Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

citeste comentariile de pe iutub, iar daca te uiti atent la clip ai sa vezi ca actiunea se petrece intr-o parcare a vreunui mol cu muzica ambientala si fara o gasca de posibili examinati ... si ar mai fi si echipamentul purtat ce arata ca tipul ar fi de la politie.

 

Presupunand prin absurd ca examenu' se da in parcare la moll, la noi de ce nu se face asa?! Ca doar au asfalt bun acolo fata de poligonul din iasi care avea beton turnat si ala plin de gropi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

citeste comentariile de pe iutub, iar daca te uiti atent la clip ai sa vezi ca actiunea se petrece intr-o parcare a vreunui mol cu muzica ambientala si fara o gasca de posibili examinati ... si ar mai fi si echipamentul purtat ce arata ca tipul ar fi de la politie.

 

Presupunand prin absurd ca examenu' se da in parcare la moll, la noi de ce nu se face asa?! Ca doar au asfalt bun acolo fata de poligonul din iasi care avea beton turnat si ala plin de gropi

 

 

Da cum... fir-ar ai naibii de democrati. Jos cu molu, moarte libelulelor si trecerea la nivel cu parcarea.

 

Acum stiu ca topic-ul e de bascalie, dar simt o usoara seriozitate in postul tau. Asta in cazul in care tii post si esti om bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi si echipamentul purtat ce arata ca tipul ar fi de la politie.

Pai facea o tura ca se le arate candidatilor traseul si sa-i obisnuiasca cu prezenta lui :wacko:

Toma Necredinciosule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum scot un sticker?

Am un balaur pe capacul exterior de la busonul de benzina (vb de masina) si ma zgarie pe ochi de fiecare data cand il vad. Am incercat sa-l jupesc insa se tine bine. Solutii?

 

Incearca cu un uscator de par cu aer cald, ar trebui sa functioneze. Asta in cazul in care poti parca masina langa o sursa de curent. Daca nu, rupi capacul busonului si ai rezolvat problema. Glumesc :drink:

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum scot un sticker?

Am un balaur pe capacul exterior de la busonul de benzina (vb de masina) si ma zgarie pe ochi de fiecare data cand il vad. Am incercat sa-l jupesc insa se tine bine. Solutii?

Unele ies cu diluant dar nu stiu sa-ti spun exact codul. Oricum e vorba de diluantul ala pentru vopsea de lemn (care nu prea pute), nu ala pentru vopsea de masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele ies cu diluant dar nu stiu sa-ti spun exact codul. Oricum e vorba de diluantul ala pentru vopsea de lemn (care nu prea pute), nu ala pentru vopsea de masina...

Daca respectivul capac e de plastic, mai bine nu folosi diluant. In cel mai rau caz poti incerca sa-l dai jos cu smirghel (pentru ca practic iei din stratul stickerului, nu din lac sau vopsea) si apoi sa polishezi locul cu grija. Stiu pe cineva care asa si-a dat jos de pe lateralele masinii un sticker enorm si a iesit boboc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu uscatorul de par o stiam, e mai complicat, trebuie sa caut un prelungitor apoi sa stau acolo si sa vad daca se dezlipeste astfel, slabe sanse la cat e de bine prins.

Nu m-as arunca sa folosesc un diluant deoarece imi e frica sa nu-mi pateze vopseaua, mai ales ca e o nuanta mai dificila (un negru perlat, VW Golf Rolling Stones Edition).

Smirghelul cred ca-l voi incerca, o granulatie fina si usor. Daca nu, cand voi duce masina la un polish, mai la vara, sa-si bata ala capul cu balauru' ala :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu uscatorul de par o stiam, e mai complicat, trebuie sa caut un prelungitor apoi sa stau acolo si sa vad daca se dezlipeste astfel, slabe sanse la cat e de bine prins.

Nu m-as arunca sa folosesc un diluant deoarece imi e frica sa nu-mi pateze vopseaua, mai ales ca e o nuanta mai dificila (un negru perlat, VW Golf Rolling Stones Edition).

Smirghelul cred ca-l voi incerca, o granulatie fina si usor. Daca nu, cand voi duce masina la un polish, mai la vara, sa-si bata ala capul cu balauru' ala :drink:

vina luni dupa 12 cu ea la service si il scoatem

ce masina e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vina luni dupa 12 cu ea la service si il scoatem

ce masina e?

Stickerul e unul after-market (daca se poate spune asa) adica un rapan incapatanat de forma unui balaur pe capacul de la busonul de benzina.

Probabil vin luni cu ea ca mai vreau sa comand niste piese :drink:, mai vorbim pe mess.

Multumesc tuturor pentru sustinere morala si fizica, balaurul va pieri !

sf_gheorghe.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stickerul e unul after-market (daca se poate spune asa) adica un rapan incapatanat de forma unui balaur pe capacul de la busonul de benzina.

Probabil vin luni cu ea ca mai vreau sa comand niste piese :drink:, mai vorbim pe mess.

Multumesc tuturor pentru sustinere morala si fizica, balaurul va pieri !

sf_gheorghe.gif

La cat il dai la mana a doua dupa ce il scoti? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat il dai la mana a doua dupa ce il scoti? :drink:

Nu ieftin, totusi e vintage. Practic asta e si adevaratul motiv pentru care il scot, intentionez sa-l vand :wink:

Un link interesant de la userul doisprezece: http://www.motorcyclecruiser.com/tech/remo...aint/index.html WD-40 + Uscator de par.

Si asa sunt cel mai mare fan WD-40 dupa ce am scos cu el guma de mestecat de pe bancheta din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tineai la pasagere? :drink:

Nu, dotarea asta a venit odata cu masina. Uitandu-ma in acte mai bine mi-am dat seama ca a apartinut unei femei :wink: asta si dupa guma din spate de la copii, gummy bears si marshmallow sub bancheta spate si portierele din spate care initial se puteau deschide doar din exterior.

Rezolvat insa cu stikeru ieri. Lasat masina in soare vreo 3-4 ore, aruncat o singura privire urata spre balaur si acesta s-a cojit singur :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu le-ai vrea in permanenta acolo ? :P

Numai daca au gume interschimbabile :rose:

 

Lasat masina in soare vreo 3-4 ore, aruncat o singura privire urata spre balaur si acesta s-a cojit singur :(

Nu vreau sa stiu ce se intampla la plaja daca te supara careva :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat,am vorbit,am sunat,am rugat,dar nu strica sa incerc si aici...

 

Stie cineva daca se face undeva,oriunde,scoala categoria A1 in Iasi?Jordache si-a cumparat un motor pentru A si cica o sa faca A1 cu asta pe care o are acum,dar trebuie sa intocmeasca actele,treburi,chestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...