Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi am primit vizita unui "vip"

Nici macar mie nu mi se mai pare amuzant.

 

Cel mai tare si interesant topic din Iasi: "off-topic".

 

Bravo!

Dane, imi pare rau s-o zic, dar problema nu e ca oamenii ar vrea sa spuna ceva si nu sint lasati, problema e ca nu prea au ce sa zica. Daca e de cautat companie pentru o tura, de exemplu, sint convins ca lumea va raspunde pozitiv pe topicul dedicat. Daca e s-o luam asa, arunca o privire si-n restul forumului: daca un om indrazneste sa mai si faca ceva, imediat se trezeste cineva sa-i zica ca mai bine era sa nu faca, ca oricum face prost si e tot degeaba, ca cel mai bine de fapt e sa nu faci nimic etc. Cred ca de la criza nu are lumea bani de benzina. Si chiar nu e cazul sa te superi, eu zic ca avem fix forumul pe care-l meritam.

Mesaj completat

PS: sper ca vii si tu la Radauti, sa mai schimbam o vorba "live"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea cu rapiditatea nu ai inteles-o ? viteza de reactie ( a pune mana pe aparatul foto, telefon etc. ) :laugh:

Am inteles postul tau, dar exista toate sansele sa nu ne cunoastem si mie mi s-a parut ca esti zeflemitor. Pentru elucidarea misterului, ma simt dator sa relatez si faptul ca am avut cateva secunde bune de stat la semafor, timp in care am scos telefonul din buzunar.

Si in caz ca inca te mai intrebi care e problema cu respectivul Ford plin cu paie, iti spun ca:

- paiele alea nu sunt chiar atat de usoare (ma indoiesc profund ca ai putea sa cari doi baloti in acelasi timp fara ca macar o vena mica sa ti se umfle pe gat)

- nu erau asigurate corespunzator (adica puteau sa cada oricand din duba)

- duba era supraincarcata, din cauza gropilor si a inclinatiei drumului se balansa foarte mult, existand riscul sa cada "pasagerii" incarcatori-descarcatori care se aflau deasupra "capitei" sau chiar balotii de paie

- duba (devenita agabaritica) se afla in plin centru al Iasului, intr-o zona frecventata de aproape toate categoriile de varste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar mie nu mi se mai pare amuzant.

 

 

Dane, imi pare rau s-o zic, dar problema nu e ca oamenii ar vrea sa spuna ceva si nu sint lasati, problema e ca nu prea au ce sa zica. Daca e de cautat companie pentru o tura, de exemplu, sint convins ca lumea va raspunde pozitiv pe topicul dedicat. Daca e s-o luam asa, arunca o privire si-n restul forumului: daca un om indrazneste sa mai si faca ceva, imediat se trezeste cineva sa-i zica ca mai bine era sa nu faca, ca oricum face prost si e tot degeaba, ca cel mai bine de fapt e sa nu faci nimic etc. Cred ca de la criza nu are lumea bani de benzina. Si chiar nu e cazul sa te superi, eu zic ca avem fix forumul pe care-l meritam.

Mesaj completat

PS: sper ca vii si tu la Radauti, sa mai schimbam o vorba "live"

 

Nici vorba de suparare. Nu am pentru ce, numai ca imi aduc aminte, prin 2007-2008, eram nerabdator sa ajung acasa sa mai citesc ceva interesant, sa vad care pe unde a mai mers sau pe unde putem merge.

 

Acum am ajuns la vorba unora, care ziceau ca se uita odata pe luna pe acest forum.

 

Ai dreptate, avem ce meritam. Cel mai mult posteaza cei care nu prea au ce spune. Apropos, daca pun multe posturi imi dau adminii buline din alea in plus sub poza si devin un motociclist mai puternic? :laugh:

 

 

In acest moment pot spune ca merg la Radauti si la Risnov, asa ca ne vedem acolo.

 

Numai bine.

Editat de GDan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici vorba de suparare. Nu am pentru ce, numai ca imi aduc aminte, prin 2007-2008, eram nerabdator sa ajung acasa sa mai citesc ceva interesant, sa vad care pe unde a mai mers sau pe unde putem merge.

 

Acum am ajuns la vorba unora, care ziceau ca se uita odata pe luna pe acest forum.

 

Ai dreptate, avem ce meritam. Cel mai mult posteaza cei care nu prea au ce spune. Apropos, daca pun multe posturi imi dau adminii buline din alea in plus sub poza si devin un motociclist mai puternic? :laugh:

 

 

In acest moment pot spune ca merg la Radauti si la Risnov, asa ca ne vedem acolo.

 

Numai bine.

Orice forum are o durata de viata limitata. Acum ceva ani citeam pe un cu totul alt forum cu un cu totul alt profil cu sufletul la gura, multi oameni aveau multe lucruri interesante de zis. La un moment dat s-a cam spus tot si oamenii se cam repetau. Am dat sign-out si n-am mai dat click pe sign-in dupa aia.

Eu mi-am schimbat statusul default de "avansat" imediat ce am depasit cele 500 de posturi, pentru ca mi se parea caraghios. Din partea mea poate sa scrie acolo si loser cu acte in regula, asta nu determina cit si cum merg cu motorul. Un forum e doar un forum, nimic mai mult.

Cred ca n-am inteles eu ceva bine, pentru ca daca lumea nu mai merge prin excursii, sigur nu e din cauza forumului. Daca niste oameni nu ies la ture ca vorbesc unii prostii pe forum, chiar ca e ciudat rau.

Lasa ca bem o bere la Radauti si poate si la Risnov si-o sa vezi ca de fapt totul e ok :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o problema la rezervor si cer un sfat. stiu ca in iasi sunt multi baieti priceputi la motoare. mersi.

/index.php?showtopic=410828

ai 3 furtune sau 4 dupa caz la rezervor 1 alimentare, 2 vacum canea, 3 scurgere apa buson, 4 furtunul care asigura rezervorul "sa respire"

 

scoti busonul si-l bagi complet in benzina sau in motorina dupa care il sufli la compresor, de la praf si benzina s-a format un strat subtire de "mehlem" care nu mai permite rezervorului sa respire

daca reusesc am sa-ti fac niste poze mai clare daca nu luni

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 accidente grave recent linga Iasi, cel de la Letcani si cel de la Scinteia (BMW vs Logan, respectiv cel cu microbuzul). Si nu, nu sintem mai mirlani si mai agresivi in felul cum conducem decit restul tarii :cheers: Moldova rules :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretenu' nostru care ne incanta privirile prin Fundatie si-a gasit un alt loc de 'joaca':

 

http://www.bzi.ro/VIDEO-Un-cetatean-astazi...eti-A66134.html

Si nu s-a gasit nimeni inca sa-i dea o palma tandra peste buci? Da unu de ala trecut de mult peste 130 kg, pletos si imbracat in piele... sa-i vezi figura :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAZUT AZI:

 

un scuterist pe ascutitoarea lui urcind pe "melcul" de la CUB de pe stefan. A intrat pe jos in partea cu virgula cubul , a urcat pina sus. a dat o raita si iar a coborit....

 

mai sint si ciudati pe lumea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cind a fost bairam in Taverna, in primavara, nu era un VTR rosu parcat in fata intrarii? Ala cum o fi ajuns acolo, pe scari? :laugh:

 

In alta ordine de idei: o pus jegosii astia schinari de magar in giratoriu' de la Agronomie. Si eu care in ultima vreme ma dadeam talentos pe-acolo. O fi din cauza mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti masinile alea care spala strazile... ? or sa bage aghiazma in ele :D

Auzi, cum de ti-ai permis sa te-nscrii pe forum fix in aceeasi zi cu mine?

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...