Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Auzi, cum de ti-ai permis sa te-nscrii pe forum fix in aceeasi zi cu mine?

Domnu Calin eu zic ca destinul a vrut sa va uniti nick'urile pe acest mirobolant forum in aceeasi zi.

Cine stie ce se mai poate intampla. Unde e mana destinului nu se stie niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Seara asta veneam spre casa (Radauti) cu motorul, trec calea ferata si vad in spate un prieten cu un ZZR de 1.100 (tipul are peste 40 de ani dintre care 20 pe motor) si ma iau dupa el sa vorbesc. La un moment dat trage pe dreapta, eu langa el si in spatele nostru un BMW serie 3 cu numere de Anglia. Se da jos un tigan, se saluta cu tipul (observ ca avea 3 bratari de aur groase cat lantul de la caine si 2 ghiuluri de zici ca era pecetea lui Stefan cel Mare), scoate pachetul de tigari, aprinde tigara si arunca pachetul pe bordura.

Eu il intreb frumos: ,,In Anglia tot asa aruncati?''. El imi raspunde: ,,Cateodata''. Dupa asta isi da seama ca l'am ranit la orgoliul lui tiganesc si incepe un dialog:

- Ba da tu ma cunosti pe mine? Cum iti permiti sa imi pui intrebari din astea?

- Domnu' eu v'am intrebat frumos.

- Da cum iti permiti sa ma intrebi, ne cunoastem de undeva?

- Nu va cunosc, intr'adevar.

Intra in scena un alt tip, de data asta roman, da tot cocalar.

- Ba ce esti smecher?

- Nu, nu sumt smecher.

Revine tiganul:

- Ba da tu cine te crezi? Cum imi pui mie intrebari din astea? Auzi ba Mitrut (motociclistul) cine e copilul asta?

Mitrut: - E si el motociclist de'al nostru.

- Da ce ba el isi permite sa ma intrebe din astea? Ba eu arunc unde vreau eu pachetul de tigari si in Anglia si in Germania.

- Ma scuzti domnu', am gresit. Imi cer scuze.

- Ba ia da'ti casca jos sa te vad cine esti. Poate ii fi vreun gabor.

Imi dau jos casca dar raman cu manusile pe maini pentru orice eventualitate si ii zic:

- Nu sunt gabor.

- Pentru ca ti'ai dat jos casca si te'am vazut te iert. Ia zi'mi unde stai tu?

- Petru Rares (adresa veche)

- Ba ca noi nu ne cunoastem, ca daca imi zicea Mitrut bai cioara bai tigane ce p.ula mea faci mai ziceam, da asa tu care nici nu te cunosc?

- Ati vazut ca nu v'am vorbit urat

- Da ce conteaza, pe mine nu ma intrebi ce vrei tu.

- Da ma scuzati, am gresit. Am plecat. Buna seara

Dupa patania asta mi'am dat seama ca pe tigan si pe cocalar nu ai cum sa'i educi. Nu vreau sa pozez eu in mare ecologist sau mai stiu eu ce, rasist, dar e vorba de mediul ce ne inconjoara. Se vede ca toate campaniile antipoluare si de aruncare a gunoiului la cos s'au facut degeaba.

M'am hotarat, de'acum daca arunca unul un gunoi in fata mea il iau frumos si il duc la cos.

Daca era vreun politai si'l vedea ca l'a aruncat si ii dadea amenda, facea o tarantele de scula tot orasul.

 

P.S. In Germania in 1992, un prieten de familie a aruncat pe autostrada un pachet de tigari si a primit amenda 32 de marci.

 

Avem o tara foarte frumoasa da mare pacat ca e locuita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pomo iti bati capul degeaba...

 

Sa stii ca mi'am dat seama de asta. De'acum nu mai zic nimic, las motorul pe cric si duc eu cu mana mea gunoiul la cos. Asa am facut cu o doza de bere aruncata dintr'un Vectra, in fata lor am ridicat'o, am dus'o la cos si am fost urmarit 10 metri pana am intrat intr'un bloc.

Pe tigani si pe cocalari nu cred ca'i poti educa nici cu parul. Scaunul electric ar fi cred singura solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti pui mintea cu tiganu' e mult mai periculos decit sa-ti pui mintea cu oricine altcineva. Cind merg la mine la tara trec prin Ciurea City si de fiecare data-s c.acat la c.ur cind vad vreun A8 sau bemve, ca astia nu stiu de frica sau lege si li se poate pune pata sa te bage-n sant. Odata faceam stinga la blocuri (Ciurea). Pe marginea drumului era o masina care parea parcata linga o casa, perpendicular pe drum, cu fata inspre directia in care voiam eu s-o iau. Cind ajung in curba observ ca cioara tocmai demara si facea niste gesturi cu pumnu' inspre mine. El avea senzatia ca are prioritate si ca eu tre' sa-l las sa se bage. De asta zic, tre' sa te tii departe de ei, nu mai fa glume de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti pui mintea cu tiganu' e mult mai periculos decit sa-ti pui mintea cu oricine altcineva. Cind merg la mine la tara trec prin Ciurea City si de fiecare data-s c.acat la c.ur cind vad vreun A8 sau bemve, ca astia nu stiu de frica sau lege si li se poate pune pata sa te bage-n sant. Odata faceam stinga la blocuri (Ciurea). Pe marginea drumului era o masina care parea parcata linga o casa, perpendicular pe drum, cu fata inspre directia in care voiam eu s-o iau. Cind ajung in curba observ ca cioara tocmai demara si facea niste gesturi cu pumnu' inspre mine. El avea senzatia ca are prioritate si ca eu tre' sa-l las sa se bage. De asta zic, tre' sa te tii departe de ei, nu mai fa glume de genul.

 

 

Hai bre, lasati tziganii pe seama Madonei; mai bine luati d'acoalea, cui ii trebuie manuale de reparatii moto : http://pdftown.com . Sper sa fie cu folos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca tocmai cu parul ii poti educa pe ei :ph34r:

 

De ce nu avem noi sistemul nemtilor? De ce avem o conducere de tot c.acatul? De ce pe politai ii doare'n c.ur de ce se intampla pe strazi? De ce? De ce?

Traim intr'o tara cu prea multe de ce'uri.

Domnu Tripaco, am un amic francez care lucreaza la Constanta la o centrala electrica eoliana. Asa ca pot face rost mai usor de curent electric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relaxeaza-te! Peste inca cateva intamplari d'astea o sa te obisnuiesti. . . . sau nu. Nu merita sa te consumi. Limiteaza-te la a trage invatamintele aferente, incaleca si du-te . . . Altfel spus, fii mai nesimtit, daca poti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puc stinge tigara aia si mergi de cumpara ce am stabilit.

 

ps. caut designer grafic sa-mi faca un logo simplu, dar sa nu-l cheme paul, eventual sa-l faca inainte sa invat eu sa cant la chitara ca steve vai. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e topic de offtopic ... Stie cineva de unde pot lua un pisoi? de vreo luna incerc sa iau o pisica dar nu am gasit la nimeni si nici pe la scari de bloc nu am vazut ...

Din targul de animale.. daca nu ma insel se tine duminica in piata la "2 Baieti". Acolo gasesti de care si de cat vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin neaparat sa va informez ca am mancat trei (TREI) (3!) mere consecutive. Azi. Adica adineauri. Asta inseamna ca in total anul asta am mancat vreo 6. Mie nu-mi vine sa cred si inca mai râgâi de la surpriză.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin neaparat sa va informez ca am mancat trei (TREI) (3!) mere consecutive. Azi. Adica adineauri. Asta inseamna ca in total anul asta am mancat vreo 6. Mie nu-mi vine sa cred si inca mai râgâi de la surpriză.

 

Nu-i de la surpriza. Lipsa de nicotina e de vina - prin urmare : Baga o tzigarE ! Ce naiba, vrei sa economisesti bani ? Pe criza asta ? S-apoi, vrei sa falimenteze industria de tzigari ? Pune si tu umarul, n-ai citit ce zice Liviu : murdarirea este buna. Inchipuie-ti, doar, ce bine ar fi sa tragi cu nesatz un fum dintr-o tzigarE ... Ca de un shpritz racoritor de vara ulterior iti povestesc in episodul urmator din " Tentatii satanice cu iz de Rai "(denumirea comerciala - "campania electorala").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin neaparat sa va informez ca am mancat trei (TREI) (3!) mere consecutive. Azi. Adica adineauri. Asta inseamna ca in total anul asta am mancat vreo 6. Mie nu-mi vine sa cred si inca mai râgâi de la surpriză.

Sa stii ca nu se stricau daca mancai azi unul, maine unul si tot asa. Si nici nu ti le fura nimeni.

Chitra! :agree:

Mesaj completat

Aveau codita? S-a rupt la a noua rasucire? Irina stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...