Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu e nici o suparare, dar cand primesc mailuri zilnice cu report si 90% sunt din sectiunea aceasta, .... ce sa fac?

plimba ursu

Mesaj completat

Offtopic relativ,fata de ce discutati voi:

 

Astia cu motoare sport,nu iesiti pana nu se curata/incalzeste asfaltul :)

 

Eu am invatat 'the hard way' ;)

nu toti sunt motociclistii, majoritatea sunt fitzobikeri, putini se incumeta sa iasa pe vremea asta...

mai ales ca marea majoritate umbla cu asigurare din mai pana in octombrie, asa ca nu te astepta sa vezi multi colegi de breasla pe strazi...

 

the hard way, the solo way is za best way...

Mesaj completat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cativa ani incoace tot vad expresia asta 'fitzobiker'

Vreau sa-mi spuna si mie CONCRET,cineva, ce inseamna fitzobiker?

 

Adica ce trasaturi/caracteristici are un astfel de personaj (si fara caterinca,va rog).

 

Se intampla la fel ca si cu termenul GAY,care odata desemna o persoana cu alte 'afinitati' sexuale,iar acu' e folosit pentru a descrie orice aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fitzo-biker ... cumva detinator de supersport cu putza mica si tobe racing ca sa-l auda tot cartieru'?!

 

deci detinatorii de supersport cu putza mare si tobe stock nu sunt fitzo-bikeri?

Cele 2 conditii necesare si suficiente sunt putza mica si tobe racing?:) (pentru ca supersport e lait motiv,evident).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fitzo-biker aici daca nu esti atent ce spui superi multe persoane... in adevaratul sens a cuvantului.... dar pe scurt asa cel care isi cumpara motor ca sa il vada putzele pe copou.. eventual sa umble fara casca... si cu ochelari pe ochi... imbracat super lejer.. slapi pantaloni scurti si un tricou ceva ... tureaza motorul mai pe la orice semafor... si cand vede vreo putza .... si in final.. [sTERS DE MODERATOR]

 

PS.. si sa nu uit... nu mai poate de impresii si se considera superior fata de toti

 

Un_vizitator... fugi de te impusca daca la tine toti cei cu rr-uri sunt fitzo pot fi si cei cu choppere te asigur eu nu inteleg ce cauti tu pe forum... motor nu ai.... carnet nu ai.... ce scrie sus in adresa ...Comunitatea Motociclistilor din Romania.... nu cred ca faci parte!!!

Editat de Baiazid
cenzura cuvinte urate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chucky tu repeti aceeasi poezie pe care o vad si pe alte topicuri.

 

Cu totii am vazut poze gen 'cocalari' pe net cu slapi & sh!t.

 

Dar eu personal nu am vazut inca unu pe strada cu slapi ,sau unul atat de dobitoc sa mearga fara casca (nu neg existenta lor,doar ca nu i-am vazut (inca)).

 

De imbracat super lejer vad multi (acu' depinde cat tin la pielea lor,dar nu cred ca-s fitzo-bikeri automat din prisma acestui aspect).

 

Cu turatul la semafor am vazut multi chiar,si culmea 'imbracati' si 'echipati'....

 

Si pana la urma, ce-i asa grav daca unele pixde proaste bălesc pe Copou dupa nu stiu ce motociclist? Oricum insasi ele percep motocicleta[CENZURAT],asa ca de ce-ar fi mai vinovat fitzobikeru pt ca le ofera ce ele asteapta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor nu am (inca), carnet am ... cu putin noroc gasesc si-o carte de gramatica, poate te intereseaza si pe tine.

 

revenind la definitie, mai pot adauga si trasu' de maneta cand se trece pe langa licee (e unu' cu suzuki galben de o mie, cu nr. din alt judet) sau cand e noapte si liniste pe strazi (un grabit cu un ss negru si vechi). Adica, unu' cu ciopăr poate merge in asa fel incat sa il aud cum schimba vitezele, dar pe unu' cu ss trebe' musai sa-l aud de la cel putin o statie de rahatp.

 

n-oi fi eu sfant, dar eu unul imi stiu frustrarile si lucrez la ele .... (pt. curiosi .... nu, nu e vb de dimensiuni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chucky tu repeti aceeasi poezie pe care o vad si pe alte topicuri.

 

Cu totii am vazut poze gen 'cocalari' pe net cu slapi & sh!t.

 

Dar eu personal nu am vazut inca unu pe strada cu slapi ,sau unul atat de dobitoc sa mearga fara casca (nu neg existenta lor,doar ca nu i-am vazut (inca)).

 

De imbracat super lejer vad multi (acu' depinde cat tin la pielea lor,dar nu cred ca-s fitzo-bikeri automat din prisma acestui aspect).

 

Cu turatul la semafor am vazut multi chiar,si culmea 'imbracati' si 'echipati'....

 

Si pana la urma, ce-i asa grav daca unele pixde proaste bălesc pe Copou dupa nu stiu ce motociclist? Oricum insasi ele percep motocicleta ca o prelungire a p**ii...,asa ca de ce-ar fi mai vinovat fitzobikeru pt ca le ofera ce ele asteapta?

 

oho iti spun eu ca exista specime.... chiar si in iasi.. si nu ma lua pe mine cu poezii iti spun din ceea ce vad si stiu nu povestesc de la altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor nu am (inca), carnet am ... cu putin noroc gasesc si-o carte de gramatica, poate te intereseaza si pe tine.

 

revenind la definitie, mai pot adauga si trasu' de maneta cand se trece pe langa licee (e unu' cu suzuki galben de o mie, cu nr. din alt judet)

 

Initial am crezut ca zici de mine,da' eu n-am Suzuki :) si nici nu prea stiu pe unde-s liceele in Iasi, decat Negruzzi.

 

n-oi fi eu sfant, dar eu unul imi stiu frustrarile si lucrez la ele .... (pt. curiosi .... nu, nu e vb de dimensiuni)

 

Vezi ca daca te disculpi excesiv dai de gandit. E OK sa o ai mica, nu e o tragedie ;)

Mesaj completat

oho iti spun eu ca exista specime.... chiar si in iasi.. si nu ma lua pe mine cu poezii iti spun din ceea ce vad si stiu nu povestesc de la altii

 

De fapt stai, vara trecuta parca am vazut prin Pacurari pe unu cu un kawa sport (ori zx6/zx9 model mai vechi, 94-97 cred) FARA CASCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fitzobiker=posesor de motocicleta cumparata pentru a demonstra cuiva ceva, om complexat, nu stie cum arata iesirea din iasi (adica nu face multi km pe ea)

motociclist=om liber, "se hraneste cu ea", multi km, peisaje frumoase,nisip, munti, camarazi de drum,prieteni, distractie, bere, cort, aventuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initial tot la tine ma gandeam, ca doar tu te mai lauzi cu spartu' in figuri cu pix*ele. Cat despre curiozitati, invitatia ramane valabila

 

Esti cam prost tu asa, de la mama ta,nu?

 

Vezi ca eu nu sunt baiatu ala cu Suzuki, cred ca ma confunzi....

 

Si nu mai fi asa frustrat ca o ai mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cam prost tu asa, de la mama ta,nu?

 

Vezi ca eu nu sunt baiatu ala cu Suzuki, cred ca ma confunzi....

 

Si nu mai fi asa frustrat ca o ai mica.

 

oi fi, doar nu toti se nasc super-dotati si cu ss-uri si cu o obsesie continua cu privire la pix*de. si daca tot te pasioneaza marimea nu ... vrei asa sa vii sa o ajuti sa creasca mare ... stii tu, cu exercitii fizice :)

 

iar de la distanta initial nu prea se vede marca, dar fiind ss, musai se aude

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti exemplul viu de raton care judeca fara sa cunoasca.

 

Eu cred ca ti-e ciuda pe băeții aia cu SS uri dupa care bălesc pixdele pe Copou,ti-e ciuda ca o ai si mica,si una peste alta, ai zis sa refulezi nitel pe forum:)

 

PS: nu mai simti nevoia sa-mi raspunzi,oricum e limpede care-i logica ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai, vars o lacrima ca o am mica*, langa "pixde" (copyright insider va rog) pe copou care se uita la aia su ss-uri de o ambaleaza tare si care spun ... "uite, o iesit baietii cool la spart in figuri, vezi daca o ai mica, stai pe langa"

 

* - conform spuselor/fanteziilor unui anumit utilizator de forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesnica polemica despre dimensiuni... :)

 

Nenea Orestte v-a dat 2 definitii foarte bune cu privire la subiectul asta, motociclist/fitzo-biker. Iar din definitia lui asupra "motociclistului" (motociclist=om liber, "se hraneste cu ea", multi km, peisaje frumoase,nisip, munti, camarazi de drum,prieteni, distractie, bere, cort, aventuri), care mi se pare foarte corecta, nu stiu cati dintre utilizatorii "mareti" ai forumului se incadreaza. Cel putin de aici, sectiunea Iasi, pot sa ii numar pe degete. Cum spunea un vechi prieten, "lume multa, oameni putini..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...