Sari la conținut

enduro in Buzau - xmraid.ro


Postări Recomandate

Salut, am reusit cat de cat sa punem cateva informatii pe site (www.xmraid.ro). Zilele urmatoare va fi si prezentarea concursului din aprilie. Incercam sa-l tinem cat mai la zi cu poze si informatii despre enduro in Buzau.

Sper sa placa,

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, am reusit cat de cat sa punem cateva informatii pe site (www.xmraid.ro). Zilele urmatoare va fi si prezentarea concursului din aprilie. Incercam sa-l tinem cat mai la zi cu poze si informatii despre enduro in Buzau.

Sper sa placa,

Stefan

Va salut si eu si va invit sa veniti cu sugestii pentru ca concursul nostru sa va satisfaca din toate punctele de vedere si aici nu ma refer la traseu, pentru ca stiti cam ce trasee face Ovidiu.Astept sugestii gen:vrem mici si bere in check point sau vrem sa ne dai adresa clubului unde ne putem petrece noaptea de sambata etc,etc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea make sper ca de data asta nu mai alergam cu cei care s-au dat la Romaniacs ..etc...la OPEN..!!!

Cum era cantecul ala spus de Dani......cine este de OPEN sa ramana' la OPEN .....cine nu este de OPEN si s-a incris la Open 2 Km mai incolo...!!

 

kilo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cine te referi anume?

 

din cate vad eu, pe podium nu apare niciunul, asa ca nu vad cu ce te-au incurcat. :angry:

 

 

 

Nenea make sper ca de data asta nu mai alergam cu cei care s-au dat la Romaniacs ..etc...la OPEN..!!!

Cum era cantecul ala spus de Dani......cine este de OPEN sa ramana' la OPEN .....cine nu este de OPEN si s-a incris la Open 2 Km mai incolo...!!

 

kilo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi suparat pe mine nea kilo... ca nu l-am asteptat in padure da eu aveam o rafuiala cu baietii de la SM ca nici ei nu erau de open. eu unul d-aia m-am bagat la open. si am fost si bolnav cand eram mic.

 

kilo tu te dai la open?

post-1864-1237662201_thumb.jpg

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jumba sti k nu ma dau cotit la trackuri........dar ma intreaba cine m-a incurcat .......pai cum este posibil sa ajung la finish cu un timp,cred ca 20 de minute mai devreme decit Dani Otil ...si sa ajung pe pozitia 9..(?)

asta ar fi una din supararile mele...sami' explice si mie cineva si cum..?

Nu fac cariera' din asta dar nici vreun gushter nu sunt ....nu am cazut in cursa,nu am petrecut la CP deci daca' te uiti pe filmare Jumba,termin cursa imediat dupa' tine ......si la ceva timp ajunge OTIL ......cum dreaq am iesit eu dupa' el in clasament.

AAAAAA .......cred ca am fost depunctat pe baza SKILL-ului...........

 

Eu am batut un apropo......si prin asta nu vreau sa deranjez pe nimeni, eu particip de pura' placere.....si nu am de gand sa ma cert pe aceasta' tema'.

 

Am vrut sa atrag atentia la inscrieri ca asa este corect.....si ma simt mandru ca sunt mai bun decat altii .....hahahahaha

 

sponsorii au noroc,ca nu fac asta de performanta' ca altfel toti m-ar fi sponsorizat pe mine:D Nu ca ma laud , da chiar sunt bun incea ce fac multumesc familiei mele,prietenilor si in special fanilor.

 

Aceasta imi este declaratia pe care o dau,scriu si semnez.!

 

 

kilo

post-1625-1237923357_thumb.jpg

post-1625-1237923378_thumb.jpg

post-1625-1237923404_thumb.jpg

post-1625-1237923446_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jumba sti k nu ma dau cotit la trackuri........dar ma intreaba cine m-a incurcat .......pai cum este posibil sa ajung la finish cu un timp,cred ca 20 de minute mai devreme decit Dani Otil ...si sa ajung pe pozitia 9..(?)

asta ar fi una din supararile mele...sami' explice si mie cineva si cum..?

Nu fac cariera' din asta dar nici vreun gushter nu sunt ....nu am cazut in cursa,nu am petrecut la CP deci daca' te uiti pe filmare Jumba,termin cursa imediat dupa' tine ......si la ceva timp ajunge OTIL ......cum dreaq am iesit eu dupa' el in clasament.

AAAAAA .......cred ca am fost depunctat pe baza SKILL-ului...........

 

Eu am batut un apropo......si prin asta nu vreau sa deranjez pe nimeni, eu particip de pura' placere.....si nu am de gand sa ma cert pe aceasta' tema'.

 

Am vrut sa atrag atentia la inscrieri ca asa este corect.....si ma simt mandru ca sunt mai bun decat altii .....hahahahaha

 

sponsorii au noroc,ca nu fac asta de performanta' ca altfel toti m-ar fi sponsorizat pe mine:D Nu ca ma laud , da chiar sunt bun incea ce fac multumesc familiei mele,prietenilor si in special fanilor.

 

Aceasta imi este declaratia pe care o dau,scriu si semnez.!

 

 

kilo

probabil ca pilotii (sau pilotul)respectiv au luat startul mai tarziu decat tine si chiar daca nu te-au depasit,pe general au scos un timp mult mai bun decat al tau..bine,asta tine si de regulamentul de cronometrare,chiar daca ti se pare ca tu ai rupt tot si nu te-a depasit nimeni sunt multi care pleaca la juma de ora dupa tine ,sosesc la finish dupa tine si totusi au timp mai bun..asta ar fi singura explicatie..oricum greseala organizatorilor a fost ca nu au explicat exact cum se cronometreaza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca pilotii (sau pilotul)respectiv au luat startul mai tarziu decat tine si chiar daca nu te-au depasit,pe general au scos un timp mult mai bun decat al tau..bine,asta tine si de regulamentul de cronometrare,chiar daca ti se pare ca tu ai rupt tot si nu te-a depasit nimeni sunt multi care pleaca la juma de ora dupa tine ,sosesc la finish dupa tine si totusi au timp mai bun..asta ar fi singura explicatie..oricum greseala organizatorilor a fost ca nu au explicat exact cum se cronometreaza..

 

 

Stiu si eu cum se da un start.......nu conteaza' cand pleci , cand treci prin start este dat drumul la cronometru.......dar faptul este consumat.

 

kilo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai ajuns in CP in afara minutelor pe care le aveai normate, in functie de minutul de start. poate ai mers mai slab pe speciale. poate , pur si simpu, nu esti asa de bun precum spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu cum se da un start.......nu conteaza' cand pleci , cand treci prin start este dat drumul la cronometru.......dar faptul este consumat.

 

kilo

 

 

salut, este cam tarziu intradevar ptr astfel de dezbateri si poate nici topicul care trebuie, dar... m-ai facut curios.

in primul rand stiti f bine ca s-a cronometrat tot concursul, start - sosire, la start treceati prin poarta (fascicol laser sau ce o fi ala de la aparat) si va lua timpul la zecimala, dupa care la sosire la fel si iar va inregistra timpul la zeciama, si dupa ce terminau toti nea Dragomir lista din aparat o chestie ca un bon de la real unde apareau timpii fiecarui concurent (de start, la sosire, si de parcurgere traseului). imi pare rau, bonurile acelea nu le mai am, dar atuni au fost tot timpul acolo ptr contestatii. acum, nu stiu ce sau daca s-a intamplat ceva, dar eu din clasament, ca pe asta il mai am, vad asa: (unde primul este timpul din priama zi, urmatorul este de a doua zi si ultimul timpul final)

7 114 OTIL DANY 2:38:46 1:33:23 4:12:09

9 90 POPA CRISTIAN 2:41:55 1:40:45 4:22:40 (ai spus ca ai iesit pe 9 de aceea am presupus ca esti tu)

sper sa fi fost de ajutor.

oricum in toamna vom face o prezentare mai buna a modului de intocmire a clasamentului/departajare, pentru ca la concursul asta din aprilie va fi un pic altfel cu un altfel de mod de a intocmi clasamentul, speram f corect.

(astazi sau cel tarziu maine toate detaliile legate de XM Raid Zilele Buzaului 10-12 aprilie le veti gasi pe situl xmraid.ro, la rubrica Evenimente)

Toate bune,

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kilo - poate ai ratat un CT man.

Oricum, eu zic ca daca se intampla greseli in clasamente se intampla din greseala, nu din rea intentie. In general in ziua cursei organizatorii sunt dupa multe zile de alergatura si cu bateriile cam descarcate. Eu la Buzau anul trecut o furam de 2 ori daca nu eram atent sa verific in detaliu clasamentele in fiecare zi.

Cel mai bine e sa intelegi exact cum se puncteaza, cum se penalizeaza si daca ai dubii sa le clarifici pe loc cu organizatorii/directorul de concurs.

 

Asta imi aduce aminte de o poveste foarte haioasa ... acum vreo trei ani, a venit un baiat foarte talentat la prima lui cursa de enduro. Omul era extrem de rapid si de tehnic. Doar ca venea dinspre motocross/endurocross si nu si-a batut prea mult capul cu regulamentul (destul de incalcit dealtfel) de enduro clasic. S-a dus ca vantul pe langa toti, a terminat tura cu mai mult de o jumatate de ora fata de urmatorul si s-a trezit in coada clasamentului :blink: Nu intelesese ce inseamna timp pe tur, timpi de intrare in CT, etc ... Gaz si atat.

 

Hai ca acum e din nou cursa la BZ si ai ocazia sa-l bati pe Otil ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai kilo, omu' te-a facut star e tevlevisiune d'aia, eu sunt fanul tau cel mai mic si te iuzbesc, dar daca omu a fost mai rapid... chiar nu se putea face nici o manarie la concursul asta.

Parerea mea e ca esti bun in cea ce faci (in special la vopsitorie) dar cred ca ar trebui sa te mai calmezi un pic si sa nu mai mergi haotic, cursele de enduro sunt bazate pe navigatie, constanta in mers si anduranta. incearca sa le faci bine pe toate trei si vei iesi mai sus, nu e o rusine sa micsorezi ritmul important e sa ajungi la finish.

 

 

fratili tau mai mic din Tzinteshti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI ENDURISTILOR UNDE UMBLI KILO TE DAI DOAR VARA?????!!!!!!!TRECI LA TREABA!VREI UN LOC BUN LA CLASAMENT????PAI AI Dat si tu ceva la baiatu???nu!!!!!!!atunci pe locul 36 din 32 cu tine.astept spaga mon cher.la sfirsit de saptamina sint 15 grade iti convine sau e prea frig.hai la monteoru.vb(am glumit cu spaga!!!!!!!)nu sint sigur.sa zika make!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cursele de enduro sunt bazate pe navigatie, constanta in mers si anduranta.

 

bai cum le zice jumba asta ... ca din carti!

 

asa e. dupa parerea mea endurist adevarat (in sens sportvi) e ala care reuseste sa termine o etapa de CN

Si red bull-ul, bineinteles, ma scuzati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI ENDURISTILOR UNDE UMBLI KILO TE DAI DOAR VARA?????!!!!!!!TRECI LA TREABA!VREI UN LOC BUN LA CLASAMENT????PAI AI Dat si tu ceva la baiatu???nu!!!!!!!atunci pe locul 36 din 32 cu tine.astept spaga mon cher.la sfirsit de saptamina sint 15 grade iti convine sau e prea frig.hai la monteoru.vb(am glumit cu spaga!!!!!!!)nu sint sigur.sa zika make!!!!!!!

 

Sa traiasca Teeooo..!!! sa traiasca Stef...!!! si restul lumii.....

Stef eu nu am cum sa ma bat cu Dani ca nu e de mine mai are pana la mine mult.... eu nu sunt suparat ca am iesit pe 9, ce am vrut sa spun este ca: am mers dupa Jumba,am avut o tavaleala' am trecut corect peste tot nu am ratat nimic si am ajuns imediat dupa Jumba care a iesit pe 5 sau 6 ...eu asta nu am inteles ????

Daca am mers la fel de tare si am terminat cursa imediat dupa Jumba .....cum am reusit sa ies pe 9.....asta am vrut sa inteleg ...! M-am imbatat pana a venit Dani si el iese pe 7 si eu pe 9...(ciudat)

Eu vin la Monteoru ....nu pentru Dani Otil ...nu vin pentru Trofee...! vin pentru cami' place Monteoru..vin pentru pentru gasca MX RAID .

Teo as veni cu cea mai mare placere in weekend dar este ziua lui Paul OPC si ne machim rau de tot :scratch:))) dar vine kilo sa ne dam ca va uibeste kilo pe toti si sa mai man si motoreta aia ca in ultima vreme a vazut numai motocross...!!!

Anul asta vreau vacantza la Monteoru....!!!

 

kilo

 

bai kilo, omu' te-a facut star e tevlevisiune d'aia, eu sunt fanul tau cel mai mic si te iuzbesc, dar daca omu a fost mai rapid... chiar nu se putea face nici o manarie la concursul asta.

Parerea mea e ca esti bun in cea ce faci (in special la vopsitorie) dar cred ca ar trebui sa te mai calmezi un pic si sa nu mai mergi haotic, cursele de enduro sunt bazate pe navigatie, constanta in mers si anduranta. incearca sa le faci bine pe toate trei si vei iesi mai sus, nu e o rusine sa micsorezi ritmul important e sa ajungi la finish.

 

 

fratili tau mai mic din Tzinteshti

 

 

Fratili meu sti ca motoreta mea baga' goneta.... si daia m-am tavalit , ca sa micsorez timpul man .....!! si ca sa vezi necazu .....tot pa 9 am iesit...!!! :friends:))))))

post-1625-1238114155_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre nea kilo ai mers dupa mine KORECT, ai ajuns dupa mine la scurt timp KORECT, DAR, parca ai luat starul inaintea mea.....

 

Si red bull-ul, bineinteles, ma scuzati

 

 

:scratch: :friends: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionut73 Kilo se va baga la extrem ca acolo e nivelul lui.

tot acolo o sa intru si eu.

Zicea Make de ceva mici si bere la check pointuri - nu ar fi rau. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionut73 Kilo se va baga la extrem ca acolo e nivelul lui.

tot acolo o sa intru si eu.

Zicea Make de ceva mici si bere la check pointuri - nu ar fi rau. :cheers:

 

 

Acolo intru man la extrem.

 

Incepand de astazi sunt in gips 2 saptamani dar al scot inainte de curssa!!......nu a vrut un colac de sarma' al unui cauciuc ars sa se dea din drum,evident l-am luat cu mine pe roata de fata' si restul se stieee...!! Am facut cea mai rapida' tumba' din istoria motociclismului:))))

 

kilo...

post-1625-1238451621_thumb.jpg

post-1625-1238451726_thumb.jpg

post-1625-1238451750_thumb.jpg

post-1625-1238451814_thumb.jpg

post-1625-1238451858_thumb.jpg

post-1625-1238451898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo intru man la extrem.

 

Incepand de astazi sunt in gips 2 saptamani dar al scot inainte de curssa!!......nu a vrut un colac de sarma' al unui cauciuc ars sa se dea din drum,evident l-am luat cu mine pe roata de fata' si restul se stieee...!! Am facut cea mai rapida' tumba' din istoria motociclismului:))))

 

kilo...

 

maclaud io zic sa mergi la open ca iete cati kilometri sare in sus baiatu' asta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...