Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa un calcul scurt din bonurile care am reusit sa le strang(imi lipsesc vreo 5 plinuri), reiese ca pe anul 2009 am consumat benzina de 2680RON

 

Eu am consumat intr-o luna si un pic de 1500 cam. Nu stiu daca-i de rau sau de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am consumat intr-o luna si un pic de 1500 cam. Nu stiu daca-i de rau sau de bine.

eu am consum de 5% nu 12

Mesaj completat

nu imi miroase a bine ce urmeaza sa patesti insidere... good luck and may the gay god be with you :wacko:

 

banc: ce face un Purice cu 500E ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot vorbim de consumuri... Rieju vreo 14.000 km (consum de 5% + 1 litru de ulei la fiecare 800 km) anu ce a trecut si Honda vreo 4000 km (consum mediu 7%) ... faceti voi in calcul ca eu unu nu vreau sa ma gadesc :wacko:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alveolule, am gasit surub la Ferocris! you rule!

Mi-am inchipuit, dar ce bine dormeam la ora la care m-ai sunat... :wacko:

 

Cat despre astia care adunati bonurile de benzina: mai dureaza cam o luna pana va apucati sa vedeti cati bani ati dat pe curve. Astea-s cheltuieli care intra la bunastarea sufleteasca, se contorizeaza in numar de zambete :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Alveola' . Astea-s cheltuieli care intra la bunastarea sufleteasca, se contorizeaza in numar de zambete :lol:

 

Mai=30lei; Iunie=46lei; iulie=52lei; august=50lei; Sept=100lei; Octombrie=111lei; Total 389lei ; 4,5l la 100km.

Aproximativ 2000km.

Este bine sa faci din cind in cind consumul.Ajunsesem la 10l la 100km. Cauza ?cuiul pontou nu mai inchidea bine, nivel mare ,consum aiurea mare. Pina una alta butonam in loc sa calarim. :wacko:

post-9084-1263361668_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am inchipuit, dar ce bine dormeam la ora la care m-ai sunat... :wacko:

sorry, era 10, nu m-am gindit :lol: voiam sa te intreb la ce statie sa cobor pt. Feriocris. accept umil orice masuri punitive.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am consum de 5% nu 12

Mesaj completat

nu imi miroase a bine ce urmeaza sa patesti insidere... good luck and may the gay god be with you :wacko:

 

banc: ce face un Purice cu 500E ?

 

ii schimba in RON si baga benzina!

 

Bai, Nepra mea cu tot cu atas are vreo 300 si ceva. La fel ca Drei-ul (320 de kile fara benzina si ulei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ziceam: pariez ca Alveola nu stie unde gasesc un atelier de bobinat motoare electrice :wacko:

iti vin eu de hac, gasesc ceva ce nu stii :lol:

 

 

le poti bobina in nicolina. din podu ros, treci podu spre nicolina, primul semafor faci stanga si e o cladire maro am impresia, acolo jos la parter sau demisol se bobineaza motoare.

Mesaj completat

daca nu ai gasit surub de ala poti incerca in bazar si la flux.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, unde gasesc in Iasi ceasuri de mana Casio care sa aiba curea de rasina (a.k.a plastic, cauciuc). M-ar interesa modelele din gama Casio W, MQ si DB.

am primit unu cadou de craciun a fost luat din malll draga :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purice, ce treaba are ca-i consum de 5 sau 12?

 

Are ca tu cu 12 litri faci 100 de km si el cu 12 face aproximativ 240 de km sau altfel spus el face 240 de km pe cand tu numai 100 daca intelegi la ce ma refer ... Hai sa fiu baiat bun sa iti zic direct ca sa te prinzi mai usor, tu ai dat atatia bani ca iti consuma cat pe tasu si pe masa, nu neaparat ca ai facut zeci de mii de km ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mertan, surub din ala am cautat prima data-n bazar dar n-am gasit nici de saminta. nici macar la mosnegii aia care vind becuri sparte. din pacate cel de la Ferocris e cu pas mare (1,5) si mie-mi trebuie 1,25. e penibil, dar tot de pe ebay o sa ajung sa iau un surub obosit.

alta intrebare: Autosol unde se mai gaseste in orasul asta? la Autocenter n-am gasit, la Praktiker aveau dar nu mai aduc. alte paste de curatat metale sint niste porcarii, am incercat si nu se compara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are ca tu cu 12 litri faci 100 de km si el cu 12 face aproximativ 240 de km sau altfel spus el face 240 de km pe cand tu numai 100 daca intelegi la ce ma refer ... Hai sa fiu baiat bun sa iti zic direct ca sa te prinzi mai usor, tu ai dat atatia bani ca iti consuma cat pe tasu si pe masa, nu neaparat ca ai facut zeci de mii de km ...

 

Iar vorbesti neintrebat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le poti bobina in nicolina. din podu ros, treci podu spre nicolina, primul semafor faci stanga si e o cladire maro am impresia, acolo jos la parter sau demisol se bobineaza motoare.

Mesaj completat

daca nu ai gasit surub de ala poti incerca in bazar si la flux.

abia acuma mi-a piocat fisa ca te referi la Petra. nu stiam ca bobineaza si motoare, credeam ca doar trafuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mertan, surub din ala am cautat prima data-n bazar dar n-am gasit nici de saminta. nici macar la mosnegii aia care vind becuri sparte. din pacate cel de la Ferocris e cu pas mare (1,5) si mie-mi trebuie 1,25. e penibil, dar tot de pe ebay o sa ajung sa iau un surub obosit.

alta intrebare: Autosol unde se mai gaseste in orasul asta? la Autocenter n-am gasit, la Praktiker aveau dar nu mai aduc. alte paste de curatat metale sint niste porcarii, am incercat si nu se compara.

 

autosol am luat de la lois, cred ca au si pe site, si daca nu e urgent iti ajunge in tara pana sa inceapa sezonul

la surub daca nu e pe dimensiune ia unu mai mare si cauta filiera de M8 cu pas 1.25, am sa trag un ochi sa vad daca am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar vorbesti neintrebat?

Nu iar, din nou ... el cu aia 2680 de lei a luat cam 670 de litri (la un pret rotunjit de 4 roni/L) si a mers 13400 de km. Pe cand tu zici ca ai dat 1500 de lei pe benzina intr-o luna, care inseamna 375 de litri adica nici mai mult nici mai putin de 3750 de km intr-o luna(cu consumul mediu de 10%) ... tu, riderul riderilor ... ma faci sa rad pai ca sa faci km aia trebuia sa faci cam 125 de km pe zi sau 937,5 km pe saptamana ... din nou ma faci sa rad, pardon vomit :cheers: mai exagereaza omu da nici in halul asta ma ...

Eu am consumat intr-o luna si un pic de 1500 cam. Nu stiu daca-i de rau sau de bine.
Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar incepeti degeaba

 

initial am vrut sa scriu suma media si nr de km, dar din diferite considerente am zis doar suma, la care a raspuns si insider... si va certati de la nimic... pur si simplu s-au postat 2 sume

 

media pretului de benzina a fost 3.7 RON si consumul mediu de 5%

 

2680/3.7/5*100=14486km

 

nu va mai ambalati pe seama posturilor mele... nu vreau sa fiu vinovat pentru nici o varsare de sange

Editat de Purice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...