin imprejurimi (unele cumparate de mine altele mostenite ) nu zic ca este 100% meritul meu , dar nu e vina mea ca am avut pe cineva sa-mi lase ceva proprietati mostenire.acuma daca lucreaza banutii pentru mine asta e ...nu sunt bogat si nu ma lafai in bani dar pt ce nevoi am eu sunt mai mult decat suficienti , cat despre America nu ma intereseaza , vad destula depravare aici ;)

 

@byrons13

poti sa ma si atingi dar din pacate norocul in viata nu sa ia prin atingere :)

nu mi-o luati in nume de rau ca eu ce am spus nu am spus cu rautate ...Toate cele bune

 

@bucurmarius

te rog sa imi subliniezi unde anume am zis eu ca daca nu ai y61 esti slab sau daca nu faci miutza pe luna nu existi? nu vad ce are salutatul cu starea materiala , eu cand aveam motorul chiar salutam orice motociclist , scuterist etc. si daca nu mi se raspundea la salut nu ma ofticam ca eu nu traiesc din saluturi...stai linistit ca nu sunt un ingamfat cu aere care cand a dat de bani umbla numai cu masini luxoase ...am masini normale iar y61 de care aminteai il folosesc strict la mers pe munte ....respect si numai bine

bafta in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

S.C.FIRST CURIER MOTO SRL din Cluj-Napoca angajeaza cu carte de munca tineri seriosi , posesori de permis categoria A ( A1 minim ), si care cunosc municipiul Cluj-Napoca pentru servicii de curierat moto, livrari la domiciliu ,etc

detalii tel 0755022022 .

website : http://www.curiermoto.ro

post-37467-0-38289000-1393860840_thumb.jpg

 

 

 

Editat de autosos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu ce sta inchis 5 zile pe saptamana intr-un birou in fata monitorului la aer conditionat este deobicei omu ce cauta evadarea in weekend...iar de bine de rau saptamana de lucru poate sa il sustina financiar destul.

On topic: compania americana de pe muncii face angajari masive. Gasiti toate posturile disponibile pe site-ul lor sau pe site-urile de profil best jobs etc. Daca gasiti ceva ce va intereseaza puteti sa aplicati pe platformele respective sau puteti sa imi trimiteti CV mie, iar eu il dau mai departe la cine trebuie.

 

de asemenea pe ejobs.ro sunt multe joburi de la emerson.

 

cuki, suntem cumva colegi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Internship la Betfair : mai multe informatii: http://www.betfairromania.ro/internship/

 

Joburi disponibile la Betfair:

 

1. Java Developer (Gaming) – Paymate Rate Silver
2. Java Developer (FND ) – Paymate Rate Silver
3. iOS Developer (Gaming) – Paymate Rate Silver
4. DevOps Engineer (FND EDS) – Paymate Rate Silver
5. Linux Application Engineer (Gaming Site Operation Romania) – Paymate Rate Silver
6. Product Owner (Gaming Product Owners) – Paymate Rate Silver
7. Product Executive Arcade (Gaming Product & Programme Management) – Paymate Rate Silver
8. Interaction Designer (Gaming Product & Programme Management ) – Paymate Rate Silver
9. Product Owner Manager (FND Roadmap) – Paymate Rate Gold
10. Programme Manager (FND Roadmap) – Paymate Rate Gold
11. Insight Analyst (FND Roadmap) – Paymate Rate Silver
12. Application Security Analyst (Information Security & Governance) – Paymate Rate Silver
Pentru orice detalii, dati un semn si va bâzâi eu inapoi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Se cauta promotor vanzari de o firma importatoare de parfumuri.

O firma ma rugat sa le pun un anunt aici.

Daca e cineva dispus fete sau baieti sa se angajeze perioada scurte gen 1-2 luni poate sa sune la nr alaturat pt info. 0748 04 52 90.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...