Sari la conținut

Accident Com. Pantelimon 22.03.2009


cristigh
 Share

Postări Recomandate

astazi la intrarea in comuna pantelimon, la 100 m de lukoil a avut loc un accident la ora 15. eu eram la adi(acte caritabile) cu cativa motociclisti cand am aflat. am plecat imediat, toti la locul incidentului. am inteles de la niste prieteni de-ai motociclistului ca a fost vorba de o tipa care a intors imediat ce s-a terminat squarul peste linia continua, neacordant prioritate. baiatu are un terene alb recent adus din germania, avea nr rosu (nu il mai tin minte). motociclesta a raman in lukoil. au facut cativa din noi poze. l-au dus la spital, deja plecase si politia de acolo cand am ajuns noi. a fost lovit la picior si la cap. stiu ca baiatul este din balta alba.

 

stie cineva mai multe detalii legate de starea lui??? (nu am luat nr de tel al celor de acolo)

 

tin sa mentionez ca politia din pantelimon incearca sa musamalizeze accidentul. au adus deja un martor (impotriva motociclistului) si incearca sa scoata culpa comuna...nu stiu cum si ce vor reusi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, in jur de 16:00 am iesit si noi, o gasca de vreo 6-7 spre Fundulea, am intalnit multi motociclisti in drum, dar nimeni nu ne zis nimic de accident. S-au tot perindat motociclisti pe acolo. In dreptul LukOil parca erau trase pe dreapta un GSX-R Srad si inca ceva, n-am apucat sa ma uit atent, stiu ca erau doi baieti, unul mai tinerel si altul mai in varsta, i-am salutat, ne-au salutat. In rest nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am plecat de la Adi, am luat-o pe drumul care trece prin fata politiei si cei din grupul motociclistului accidentat se pregateau sa plece. Mi-au spus ca ei au dat declaratii despre cum s-a produs accidentul (erau 4 persoane) si i-am intrebat daca mai stiu ceva de baiatul accidentat. Am aflat si eu cu ocazia asta ca nu era fratele niciunuia din grup (cum se zvonea la inceput) si ca vroiau sa se duca la spital sa vada in ce situatie e.

Editat de KPax Honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm eram acolo si eu baiatul din cate am inteles are o fractura la picior si una la umar treaba nasoala e ca accidentul a fost cu o masina cu numere de franta (rabla care mai mult ca sigur e radiata de mult si nare nici asigurare) Gabori care desigur niste jegosi erau de partea lui ala cu masina ca de era de al lor din comuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa posteze cineva care il cunoaste pe baiat, pt a ajuta cu ce putem cand va fi nevoie. Nu ar trebui lasate lucrurile sa se raceasca tinand cont ca politia incearca sa acopere vinovatul.

 

(il cheama parca laurentiu sau razvan... din balta alba)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand recuperare rapida si fara sechele motociclistului accidentat.

Urata treba cu accidentul asta, ca te mai da jos un (cuvant urat) care nu se uita e una dar cand cretinul e si nesimtit si nu recunoaste vina si in plus si politia il acopera chiar ca treaba este de tot rahatul.

Sper ca baietii care au vazut ce s-a intamplat si au dat si declaratii la politie sai fie aproape motociclistului si atunci cand se va lamuri treba la pulitie, ca daca se duce singur il mananca gaborii 100%.

 

Bafta si Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe seara am plecat cu cativa prieteni spre Pustnicu si ne-am oprit la Lukoil. Am vazut motoreta dar am presupus ca era a cuiva de la benzinarie ca era parcata langa gardul din spatele cladirii benzinariei si de unde stateam nu se vedea ca e lovita. Intr-adevar era un echipaj de politie exact la colt si acolo a stat vreo 2 ore, i-am vazut si cand ne-am intors. Ca de obicei astia stau unde trebuie "DUPA" ce se intampla ceva. Am patit-o si eu tot acolo acum 2 ani dar eram cu masina. Tot asa, a intors un bou si nu s-a uitat si mi-a dat-o direct, evident ca a fost vina lui, deci cred ca nu are cum sa-l scoata vinovat pe motociclist in cazul asta. Treaba e destul de clara ce si cum s-a intamplat.

Sanatate multa baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Am patit-o si eu tot acolo acum 2 ani dar eram cu masina. Tot asa, a intors un bou si nu s-a uitat si mi-a dat-o direct, evident ca a fost vina lui, deci cred ca nu are cum sa-l scoata vinovat pe motociclist in cazul asta. Treaba e destul de clara ce si cum s-a intamplat.

 

Ei nu!

S-au mutat ele trecerile de pietoni peste noapte!Ce-o fi asa greu sa intrerupi linia aia continua si plantezi un semn care sa permita intoarcerea dupa insula aia....Orice e posibil la noi!Eu zic sa nu ne culcam pe-o ureche avand speranta ca exista cineva care vegheaza pentru dreptatea noastra...

 

Sanatate omenasului accidentat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa zic ca chiar se muta :blink:) si se face un spatiu acolo unde se poate intoarce acum e ciudat ce fac acolo , problema e ca nu poate sal scoata vinovat dar poate sa traga de sfoara o culpa comuna si atunci ala a scapat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau cel mai simplu, schimba declaratia. Il scoate pe motociclist vinovat ca a incercat sa schimbe benzile fara sa se asigure, si aia e. A venit salvarea? Au venit cei de la rutiera? S-au facut poze, masuratori?!?! Daca nu, atunci e foarte simplu sa-l mazileasca pe bietul baiat. Am inteles ca era cu un grupulet. Amicii lui au mers la politie, au dat declaratii?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, ei erau 3.

Deci ceilalti 2 s-au dus sigur sa dea declaratii. A venit si salvarea si politia a facut poze. E complicat sa manjeasca dosarul dar nu imposibil. Insanatosire grabnica si asteptam un post de la un cunoscut.

Sau cel mai simplu, schimba declaratia. Il scoate pe motociclist vinovat ca a incercat sa schimbe benzile fara sa se asigure, si aia e. A venit salvarea? Au venit cei de la rutiera? S-au facut poze, masuratori?!?! Daca nu, atunci e foarte simplu sa-l mazileasca pe bietul baiat. Am inteles ca era cu un grupulet. Amicii lui au mers la politie, au dat declaratii?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...